Sada je: 05 svi 2024, 10:26.

Disciplina u javnosti...

Ovdje možete pitati sve što vas zanima u vezi odgoja i roditeljstva, neovisno o dobi djeteta, ali i podijeliti svoja iskustva i razmišljanja s drugim mamama.

Moderatori/ce: latica, Crazy Daisy

Re: Disciplina u javnosti...

PostPostao/la milanovamama » 30 srp 2003, 10:30

Joj, webmama to mise upravo desilo pre neki dan. Bili smo u centru grada i poceo je vristi i place bez meni vidljivog i objasnjivog razloga. Jednostavno nisam nasla nacina da ga smirim. Nije hteo ni da ostane tu gde smo, ni da krenemo negde drugde, jednostavno jedna od onih minuta ...<
> <
>Da stvar bude gora to je deo grada prepun kafica, koji su naravno bili prepuni. Mogu si samo misliti sta su ljudi misleli o nama: on place, a ja pokusavam da iskuliram, ma strasno. <
>Inace mi to ne radi, ili bar ne radi toliko cesto da bih bila naviknuta na takvu situaciju. MILAN 22.12.2000. <i></i>
milanovamama
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 50
Pridružen/a: 08 sij 2003, 12:47

Re: Disciplina u javnosti...

PostPostao/la vanja » 30 srp 2003, 11:39

Grozna stvar , Jan mi je to priređivao kroz par godina redovno u dučanu ili na drugim javnim mjestima, i sve sam pokušala da izvučem situaciju lijepo i mirno, i nikad ništa, samo bih se preznojila dok ga ne bih nekak odvukla na neko drugo mjesto (npr. iza ugla), gdje bi se smirio... dok mi nije jednom pukao film , pa sam se, bez obzira na sve poglede, do
o izderala i dala i po guzi, bilo mi je grozno poslije, ali začudo, Jan je to valjda tak zapamtio da nikad više nije ponovio "scenu"...imao je tada 4 god. Nije da savjetujem takvu reakciju, al evo, kod nas se to tak riješilo . <i></i>
Avatar
vanja
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 79
Pridružen/a: 08 sij 2003, 13:18

Re: Disciplina u javnosti...

PostPostao/la Webmama » 30 srp 2003, 11:56

<
>TOCNO znam o cemu govoris<
><
>zato sam i pokrenula tu temu <
><
>A jeste li primjetili da vam se tada cini da ona malo starija djeca kuze stvar i jos se rade jadnijima nego sto jesu???? Mame&Bebe - Početna stranica<i></i>
* Snježana Mehun: "Zamijenila Hummera za Twinga, ipak manje troši..." *
* Sve što je dobro, nije nužno zdravo - kaže ona... *

TKO ŽELI POPUT MJESECA BITI IZVOR SVJETLOSTI, MORA POPUT MJESECA I DOPUSTITI DA PSI NA NJ LAJU.
Ako ne znaš kamo želiš stići, gdje god dođeš doći ćeš pogrešno.
Avatar
Webmama
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1992
Pridružen/a: 25 sij 2001, 17:21
Lokacija: Tu i tamo

Re: Disciplina u javnosti...

PostPostao/la SanjaMK » 30 srp 2003, 12:03

VIPmama to je stvarno grozno. Da meni neko tako nesto kaze, ja neznam dal bi se uzdrzala da se ne izderem na njega i posteno izvredjam.<
>A sto se tice ove situacije, neznam koliko je to opravdano, ali moja prijateljica je vako to resila. Zajedno smo bili u trgovackom centru i njena mala (3,5 god) pocela se derati na sav glas i na kraju se bacila na pod i pocela glavom o pod udarati. Moja prijateljica joj rekla da ako ne prestane da ce ona otici i kako mala nije prestajala, ona je otisla(ali samo iza ugla) i gledala je kroz jedan izlog. Mala je plakala, pa trazila mamu i na kraju na glas obecavala da se to vise nikad nece dogoditi. "Mamice, molim te ne ostavlja me. Ali mama ja nisam tako lose djete. Vrati se mama, evo i mrkvu jescu kad idemo doma" Mama volim teeeeee".Nakon do
ih 5-6 minuta njena mama je izasla,poljubili se i stvarno vise se to nije dogodilo.<
>Njoj upalilo, ali da priznam, kad se ovo dogodilo ja sam bila trudna i naravno puna visih osjecaja i kad sam gledala malu kako tuzno place, ja sam plakala, pa mislim vise od nje. To mi je bila najtuznija scena u zivotu.I da vam kazem, radije bi istukla djete(ako je to kranja solucija), nego vako. polomilo mi se srce. <
>Teodor.20.06.2002<
><i></i>
slika
Jana - 29.09.2008
Teo - 20.06.2002
Avatar
SanjaMK
Sveta krava
 
Postovi: 5702
Pridružen/a: 16 pro 2001, 19:20
Lokacija: Tamo gdje zlatno sunce sja...

