Sada je: 28 ožu 2024, 23:10.

Moj prvi put

Moderator/ica: Diami

Moj prvi put

PostPostao/la Liv Tyler » 03 tra 2010, 18:49

Hm, ... kako bi počela? Pa najbolje ispočetka.

Moj tadašnji dečko/danas mm i ja smo nakon petogodišnje veze odlučili da nemamo više što čekati nego probati vidjeti možemo li imati dijete. Na naše veliko i očekivano iznenađenje nismo dugo čekali tu radosnu vijesticu. Kad sam posumljala nakon prve jutarnje mučnine, još u krevetu mi se diglo na povraćanje, nisam vjerovala da je istina dok nisam kupila svoj prvi test ikad. Očito nisam nešto dobro napravila jer test nije pokazao ništa kad sam u uputama pročitala da jedan posto testova nije valjan, tj. da test može biti neispravan. Ma naravno, ali mi je neka ženska intuicija šaptala na uho da to nije to. Naravno da sam otišla po drugi i tada sam zapravo ostala zapanjena koliko je brzo test bio pozitivno gotov.
U ovoj prilici i moja kuma sa vjenčanja je bila jako skulirana što se tiče moje prvotne nevjerice sa smješkom na licu. Žena je samo izvalila: trudna si i to je to, nemaš što misliti, odi kod ginekologa na pregled.
Moj tadašnji dečko/ danas mm je non šalantno pitao: jesi bila kod doktora, ko ti je rekao da si trudna? :bonk Pa kako znaš??? :rolf

Znači, moja prva trudnoća je tekla, pa školski, rekla bih. Sve je teklo idilično.
Na svaki smo pregled išli skupa sa leptirićima u želudcu od uzbuđenja što čemo vidjeti i čuti. Naime, moj ginekolog ima onaj 3D ultrazvuk i lijepih nam je slikica i filmića nasnimio. Čovjek je ko malo dijete kad je trudnica na pregledu, ma u najmanju ruku sestra ga mora uljudno potjerati da nastavi dalje sa radom jer je čekaonica poprilično puna. Da se razumijemo, jako je temeljit i na sve pazi pa mi je to više značilo nego što bi glumio filmaša.
I tako smo negdje na sredini termina odradili i taj takozvani bolnički tečaj i, moram priznati da mi je jako značio. Kad nas je zadnji dan predavačica pitala želimo li muževe na porodu i što oni misle o tome, svi su odgovorili ( na partnere mislim) da žele biti i da vjerovatno i hoće. samo je moj rekao da nije o tome razmišljao. Ja i znam zašto; jer čovjek ima patološki strah od bolnice i igala i svega vezanog za to. Pomirila sam se da neće biti samnom i tako je naš razgovor o tome bio gotov.

Usljedilo je i naše vjenčanje pa sam na pregled otišla i prije i poslije pira. Sve je bilo, hvala dB, ok i trudnoća je i dalje išla svojim tokom.

Od 37tj ginekolog je odredio tjedne CTG-e i preglede da provjeri koliko se i ako sam se počela otvarati. CTG totalno zabetoniran, od trudova ni traga. Otvaranje nula bodova.
I dođem ja tako na CTG i na 40+2, petak ujutro, sve pet, a on će meni da dođem i popodne u bolnicu jer on je dežuran pa će me samo pregledati jer ja kao vikend pa da ne dolazim do ponediljka. Aj dobro, ali meni se učinilo totalno nepotrebnim jer sam se osječala dobro i ništa me nije boljelo.

