Sada je: 29 ožu 2024, 07:38.

Prošle stojbe o vrticima

Ovdje možete pitati sve što vas zanima u vezi odgoja i roditeljstva, neovisno o dobi djeteta, ali i podijeliti svoja iskustva i razmišljanja s drugim mamama.

Moderatori/ce: latica, Crazy Daisy

Prošle stojbe o vrticima

PostPostao/la Mirci » 17 ožu 2007, 12:54

Stiglo nam je proljece, a sa njim i vrijeme upisa u vrtice. Evo vam nekoliko linkova za lakse snalazenje, a ako imate stojbi pitajte ovdje :juhu.

Grad Zagreb - vrtici
Popis i adrese svih zagrebackih vrtica, sluzbena obavijest o upisu djece u programe predškolskog odgoja i naobrazbe


www.dijete.net
Osnovni podaci o gotovo svim vrticima u Hrvatskoj

Kliknite na kategoriju Vrtici ispod naslova Djelatnosti. Na karti kliknite na zupaniju koja vas zanima.

Vjerski vrtici u Hrvatskoj
Zadnja izmjena: Mirci; 19 ožu 2007, 14:56; ukupno mijenjano 1 put/a.
Kad se male ruke sloze, sve se moze, sve se moze...
Avatar
Mirci
lovac na trag
 
Postovi: 29426
Pridružen/a: 28 stu 2002, 17:11

PostPostao/la Mirci » 17 ožu 2007, 13:12

ovo su nekih od novijih topica o vrticima:

DV Utrine

Djecji vrtic Tatjane Marinic na Pantovcaku

jaslice-vrtic

Vrtic "Sarena loptica" Educarena

upis u vrtić

privatne jaslice-smjehuljica

vrtic i placanje

Privatne jaslice -hitno

vrtic, dezurstva, blagdani

vrtic u Maksimiru

Tko krece u jaslice/vrtic PRVI put?

Pisale smo jos o mnogim vrticima, no kad bih sve te topice linkala ovdje, popis bi bio dugacak kilometrima. Zato vas molim da za informacije i dojmove o vrticima koji nisu spomenuti na gornjim linkovima koristite Pretraznik. Dovoljno je ukucati ime vrtića i pretraznik ce za vas sve obaviti. Umjesto mene :mrgreen:
Zadnja izmjena: Mirci; 23 tra 2007, 13:56; ukupno mijenjano 1 put/a.
Kad se male ruke sloze, sve se moze, sve se moze...
Avatar
Mirci
lovac na trag
 
Postovi: 29426
Pridružen/a: 28 stu 2002, 17:11

re:

PostPostao/la Nada » 06 tra 2007, 23:34

Vec duzi period sam u potrazi za jaslicama (a kasnije vrticem) po Lorinoj i mojoj mjeri. Nakon silnog surfanja po netu izbor je pao na DV Vrbik, objekt "Cvijetno", Prisavlje 4.
Naravno, kada dodjem u Zg morati cu otici tamo da ja to osobno vidim.

Do tada bih voljela cuti Vasa vrijedna iskustva vezana uz navedene jaslice/vrtic.

Da li je to onaj vrtic tik uz Bocarski? (prema adresi bi trebao biti osim ako u neposrednoj blizini nema jos neki).

Vrtic se nalazi na popisu gradskih vrtica, znam da ima Montessotri.
Da li to znaci da je cijena 200,00/mj ili se Montessori program zasebno placa i koliko?

Da li je za taj vrtic velika guzva?

Ako ju upisem tamo u jaslice znaci li to da automatski prelazi u vrtic kada za to dodje vrijeme ili ponovno prolazimo kroz neki proces upisa?

Informacije za dokumente koje je potrebno priloziti, vise-manje imam ali me zanima slijedece:

Potrebno je priloziti potvrdu o prebivalistu. Samo Lorinu ili i nase?