Re: Disciplina u javnosti...

PostPostao/la flower power » 30 srp 2003, 19:58

e moja stara voli pricati kako me je ostavila na Korzu plakati, a ona se sakrila u portun i skicala dok se nisam smirila , kaze da nakon toga nikad nisam nista trazila - vrlo jasna poruka...ali...nisam sigurna da bi ja to mogla <
><
>a na faksu nam je jedna prof. prodala foru - mrtav hladan pogledas klinca koji se baca i skroz glasno kazes : Cije je ovo neodgojeno dijete? i nastavis dalje <
><
>vipica - a sto si to Franu radila? DORA (13.05.2002.) <i></i>
Avatar
flower power
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 144
Pridružen/a: 19 vel 2002, 16:13

Re: Disciplina u javnosti...

PostPostao/la nikoiedi » 30 srp 2003, 20:34

"razgovarati ćemo kad se smiriš" ili jednostavno produžim...<
>na prezrive poglede, vratim istim.<
>On uglavnom kad skuži da ja ne reagiram smiri se, digne se s poda, da mi ruku i još mi da pusu.<
>Definitivno pali. Niko 20.05.2001.<i></i>
no matter how cold the winter, there's a springtime ahead...
Avatar
nikoiedi
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1968
Pridružen/a: 07 sij 2002, 13:00

Re: Disciplina u javnosti...

PostPostao/la † nina i nika » 30 srp 2003, 20:58

Kate se nikad nije bacala po podu, ali je znala burno reagirati i vristati. Ja bi onda, ajde mala, jos jace, molim te, da te cijeli ducan cuje. (doduse meni se to jednom dogodilo i to ne u ducanu nego u bolnici). Imala sam srecu da je jedna zena koja je sjedila na klupici ispred bolnice reagirala te Kati rekla, ajde curo, nisam niti ja cula sto govoris. He he he. Jos par puta je vrisnula i onda muuuuuuuk. Blazeni muk. I nikad vise. <
><
>Sad je u fazi da me pita cim izadjem iz ducana; a sto si mi kupilaaaa. <
><
><
>Inace VIPica, vrati, bit ce ti lakse. Glavno da te zene imaju "do
u" djecu i stvorene su da budu majke. Ajme meni. Odvratno. Ja isto uglavnom presutim, ali ponekad mi dodju tako slatko na lopticu pa vratim . Katarina (15.03.2000.) <i></i>
Avatar
† nina i nika
bosoglava karmelićanka
 
Postovi: 3263
Pridružen/a: 12 ožu 2002, 01:19

Re: Disciplina u javnosti...

PostPostao/la anamaria » 31 srp 2003, 00:29

Ima MM novu foru kad ide s Jankom u ducan jer je to horor (radi i meni cuda, ali drugdje). Uzmu ona kolica-autic i Janko se penje, ide van sprijeda, sa strane, pada, dere se...a MM se odmakne i komentira "cije je ovo dijete"?<
>Mene cijepio jucer na plazi. More ledeno, on stoji u vodi do guzice i vice da se oce kupati. Ja necu, cuvam jajnike ko suho zlato i sve mu lijepo smireno objasnjavam (citam streberski Bolje biti vjetar...) ali ne djeluje. Objasnjavam i dalje, a on se pocne na mene derati i drzati mi bukvicu, ja prosto osjeca da nas sve oci na plazi gledaju i slusaju...on sad prijeti "idem onda u duboko i potonut cu"...ja kazem "do
o, ja odem ti kako hoces". Eto njega kod menei kaze "pa do
o, onda nek bude kako ti hoces". Plaza i dalje gleda, gleda, slusa, i tako svaki dan...neka inace bi bilo dosadno.<
>Trenutno pali jedino to da kazem "ja odem, ti kako hoces" ali i to ne uvijek...ah <i></i>
anamaria
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 4
Pridružen/a: 10 sij 2003, 15:58

Re: Disciplina u javnosti...