Došli smo na prijem oko 15.00, kako nam je i rekao.
Naravno da me je ostavio u bolnici na induciranom porodu i tako zapravo kreće ova moja priča sa poroda.
Odradili smo rutinu; brija( iako sam se doma lijepo uredila), klistir( koji mi je ekspresno pomogao, nakon mjeseci mučenja sa zatvorom, a da nisam ni bila svjesna koliko je toga u meni), piđama i šetanje po hodniku prije rađaone. U predrađaonu me uopće nisu ni stavili nego sam samo sačekala na hodniku mm da mi donese stvari i upiše me u bolnicu. Tada ga je primalja pitala želi li biti na porodu na što sam ja niječno počela klimati glavom. A on ispali ko iz topa: da, želim! Ne moram vam ni objašnjavati kako mi je bilo drago.
Poslali su ga vani da čeka dok se nešto konkretno počne događati, a on lijepo otišao na topli sendvić, kavu i kolu, da mu ne pofali. A ja gladna jer nisam računala s tim da ću ostati roditi nego na povratku, u miru, pojesti. Koja zabluda.
Spojili me na CTG i drip i rekli da čekam. I čekala ja. Svraćali oni do mene da me provjere i pitaju za bol, a ja, naivna, odgovaram da me ništa ne boli. Oni stalno pojačavaju drip i provjeravaju moju otvorenost koja se baš i ne mrda. Natrackali su me i tim gelom za otvaranje, zaboravila sam mu ime, ma znate na što mislim.
Nakon pet uri mene nešto i počelo probadati, a probadala me i ta ukočenost u ležećem nepokretnom položaju. Muža nigdje, meni već dosadilo, namam s kim pričati jer osoblje ima posla. Već su tri žene rodile, a ja se ni otvorila. Ah, to slušati ...
I pustiše ga oko osam kod mene, a meni sunce zasjalo. Doduše, prvo zeleno pa žuto jer je i on tako izgledao kad je ušao. Mislila sam da neće dugo izdržati ali je sve bilo ok, skulirao se i sad mi je već bio podrška.
Trudovi rasturaju, on me drži za ruku, a sestra samo pojačava drip i odlazi odraditi druge rodilje, brže od mene. Oko ponoći se sve raščistilo, jer su u međuvremenu rodile još dvi mame, mir i tišina zavladali, mi sami u rađaoni. Vide oni da to ne ide baš po njihovom planu pa mi sad sestra govori da malo prestanem tiskati da vidimo hoće li se što promjeniti. Kaže doktor da nije očekivao ovako duk porod ali da sam ja vjerovatno sita i imam snage pa čemo još malo biti gotovi. SITA!?!? Kad se sjetio da sam tu od tri sata naredio je da mi se spoji glukoza na drugu ruku da se malo vratim.
Možete misliti kako mi je bilo biti u tom nepokretnom položaju sa dvije žice u rukama, a položaj ne mogu promjeniti.
Sad su već češće dolazili do mene i gledali glavicu mog djeteta kako se nazire na samom izlazu, a nigdje ne mrda. Ustvari zapela je glavicom za pubičnu kost i stalno se vraćala unutra van bez učinka. Mučilo se djete, mučila se ja. Probili su mi vodenjak i ama baš ni kap nije izašla van, na opće čuđenje svih. U jednom trenutku mlađa sestra na stažu kaže kako ima crnu ricavu kosicu i da malo fali da izađe, a moj muž pusti mene u pola truda i ode viditi kako to izgleda. Ostala sam kao riba na suhom jer je njemu bilo važno sudjelovati.
A da samo podsjetim kako je inače trtko kad su bolnice u pitanju i sa negodovanjem je ušao u moj boks u rađaoni. Poslije su me pitali jel on od struke i u kojoj bolnici radi kad je tako htio "bez straha" vidjeti sve (je, on je električar i radi u marini na brodovima, ali ima ludu znatiželju koja očito prevlada strah kad treba).

Kod sljedećeg jakog truda voda izlazi iz mene, a ja mislila da se popišah. Joj koji sram. Tek poslije sam shvatila da je to bio vodenjak.
I tako drž-nedaj, povuci-potegni, okreni se ovamo- onamo, tiskaj-ne tiskaj i doktor sjeda na moj trbuh i mala izlazi vani na upoznavanje. Ja od šoka nemam pojma da više ne trebam tiskati i nastavljam dalje. Jer čekam posteljicu. Jako su me obradovali kad su rekli da se sad samo odmaram da će oni sve.

Malenu pregledavaju, važu i mjere, a mi uredno i strpljivo čekamo da nam je donesu. I tada je došao i taj tako priželjkivani trenutak; naš prvi susret, naše upoznavanje. Koja mala savršenost.
"Dobro nam došla, mi smo tvoji tata i mama, to smo ti mi. Nadamo se dugom druženju."
Da, bila je subota 02.20 kada je naše zlato ugledalo svjetla reflektora rađaone. Sreći nije bilo kraja i onaj glupi smješak s lica nije nikako silazio.
Postala sam mama! Postali smo roditelji!

Tako smo je dočekali i malo se podružili s njom dok nam je nisu odnijeli na daljnje preglede. Moram priznati da sam bila zatečena koliko je bila duga, zapravo njene duge noge, i s kolikom pažnjom i budnosti nas je promatrala.
Rastop ipo.
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: Moj prvi put

PostPostao/la nevenera » 05 tra 2010, 20:04

kika 2 je napisao/la:I tako drž-nedaj, povuci-potegni, okreni se ovamo- onamo, tiskaj-ne tiskaj i doktor sjeda na moj trbuh i mala izlazi vani na upoznavanje.
prvi dio me nasmijao ali sjedanje na trbuh :(

kika 2 je napisao/la: Koja mala savršenost.
rastop :srca

tm svaka čast, odradio je to kao profesionalac
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Moj prvi put