Treba li dostaviti prosjek place (nemamo pravo na djecji doplatak)? Naime MMova tajnica nas uvjerava da treba ali ne vidim cemu niti se to nalazi na popisu potrebnih dokumenata, koliko vidim.

Potvrda da su roditelji zaposleni je neka univerzalna spranca sto se dobije u vrticima/kupi u NN ili to svaka firma radi za sebe? (u firmi nam rekose samo prosjek place)

Aj pls neka neka nadje vremena da mi odgovori.

U vrtic sam 2X slala mail ali odgovor nikada nisam dobila a nije mi bas caskom iz Gane skoknuti do tamo.

Eh da, da li pri upisima pravo prednosti imaju djeca iz kvarta ili to nema veze?

Srdacno,
Nada :juhu
Avatar
Nada
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 703
Pridružen/a: 24 svi 2005, 21:42
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la Rimaithor » 08 tra 2007, 17:45

Da to je objekt odmah do Bocarskog. Ako ide tamo u jaslice ici ce i u vrtic automatski. Jaslice su 200kn do treceg rođendana (ako ga napuni i u starijoj jaslickoj-odmah placate 400 kn). Prednost imaju djeca iz kvarta ali Cvjetno je "stari" kvart, nema puno djece, pa primaju i ostale. Guzva je povelika jer se često upisuju klinci od radnika HTV-a, Vjesnika i ostalih obliznjih ustanova kojih Cvjetnom ne nedostaje. Prednost imaju i oba zaposlena roditelja, i tu potvrdu izdaje poslodavac. I da, trebate dostaviti prosjek place. Za Montesori mislim da primaju malisane od trece godine ali nisam sigurna i dosta je skuplje (cini mi se 900kn ali nisam ni za to sigurna!!!) :mrgreen:
:mah
Avatar
Rimaithor
Ljupka Heidi
 
Postovi: 14734
Pridružen/a: 03 sij 2004, 10:18
Lokacija: Dragons' Den

Re:

PostPostao/la Nada » 09 tra 2007, 00:32

Rima-carice!!!

Hvala ti, hvala...

Nada

edit:
Potrebno je priloziti potvrdu o prebivalistu. Samo Lorinu ili i nase?


Prema onome sto sam vidjela na njihovom WEBu, njihov raznovrsan program me odusevio. Da li je to tako i u praksi (ne vidim zasto ne bi bilo ali...)?

Iskustva su pozitivna?
Avatar
Nada
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 703
Pridružen/a: 24 svi 2005, 21:42
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la Rimaithor » 10 tra 2007, 15:04

Moj sin ide u "obicni" vrtic, isao je i u jaslice. Jako smo zadovoljni vrticem :3srca
Avatar
Rimaithor
Ljupka Heidi
 
Postovi: 14734
Pridružen/a: 03 sij 2004, 10:18
Lokacija: Dragons' Den

re:

PostPostao/la Nada » 10 tra 2007, 16:42

Hvala Rima :3srca
Avatar
Nada
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 703
Pridružen/a: 24 svi 2005, 21:42
Lokacija: Zagreb

re:

PostPostao/la Nada » 14 tra 2007, 00:23

I jos me zanima....
mogu li se paralelno papiri predati u 2,3 vrtica (ako u prvom ne bude upisana, mozda bude u drugom, trecem...).

Da li u tom slucaju od firme treba dostaviti sve originale dokumenata (prosjek place, potvrda) ili su dovoljne kopije.

Logika mi nalaze da moraju biti originali ali svejedno, da znam sto da u firmi trazim.

