Sada je: 29 ožu 2024, 11:14.

treći mušketir Nikša

Moderator/ica: Diami

treći mušketir Nikša

PostPostao/la nevenera » 23 stu 2014, 21:12

Rano ujutro, oko 2-3 sam se ustala i skužila da mi curi plodna. kako sam imala lažni alarm par dana prije, vratila sam se u krevet.
ustala sam za 5-10 min jer realno - curila ili ne nema šanse da zaspe. ustala i se i opet pljus. dakle, plodna. prozirna/mliječna
idem u dnevni, imam još pogedati jednu epizodu american horror story. usput skužim da imam trudove. na 5 min.
razmišljam dal da idem ili ne. prisjećam se koliko je trebalo da rodim s njima. s tinom 3-4h a s damjanom 5-6h kad su trudovi bili na 5 min. zaključujem da je bolje da idem,dok rješim prijem, ctg i ostalo taman ću rodit.

budim mm-a i kažem mu da doveze auto, kiša padala i nismo našli parking kod zgrade. :ajme ode on a ja se spremam.
tu je negdje bilo već oko 4,30- 5h ujutro. vozim se u bolnicu. mm bi došao kad se dečki probude i odveze ih do svekija. nema smisla budit ljude bez potrebe. pod ljude mislim na damjana :hahaha

prijem i pregled, otvorena 4 prsta. ctg uredan. predrađaona, hopsam na lopti i računam da bi ako bude kao i dečkima do 8 mogla bih gotova. pričam s nekim stažisticama i umirem od gladi, jela sam dan prije oko 19.
vrijeme prolazi.
oko 8h shvatim da su se trudovi prorijedili na 7 ili čak 10 min

opet pregled, drugi doktor. nalaz nepromijenjen. on bi drip, "da bude brže gotovo".
odbijam. odnosno kažem ako je moguće da bih o tome malo razmislila dok mi muž ne dođe. ako je sve ok i dijete nije ugroženo.
okreću očima. kao, može.
idem na ctg. šaljem mm-u poruku koja je situacija i da ne dolazi do 11 :mrgreen , nadam se da će se nešto pokrenuti samo

svi su korektni, ali hladni i ne govore ništa. ja pitam sve, tlaka im odgovarat na pitanja.

ovaj put ctg sužen. zovem svoju dr, koja mi vodi trudnoću. ona zove odjel i nakon toga mene i kaže da mi preporuča čim prije drip i porod.

dolazi treća dr i za razliku od drugih mi objašnjava u čemu je problem, objašnjavam joj da se bojim dripa, da sam imala dva normalana poroda i da sam se nadala da će i treći biti takav. pričamo malo i ona mi kaže da će mi dati atb sad jer plodna dulje curi, da će je malo pustiti jer je visoko prsnuće i voda još curi iz mene. te komentira da će me obilaziti svako malo. dr koji me "vodi", nazovimo ga mr drip, je negdje nestao.

taman je mm došao pred rađaonu.
ne može unutra jer nema potvrdu o tečaju, prošli smo ga s tinom. ali nije prisustvovao ni jednom porodu zbog okolnosti.
traži da ga nađu u kompu, ali komp ne radi. a sestre koja to radi nema, na bolovanju je
ja pilam s moje strane, on s njegove
konačno ga puštaju

12 je h i dobivam drip
muko moja :lebdi
vrlo brzo je sve eskaliralo
trudovi su nakon sat na minut, ja osjećam poriv za tiskanje.
dolazi dr drip, pregledava me. 7 "debelih" prstiju. ne smijem tiskati, i ode čovjek svojim poslom.
ctg i dalje loš

buljim u plafon, kičma mi puca, mm se trudi oko mene, j se koncetriram na netiskanje, šaljem mm-a van, ide mi na živce
on se vraća za 5 min