PostPostao/la VIPmama » 31 srp 2003, 10:10

flo-ne sjećam se više zašto (kao i obično, dok deračina dođe do kraja, više nitko ne zna zašto je počela ), uglavnom bili smo zajedno mm i ja, F. je iz protesta sjeo nasred pločnika i vrištao... nakon što smo se tri puta vratili (obećaje da će dat ruku, ići s nama i sl.) a on nije mrdao, krenuli smo i više se vraćali nismo.. al zakaj točno - to sam zaboravila...<
><
>n&n - ma te rečenice su me prvo šokirale, mislila sam da nisam do
o čula, pa ne bi to nikad nikom rekla. tak da nisam stigla reagirat, a meni treba obično da nekaj "prožvačem" pa mi tek onda sine kaj sam trebala reć...<
>mm je puno sa
aniji, on ili odmah odgovori ili ih ne šljivi pol posto. na kraju mi je govorio, nemoj da te to dira,, ta žena ili nema klinaca ili je u svojoj mladosti imala isti problem i nije ga nikad riješila, pa sad to drukčije vidi...<
><
>ma... Fran 5.04.2000.<
>Andeo<i></i>
Vrag nosi Pradu
Avatar
VIPmama
mirisni cvjetić, jutarnja rosa
 
Postovi: 23259
Pridružen/a: 14 sij 2002, 18:32
Lokacija: na zapadu

Re: Disciplina u javnosti...

PostPostao/la malamaja » 31 srp 2003, 10:32

ja svaki dan treniram disciplinu <
>uglavnom na sebi <
>jer na Maji jednostavno ne ide <
>zadnja metoda je upravo ova gore spominjana - kad ona legne ili počne dreku ja odem . kažem joj lijepo, nastojim što tišim glasom, ja idem a ti ostani....nakon toga slijedi ekspresno dizanje i trka za mnom.<
>sorry, ali ne pali drugačije <
>u dućanu ju "plašim" s tetama. kažem ako bude nešto dirala ili vikala tete će se jako ljutiti i morati ćemo ići van iz dućana....i ona pozorno gleda tete po dućanu <
>i još nešto - dati ruku na ulici je znanstvena fantastika .mi se stalno objašnjavamo da male bebe moraju dati mami ruku jer ne mogu ići same, jer idu auti,jer.....i to s takvom mukom da se ja svaki puta izderačim i počnem s pričom da će ju auto pogaziti jer ne gleda i ne pazi, jer bebe ne mogu ići same.... . <
>mislim, si da se snimim na traku, da ne laprdam svaki dan jedno te isto <i></i>
Give a man a fish and he will eat for a day; teach a man to fish and he will eat for a lifetime; give a man religion and he will die praying for a fish.
Avatar
malamaja
foreverjungfrau
 
Postovi: 5927
Pridružen/a: 09 svi 2001, 11:31
Lokacija: u oblacima

Re: Disciplina u javnosti...

PostPostao/la kelly » 31 srp 2003, 10:38

kod nas je kako kada.<
><
>Ajd naučila ju jesam da mora dati ruku kada se ide preko ceste , to obavezno a za ostatak puta - pitam,daš ruku?<
>Najčešće mi veli - nema tu di di ja pa ju pustim.<
>S tim da uvijek hoda uz zid a ja bliže cesti.<
>E da, i naučila je - pazi,pazi da te ato ne pogazi - pa to pjevuši <
><
>Ovo kaj kod vas pali, ja idem ajde bok - kod Hane nema šanse.<
>Kad joj to velim, ona me pogleda i
is na svoju stranu,tak da ja samo mogu samoj sebi.<
><
>A komentari promatrača mojih odgojnih metoda , bolje im je da ni ne počinju! Hana 18.03.2001.<i></i>
kelly
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 20
Pridružen/a: 10 svi 2002, 11:30

Re: Disciplina u javnosti...

PostPostao/la kima3 » 08 kol 2003, 00:43

Ja bih samo rekla nesto vezano za komentare i poglede - nasa logika je takva, onaj tko je to prosao razumije situaciju i "zali" roditelje, onaj tko nije nece to razumijeti da zivi jos sto godina pa prema tome njegovi komentari i pogledi me NE zanimaju <i></i>
kima3
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 4
Pridružen/a: 07 vel 2002, 23:10

Re: Disciplina u javnosti...

