Ovdje možete pitati sve što vas zanima u vezi odgoja i roditeljstva, neovisno o dobi djeteta, ali i podijeliti svoja iskustva i razmišljanja s drugim mamama.
Tema je zaključana

02 lip 2007, 22:49

Nina nije primljena :ne jer (navodim kaj mi je rekla gospođa iz tajništva vrtića Maksimir):
nije rođena do 31.08.2006.
/rođena je 24.10.2006. i krenula bi u jaslice tek u 11om mjesecu/
Na moj upit da kak to misli, rekla je da je to nalog gradskog poglavarstva da se djeca koja ne napune 1 godinu do 01.09. ne primaju u vrtić.
Onda mi je rekla da nek se došetavam u 6om mjesecu da vidim dal' je tko odustao, tj. do 21.06. svi oni koji ne potpišu ugovor otpadaju - znači da im je dijete primljeno u neki drugi vrtić...kaže da se to tak svake godine dešava :dunno
Gledala sam malo te liste djece; 4 su jasličke grupe od po 20tak djece, adrese su od svukud: Gračani, Remete, Dubrava, Peščenica, Borongaj...

Niš, sad moram čekat :roll: .
Ne znam kaj bum ak nebu primljena :conf .
Onda bum nekog iz gradskog poglavarstva pitala dal' mi može dijete pričuvat dok ja delam... :spota

editiram jer sam zaboravila bacit osvrt na tu majku koja se hvalila na Rodi kak su joj dijete primili, a rođeno je u 11/2006. :shock:
Ak je tak - onda imaju puno mjesta u jaslicama.
Tak bi bilo to pravedno, jel' tak?

03 lip 2007, 02:00

NINANJA, koliko sam skužila to s neupisivanjem djece rođene iza 1.9. je nešto od ove godine.
Spominjalo se i na Rodi i to i ta mama pa pogledaj:
http://www.roda.hr/forum/viewtopic.php?t=38076&start=50

Slažem se da ako je već takav zakon da bi značilo da ima više mjesta nego prijavljene djece. A nije tako jer mi nismo primljeni u isti taj vrtić.
Meni je taj zakon isto kretenski jer bi ti sad trebala gristi nokte do zadnjeg dana prije kretanja na posao i to samo zato što si rodila iza 1.9. :stup
Piše ti na tom linku da ima mjesta u Centru pa ako ti nije daleko, probaj. Svakako negdje blizu posla. I ne zaboravi uložiti žalbu do 15 dana od rezultata jer ćeš imati nešto napismeno i u Maksimiru će valjda shvatititi da se želite baš tamo upisati. I zivkaj. Nemam drugog savjeta, prvi put upisujem djecu u jaslice.
:dunno

U odgovoru na prosvjedno pismo (e-mail) koje sam poslala vrtiću u Dugavama je odgovor:
Upisi u dječje vrtiće Grada Zagreba odvijaju se prema kriterijima koji su vidjivi na službenim "obavijestima o upisu u dječje vrtiće". Dječji vrtić "Tratinčica" najbliži je vrtić naseljima Sloboština, Buzin, Klara i naravno sve veće naselje Dugave(Jakuševac, Hrelić, Kamenarka). Uviđate i sami da nemamo dovoljno kapaciteta za smještaj sve djece koja imaju mjesto stanovanja na našem području ."Lista čekanja" se pomiče ukoliko netko odustane od upisa ili bude ispisan. O naknadnim upisima tijekom godine pozivamo roditelje telefonom . Sve ostale ,detaljnije obavijesti, možete dobiti u vrtiću.
S poštovanjem ,
Komisija za upis djece


I mi zadovoljavamo te kriterije (kvart, zaposlenost) pa smo iz nekog razloga odbijeni.
Najbolji mi je ovaj potpis Komisija za upis djece, to mi nikada nije bilo jasno, ako se ja potpišem imenom i prezimenom, napišem o kojoj djeci se radi i za koga pitam, meni odgovore Oni!? Tko su Oni? Koga mogu osloviti imenom i prezimenom?

Vrtić Travno mi nije ni odgovorio na mail, valjda se ni tamo Oni ne mogu dogovoriti tko će pisati, tko će diktirati, a tko stavljati razmak pa točku. Nije lako pisati osmeroručno ili kako već.

Ma bezveze se pjenim, i onako se upisujemo u bolji vrtić od tog.

