Sada je: 18 tra 2024, 02:36.

kasnim...ali evo me napokon...

Moderator/ica: Diami

kasnim...ali evo me napokon...

PostPostao/la mali_princ » 09 pro 2011, 14:54

Evo, došlo je vrijeme da i ja ovdje ostavim svoju priču....

Cijela trudnoća je bila uredna...ma prava uživancija! Polako se bližio i termin poroda, kimbica pripremljena, stvari u ormaru popeglane, torba spremna...i sad slijedi samo čekanje kad će krenuti. Predviđeni termin je bio 28.06. uz nesnosne vručine i sparine jedva sam čekala kada ću ga napokon ugledati! I spavanje je već bilo prava muka, na leđima mi nije odgovaralo jer mi je trbuh bio već pretežak, na desnom boku mi je odmah kretala žgaravica, tako da je ostalo samo spavanje na lijevom boku, uz dizanje po noći na pišanje, pa sam žedna, pa ne mogu zaspati...ajme, prava gnjavaža! Ali dobro je, dogurali smo do termina i sad će to...samo što nije! Krenule kontrole na SD svaki drugi-treći dan! Otvorena 1 prst, ali nikakvih drugih naznaka! Došao i 41. tjedan a mome mišu se očito ne ide van...pa tko bi i izašao na ovu vručinu!! Već sam se skoro prestala javljati na tel. i odgovarati na poruke...da, još smo 2u1! Ajme...ja nikad neću roditi!!
U srijedu 06.07. još jedna kontrola...svi se nekako nadamo, danas je mome tati rođendan...pa možda dođe dedi kao poklon! Ali stanje i dalje nepromijenjeno, otvorena 1 prst, plodna voda u redu, ctg uredan, a tlak kao i cijelu trudnoću nizak! Kaže doktor da dođemo opet u petak, pa ćemo vidjeti kako se stvari odvijaju, ako ne krene, pričekat ćemo da prođe vikend a onda u ponedjeljak dogovor za inducirani jer je to onda već 42. tjedan, beba je velika, procijenili ga na 4 kile! Ja u laganoj panici jer se iz nekog razloga grozim dripa...stvarno bi da to krene prirodno!
Tu večer primjećujem malo smeđkastog iscjetka....super....krenuo je čep!! Svi u iščekivanju...prolazi noć...ni pomaka, sljedeći dan on se rita kao lud, sve si mislim ovo baš i nije dobar znak...kažu da se bebe smire pred porod! Navečer primjećujem obilniji iscjedak, ali sad ima i krvi...to ....sad je za ozbiljno!! Koliko god to jedva čekala...ipak me lagano hvata nervoza!! M izrazuje želju da bi spavao sa nama, ali kako sam ja sama sebi već ogromna, puštam njega da spava sa mm-om a ja idem u njegov krevet!
Noć mirna...čak mogu reći da sam dobro i odspavala! Danas je opet kontrola, voze me moji starci, muž vodi M u vrtić a on ide još na posao riješiti sve stvari tako da može na godišnji od sljedećeg tjedna!