Hvala
Avatar
Nada
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 703
Pridružen/a: 24 svi 2005, 21:42
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la lastavica » 17 tra 2007, 22:29

papire možeš predati u više vrtića, dal moraju biti originali ili kopije ne znam :mah
lastavica
Lastatrans
 
Postovi: 15451
Pridružen/a: 16 tra 2002, 11:55

PostPostao/la punky » 30 tra 2007, 22:16

Moja djeca idu u DV"VRBIK"POLJANE-ulica Fausta Vrančića.Jako sam zadovoljna ali smo jedva upali.Grozne su gužve ,a pošto ne živimo na tom području,već samo radim tamo,bili smo na listi čekanja.Tek kad je netko odustao su nas zvali i upisali smo se.Nisam bila pametna pa sam predala papire samo tamo ,a možes predati i u vuše vrtića,pa je lako onda prebaciti dijete gdje želiš. Sa drugim djetetom nismo imali problema pri upisu jer je sin vec bio upisan pa je i to prednost.Vjeruj mi nisam znala da ih je tako tesko upisati u vrtic.Kako ce biti kasnije? Neces pogrijesiti u svezi vrtica super je objekt. A sto se tice tog montesori programa skup je ,istina malo ih je ,3 su tete sa njima,ali mislim da nis drugacije od normalnog vrtica. Sretno! :bye :bye
Avatar
punky
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 67
Pridružen/a: 25 vel 2007, 20:05
Lokacija: ZAGREB

re:

PostPostao/la Nada » 01 svi 2007, 20:27

Hvala Punky, za svaki slucaj, molbu cu podnjeti u jos 2 vrtica
Avatar
Nada
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 703
Pridružen/a: 24 svi 2005, 21:42
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la mamashnita od noje » 01 svi 2007, 21:01

nadalina, firma ce ti ispisati onoliko potvrda koliko god ti treba. nema razloga da to ne naprave jer na potvrdi ionako pise u da se izdaje u svrhu upisa djeteta u predskolsku ustanovu. a njih se ne tice na koliko ces mjesta ti predati zahtjev.
Avatar
mamashnita od noje
Muza
 
Postovi: 16392
Pridružen/a: 10 stu 2005, 14:01

Re:

PostPostao/la Nada » 02 svi 2007, 15:17

Kremy :mah
Avatar
Nada
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 703
Pridružen/a: 24 svi 2005, 21:42
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la sjemenka » 13 svi 2007, 01:24

Rimaithor je napisao/la:I da, trebate dostaviti prosjek place.


Otkud sad to? Meni su u firmi samo dali potvrdu o zaposlenosti na neodređeno. I MM-u također. Nigdje se ni u popisu dokumenata ne traži da se dostavi prosjek plaće. :dunno

I lani mi je frendica rekla da je na onim crtama na poleđini zahtjeva predviđeno upisati vrtić koji drugi želiš, ako ne bude mjesta u onom koji ti je favorit. Tako su njoj rekli na upisu, ali je upisana u željeni vrtić.

Ja sam tako učinila ove godine, uz duboko uvjerenje da primarni vrtić kontaktira sekundarni i proslijedi papire ili što već. Naravno da gospođa koja je zaprimila papire nije ništa rekla u vezi toga.

Onda se gomila mama u parku zgražavala jer su one predale papire u x vrtića. :shock: Pa koje je onda stvarno stanje stvari? Ja mogu nokte pojesti ako mi djeca budu 100. ispod crte, a onda se sva ta djeca upišu u neki drugi vrtić (odnosno jaslice u našem slučaju) i moje prime.

E sad, imam ja doma još papira za predati u drugi željeni vrtić, ali nemam još jednu kopiju osobne iskaznice MM-a. :cigle
A on se vaća sa službenog puta iz inozemstva (nema ni putovnice) tek 20.5., a tada će praktički već izvjesiti rezultate jer su upisi gotovi.

Luda sam ko šiba.