PostPostao/la Mini Me » 05 tra 2010, 20:10

prekrasna priča!!!!! :srca
Mrgudica 25.08.2009.
Gregor 03.01.2012.
Avatar
Mini Me
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1683
Pridružen/a: 03 kol 2009, 12:17
Lokacija: u srcu slavonije

Re: Moj prvi put

PostPostao/la Arkana10 » 02 lip 2010, 22:09

kao da sam bila tamo ;)
odlicno pises :srca
etiketic 09
Avatar
Arkana10
Sveta krava
 
Postovi: 7838
Pridružen/a: 19 srp 2005, 10:14
Lokacija: Mkd

Re: Moj prvi put

PostPostao/la Madir » 02 lip 2010, 22:28

:srca
prekrasno si nam to napisala, i meni se cini kao da sam bila tamo.
„Sve, dakle, što želite da vam ljudi čine, činite i vi njima.“ (Mt 7,12a)
Avatar
Madir
Carica od jaslica
 
Postovi: 3300
Pridružen/a: 28 lis 2009, 21:43
Lokacija: Urban jungle :)

Re: Moj prvi put

PostPostao/la MON » 02 lip 2010, 22:33

ah, kako je to lijepo čitati...baš lijepo :srca
Avatar
MON
Intelektualni snob
 
Postovi: 10652
Pridružen/a: 08 tra 2008, 14:34
Lokacija: Pymystansko dopisništvo Modre laste

Re: Moj prvi put

PostPostao/la JosipaPina » 02 lip 2010, 23:49

:srca cool-lijepa priča ;)
a tm je žestok...koja radoznalost... :lol mm se nije micao od moje glave...niti spuštao pogled niže od sisa...a ni ja baš ne bi imala hrabrosti pogledati "tamo dolje"...svaka mu čast :dada
slika
Avatar
JosipaPina
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 182
Pridružen/a: 01 ožu 2010, 13:20
Lokacija: Zadar

Re: Moj prvi put

PostPostao/la Liv Tyler » 03 lip 2010, 08:51

Hvala vam cure :srca I sam se još uvijek nasmijem kad se sjetim ovoga. I zbog ovakvog iskustva u meni još uvijek gori želja kao tiha patnja za još dijece.
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: Moj prvi put

PostPostao/la kiss » 30 lip 2010, 14:11

Predivna priča :srca
ADRIJAN - 16.06.2009.
Avatar
kiss
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 506
Pridružen/a: 07 pro 2009, 13:22

Re: Moj prvi put

PostPostao/la Liv Tyler » 30 lip 2010, 17:32

TNX :mrgreen
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: Moj prvi put

PostPostao/la DENISA » 13 sij 2011, 12:58

lijepa prica :srca :hug
A 25.02.'06.
D 09.07.'09.
Avatar
DENISA
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1002
Pridružen/a: 27 tra 2007, 13:00
Lokacija: Sarajevo

Re: Moj prvi put

PostPostao/la enabacko » 21 ožu 2011, 14:09

Jako lijepa priča Liv, i svaka čast tm.....
Ena 31.10.2004.
Roko 20.06.2009.
Avatar
enabacko
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1180
Pridružen/a: 02 sij 2007, 14:18
Lokacija: Zadar

Re: Moj prvi put

PostPostao/la Liv Tyler » 21 ožu 2011, 20:15

Hvala. A mm je jednostavno takav. :luv
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: Moj prvi put

PostPostao/la rusulica » 22 ožu 2011, 10:37

:luv slatka mala gabica
L 2007
M 2012
I 2014
Avatar
rusulica
Mediteranski efekat
 
Postovi: 3422
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 14:42
Lokacija: split

Re: Moj prvi put

PostPostao/la Liv Tyler » 16 svi 2011, 15:00

Hvala ti Rusulice, tak sad registrirala. ;)
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: Moj prvi put

PostPostao/la moj(a) djeca(k) » 20 pro 2011, 15:48

divna prica. :luv :luv :luv :luv

jedva cekam da nadjem vremena i za drugu. :dada
djecak 02.03.2003.
djevojcica 05.01.2011.


-Novi dan, nova nafaka-
Avatar
moj(a) djeca(k)
Sa čokoladom u kosi
 
Postovi: 4251
Pridružen/a: 16 pro 2002, 20:03
Lokacija: Zlatna dolina smjestena u srcu "Zemlje u obliku srca"

Re: Moj prvi put

PostPostao/la LadyGoldenAngel » 27 stu 2012, 22:15

Predivna , inspirirajuca prica ;) bravo mama
LadyGoldenAngel
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 42
Pridružen/a: 08 stu 2012, 19:40


Natrag na Priče s poroda

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.