Sada je: 19 svi 2024, 02:35.

Šta vas izbaci iz takta?

Ovdje možete pitati sve što vas zanima u vezi odgoja i roditeljstva, neovisno o dobi djeteta, ali i podijeliti svoja iskustva i razmišljanja s drugim mamama.

Moderatori/ce: latica, Crazy Daisy

Re: Šta vas izbaci iz takta?

PostPostao/la folne » 23 ožu 2004, 15:29

Tina, velim mu da nebu spaval samnom u krevetu i pipal cicu i odmah se smiri <
>Ozbiljno, ne ostanem mirna svaki put. Sad je nova vrtićka fora da se dogovor treba poštivati (hvala teti Jasni) i kad sam u + fazi on se dere, a ja mirno tjeram po svom jer smo se dogovorili to i to. Neki dan smo bili u KC-u i nije išao u TL pogledati igračke-za kaznu. A kad puknem <
> <i></i>
The basis of your life is freedom; the purpose of your life is joy.
AH
Avatar
folne
Mladenka
 
Postovi: 31648
Pridružen/a: 11 kol 2001, 13:26
Lokacija: So who what no

Re: Šta vas izbaci iz takta?

PostPostao/la ninagk » 24 ožu 2004, 11:57

1. prolijevanje vode, čaja, soka. Čim se ja okrenem, on nešto prolijeva po stolu, parketu, kauču, gdje stigne. E sad, kad sam u miru sama sa sobom, onda mu ja to sve natanane objasnim, te nije lijepo, te mama mora
isati, nemoj više itd. Al ponavlja se vječno. Kad sam ionako luda, onda vrištim, iz prve.<
> Jučer sam uvela<
> a) mjesto za prolijevanje<
> b) ako prolijeva negdje drugdje nema više vode, čaja, soka (trenutno smo ukinili sok, koji ionako već dugo želim ukiniti, jer ga je prolijevao na nepredviđeno mjesto).<
><
>2. odlazak na spavanje. Brate mili, pa bar jedno tristo puta traži da ga prebacujem iz kreveta u krevet. (mali - veliki). Jučer sam mu rekla da može spavati gdje hoće, ali kad kaže npr mali, onda ostaje u malom, nema više cile - mile. Pa smo jučer imali lijeganje uz gorke suze. <
><
>3. cviljenje. Najgore mi je kad se s nečim igra, pa cvili svakih 13 sekundi jer se točak ne okreče kak on hoće il neka slična glupost. Al ja sam i tu uvela pravilo. Lijepo mu rekoh, sine dragi, ak uvijek cviliš dok se igraš s tom i tom igračkom, znači da igračka nije do
a, pa ćemo ju lijepo dati nekom drugom, ili baciti u smeće, ili spremiti za iduću godinu bla-bla. Da vidiš kak odma prestane cviliti.<
><
>4. nejedenje. Tu sam svojevremeno izbubila sve živce, al fala ti bože, više ih ne gubim. Ne znam jel to zato što je počeo jest, il je počeo jest zato što ja više ne gubim živce (ono, pustim ga gladnog čitav dan, ode spavat gladan i tak to).<
><
>5. grize. Mene, tete, djecu. Strašno. Mogu ja objašnjavat danima, ništa. On se samo naceri i zagrize opet. Eh, da. I kaže oprosti, da pusu. Taj dio je zapamtio, ali očito nije shvatio. Dakle, ugrize, pa ak zaplačeš, kaže oprosti, da pusu, i onda ispočetka. Ak ne plačeš, nastavi bez oprosti i puse. U posljednje vrijeme je to ono na čemu pogubim najviše živaca. I onda mislim, a ja se nervirala zbog hrane. Neće jesti - pa šta, jesti će kad bude gladan. Al kad grize, ne mogu reči, pa nek grize, prestat će kad mu bude dosta.<
><
>6. ima toga još al mozak mi ne radi, što znači da sam zapravo u do
oj fazi, čim se nemrem sjetit situacija u kojima gubim pamet <i></i>
Covjeku zapravo nije potrebna Nobelova nagrada, vec ljubav. Sto mislite, kako se postaje Nobelovac? Putem zudnje za ljubavlju, eto kako. Ta je zudnja toliko snazna da covjek neprestano radi i naposlijetku dobije Nobelovu nagradu. To je utjesna nagrada. Vazna je ljubav.
Dr. George Wald, dobitnik Nobelove nagrade
ninagk
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 52
Pridružen/a: 17 stu 2001, 20:13

Re: Šta vas izbaci iz takta?