prolazi treća dr, ona koja mi je sve objašnjavala, i govorim joj da ja moram tiskati i da mi je loše, nešto me čudno žari oko stidne kosti
i tad kreće izgon
otkucaji se gube, 4 babice, dr i kreće tiskanje. prije nije moglo, sad može :zub
tiskam 2 truda, ali loše (valjda zbog panike :ajme) pa mi daju kisik i ide na bolje. dr me hrabri, objašnjava mi kako da tiskam, babice me potežu lijevo desno
tisak tu, tisak tamo, naskakanje na trbuh od strane babice i odjednom evo nikše
3660/54 apgar 10/10

ne vidim ništa, skinuli mi cvike kad su mi stavili kisik. :whew a oni ga samo peru i nose. reče neonatolog da je na odjel došao kao "smrznuti pingvin", pothlađen i u "lošem" stanju, jake otekline glave i dosta izdužene glave. ostaje na odjelu u inkubatoru, no vrlo se brzo oporavio.

ridam ko kišna godina.
šivanje ustino i ostalo kako to već ide. mm se ne mrda od mene.

još mi nije jasno kako se može imati tako podvojene osjećaje. nije mi jasno ni zašto se porod zaustavio.

moram reći da je mm bio velika pomoć na porodu. istina je da sam ga u jednom trenu istjerala van :nata ali je se osim toga nije dao maknuti od mene. :luv

ovaj put je bar pozitivno to da sam posteljicu porodila skoro odmah, bez ikakvih problema.
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: treći mušketir Nikša

PostPostao/la Vicky & Mama » 23 stu 2014, 21:31

Bravo za hrabru mamu i velikog dečka :luv :kiss
Nije baš bilo lagano draga, ha? (a ja računam da treće se porodi u roku pola ure -tješim sebe jel'te :mrgreen iako ja tek drugo čekam), al princ je tu i sve je ok i to je ono najvažnije :luv
Mazite se i guštajte ;)
19.04.2011. V
30.06.2015. L
Avatar
Vicky & Mama
centrifugirana
 
Postovi: 3324
Pridružen/a: 10 tra 2012, 11:40
Lokacija: Šibenik

Re: treći mušketir Nikša

PostPostao/la nevenera » 23 stu 2014, 21:35

totalno me iznenadilo kako je bilo bezveze
njih sam skoro pa isprdila, da citiram svoju nonu, a ovo je bilo onako, bolnički :lebdi
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: treći mušketir Nikša

PostPostao/la Vicky & Mama » 23 stu 2014, 21:44

Ma da, svaka trudnoća i porod su priča za sebe :dada
Možda pošto ti je Nikša bio najveći (koliko sam skužila) a možda to jednostavno tako ponekad bude :dunno
Moj V je bio 3900g/53cm i trajalo je i trajalo (13ipo sati, 5 sati dripa, nalijeganje na trbuh...) pa vodeći se time računam da je zato i tebi ovaj put bilo teže..
19.04.2011. V
30.06.2015. L
Avatar
Vicky & Mama
centrifugirana
 
Postovi: 3324
Pridružen/a: 10 tra 2012, 11:40
Lokacija: Šibenik

Re: treći mušketir Nikša

PostPostao/la mare30 » 23 stu 2014, 23:56

Čestitam na velikom dečku lijepog imena i Želim ti brzi oporavak!
slika
slika
Avatar
mare30
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 296
Pridružen/a: 23 pro 2009, 22:54

Re: treći mušketir Nikša

PostPostao/la Liv Tyler » 24 stu 2014, 09:05

nevenera je napisao/la: vozim se u bolnicu.

:shock Ludačo!!

nevenera je napisao/la:još mi nije jasno kako se može imati tako podvojene osjećaje.

Ou jes!

I ja mislimd a ti ga je bilo najteže roditi jer je bio najveći.
Meni je najteži bio drugi jer je J bio najveći. Sestre iza njega su samo izletile van. :mrgreen
Prvu nisam imala s čim usporediti. Inače treći porod mi je bio najljepši.

Vicky on ti je bio baš velika beba i mislim da će ti drugi porod/porodi biti lakši jer tijelo pamti. ;)
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: treći mušketir Nikša

PostPostao/la pčelica_maja_23 » 24 stu 2014, 09:36

A joj.
Ali dobro je završilo.
Žao mi je da nije išlo galđe. mOžda od strah su stali trudovi, podsvjesnog. Bolničkog.

