Sada je: 19 tra 2024, 07:16.

jaslice-vrtic

Ovdje možete pitati sve što vas zanima u vezi odgoja i roditeljstva, neovisno o dobi djeteta, ali i podijeliti svoja iskustva i razmišljanja s drugim mamama.

Moderatori/ce: latica, Crazy Daisy

jaslice-vrtic

PostPostao/la Nada » 01 ožu 2007, 22:42

Bok cure, opet ja sa pitanjem o jaslicama. Dakle u svibnju bih Loru trebala upisati u jaslice pa je krajnje vrijeme da se raspitam i definitivno odlucim u koje.

Kao i svaka mama, trazim idealne jaslice (s mogucnoscu vrtica kasnije a sa istim kvalitetama):
-sa zdravom prehranom (gdje ih ne filaju secerom, smokicima, Cedevitom, hrenovkama i sl. junk food-om), makrobiotika?
-sa dragim tetama punim ljubavi koje se bave djecom
-prostrane sobe, dvoriste
-montessori program?
-pregrst sadrzaja i aktivnosti
-s programom na engleskom jeziku?
-u blizini Savice (u obzir dolazi sve oko Savske, Drziceve, Vukovarske do Savskog mosta :cool )
-jesam li sto zaboravila/previdjela?

Eto ja sam svasta nalupetala a sad vi pomozite savjetima, iskustvima, linkovima, cijenama ili me jednostavno spustite na zemlju.

Dok cekam, biljezim se sa stovanjem,
Nada

P.S. kakva su iskustva s vrticem u Cvijetnom naselju? Moze neki kontakt, ja taraba nis' ne pronalazim :dunno
Avatar
Nada
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 703
Pridružen/a: 24 svi 2005, 21:42
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la tanjabb » 01 ožu 2007, 23:05

Jedno sletanje na zemlju ces sigurno dozivjeti :lol jer sve ovo sto si nabrojala u HR nema sanse naci na jednom mjestu. Mislim da vrtic u Cvjetnom ima montessori grupu (sw.mama ce ti znat) ali sumnjam da imaju montessori jaslice, mislim da to u ZG ne postoji :dunno . Makrobiotika ti je isto SF, Walfdorski najvise paze na prehranu, inace dosta ovisi od vrtica do vrtica, nemaju svi smokije i slatkise na meniju.
skoča umni 10.12.2003
kung-fu panda 16.10.2009
Avatar
tanjabb
next princess
 
Postovi: 26099
Pridružen/a: 11 sij 2003, 11:28
Lokacija: emigrirala iz dezele

re:

PostPostao/la Nada » 02 ožu 2007, 01:53

Tanja draga tako sam si mislila, nisam iznenadjena (padobran mi je uvijek tu negdje, he, he)
Tja, neceg cemo se morati odreci, cini se...

Idemo dalje...
Nesto moramo izabrati

edit: nego nije li tu jednom bio stikani topic s popisom Zg jaslica i vrtica?
A sto ga ja jadnanebila ne mogu naci?
Avatar
Nada
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 703
Pridružen/a: 24 svi 2005, 21:42
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la tanjabb » 02 ožu 2007, 02:15

Vidi ovu stranicu
http://www.zagreb.hr/dokument.nsf/FPHW?OpenForm&2&09005
pa klikaj na gradske, privatne, upise, tararararara... :mah
skoča umni 10.12.2003
kung-fu panda 16.10.2009
Avatar
tanjabb
next princess
 
Postovi: 26099
Pridružen/a: 11 sij 2003, 11:28
Lokacija: emigrirala iz dezele

PostPostao/la saptacica » 02 ožu 2007, 09:35

Jedna moja poznata jako hvali jedan vjerski na Krugama. Blažena Hozana, tako nešto.
Znam da mališa još nema dvije godine, znači jaslice su, i da ona pazi na prehranu, znači mogla bi biti u redu :mrgreen: !
Avatar
saptacica
Skoro doula
 
Postovi: 4316
Pridružen/a: 22 stu 2005, 17:24

PostPostao/la Neda3kids » 02 ožu 2007, 12:16

Ja ti jedino mogu ponudit da pitam u našim jaslicama, vjerskim. Za koje ću dat ruku u vatru da su izvrsne. I tete ću pohvalit, jer toliko ljubavi prema djeci na jednom mjestu rijetko se nađe. Gužva je velika, i prevelika. Ali uvijek se da pitat, i uvijek se može nać mjesto, ako ima volje.
A i vrtić ti mogu pitat.
Jedino kaj ti je to u Centru, a ne tamo gdje tražiš.
Toliko od mene.
"I had found my true place in the world, the place I fit, the place I shined." slika
Avatar
Neda3kids
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 558
Pridružen/a: 19 sij 2005, 16:54

re:

PostPostao/la Nada » 02 ožu 2007, 13:17

Majorice daleko mi
Tanja hvala za link
Saptacice-nisam znala da na Krugama ima vjerski
Avatar
Nada
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 703
Pridružen/a: 24 svi 2005, 21:42
Lokacija: Zagreb

Re: jaslice-vrtic

PostPostao/la Rabac » 31 kol 2008, 15:29

Bok. Trazim neke dobre jaslice u Zagrebu. Ima li tko iskustva sa privatim jaslicama Nemo? Zivimo na Vrbanima pa bi nam odgovaralo nesto blizu. :bye
Rabac
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 1
Pridružen/a: 31 kol 2008, 15:17

Re: jaslice-vrtic

PostPostao/la Megan » 01 ruj 2008, 07:56

Bome danas me ugodno iznenalila obavijest da se u vrtic ne smije nista nositi osim voca i susenog voca.
Megan
ježim se par puta dnevno
 
