Sada je: 28 ožu 2024, 16:29.

Kako dijete odviknuti od dude?

Ovdje možete pitati sve što vas zanima u vezi odgoja i roditeljstva, neovisno o dobi djeteta, ali i podijeliti svoja iskustva i razmišljanja s drugim mamama.

Moderatori/ce: latica, Crazy Daisy

Re: Kako dijete odviknuti od dude?

PostPostao/la Strudla » 26 sij 2010, 23:10

Pratim. :jadnimi
Nista od navedenog nije upalilo kod nas.Jednom je jecala u krevetu i stvarno nije mogla zaspat jer sam imala cak dude,ali nisam imala PRAVE dude,sto su Aventove,ako ponudim Nukovu ili bilo koju drugu dobije fraze.Tako sam se ponadala kad vidi da smo izgubili PRAVE dude,da ce odustati,ali ne.Nenaspavano dijete,nateceno od suza,moli da idemo kupiti.I tako s podocnjacima ujutro trk po dude.Sve me sram kupovati te velike dude,kao i XXL pelene,pardon,gacice za spavanje.U slucaju nezgode,jelte.Rijetke su,ali tko ce riskirati popisanu step deku i madrac ;)
P 18.11.'06.
T 28.9.'09
Avatar
Strudla
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 713
Pridružen/a: 08 ruj 2007, 23:13
Lokacija: Zagreb

Re: Kako dijete odviknuti od dude?

PostPostao/la maryca » 29 sij 2010, 00:05

moj savjet je efikasno upalio :zivili pocetkom 12mj. 2009.
a curi je tad bilo 3g i 7mj. i samo nam je trebala za spavanje i tzv. odmaranje.

uvijek prica o bakterijama, pranju ruku, zubica, hvala Bogu i one reklame na tv-u i uglavnom nesto su strasno da ne moze biti strasnije.

i jednu noc, kazem sto ce ti, baci u smece, vidi kolika si, a velika djeca nemaju dude i ona (cudom, dobrovoljno) baci!
ja se sjetim da bi je mogla sutra traziti, oprati, zato uzmem makaze, izrezuckam je i crnim flomasterom obojim, vani i iznutra i stvarno je uzasno izgledala :mrgreen

ujutru joj kazem, da dode pogledati sto su bakterije iz smeca uradile dudama (2 su bile), ostala je sokirana, a izraz lica kaos :lol i vjerujte NIKADA je vise nije trazila. samo spominjala, taj cio dan virkala u smece kako su ruzne, pricala to svima i ja presretna :dada a stvarno sam mislila da se nece nikada odviknuti!

eto mozda nekome pomogne ovako nesto! :mah
...tuga gleda unatrag . . . briga oko sebe . . . a samo vjera gleda gore . . .
Avatar
maryca
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 725
Pridružen/a: 29 pro 2006, 22:49
Lokacija: sg

Re: Kako dijete odviknuti od dude?

PostPostao/la Trini » 29 sij 2010, 13:56

da, bas smo slicno iskustvo imali jucer.

naime jedan stricek iz trafike u susjedstvu joj je poklonio lizalicu u obliku dude. dosli mi doma i MM joj odmah otvori tu lizu (no name potpuno, tko zna otkud je dosla, bas djetetu od 2 godine treba lizalica i to jos u obliku dude ... ma gdje me nadje :angry) uglavnom ja velim da smo tu lizu dobili na cesti i MM ostane :shock i veli maloj: ba to ti je bez veze ajde baci ti dudu u smece.

dijete ode i baci.

mi svi cetvero doma ostali :shock :shock :shock
mislim, vec je polizala i bilo joj je fino i samo tako je bacila ...

nakon par minuta stariji sin ju je pronasao kako kopa po smecu i zaustavio u trenutku taman kad je htjela vratiti u usta :strah

tako da si maryca ful dobro napravila kad si je pofarbala flomicem, i na slican nacin nagrdila. hm, cak mi se tvoja taktika do sad najvise i svidja, no za nju stvarno klinci moraju biti veci.
Avatar
Trini
sv. Monika
 
Postovi: 6451
Pridružen/a: 26 tra 2002, 15:06

Re: Kako dijete odviknuti od dude?

PostPostao/la Helena71 » 29 sij 2010, 21:11

Nemam vremena citati sve pa ne znam jel vec netko spomenuo ovaj receptic: recnuti mrvu vrha dude skarama, tako da dobije rupu promjera recimo 2x3 mm i tako sve dude obraditi :pila Ne treba nista govoriti, sami zakljuce da se potrgala i odbace ju jer ih zulja :mrgreen
Avatar
Helena71
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2616
Pridružen/a: 08 vel 2003, 00:34

Re: Kako dijete odviknuti od dude?