Jel blizanci imaju barem kakvu prednost kod upisa?
Moš mislit, zuzimaju odmah dva mjesta. :roll:
M. i R. 9.6.2005.
V. 19.11.2009.
Avatar
sjemenka
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 543
Pridružen/a: 14 srp 2006, 11:05
Lokacija: Zg

PostPostao/la mamashnita od noje » 13 svi 2007, 12:13

ne treba prosjek place.
Avatar
mamashnita od noje
Muza
 
Postovi: 16392
Pridružen/a: 10 stu 2005, 14:01

PostPostao/la tanjabb » 13 svi 2007, 21:03

U vrticu u kojeg upisujemo Lukasa isto ne treba prosjek place.
Da se vrtic u HR placa kao u Sloveniji, proporcionalno primanjima roditelja, onda mi takav zahtjev ima smisla. U Hrvatskoj :dunno :conf .
skoča umni 10.12.2003
kung-fu panda 16.10.2009
Avatar
tanjabb
next princess
 
Postovi: 26099
Pridružen/a: 11 sij 2003, 11:28
Lokacija: emigrirala iz dezele

PostPostao/la eli » 13 svi 2007, 21:04

kod nas traže onima koji imaju pravo na dodatno smanjenje cijene (mislim nekih 30%) na račun soc.statusa (za to dobiti treba stvarno biti gladan)
eli
Sveta krava
 
Postovi: 8339
Pridružen/a: 30 ožu 2002, 12:57

re:

PostPostao/la Nada » 17 svi 2007, 22:32

Predali papire (16.05.) i tajnica mi ovako kaze:"Direktorica je nalozila da kazem roditeljima kako u tom i tom objektu (imaju ih 3) nema mjesta".

Koje su to fore?

Zar oni ne bi trebali prvo prikupiti SVE papire a potom zakljuciti koje ce dijete biti upisano a koje ne i kako zna da BAS zadnji dan (18.05. do kada traje natjecaj) nece doci roditelj cije dijete ima prednost pri upisu?

A valjda ostave koje prazno mjesto za takve slucajeve.

Preostaje mi samo da pricekam rezultat...
Avatar
Nada
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 703
Pridružen/a: 24 svi 2005, 21:42
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la tanjabb » 21 svi 2007, 00:29

Ja bi ju pitala neka mi pojasni sto je time htjela reci. :spota
I mi predali papire, u samo jednom vrticu, jer me tajnica uvjerila da imamo sve uvjete da upadnemo u vrtic kojeg smo si izabrali (a primaju ih malo). Sad se mogu samo toplo nadati da je bila u pravu.
skoča umni 10.12.2003
kung-fu panda 16.10.2009
Avatar
tanjabb
next princess
 
Postovi: 26099
Pridružen/a: 11 sij 2003, 11:28
Lokacija: emigrirala iz dezele

PostPostao/la VIPmama » 21 svi 2007, 08:06

Sa drugim djetetom nismo imali problema pri upisu jer je sin vec bio upisan pa je i to prednost


To sam i ja mislila i ležerno predala papire PRVI dan upisa. PRVA sam bila, blijedo su me pogledali: "Već ste donijeli papire? :shock: "
to je bilo prije dvije godine (uz sve ostale zadovoljene uvjete, naravno). I sada sam :svadja kad se sjetim nervoze, stresa, panike... Na kraju kad je već trebalo krenuti privikavanje, uspjela sam ga upisati u vrtić 14 km od kvarta (plus amo tamo kontra smjer do posla :roll: ), a na jedvite jade, uz svakodnevno kumljenje i moljenje u travnju ga uspjela prebaciti u kvartovski vrtić.
Sva sreća što je dijete takvo da mu promjene ne smetaju previše.

dakle, pazite, ako ide starije dijete NE MORA biti i mlađe primljeno
Vrag nosi Pradu
Avatar
VIPmama
mirisni cvjetić, jutarnja rosa
 
Postovi: 23259
Pridružen/a: 14 sij 2002, 18:32
Lokacija: na zapadu

re:

PostPostao/la Nada » 21 svi 2007, 14:31

Ja bi ju pitala neka mi pojasni sto je time htjela reci.


I jesam...
A dobila sam ocekivan odgovor:"Ne znam gospodjo, ja samo prenosim..."