PostPostao/la Webmama » 08 kol 2003, 16:46

E, sad sam se sjetila onog vica kad mama sa kcerkom vozi kolica po ducanu i na svakoj polici govori sama sebi u
adu Jos malo Marina (recimo), jos samo koji metar, pa je gotovo, a kcerka se dere, baca, vristi, i vec kod blagajne ona veli blagim glasom, jos samo blagajna Marina i vani smo, samo se jos malo strpi.... A covjek ispred nje veli joj, pa vi stvarno imate strpljenja sa vasom malom Marinom, na sto ce zena JA SAM MARINA Mame&Bebe - Početna stranica<i></i>
* Snježana Mehun: "Zamijenila Hummera za Twinga, ipak manje troši..." *
* Sve što je dobro, nije nužno zdravo - kaže ona... *

TKO ŽELI POPUT MJESECA BITI IZVOR SVJETLOSTI, MORA POPUT MJESECA I DOPUSTITI DA PSI NA NJ LAJU.
Ako ne znaš kamo želiš stići, gdje god dođeš doći ćeš pogrešno.
Avatar
Webmama
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1992
Pridružen/a: 25 sij 2001, 17:21
Lokacija: Tu i tamo

Re: Disciplina u javnosti...

PostPostao/la Tisljarica » 08 kol 2003, 17:13

v <i></i>
Tisljarica
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 2
Pridružen/a: 08 lip 2003, 12:20

Re: Disciplina u javnosti...

PostPostao/la natasha32 » 17 kol 2003, 02:00

taj je stvarno dobar, znam ga ali svejedno...<
><
><
>sto se tice discipline u javnosti - ja sam se s Andrejom stvarno uspjela nakon par situacija skulirati i shvatiti da moram iskljuciti okolinu i ponasati se kao da se scena dogadja doma (ovo je naravno savjet za one koji se doma ponasaju kako im ne bi smetalo da ih vide ) i vise nije bilo problema. samo treba taj klik u glavi napraviti (nije mozda lako, ali vrijedi). pomislis nesto u stilu da te ljude nikad vise neces vidjeti a dijete ce ti do kraja zivota piti krv ako se sad ne skuliras i stavis stvari na svoje mjesto. i onda i ispadi budu rjedji, manji, ili ih ti vise ne dozivljavas kao big deal, ili oboje.<
><
>s hannom jos nisam imala neki problem pa zato vadim andreja iz naftalina <
><
> Hanna (18.9.2001.) i Andrej (24.11.1989.)<i></i>
natasha32
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 773
Pridružen/a: 08 ruj 2001, 13:27

Re: Disciplina u javnosti...

PostPostao/la natasha32 » 17 kol 2003, 02:07

Quote:Najneugodnija stvar u svemu tome je sto si u centru paznje<
><
>zapravo si odgovor koji se slaze s mojim ovdje i dala - kad taj faktor izbacis - sve krene nabolje <
><
>sjetila sam se - meni je najgore bilo (i to sam zadnje "sredila") kad bih i najmanju odgojnu stvar morala rjesavati pred mojim roditeljima. zato sto sam ZNALA da me motre i samo cekaju da ubace neku pametnu, i da sto god napravila oni ce kasnije komentirati da sam trebala drugacije. tako da me taj osjecaj da sam na pozornici i da mi je mozda carapa pukla i svi to vide osim mene (to mi je trauma iz rijetkih dana kad sam nosila suknju) bio najblizi osjecaju koji imas kad te tako gledaju a ti sad moras nesto.... kad se iskljucis od okoline i vidis samo svoje dijete - koje olaksanje Hanna (18.9.2001.) i Andrej (24.11.1989.)<i></i>
natasha32
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 773
Pridružen/a: 08 ruj 2001, 13:27

Re: Disciplina u javnosti...