08.07.2011. Budim se u šest...moram piškiti....opet sluzavi čep....mijenjam gače i odlazim još malo prileći...nakon 10 min opet me tjera na wc, ali ovaj put proljev.....ajme...jel to čišćenje?? Dok sam na wc-u osjećam prvi trud...ali lagano...o da....pa ovo kreće!!! Sad slijedi tuširanje....a lagani trudovi na urednom razmaku od 2 min!! 2 min?? pa jel to moguće? Ali stvarno su lagani...uspijevam sve normalno obaviti! Kuham kavu i pripremam dečkima stvari za obući! Budim muža i govorim mu da osjećam nešto lagano, ali nije ništa za zabrinuti...neka odvede M u vrtič, a ja ću mu javiti kad krene za ozbiljno! U 7.30 se spuštam pred zgradu, mama dolazi po torbu i vidi da se nešto događa! Trudovi su i dalje na 2-3 min sad već mrvicu jači! Uvjeravam ih da nije ništa strašno! I nisam naručena u 8...sigurno još ne bi kretala! Što smo bliže bolnici, tako i trudovi postaju mrvicu bolniji! Kad smo došli, govorim sestri da imam lagane trudove, tako da me preko reda stavljaju na ctg....i stvarno se pokazuju....samo nekako su laganiji sad kad ležim! I to mi taaako odgovara! Nakon 20 min na ctg-u idem kod doktorice u ambulanti na pregled...da, čep je otišao...možete se odmah javiti gore u rodilište! Molim?? Ali nisam spremna...sama se sebi smijem! Izlazim van i govorim starcima da su me poslali u rađaonu, zovem muža, oni taman kreću u vrtič, govorim mu da neka se vrate, ja idem gore, pa neka polako i oni krenu prema bolnici! U 9.10 stižem pred rađaonu i tamo slijedi opet ctg od 15 min, mjerenje tlaka i pregledavanje dokumentacije, šaljem starcima i mužu sms-ove o tijeku događanja, a i trudovi sad već dosta jače šibaju! Oko 9.40 dolazi doktorica da me pregleda....o, pa vi ste već na 5 prsta! Može odmah klistir i u box! Uz svaki trud mi se polako javlja i mučnina, kaže sestra da je to normalno radi trudova! Nakon klistira odlazim u wc i prvo slijedi povračanje.....a onda još i klistir...ajmeeee...nisam ni sama znala kako da se okrenem prema školjci. :bidan ..nemoram ni spominjat već podosta jake trudove uz sve to! Kako sam se doma već očistila..nisam dugo bila na wc-u jer nisam imala šta više za izbacit! Presvlačim se u njihovu spavačicu i odlazim van virnuti gdje su starci....ali njih nema! Šaljem zadnji sms da krećem u box i ostavljam mob! Prvo su me posjeli na krevet u predrađaoni dok ne pripreme stol, jer im je taj dan očito ludnica...žene dolaze kao na traci! Taman daju ostalim trudnicama nešto protiv bolova, naravno pitam ih jel i ja mogu dobiti jer ovo više i nije tako lagano! Brzo su me otpilili, kao nema potrebe, to kod vas ide sasvim brzo...neće vam trebati! Ma kako vi znate da mi neće trebati?? :protest Vode me u box....vau...ovo izgleda super....stolovi neki svemirski, unutra klima...o da, odmah mi je bolje...ili ne....evo sljedećeg truda!! jao!! Smještam se na krevet, sat ispred mene pokazuje 10.10., neki mladi doktor opet uzima podatke a meni kroz glavu prolazi, pa neće me valjda on poroditi? Pa ima godina kao i ja....kaj ako nešto krene krivo!
Trudovi i dalje šibaju svake 2 min i sad su stvarno već jaki!! Slijedi pregled....dobro je, već sam na 6 cm!! Taman govorim babici da su među papirima i formulari za davanje matičnih stanica, kad osjetim da nešto curi iz mene...pukao je vodenjak! Zovem ju da dođe jer sam u sekundi sva mokra.....voda je mekonijska, tako da ništa od matičnih! O seronja jedan...jel se nisi mogao još malo strpiti?? :lol
E sad kreču oni turbo jaki trudovi, hvatam se za onu šipku od kreveta i pokušavam normalno disati, ali stvarno boli! 10.25 opet pregled...8cm!! Opa..ako ništa drugo, ovo stvarno ide brzo!! Babica polako priprema stol, diže nogare, masira me sa nekakvim uljem što mi tijekom samog truda nikako ne godi! Govori mi da će to sad brzo i neka samo dišem trudove i ne stiskam! Ma kako da ne stiskam kad boooli?? Još sam par trudova izdržala, a onda počinjem osječati da me tjera kao na kakanje, zovem babicu da joj kažem....o super....ajmo mama....sad ćete me slušati i raditi kako vam kažem, brzo ćete vidjeti vašu bebicu! Noge gore...evo truda....dišite bez tiskanja...aaaaa....trudim se odraditi to bez deranja...ali u sebi se itekako derem! :nevi Ona me i dalje širi prstom, kad dođe sljedeći trud onda počnite stiskati....može.....napokon!! Usred truda i mog tisakanja primječujem svoje crveno nalakirane nokte na onim držačima i kroz glavu mi proleti...o da, baš sam se uredila za porod!! :nokti Ako ništa drugo, barem sam na par sekundi zaboravila na bol! Babica kaže da vidi glavicu i da sada skupim snage jer sljedeći trud moram stvarno jako stisnuti! I tako ja stisnem, ali nakon par sekundi stanem....to je valjda ono, klik drugog poroda...znaš šta te čeka i negdje u podsvijesti ipak se javlja strah! Onda mi je babica rekla da ne mogu to raditi jer taman vidi da glavica krene i onda ja prestanem, da u biti mučim dijete! Očito sam tako nešto trebala čuti jer u sljedećem trudu nije bilo nikakvog susprezanja od tiskanja! Vjerojatno je tada izašla glavica jer mi je babica rekla da stanem i skupim snagu za sljedeći trud i beba je vani! Samo sam vidjela svoje crvene nokte, nju kako govori nemojte tiskati i sebe kako jaučem...peče, peče!! I stvarno, sljedeći trud i moja štruca je bila vani!! :luv Pogled na sat...10.40! Ajme koje olakšanje!!! Odmah je zaplakao a i ja skupa s njim! Babica ga pokraj mene mjeri i važe, zamotava ga i odmah mi ga daje...ajme....nešto neopisivo (po drugi put)...moj sin!!! :le Bok ljubavi! Ja sam tvoja mama...gleda me svojim crnim okicama...ajme što je čupav....gusta crna kosa...a miris.....neopisiv!! Onaj čisti prirodni miris...uvijek ću ga osjetiti!! Molim sestru da mi malo podigne naslon i ispitujem ju jesam li rezana, trebam li šivanje...kaže, nema potrebe, sve je prošlo super, uživajte još malo sa bebom! Ma jao...prekrasne vijesti....ostajemo sami i ja ga pokušavam namjestiti na sisu, a moja ljubav kao veliki odmah prima i vuče!! Nevjerojatno! To sa M nisam prošla i zato mi je sad bilo neopisivo! Tih 10 min nije postojao nitko oko nas...napokon u mom naručju sisa, a ja ga mazim, šnjofkam i upijam svaki njegov milimetar! U prolazu sam samo čula babicu kako komentira: opa, bravo..pa vi već sisate! Nakon 15 min ga odvode, meni izlazi posteljica, premještaju me na čisti krevet i izvoze na hodnik! Čistačicu u prolazu molim ako mi može donjeti malo vode i izvaditi mobitel iz torbe!
Prvi poziv je naravno mužu! Halo ljubavi! Postao si tata po drugi put..... :luv
prva sreća: Matija, 23.12.2005.
druga sreća: Luka, 08.07.2011.
Avatar
mali_princ
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 413
Pridružen/a: 20 stu 2010, 12:32
Lokacija: zagreb