Postovi: 4299
Pridružen/a: 10 sij 2003, 10:26

Re: jaslice-vrtic

PostPostao/la melita » 01 ruj 2008, 13:46

Molim instant pomoć. Danas je mm ostavio Zitu u vrtiću (promijenili smo zgradu i grupu) i tete su predložile neka ostane samo do spavanja. Moja sestra došla je po nju i kaže da je puno plakala i da tete misle da bi do kraja tjedna trebala ostajati samo do spavanja. Meni je to bezveze, jer isti slučaj je bio i prošle godine, pa kad smo krenuli sa spavanjem opet je plakala ko ljuta godina. Zita se, iako je već 2 godine upisana u vrtić (nismo puno išli prvo zbog njezinih boleština, pa je došla mala beba i sl...), nikad nije pošteno prilagodila i meni se čini da bi najbolje bilo da u stratu ostaje na spavanju kako bi što prije prihvatila takvo stanje stvari. Ovo postupno čini mi se kao produžavanje agonije. Savjeti, prijedlozi? Planiram sutra ujutro ja otići s njom i reći tetama da će Zita ostat na spavanju. Spriječite me ako mislite da griješim! Jooooj, taj vrtić! :nevi , a tek je počelo!
Zadnja izmjena: melita; 01 ruj 2008, 14:56; ukupno mijenjano 1 put/a.
žuti pojas prvi dan :sumo
Avatar
melita
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1562
Pridružen/a: 12 kol 2005, 23:53
Lokacija: Zagreb

Re: jaslice-vrtic

PostPostao/la Ina66 » 01 ruj 2008, 13:54

vedi je napisao/la:Bome danas me ugodno iznenalila obavijest da se u vrtic ne smije nista nositi osim voca i susenog voca.

da znaš da vam zavidim. kod nas svako malo netko donosi bonbone pa je tako i moja već unaprijed žicala da joj kupim za vrtić :roll:
Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33921
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split

Re: jaslice-vrtic

PostPostao/la thalia » 01 ruj 2008, 14:06

Ina66 je napisao/la:
vedi je napisao/la:Bome danas me ugodno iznenalila obavijest da se u vrtic ne smije nista nositi osim voca i susenog voca.

da znaš da vam zavidim. kod nas svako malo netko donosi bonbone pa je tako i moja već unaprijed žicala da joj kupim za vrtić :roll:


u Rijeci je već dugo tako. nema grickalica, čipseva ni bombona. čak ni za rođendane, samo suho voće.

i nema pašteta, hrenovki i tih užasa. sve je kuhano, ne rade se zaprške i tako.
Doorbells and sleigh bells and schnitzel with noodles
Avatar
thalia
Von Trapp
 
Postovi: 14371
Pridružen/a: 31 sij 2007, 22:58
Lokacija: cicely, alaska

Re: jaslice-vrtic

PostPostao/la MamamaleP » 01 ruj 2008, 18:21

Odgovaram Rabac za privatni vrtić Nemo. Mi smo bili u Nemu od ožujka do kraja lipnja ove godine, jako smo zadovoljni svime, a posebno tetama iz jasličke grupe, koje su zaista strpljive i drage. Neznam jedino hoćete li naći mjesta, jer su dosta popunjeni, treba se raspitati. Starija curka je danas krenula u državni vrtić, a ja se toplo nadam da će biti mjesta u Nemu za mlađeg negdje krajem zime ili na proljeće.
slika
slika
Avatar
MamamaleP
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 35
Pridružen/a: 19 srp 2006, 11:18

Re: jaslice-vrtic

PostPostao/la ciklama24 » 19 sij 2012, 12:11

Podižem! Ima li tko svježih informacija o privatnom vrtiću Nemo?
slika
Avatar
ciklama24
iš iš iš FP
 
Postovi: 2045
Pridružen/a: 11 sij 2011, 21:03
Lokacija: Zagreb

Re: jaslice-vrtic

PostPostao/la robin » 25 sij 2012, 13:04

Mi smo malca upisali u DV Nemo u jaslice :D
Kao i svaka mama i ja sam prekopala internet i sve koje poznam ispitala o DV-ima i pala je odluka na Nemo.
Naravno da je i lokacija bila bitna, pa da se ne uvrijedi ekipa iz centra,istočnog dijela Zagreba..., jer vjerujem da i tamo ima dobrih vrtića :luv
Jako lijep prostor, dosta prirodnog svjetla, navodno je hrana odlična i tete su jako simpatične. Prostor za igru je dobro opremljen igračkama i koliko sam uspjela vidjeti super je prilagođen (radijatori zaštičeni, namještaj uglati...). Jedna teta je sa njima ujutro, druga dolazi na ručak (1130h) i na spavanje i ta ostaje sa njima do kraja.
Malci imaju svaki svoj ormarić te policu sa pelenama i vlažnim maramicama. Svatko ima svoj krevet i posteljinu koja je njihova i koji oni peru.
Okupljanje djece je do 9h kada imaju doručak, pa u 1030h imaju voće, ručak dakle 1130h, užina oko 14h (zavisi kad se koji malac probudi) i za one koji ostaju duže još jedna užina u 16h. Svaki tjedan je izvješen jelovnik tako da se mogu roditelji informirati.
Imaju ograđeno dvorište ispred jasličkog prostora za igranje na otvorenom.
Moram naglasiti da je vlasnica jako ljubazna i uvijek dostupna za pitanja i ostalo.

Više info za one koje zanima u ožujku kad krenemo, držite fige da zavoli jaslice :ljubav

Aha, i cijena je 900kn, a čuvanje mjesta 270kn
slika
slika
robin
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 50
Pridružen/a: 21 lis 2010, 09:39
Lokacija: zagreb


Natrag na Odgoj djece

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.

cron