PostPostao/la sj » 25 ožu 2004, 10:29

Evo me ponovo. Trebala sam nešto završiti kući na kompu. A A. je baš tada htjela gledati crtić (na kompjuteru, naravno). Pokušala sam objasnit da ne može, ali nastali su problemi. Prvo sam "ispalila". Kanije mi je bilo žao. I sad se jadno osjećam. <i></i>
Ivan 20, 28
Avatar
sj
Parkovi i nasadi
 
Postovi: 18826
Pridružen/a: 10 vel 2003, 07:59

Re: Šta vas izbaci iz takta?

PostPostao/la duplamama » 26 ožu 2004, 11:46

Cure, do
o ste me nasmijale, dok nisam skontala da bih se ja mogla potpisati uz svaki vaš post! <
>Zaključak: Mislim da je krajnje vrijeme da se ode na neki ženski , dok naši dragi M čuvaju bebače da napunimo malo baterije <
>Da se vratim na temu: Šta me može izbaciti iz takta?<
>kao što su mnoge rekle, kad sam , onda sam krajnje pedagoški raspoložena i totalna cool mama puna razumijevanja, ali kad sam ... <
>NPR: Kad god idemo kući nakon posla, Ivor nikada na prvu ne želi ući.... hoće gledati aute, pa sad bi se još malo prošetao, pa mi "pobjegne" i uleti u svaku lokvu, pa kad ga napokon dobijem da uđemo u zgradu, e onda hoće zvoniti, te ga moram dignuti, a meni pune ruke, što vrećica, moje i njegove torbe, jakne i sl. Čim uđemo u kuću, kapu/jaknu skine i zafrljaci gdje stigne, najčešće u haustor, a ja ... <
>NPR2: Hoću hrskije (tako mi zovemo one jogurte koji imaju muesli sa strane). Ode do frižidera, uzme si, otvori, pojede žlicu dvije (AKO!) i onda - Ne mogu više!!!!<
>NPR3: Spremanje u jutro je posebna priča! Mi u strci,a on se ne da presvući! Ne da ni pidžami skinuti... i onda slijedi "Tata će me presvući"; tata krene, a on "Mama će me" <
>A cendranje bezvezno, ili nejedenje, e to je posebna tema... <
>I mogla bih ja i dalje, ali onda se sjetim kako sladak i mazan- može biti, kako mi često zna reći "mamice, ja te jako volim ili ja ću te čuvati, ništa se ne boj" .... i onda pomislim kako imam najbolje dijete na svijetu <
> <i></i>
duplamama
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 2
Pridružen/a: 04 vel 2004, 11:38

Re: Šta vas izbaci iz takta?

PostPostao/la mamaibebaVid » 26 ožu 2004, 19:47

Isusek mili, što me čeka! <
>Moprat ću pothitno na jogu, trans. meditaciju ili lobotomiju, pa da ostanem cool idućih godina.<
>Svaka čast, mamice! <
>Vid 25.04.2003.<
><i></i>
mamaibebaVid
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 83
Pridružen/a: 12 sij 2004, 16:22

Re: Šta vas izbaci iz takta?

PostPostao/la kruska » 28 ožu 2004, 11:48

mamaibebaVid - i ja bas citam ii mislim si kak sad uzivamo, kaj ne? <
>Ana - 20.05.2003.<i></i>
BE the change you want to SEE!
Gandhi
kruska
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2198
Pridružen/a: 29 lis 2002, 13:41

Re: Šta vas izbaci iz takta?

