Sada je: 18 tra 2024, 08:45.

Livia - naša priča je sad kompletna

Moderator/ica: Diami

Livia - naša priča je sad kompletna

PostPostao/la Vicky & Mama » 11 srp 2015, 16:49

Tata i V bacili đir do Zlarina spasiti se od ovih tropskih vrućina, L pajki kraj mene... Taman zgodan moment za napisati našu priču s poroda... dok je još sve svježe... i dok imam koji minut mira...

Sjećam se prvog poroda, dana kad se rodija moj princ :luv napatila sam se u trudovima čitavu noć i čitavo jutro... uglavnom sama, preplašena i izmorena do krajnjih granica... pred kraj je stigao moj gin i malo mi olakšao to sve skupa... ali, prvi porod pamtim kao jako težak i traumatičan - iako mi je donio najljepši dar na svijetu, dar koji je vrijedan svakog truda, svake muke i brige...
Al sjećam se scene od prije četiri godine - voze me u sobu onako ispaćenu i presretnu, a meni u glavi se vrti - hvala Bogu gotovo je, imam prekrasnog sina, ali... znam da ću ovo ponoviti... to mi se sad čini ka vrhunac mazohizma :mrgreen , ali... znam da hoću... moja obitelj još nije kompletna...
Jednostavno sam osjećala da još nisam rodila svu svoju djecu... i tako je i bilo...

Sad da stavim na fast forward iduće četiri godine i ne davim vas s pričom o planiranju druge bebe, trudnoćom itd. vodim vas odmah na dan D - 30.06.2015.!
Dan ranije je pao dogovor s mojim ginom da idemo na indukciju iako sam tek bila 39+3... bila sam otvorena bez trudova 4cm, cervixa praktički nestalo, a ja već par dana u bolnici jer me preko vikenda dopala mlada (i prestrašena) doktorica kojoj se sukrvica i ta otvorenost nisu sviđale pa je strahovala da ću roditi doma - yeah right... baš ja tako rađam!
Na dan poroda gin je vidio da se voda već počela lagano mutiti i to nam je bio dodatni vjetar u leđa za indukciju...
U sedam su me digli na klistir (koji više u našoj bolnici ne daju po protokolu - ja sam inzistirala na njemu - nije da mi je gušt da mi natankaju pola litre tople vode u debelo crijevo, ali ono... puno mi je značilo zadržati bar malo dostojanstva na porodu... znam da je med.osoblju to već rutina, ali meni nije...).
I tako, odradim to brzinski i bez po muke, istuširah se i krenih na drugu stranu hodnika - u rodilište...
Sretna, euforična... i prestrašena ka mala beba!
Ostavih stvari u svoju buduću sobu i eto ti mlade babice/primalje po mene... kaže, vrijeme je...
Koračam za njom, knedla mi u grlu... bojim se strašnog dripa... legla na stol, traže mi vene za uvesti braunilu, a one, inače debele i jake, od mog silnog straha se povukle... nikako ih naći... gledam vrećicu dripa iznad glave (koji, dakle, još nije spojen), i počinje me hvatati napad panike... crni mi se pred očima, zuji mi i ušima, srce lupa ka manito... kažem sestri, strah me, slabo mi je, mogu dobiti vode... ona me smireno pogleda, doda mi vode i kaže ne brini... čitavo sam vrijeme uz tebe... samo polako... E tu me je kupila, za par minuta sam se rekuperala i obavila čitav porod kao najkul osoba u svemiru... majkemi... ja... za nevirovati...
Uključile sestre drip, piči on mi ćakulamo... prošlo pola ure trudova nigdi... stiže mi i gin (najdivnije stvorenje na planetu moram napomenuti), kaže boli li šta?
Ja - ne, još ništa...
Za još pola ure ista priča... od trudova ni t...
Prokinu mi vodenjak da potaknu trudove, ali i dalje ništa...
Već mi je postalo dosadno...
Onda kaže gin, aj se ti lipo digni, vozi drip na stalku i šetaj koliko te volja, nemoj samo uteći doma :lol
I tek nakon još nekih uru vrimena krenu oni pms bolovi... ništa strašno, nastavih šetati...
Oko podne su krenili žešći trudovi pa mi nije bilo do bauljanja po hodnicima (iako su i dalje imali lipe razmake i za razliku od prvog poroda gdje bi me trud rastakavao čitavu - ovi su bili samo iz leđa) - pa me pita sestra bi ha na pilates loptu... o bi, itekako...
I tu sam jedno dva sata hopsala, prodisavala trudove i u pauzama ćakulala s babicama, mojim ginom, specijalizantima i učenicama iz med škole... ove zadnje su bile malo uplašene pa mi nisu bile tako fora :mrgreen ka starija ekipa (pod starija mislim na sve ostale koji su bili od 30-40 god i koji su bili my cup of tea totalno)...
Ljudi moji, trudovi su me tu već razvaljivali opako, a ja sam se u pauzama dahtanja davila od smija s njima... mislim - ja... paničarka s velikim p...
E tamo oko 14h mi već više nije bilo do šale (trudovi na najjače, otvorena 9-10cm, slijedi izgon), ali oni se nisu dali :lol
Imala sam strašan pritisak na debelo crijevo, peklo me sve živo, osjećaj da ću popucati od do... a gin kaže, ja te nebi recnija, tkivo je skroz elastično... glavica krene pa se vrati... on opet, možda ipak izbjegnemo epi... a ja na njega - ma šta ti je, riži isti tren! :ajme
On viče specijalizantu - Tonči, daj sikiru! :lol
I recne me minimalno (3-4 punta), glavica napokon izleti, cura zaplače ka velika, ja ne virujem da sam rodila...
Točno u 14:56h stigla je moja cura, moja ljubav, točka na i naše male obitelji :luv
Prekrasna, crna čupavica, 3600g teška i 52cm duga... naša Livia...
Odmah mi je stave na prsa, grlim je i ljubim dok se porađa posteljica... gin uzima moj mob i slikaje nas 5-6 sličica... nose je na kupanje, kaže on meni - ajme zanili se mi svi skupa ode, a ti još nosi zvala čovika (mm-a jel'te) da mu se princeza rodila!
I nazovem ja njega, tata se rastopija, brzo mu šaljemo sliku...
Slijedi još šivanje tih par punata... smontirali mi noge na nogare, dobila malo lokalne, kaže gin, brzo ću ja ovo, a ti kad već nemaš drugog posla zovi mater pa joj javi!
I nazovem je ja cila čila i poletna, a mater jadna sluša i ne viruje... kaže pa zvučiš ka da si na kavi... ja kažem a skoro, evo doktor doli kukiča, a ja odmaram :lol