06 lip 2007, 15:05

ok
mi smo upali u Montessori na Cvjetnom
ima li ko i kakva iskustva?
meni se čini super
košta 400 kn više
nije malo 700 kn na mjesec ali valjda će bit ok..... :3srca

re

13 lip 2007, 09:04

joj, drage mame zagrepčanke, kakav izbor imate i kak jeftino.

U Karlovcu sve jad i bijeda, državni vrtić košta 600 kn, nije uređivan 20 godina, mračan, nema igralište. To je konkretno vrtić u koji ide moj sin.
Privatni, jedan jedini, košta 1600 i nema nikakav "posebni" program, osim bolje prehrane.
Jedina prednost je što mi je dva koraka od stana. :dunno

re:

18 lip 2007, 12:59

Danas potpisali ugovor s DV Vrbik.
Jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee :juhu

..a onda sam nazvala DV Iskrica na Krugama i jabila im da od njihovog vrtica odustajemo (tamo 14 djece ceka na upis).

29 lip 2007, 07:25

Stvarno, gledam cijene vrtića po Zagrebu - blago vama, zaista jako jeftino u odnosu na naše vrtiće...drugim riječima grad vam plaća veliku većinu (živio Bandić :mrgreen: )...da je i nama jedan socijalno osviješteni...mi smo trenutno u pregovorima s jednim privatnim vrtićem (ima odličan program...glazbeno-jezični i općenito su jako angažirani) koji nam se čini jako lijepim u odnosu na državni u kojem je trenutno mjesta...držite nam palčeve :mah

29 lip 2007, 12:39

al ja mislim da mi u zg plaćamo puno veći porez od vas iz drugih gradova, pa se to onda refundira eto, bar kroz cijenu vrtića

29 lip 2007, 12:41

Nado, nisam shvatila u koji ste objekt na Vrbiku upali? Na Gagarinovom putu ili u onom skroz novom objektu u blizini Vukovarske ( oboje je blizu Filozofskog :cool )?

29 lip 2007, 14:13

ovaj kod filozofskog je taj novi,Poljane,tu ide i moj Marin,onaj stari,glavni objekat je kod Učiteljske akad,nije baš kod filozofskog :dunno

29 lip 2007, 16:08

Moji su dečki u tom objektu kod Učiteljske.
Ma, sve je to blizu, u par sto metara, zato i pitam... :juhu

29 lip 2007, 17:07

jel zna netko za privatne vrtiće/jaslice u rijeci?

ja sam za sad našla jedan jedini, na viškovu. a to mi je blizu recimo k'o zg radnim danom.

mislim, ne znam jel će mi trebat jaslice ili ne, ali radije bih u privatne.

trabunjam, nemojte me krivo shvatiti, ali pliz ako netko zna, kraljevstvo za link. ili bar broj telefona.

29 lip 2007, 17:14

http://www.vrtic-viskovo.hr

Kad ćeš mi prepisati kraljevstvo? :mrgreen:

29 lip 2007, 17:43

sjemenka je napisao/la:http://www.vrtic-viskovo.hr

Kad ćeš mi prepisati kraljevstvo? :mrgreen:


evo, prepisujem, :gle samo dugo traje :mrgreen:

jel ima još koji osim na viškovu? naime, taj mi je daleeeeekooooooooo :oops:

re:

30 lip 2007, 01:36

JiA-Poljane

30 lip 2007, 11:44

Joj sorry thalia ja tek sad skužila da ti NE tražiš u Viškovu. :mrgreen:
Mislila sam da ti treba baš Viškovo.
Evo pa potraži što ti odgovara:
http://www.rijeka.hr/default.asp?jezik=&ru=608&sid=

17 srp 2007, 10:17

cula sam neke price o vrticu koji je VIP dao izgraditi za potrebe svojih zaposlenika. rijec je, dakako, o privatnom vrticu, radi se u malim grupama (6-10) i na svaku grupu idu dvije tete, jako se pazi na prehranu i tako.. sve u svemu ucinilo mi se zanimljivo. i navodno da i osobe koje nisu zaposlene u VIP-u mogu u taj vrtic upisati djecu. a vrtic je u njihovoj novoj zgradi koja je navodno na radnickoj cesti.
pokusala sam pronaci na internetu nesto o tom vrticu, kako ne bi sve ostalo samo "navodno", ali sve sto sam nasla je otprililke ovo:
http://www.vjesnik.hr/Pdf/2005%5C03%5C15%5C43A43.PDF
zna li netko ista o tom vrticu?

17 srp 2007, 10:23

http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewtopic.php?t=42596

A tako sam i čula usmeno...