A bila si spremna za pravi amazonski, još si se sama i dopelala u bolnicu.

Meni su najdraži njihovi kratki i bahati odgovori,jer kao, tebe se ne tiče. Ti samo rađaš. Šuti jer mi smo zlatna elita koja će te sad porodit.
:rodj

Legende.
Ova ljiečnica koja ti vodi trudnoću, u nju si imala povjerenje? jel ti vodila prije koju trudnoću?
08.09.2011. jesenska šefica mekog srca
14.04.2013. blaženi nestaško među ženama
05.12.2015 adventska princeza
Avatar
pčelica_maja_23
Kvočka zvana pčela
 
Postovi: 8579
Pridružen/a: 12 sij 2011, 10:43
Lokacija: dječji vrtić

Re: treći mušketir Nikša

PostPostao/la nevenera » 24 stu 2014, 10:04

moja dr mi je vodila damjanovu trudnoću od polovice. i ovu cijelu. jako je oprezna.
a dr koja me na kraju porodila me porodila i s damjanom. obilazila me stalno (moguće jer ju je ova moja zvala ali i inače je takva pa ne znam), objašnjavala što radi i zašto to radi. ali najviše joj hvala na hrabrenju u izgonu
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: treći mušketir Nikša

PostPostao/la viki » 24 stu 2014, 10:09

- i meni je na trećem porodu bilo slično, iako mi treća i nije bila najveća beba :znoj :hug
Avatar
viki
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2490
Pridružen/a: 10 sij 2003, 15:11

Re: treći mušketir Nikša

PostPostao/la Hajdi » 24 stu 2014, 10:20

Da, svaki porod je drugačiji. Meni prva dva prirodno s mojim trudovima, druga dva s puknućem vodenjaka i dripom.
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12215
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: treći mušketir Nikša

PostPostao/la zauvijekmama » 24 stu 2014, 10:42

uh, sva sreca da je prica na kraju imala sretan kraj
zelim ti da uzivas sa svoja tri musketira
:joy
R. - 2008.:cool
L. - 2015.
:mali
L. -2017. :mala
Avatar
zauvijekmama
Najljepše je biti mama!
 
Postovi: 4082
Pridružen/a: 11 pro 2006, 10:00
Lokacija: Zg

Re: treći mušketir Nikša

PostPostao/la putnica » 04 kol 2015, 23:01

Uf, nisam sad bas trebala ic citat tvoju pricu - mogla sam slobodno i nakon poroda :lol

Ma, naravno - najbitnije je da je ljepotan stigao! :srca
I da nisi bezveze budila ljude. :nata

I meni se na prvom porodu dogodilo da sam skoro istjerala mm (nije mi ni palo na pamet da se moze ;), tj valjda sam i dalje racunala da je korisnije da je tu) kad mi je kao govorio da ne tiskam (a meni poriv za tiskanjem takav kao da kazes nekome kome je krenuo poriv za povracanjem da ne povraca), ali i onda i na ostala 2 poroda mi je bilo bas drago da je tu.
N 2005. R 2007. A 2012. M 2015. M 2017.
moj kromosom ljubavi

Ja lutam presretan ovom divnom zemljom il' kiša pada il' sunce sja, ja uvijek dobre sam volje, uvijek radosno pjevam, u mom srcu tuga neće naći stan... (Sv. Franjo Asiški)
Avatar
putnica
Meštar za slučajnosti
 
Postovi: 6668
Pridružen/a: 27 pro 2004, 18:38
Lokacija: ST - redovite gradsko-prigradske ture

Re: treći mušketir Nikša

PostPostao/la nevenera » 05 kol 2015, 08:13

putnica je napisao/la:mogla sam slobodno i nakon poroda
:lol
ma greška moja što sam išla pretpostavljat. da će sve ić ko prije, da je bolje ne budit svih. mogla sam doma bit i uletit filmski kad krenu na 2 minute :nata
samo nemam pojma kako bi se onda odvezla
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18


Natrag na Priče s poroda

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.