Sve u svemu, savršen, prekrasan porod... potrevila mi se odlična ekipa, drugi porod, ja skulirana... bolilo je naravno, ali je bilo toliko prekrasno da ni u snu nisam mislila da će tako biti... iznimno pozitivna atmosfera... nadam se da je i moja curica osjetila tu vibru i da će je nositi u sebi kroz život ;)
19.04.2011. V
30.06.2015. L
Avatar
Vicky & Mama
centrifugirana
 
Postovi: 3324
Pridružen/a: 10 tra 2012, 11:40
Lokacija: Šibenik

Re: Livia - naša priča je sad kompletna

PostPostao/la IINA » 11 srp 2015, 17:03

<3
------------------------------
Odluka da postanete roditelj, značajna je! Morate prihvatiti da će Vam srce zauvijek živjeti izvan tijela!
Avatar
IINA
Sveta krava
 
Postovi: 6922
Pridružen/a: 15 svi 2007, 14:45
Lokacija: mib

Re: Livia - naša priča je sad kompletna

PostPostao/la alkemicar » 11 srp 2015, 18:05

legendo od panike s velikim L :hahaha :hug
ma super priča i super porod
a tek konačni ishod :luv

uživajte sa svojom malom curicom sad
slika slika
Avatar
alkemicar
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1774
Pridružen/a: 30 sij 2008, 09:39
Lokacija: župa dubrovačka

Re: Livia - naša priča je sad kompletna

PostPostao/la mrs. eastwood » 11 srp 2015, 18:08

:kiss dobra si! super!
Avatar
mrs. eastwood
Sveta krava
 
Postovi: 9852
Pridružen/a: 15 ruj 2010, 10:49
Lokacija: Zagreb!

Re: Livia - naša priča je sad kompletna

PostPostao/la leptir422 » 13 srp 2015, 08:50

Nasmijala si me do suza ...... :joy
Dijete koje sam dobila brakom P - 2007 + rođeno D - 2014
Avatar
leptir422
ne patim od forme
 
Postovi: 895
Pridružen/a: 16 tra 2013, 09:37

Re: Livia - naša priča je sad kompletna

PostPostao/la Ina66 » 13 srp 2015, 09:42

dobra priča :dada i nadasve zabavna :lol
Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33920
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split

Re: Livia - naša priča je sad kompletna

PostPostao/la Liv Tyler » 13 srp 2015, 09:43

Odlično iskustvo Viki!
A tko nakon ovog ne bi išao po još. :nata :hahaha
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: Livia - naša priča je sad kompletna