17 srp 2007, 10:28

hmmm... hvala ti.
samo ne znam koliko je jedno iskustvo relevantno. mislim, nemama apsolutno nikakav stav prema tom vrticu, ali si mislim kako je incident moguc svugdje, sve dok nije rijec o pravilu. :dunno
voljela bih cuti malo vise o vrticu, pa ako ima nekoga nek se javi. :mah

17 srp 2007, 10:29

Suma striborova :juhu

17 srp 2007, 10:30

tnx mirci!

17 srp 2007, 10:42

a vidi ovo:

HYPO POSLOVNI CENTAR

U sklopu HYPO poslovnog centra dječji vrtić Čigra otvara svoju novu lokaciju namijenjenu djeci zaposlenika banke, ali i svih ostalih koji rade ili žive u blizini. Prostor vrtića je velik, prostran i moderno uređen,a krasi ga i velika terasa za boravak djece na zraku. Početak rada predviđen je uskoro, a sve informacije o upisima možete dobiti na tel:23 03 157.

Cigra

sve je super, osim sto se vrtić nalazi na 1.katu :roll:

17 srp 2007, 10:47

mirci carice :klanja

22 kol 2007, 09:31

evo me s novim pitanjem. naime, u pravoj sam stojbi u koji vrtic upisati smrdu. znam da je ovdje dosta mama ciji klinci idu u vrtic "vedri dani". moze malo detaljniji info o vrticu? kakva je prehrana, kakve su tete, kakav je prostor, postoje li manje grupe u koje je dijete moguce upisati i sl.?
vrtic mi je pod nosom i cula sam da je generalno dobar, ali me zanimaju detalji.

jos nesto, ono sto bih ja ustvari htjela, ako je ikako moguce, to su upravo te manje grupe, cak mi i nije toliko vazno je li vrtic privatni ili gradski. i da mi je negdje na potezu autobusni kolodvor - kvatric - borongaj -svetice.
zahvalna za svaki info.

22 kol 2007, 12:18

offT: ja sam išla u Vedre dane :mrgreen:

nadam se da je teta Nela u pemziji. onda je imala 243 godine već :pee

22 kol 2007, 12:20

oft: a ja mislila da si ti rijecanka :dunno
cure, mame, javiteeeeeeeeeee seeeeeeeeeeeeeeee!

22 kol 2007, 12:23

mamashnita od noje je napisao/la:oft: a ja mislila da si ti rijecanka :dunno
cure, mame, javiteeeeeeeeeee seeeeeeeeeeeeeeee!


presađena, s Kvatrića :mrgreen:

vedri dani

18 lis 2007, 17:05

Moji su stariji isli u Vedre dane i to u Grabovcevu. Sad je Subiceva jako in, jer je novo preuredjena, i moje malo ce uskoro tamo u jaslice (nadam se da ce ga primiti). Ali Grabovceva je meni bila super jer ima malo grupa i jako je familjarna atmosfera. Neki roditelji ju ne vole jer nema parkic u okviru vrtica, nego se igraju na terasi ili idu u prakic preko puta. Mi smo tada bili jako zadovoljni s vrticem i tetama.
Ako netko zna nesto novo, i ja bih rado cula jer me to opet ceka ;-)
:mah

19 lis 2007, 09:34

to je vrtic u koji ja planiram upisati dijete iduce godine (vedri dani :mah ).
ali izgleda da nas ceka otkaz tete cuvalice i totalno smo u komi zbog te mogucnosti. stoga cemo morati naci neko rjesenje i bojim se da ce to biti vrtic prije planiranog vremena. s obzirom da u vedre dane mozemo tek nakon novog natjecaja u svibnju iduce godine, nema nam druge nego smrdu upisati u privatni vrtic.
pa razmisljam o cigri na sveticama, jer mi je to relativno blizu, odnosno na putu od kuce prema radnom mjestu.
ima li netko kakvih iskustava s tim vrticem?

19 lis 2007, 11:23

Pitaj Taniu30 (kad se vrati s puta ;-) ).

19 lis 2007, 12:57

mislis, cigra na ravnicama? nije li s njima u grdim problemima maja3?

e, i ja sam preselila dijete u vrtic vedri dani, isto je u grabovcevoj, i jako sam zadovoljna. izgledom objekta i velicinom bas nisam, ali vrtic iz kojega smo otisli je imao valjda najljepsi park u gradu koji nisu koristili a tete su bile :roll: pa ovo zanemarujem
Tema je zaključana