Re: kasnim...ali evo me napokon...

PostPostao/la titirlica » 09 pro 2011, 15:16

:luv :5
Avatar
titirlica
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1549
Pridružen/a: 05 pro 2010, 23:05
Lokacija: zabreg

Re: kasnim...ali evo me napokon...

PostPostao/la Liv Tyler » 09 pro 2011, 19:16

:luv
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: kasnim...ali evo me napokon...

PostPostao/la nevenera » 09 pro 2011, 20:02

:luv
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: kasnim...ali evo me napokon...

PostPostao/la Bubidea » 09 pro 2011, 20:16

zasuzila sam, prekrasno napisano :le
:lebdi
Avatar
Bubidea
Bogom mi je dano
 
Postovi: 4688
Pridružen/a: 04 stu 2004, 11:41
Lokacija: ajd pogodi

Re: kasnim...ali evo me napokon...

PostPostao/la laya » 28 ožu 2012, 22:17

tek sad ovo citam zasuzile su mi oci ...
princ prekrasno si ovo napisala :luv :le
20.06.2009 slika
Nika 18.07.2011 slika
Avatar
laya
slikofon
 
Postovi: 1161
Pridružen/a: 11 sij 2011, 15:02
Lokacija: Zagreb


Natrag na Priče s poroda

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.

cron