PostPostao/la mamaibebaVid » 29 ožu 2004, 16:46

Kruška, uživaj dok možeš:<
>A tek kad počnu izlaziti, a mi ih doma čekati s rukom na telefonu. Ma, ovo je još milina. <
>Vid 25.04.2003.<
><i></i>
mamaibebaVid
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 83
Pridružen/a: 12 sij 2004, 16:22

Re: Šta vas izbaci iz takta?

PostPostao/la Mirna » 29 ožu 2004, 17:02

dakle i ja sam u klubu onih kojima je pod
jedan cendranje, cviljenje, kenjkanje bez razloga, potrebe i inih. Samo zato da bi se kenjkalo. Ma znate o cemu pricam.<
>Drugo sto me izludjuje je durenje. To kod starije. Kad se naduri i onda s nama kao ne prica nego okrece ocima i glavom i inati se - Isuse, tada moram
ojati do 10000000000000.<
> <i></i>
Mirna
 

Re: Šta vas izbaci iz takta?

PostPostao/la Blizanci » 29 ožu 2004, 21:37

1. Cendranje<
>2. Redovito noćno buđenje<
>3. Redovito dnevno nespavanje<
>4. Nejedenje<
><
>Tek nam je 9,5 mjeseci pa pretpostavljam da će lista biti svaki mjesec sve dulja. <i></i>
Avatar
Blizanci
puslica
 
Postovi: 2162
Pridružen/a: 26 kol 2003, 21:16

Šta vas izbaci iz takta?

PostPostao/la Barbi » 03 srp 2005, 15:56

Mene jučer dvije stvari. <
>Ili meni živci slabe ili se P od anđela pretvara u vraga .<
><
>Situacija 1. idemo doma s posla/ iz vrtića.<
>Parkiram pred zgradom, nosim u ruci svoju torbu, njegov vrtićki ruksak, nekakvu prokletu skriptu i jakne, svoju i njegovu, jer vruće je, jelte. <
>On šizi i neće ući u zgradu, hoće gledati nekog psa preko puta. Do
o, malo gledamo psa, ali ipak moramo doma, uguram ga u ulaz, popne se čak do prvog kata sam i objesi se za kvaku vrata susjeda ispod i neće dalje.<
>Ja mu objašnjavam da to nije naš stan, da idemo još jedan kat gore, on šizi i drma kvaku... mislim ljude uopće ne poznajem osim na "dobar dan".<
>Pokušam uz sav teret u rukama još uzeti i njega, međutim on neće, šizi i baca se po stubištu.<
>E već tad mi je prilično zakuhalo. <
><
>Situacija 2.<
>Doma smo, igramo se, sve 5, ja odem na wc, Patrik, dotrčava i uz uzvik hmhhhhh pokazuje prstom prema dnevnom, u prijevodu "vidi šta se desilo". Ja dođem u dnevnu a ono on istresao zemlju iz tegli cvijeća po parketu. (nije prvi put)<
>Ja iz
ojim u sebi do 5, objasnim mu da sad ja moram čistiti a umorna sam i da to nije lijepo što je napravio, on me uz to razumno gleda... i dok sam se okrenula on ponovi istu stvar.<
><
>Ja se opet priberem, usisam objasnim mu... i on opet, čim sam se okrenula. Tad sam već , stavila ga u hranilicu i rekla da će sad tu sjediti dok ne počistim i da nije lijepo to što radi. <
>I kažem mu poslije toga: je li tako da to više nećeš raditi? a on meni odgovara će!<
>Mislim se, nije možda dijete razumjelo, ja ga opet pitam, on meni opet: oće, oće i smije se u stilu - šta mi možeš. <
><
>Ja bi bila najradije sjela i .<
><
>Sorry na dugom postu, znam da je to faza, da će sve to jednom proći (dok se bude ženio ) ali morala sam se izjadati. <
> <
><
> <
> <
>P. 10.06.2002., Blizanac<i></i>
We do not see the things as they are, we see the things as we are. :proljece
Avatar
Barbi
gospođa pukovnica
 
Postovi: 28727
Pridružen/a: 07 vel 2002, 12:29
Lokacija: Zg

Prethodna

Natrag na Odgoj djece

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.