Sada je: 18 tra 2024, 04:44.

Nika...

Moderator/ica: Diami

Nika...

PostPostao/la laya » 21 tra 2012, 23:25

mislim da je napokon doslo vrijeme da podjelim i s vama priču o najčarobnijem događaju u mom životu..
Počet ću s uzv oko 35 tt za beba je i dalje u kosom položaju, zadak je dolje lijevo glava pod desnim rebrenim lukom, posteljica stari, beba zaostaje u rastu ima samo 2300 a duzina bebine bedrene kosti zastaje dosta tjedana..
Ja u bedu vec sam sigurna da je to 100% CR tjesi me moja ginekologica koja kaže da zastoj nije strasan da N od početka malo zaostaje i čim se rodi da ce biti sve ok..
37 tt okrenula se :yess prirast uredan protoci ok tezina oko 2700..
dalje pregled svaki tjedan ali nista zanimljivo se ne događa...
15.7 termin nista na Ctg-u nema trudova ali kaže dr otvorena jedan prst..
ubija me cekanje da nesto krene jer te zadnje tjedne sam bila uvjerena da ce inducirat porod ili hladan CR ali nee ja doma čekam i nadam se za svaku BH kontrakciju da je trud mo'š si mislit..
Noć sa 16/17.7 bude me trudovi :yess budim mm-a i kažem mu da imam trudove ali da cemo cekat jutro jer sam narucena za pregled, ne mogu spavat gledam kroz prozor kako sviće dragam tibicu i govorim joj kako ćemo se danas upoznat..
Pregled na CTG-u tri truda u 20 min ali tek sam 1 prst i pustaju me doma malo razočarana ali ipak osjecam da cu brzo rodit..

oko ponoći me mm i mama tjeraju u rodiliste i pristajem krenut jer su trudovi svakih 5 min..
U rodilistu me stavljaju na CTG a trudova NEMA :nesvist doktor gleda ctg smije se i pita me zasto sam dosla i posto sam blizu da ce me poslati doma ako nisam otvorena kad ono 4 cm ne idete vi nigdje..
Babica, doktor specijaliznat su super lijepo se odnose po meni čim legnem na ctg pokriju me plahtom osjećam se dostojanstveno kao što bi se i svaka trudnica trebala osjećat u bolnici pred porod..
2.15 ulazim u box buše mi vodenjak trudovi su sve jači boli,otvorena 6-7 cm vidim brzo ide..
puštaju mi mm-a..
Babica dolazi svako malo maže me s uljem i masira međicu..
MM me tjesi drzi za ruku vlaži mi usta puno mi to znači..
4.00 vičem (ma da sam mislila da neću) počinjem ne kontorolirano tiskat, čujem babicu na hodniku kako govori doktoru vidite kako liijepo tiska..
dolaze babica i doktor stavljaju nogice na stol i sad znam da je to to gledala sam porod u srednjoj školi i znam da je to to znam da izgon kratko traje ali ne mog vise, hoću pobjeć hoću bilo što samo da bol prođe..
Stavljam noge gore objasnjavaju mi kako da tiskam prvi trud jako loše tiskam,
čekamo drugi pa nikako da dođe i evo idemo tiskam babica rasteže međicu, pečeeee napokon zakljuce da moraju zarezat, nema vise stajanja, olakšanje i čim je zarezala stiže
4.30 najljepši mali plač na svijetu ja u šoku nista vise ne boli ne mogu vjerovat da je napokon tu, gledam mm-a oči mu pune suza govori mi kako je prediva...(evo i sad meni idu suze)
Vagaju je 2890 i 50 cm i očekivali smo nesto manju težinu napokon mi je daju na prsa mm ju ljubi ja nemogu vjerovati kako su novorođenčat sitna, ima malu plavu kapicu i izgleda kao štrumfeta i tom trenutku me popiša moja štrumfeta :lol
Porod posteljice bez problema posteljica je mala ne mogu se dogovorit dali je cijela ipak zaključuju da je cijela da je manja posteljica ali i manja beba...
Daljeg redosljeda se ne sjećam mislim da su nas ostavili same s bebom, pa su me dosli sivat mm je ostao na sivanju N mi je bila na prsima sivanje malo boli ali trpim ne želim da mi ju uzmu..
Doktor i mm se zafrkavaju atmosfera je opustena..
Nakon sivanja mm mora ići ja sam jos malo s N u boxu, prigusili su nam svjetlo opet sviće vani mazim svoje malo čudo i kao da je vrijeme stalo vise nista nije bitno ona je napokon tu s nama :luv

eto to je naša priča i oprostite sto je mrvu preduga nisam mogla kraće mogla bi o ovome cijelu knjigu napisati, a već sam tri puta izbacivala neke dijelove da bude sto kraće :oops: ;)
20.06.2009 slika
Nika 18.07.2011 slika
Avatar
laya
slikofon
 
Postovi: 1161
Pridružen/a: 11 sij 2011, 15:02
Lokacija: Zagreb

Re: Nika...

PostPostao/la marinela » 22 tra 2012, 08:54

ma čemu ju kratit
ipak je to priča o najljepšem trenutku u životu :luv

a to što je mrvicu manja, ako je sve drugo ok i takonije bitno, ima cijeli život za nadoknadit :)

i tom trenutku me popiša moja štrumfeta

:hahaha
slika
Avatar
marinela
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1117
Pridružen/a: 04 vel 2012, 11:18

Re: Nika...

PostPostao/la titirlica » 22 tra 2012, 08:55

:luv divno :srca
Avatar
titirlica
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1549
Pridružen/a: 05 pro 2010, 23:05
Lokacija: zabreg

Re: Nika...

PostPostao/la noah » 22 tra 2012, 10:32

:D Predivno,volim čitati iskustva s prirodnih poroda,gotovo uvijek me dirnu do suza,ja sam svoje oboje morala na carski jer su bili veliki i nisam nit trudove imala, nit se otvarala, tako da se uvijek iznova divim takvim pričama,utjeha mi je da su živi i zdravi i da sam uspjela sa dojenjem. :)
N 18.08.2011.
T 23.01.2008.
Naše dvije zvijezde doputovale sa nebeskog svoda u mamino i tatino srce...
Avatar
noah
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 662
Pridružen/a: 31 ožu 2012, 16:12
Lokacija: u drugoj dimenziji

Re: Nika...

PostPostao/la Mica » 22 tra 2012, 17:45

Bravo za štrumfetu pišuljicu :hahaha !
Duboko u srcu vjeruj da nešto divno treba da se desi...
Ja-ok,on-astenoterato
Desilo se:))...
Jedno oko 2009
Drugo oko 2012
Avatar
Mica
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 160
Pridružen/a: 01 sij 2007, 20:01

Re: Nika...

PostPostao/la doja » 22 tra 2012, 18:05

predivno,evo i ja sam pustila suzu, velika :kiss za :mala
slika svatko vidi kako izgledaš ,ali ih malo zna ono što jesi[color=#FF00FF][/color]
Avatar
doja
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 37
Pridružen/a: 06 tra 2012, 19:12
Lokacija: zagreb

Re: Nika...

PostPostao/la laya » 23 tra 2012, 15:51

marinela je napisao/la:a to što je mrvicu manja, ako je sve drugo ok i takonije bitno, ima cijeli život za nadoknadit

već smo sve nadoknadili ;) :kiss
20.06.2009 slika
Nika 18.07.2011 slika
Avatar
laya
slikofon
 
Postovi: 1161
Pridružen/a: 11 sij 2011, 15:02
Lokacija: Zagreb


Natrag na Priče s poroda

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.

cron