Ah...bume vidjeli...
Avatar
Nada
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 703
Pridružen/a: 24 svi 2005, 21:42
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la tanjabb » 24 svi 2007, 11:26

Iiii? Jeste upali?
Mi jesmo :) . Kamen mi je pao s ledja.
skoča umni 10.12.2003
kung-fu panda 16.10.2009
Avatar
tanjabb
next princess
 
Postovi: 26099
Pridružen/a: 11 sij 2003, 11:28
Lokacija: emigrirala iz dezele

PostPostao/la Mirci » 24 svi 2007, 11:29

Nado? Rezultati su na vratima :juhu
Kad se male ruke sloze, sve se moze, sve se moze...
Avatar
Mirci
lovac na trag
 
Postovi: 29426
Pridružen/a: 28 stu 2002, 17:11

PostPostao/la ivana7997 » 24 svi 2007, 11:32

i mi!
Avatar
ivana7997
Abundija
 
Postovi: 13974
Pridružen/a: 28 ožu 2002, 00:36

re

PostPostao/la Tania » 24 svi 2007, 14:41

I mi isto.
Avatar
Tania
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1173
Pridružen/a: 28 stu 2002, 17:32

re:

PostPostao/la Nada » 26 svi 2007, 00:41

Upali!!! U oba vrtica.
Majko mila uvijek radim dramu gdje ne treba.

Ali...nismo upali na Cvijetni (radi se o DV Vrbik koji ima prostore na 3 loacije) vec u objekat kod filozofskog faxa, jos bolje.

Jeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!

Iz DV Iskrica (na Savici) vec sam dobila pismo a DV Vrbik sam zvala i telefonski mi rekose da je primljena i da ce obavijest s detaljima stici ovih dana na kucnu adresu.

Nakon inicijalnog razgovora u Vrbiku zvati cu DV Iskricu da im javim...Tamo 19 djecice ceka svoje mjesto...
Avatar
Nada
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 703
Pridružen/a: 24 svi 2005, 21:42
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la Mirci » 26 svi 2007, 09:48

super! Bas mi je drago :)
Kad se male ruke sloze, sve se moze, sve se moze...
Avatar
Mirci
lovac na trag
 
Postovi: 29426
Pridružen/a: 28 stu 2002, 17:11

PostPostao/la sjemenka » 27 svi 2007, 12:49

Mi nismo upali ni u Dugave ni u Travno. U Dugavama smo na nekoj ogromnoj listi čekanja, u Travnom tu listu ni nemaju.
Predala sam zadnji dan još i u Zapruđe i tamo su nas primili, no to mi je najdalje naselje.
Jako, jako, jako sam ljuta.
Jedna mama je napisala na Rodi da su njenog malog rođenog 11/2006 primili u Travno. Krenut će kad navrši godinu. Mi smo izvisili. Valjda zauzimamo dva mjesta odjednom. :svadja
M. i R. 9.6.2005.
V. 19.11.2009.
Avatar
sjemenka
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 543
Pridružen/a: 14 srp 2006, 11:05
Lokacija: Zg

PostPostao/la mama i ema » 31 svi 2007, 09:14

A Utrine? Blize su ti od Zaprudja? A je li ti i suprug radite? Bas mi je to cudno, ti kvartovi imaju masu vrtica...
mama i ema
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 350
Pridružen/a: 05 svi 2005, 10:48

PostPostao/la sjemenka » 31 svi 2007, 13:35

Dvoumila sam se da li Utrine ili Zapruđe. Ispalo je da preko Bundeka idemo na posao i da nam je Zapruđe zato bliže, ne moramo se zavlačiti u kvart.
Bili smo danas na razgovoru i sviđa mi se vrtić.
M. i R. 9.6.2005.
V. 19.11.2009.
Avatar
sjemenka
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 543
Pridružen/a: 14 srp 2006, 11:05
Lokacija: Zg

Sljedeća

Natrag na Odgoj djece

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.

cron