PostPostao/la SonjaV » 13 srp 2015, 09:58

:luv
Indijanac '09.2002
Mrvica '05.2005
Bucka '06.2014
Avatar
SonjaV
sa zalihama pelena
 
Postovi: 1720
Pridružen/a: 10 sij 2003, 15:42
Lokacija: Malo misto

Re: Livia - naša priča je sad kompletna

PostPostao/la TanjaMT » 13 srp 2015, 10:14

:lol na "daj sikiru" i "kukicanje" :kiss
Avatar
TanjaMT
kile su mi ko bitcoin
 
Postovi: 5236
Pridružen/a: 16 ruj 2005, 22:01
Lokacija: uvijek ista

Re: Livia - naša priča je sad kompletna

PostPostao/la Crazy Daisy » 13 srp 2015, 10:18

:srca
Avatar
Crazy Daisy
blinkam ko košuta pred farovima
 
Postovi: 6182
Pridružen/a: 27 lip 2006, 14:55

Re: Livia - naša priča je sad kompletna

PostPostao/la Vicky & Mama » 13 srp 2015, 18:15

Hvala cure :kiss
Ma da, baš sam tila ovo svoje prekrasno iskustvo podiliti kroz priču jer o našem (šibenskom) rodilištu kruže svakakve priče, mahom negativne (šta je prije i bilo zbilja tako), al sad su uz obnovu u građevinskom smislu zbilja napredovali i kroz kadar i edukaciju - na radost svih ovdašnjih rodilja i budućih mama ;)
19.04.2011. V
30.06.2015. L
Avatar
Vicky & Mama
centrifugirana
 
Postovi: 3324
Pridružen/a: 10 tra 2012, 11:40
Lokacija: Šibenik

Re: Livia - naša priča je sad kompletna

PostPostao/la putnica » 14 srp 2015, 08:50

Svaki put kad sam otvarala MiB sam se nekako nadala da si stavila svoju obecanu pricu.

Budimo realni, skoro svaka prica me odusevi, ako nista drugo zbog predivnog kraja :luv
A ova tvoja je jos i tako pozitivna (i simpaticno napisana) da je prava milina :srca

Hvala sto si je podijelila s nama. :kiss
N 2005. R 2007. A 2012. M 2015. M 2017.
moj kromosom ljubavi

Ja lutam presretan ovom divnom zemljom il' kiša pada il' sunce sja, ja uvijek dobre sam volje, uvijek radosno pjevam, u mom srcu tuga neće naći stan... (Sv. Franjo Asiški)
Avatar
putnica
Meštar za slučajnosti
 
Postovi: 6668
Pridružen/a: 27 pro 2004, 18:38
Lokacija: ST - redovite gradsko-prigradske ture

Re: Livia - naša priča je sad kompletna

PostPostao/la latica » 14 srp 2015, 09:25

:srca :srca :srca
joj vicky, šta da kažem ... :luv :luv :luv
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7412
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: Livia - naša priča je sad kompletna

PostPostao/la snowwhite » 14 srp 2015, 10:37

:luv
i nisam ti još nigdje napisla. Ime djevojčice je mmmm :srca
Veliki 13.10.2008.
Mali 21.12.2010.
Bebač 07.07.2012.
Avatar
snowwhite
Nije unikat!
 
Postovi: 6318
Pridružen/a: 20 svi 2008, 10:18
Lokacija: Zagreb

Re: Livia - naša priča je sad kompletna

PostPostao/la moj(a) djeca(k) » 14 srp 2015, 10:38

:luv :luv
djecak 02.03.2003.
djevojcica 05.01.2011.


-Novi dan, nova nafaka-
Avatar
moj(a) djeca(k)
Sa čokoladom u kosi
 
Postovi: 4251
Pridružen/a: 16 pro 2002, 20:03
Lokacija: Zlatna dolina smjestena u srcu "Zemlje u obliku srca"

Re: Livia - naša priča je sad kompletna

PostPostao/la Vicky & Mama » 14 srp 2015, 11:57

Hvala cure :kiss
19.04.2011. V
30.06.2015. L
Avatar
Vicky & Mama
centrifugirana
 
Postovi: 3324
Pridružen/a: 10 tra 2012, 11:40
Lokacija: Šibenik

Re: Livia - naša priča je sad kompletna

PostPostao/la cipelica » 28 srp 2015, 10:07

super pricica ♡♡♡
slika
slika
Avatar
cipelica
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 183
Pridružen/a: 07 sij 2015, 11:04


Natrag na Priče s poroda

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.

cron