PostPostao/la Nincka » 17 kol 2003, 07:46

Svida mi se natashin odgovor. Tako se i ja nekako trudim - jednostavno iskljuciti javnost, ne obazirati se.<
>Inace, moji decki uglavnom rade "scene" bas u trgovinama - te kupi mi ovo, te kupi mi ono i obicno nikad nista od toga ne dobiju jer se radi o lizaljkama, gumenim bomonima, zvakama i slicnim uzasima koje im nikad ne kupujem. Najgore je neporednom pred blagajnom jer tu mudri trgovci naslazu sve te gluposti. Pa onda s jedne strane treba mirno cekati u redu, a s druge
aniti im da mi u kosaru naslazu kilu tih slatkisa.<
>Al zato sam im u DM-u dala da si svaki izabere svoj sapun <
>Na srecu, s roditeljima i svekrvom i svekrom mi je OK, pa uz to nemam vezane traume. Cini mi se da je bas tuzno pred vlastitim roditeljima sa svojom djecom imati takav osjeca kao sto si ga opisala, natasha. <i></i>
Avatar
Nincka
notebook girl
 
Postovi: 12186
Pridružen/a: 21 svi 2002, 14:02

Nincka

PostPostao/la VIPmama » 18 kol 2003, 12:16

ti si gora od mene, moj si izabire četkice za zube i zubne paste! I stvarno se svako toliko sjeti i kupi si nove, al zato slatkišima odolijeva bez problema, u velikoj većini slučajeva, ili si izabere corny ili štapiće... <i></i>
Vrag nosi Pradu
Avatar
VIPmama
mirisni cvjetić, jutarnja rosa
 
Postovi: 23259
Pridružen/a: 14 sij 2002, 18:32
Lokacija: na zapadu

Re: Nincka

PostPostao/la Jasena » 18 kol 2003, 12:39

Ja s Emom ne mogu u DM jer uvijek pozeli cetkicu ili pastu za zube. Ali smo postigle super dogovor (kuc, kuc, kuc) da smije oda
ati samo jednu stvar pa se cesto dogodi da nesto trcimo vratiti jer jer pronasla nesto drugo sto je zanimljivije. <i></i>
Jasena
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 65
Pridružen/a: 12 lip 2001, 17:28

Re: Nincka

PostPostao/la Nincka » 18 kol 2003, 12:46

Uh, izgleda da sam stvarno grozna. I moji su si decki neki dan ubacili u kolica paste i cetkice ali ja nisam dala (to je bilo taj isti dan kad smo kupili sapune). Inace smo taj dan kupili i spuzvice za kupanje u obliku kitova - jednom zuta, drugom zelena.<
><
>Inace, Cornyja i oni dobe bez problema <i></i>
Avatar
Nincka
notebook girl
 
Postovi: 12186
Pridružen/a: 21 svi 2002, 14:02

Re: Nincka

PostPostao/la VIPmama » 18 kol 2003, 13:15

Ja sam rekla sama sebi: bolje da si svaki tjedan kupi novu četkicu za zube ili pastu, nego da me ždere s onim ljepljivim bonkasima ili lizalicama... bljak, iako to stvarno rijetko jede, češće kad mu netko ponudi, nego kaj bi mu mi kupili.<
> Fran 5.04.2000.<
>Andeo<i></i>
Vrag nosi Pradu
Avatar
VIPmama
mirisni cvjetić, jutarnja rosa
 
Postovi: 23259
Pridružen/a: 14 sij 2002, 18:32
Lokacija: na zapadu

Re: Disciplina u javnosti...

PostPostao/la Jasena » 22 kol 2003, 11:34

Mi smo danas imali prvi zestoki ispad na cesti koji je zavrsio Eminim sjedenjem na sred trznice i vristanjem, dok smo sestra i ja stajale pored nje i cekale da se smiri (prije toga sam probala SVE cega sam se mogla sjetiti, osim batina i ostavljanja djeteta ali nista nij epomoglo, bilo je jos gore).<
><
>I sad, osim klasicnog dijeljenja savjeta od strane kojekakvih starcica i sveznajucih ljudi, dogodilo mi se nesto nevjerojatno. Pored nas su stali turisti s dvoje djece i buljili u Emu i komentirali je medjusobno, pokazivali prstom na nju, opet komentirali ... Onda su pozvali svoje frendove koji su bili nesto dalje da je dodju gledati Nakon sto su me poprilicno iznervirali smijuljenjem i upiranjem prsta, okrenula sam se prema njima i bez rijeci pocela buljiti u njih... mamu u oci, tatu u oci, pa opet mamu ... i pokupili su se <
><
> <i></i>
Jasena
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 65
Pridružen/a: 12 lip 2001, 17:28

Re: Disciplina u javnosti...

PostPostao/la Mala Bornica » 22 kol 2003, 11:41

za turiste<
><
>bornini ispadi se trenutno desavaju usred noci , u polusnu. <i></i>
B, 2001.
E, 2002.
D, 2011.
Avatar
Mala Bornica
Sunčeko
 
Postovi: 15993
Pridružen/a: 08 tra 2001, 21:47

Re: Disciplina u javnosti...

PostPostao/la TeddyBearzzz » 22 kol 2003, 18:28

Jasena, zbilja ima svakakvih čudaka... Užas! <i></i>
TeddyBearzzz
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 1
Pridružen/a: 11 srp 2003, 12:49

Re: Disciplina u javnosti...

PostPostao/la flower power » 22 kol 2003, 19:27

a mozda su samo komentirali kako i njihovo zlato isto tako radi... <
><
>ma evo tebi jer si izdrzala DORA (13.05.2002.) <i></i>
Avatar
flower power
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 144
Pridružen/a: 19 vel 2002, 16:13

Re: Disciplina u javnosti...

PostPostao/la natasha32 » 23 kol 2003, 17:08

nincka - strucno oko do
o vidi <
><
>no to je tema kad se otvori podforum roditeljske stojbe o nama samima <
><
>htjela sam tim primjerom zapravo reci da problem izlazi iz nas, i naseg stava prema situaciji. dakle, ja sam sve situacije discipline u javnosti rijesila prije nego kad je situacija bila pred mojima. ovo se odnosi na samo jedan (ali poduzi) period s andrejom, rado cu o tome pisati detaljnije na mozda prigodnijem mjestu (jer se ne radi o disciplini u javnosti nego o razlozima sto nam je u nekoj situaciji neugodno ponasati se normalno nego se zablokiramo). <
><
>s hannom uopce nismo imali tih problema (nedavno smo bas bili zajedno s istim tim d&b tj. kod mojih roditelja) jer JA vise nemam problem pa se ni oni nemaju razloga mijesati, nego kao pravi deda i baka se igraju a mama odgaja Hanna (18.9.2001.) i Andrej (24.11.1989.)<i></i>
natasha32
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 773
Pridružen/a: 08 ruj 2001, 13:27

Re: Disciplina u javnosti...

PostPostao/la Nincka » 23 kol 2003, 18:38

yep, natasha, sasvim si to do
o opisala - kad promijenimo nesto u sebi (stav, razmisljanje, dozivljavanje) cini nam se cesto da se i okolina promijenila, odnosno oni doista i reagiraju drugacije - nesto slicno kao princip akcije i reakcije <i></i>
Avatar
Nincka
notebook girl
 
Postovi: 12186
Pridružen/a: 21 svi 2002, 14:02

Re: Disciplina u javnosti...

PostPostao/la flower power » 24 kol 2003, 19:43

da dodam da to vrijedi (princip) na mnogim stazama - kako prema okolini, ali i prema djetetu DORA (13.05.2002.) <i></i>
Avatar
flower power
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 144
Pridružen/a: 19 vel 2002, 16:13

Re: Disciplina u javnosti...

PostPostao/la natasha32 » 25 kol 2003, 03:18

i moj dodatak - mnogi mozda ne znaju da na principu akcije i reakcije djeluje i karmicki sustav (maloprije spomenuh karmu na nekom drugom topicu pa me asociralo ). meni je zivot krenuo nabolje otkad sam pocela na tom principu raditi. a nesto mi se otad i okolina poboljsala (to je ono da ne mozes promijeniti ostale nego sebe ) Hanna (18.9.2001.) i Andrej (24.11.1989.)<i></i>
natasha32
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 773
Pridružen/a: 08 ruj 2001, 13:27

Re: Disciplina u javnosti...

PostPostao/la Nincka » 25 kol 2003, 06:26

To da mozes mijenjati jedino sebe, ali ne i druge i nesto do cega stvarno treba doci. Vrlo cesto ljudi kad promijene nesto kod sebe ocekuju "ajd sad se i vi drugi mijenjajte...". To nisu prave promjene (iako, ma to je stvarno opsirna tema i sasvim izvan okvira ovog topica, s druge strane ponekad je naravno normalno ocekivati nekakve kompromise, ali to je vec drugi par rukava). <i></i>
Avatar
Nincka
notebook girl
 
Postovi: 12186
Pridružen/a: 21 svi 2002, 14:02

Sljedeća

Natrag na Odgoj djece

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.