PostPostao/la IvaV » 29 sij 2010, 22:51

Helena- moj curka je svoje sama izgrizla i to joj uopce nije smetalo. dobro da sam odmah skuzila.
sve vise razmisljam o ovoj temi, ona je sve starija i sve ovisnija.
ima dvije i pol godine i jakojako voli svoje dude. ne mogu zamisliti da ce ikad moci zaspai bez nje i da ju nece traziti kada je umorna ili nervozna.
vrlo sam optimisticna, jel :jadnimi
Ljubica-Zubica '07.
Sinko Janko '09.
Avatar
IvaV
Sveta krava
 
Postovi: 5225
Pridružen/a: 04 vel 2006, 18:59
Lokacija: Pemberley

Re: Kako dijete odviknuti od dude?

PostPostao/la Rogue » 29 sij 2010, 22:57

pratim temu.

ja K. za sad dudu ne dajem po danu (osim ako ima neku krizu), ali zato bez nje rijetko zaspe.
slika17.01.2009.
Avatar
Rogue
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1473
Pridružen/a: 03 ožu 2009, 17:38
Lokacija: ...u bestežinskom stanju

Re: Kako dijete odviknuti od dude?

PostPostao/la Helena71 » 30 sij 2010, 00:11

Onda vrijedi za ove koje ne grizu vlastite dude ;) L. je svoju sama bacila u smece jer "se potrgala" :mrgreen Koristila ih je za uspavljivanje, imala je 3 kom i sve smo ih tako rijesili :mrgreen
Avatar
Helena71
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2616
Pridružen/a: 08 vel 2003, 00:34

Re: Kako dijete odviknuti od dude?

PostPostao/la Strudla » 30 sij 2010, 00:20

A moja kad je nema ili ju izgrize ponavlja u suzama:'Idemo u DM kupiti novuuuuu' a kad kazem da nemam novaca,onda vice:'Nek ti tata daaaaa' :mrgreen

Tjesim se sto je sestricna bila isti ovisnik i imala skoro 4 godine kada je dosla jedan dan i bacila dudu sama u smece i rekla da joj ne treba vise,da je velika cura.A veceg ovisnika od nje o dudi nisam vidjela.Osim sada svoje kceri.
P 18.11.'06.
T 28.9.'09
Avatar
Strudla
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 713
Pridružen/a: 08 ruj 2007, 23:13
Lokacija: Zagreb

Re: Kako dijete odviknuti od dude?

PostPostao/la indijanka » 30 sij 2010, 12:36

Mi smo dude bacili i gotovo, doduše imao je skoro tri godine...već sa dvije godine je operirao sve tri mandule, cijevčice u uši i orl je rekao da duda stvara neki podtlak i da to otežava disanje....uglavnom, meni je dojadilo i samo sam jedan dan bacila dudu u smeće, bilo je malo plakanja, dan-dva i ništa.
Roko 26/4/06
slika
Avatar
indijanka
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 879
Pridružen/a: 10 svi 2007, 14:52
Lokacija: zagreb

Re: Kako dijete odviknuti od dude?

PostPostao/la Trini » 01 vel 2010, 10:18

'Idemo u DM kupiti novuuuuu'


Znam da mami vjerojatno nije smijesno ali :rolf
Avatar
Trini
sv. Monika
 
Postovi: 6451
Pridružen/a: 26 tra 2002, 15:06

Re: Kako dijete odviknuti od dude?

PostPostao/la teutonija » 01 vel 2010, 13:38

O i moja tak ,zna di ima dudua za kupiti i zna da ih imam i ja poslu,pa ju tu ne mogu smuljati.

U subotu ujutro za doručkom razgovaramo kak je velika ,kak joj dude ne trebaju i dam ja Klarti dudu da ju stavi u usta pa da M vidi kak je K smiješna s dudom i sve pet ,smije se Marta i kao ne treba dudu i za 10 min ,tuga golemaaaaa,hocu svoju duduuuuuuuuuu.aaaaaaaaaaaaaaaa :loce

M ima 3.5 g i stvarno je već krajnje vrijeme da je se riješimo tim više što su joj gornji zubići jako naprijed.
Se to samo vrati natrag nakon prestanka dudlanja ,ko zna, help?

dOBRA MI JE IDEJA OVO S FLOMIĆIMA I BAKTERIJAMA ,NO ONA BI TRAŽILA DA DONESEM NOVU , ISTO KO I KAD JE JEDNU IZGRIZLA ,SMETALO JOJ PA SMO JU BACILI,AL JE IMALA DRUGE NE IZGRIZENE I SAD IH VIŠE NE GRIZE SAMO DA NE BI ZAVRŠILE U SMEĆU.Sorry na caps.
Budilica, 2003.
Mudrica, 2006.
Avatar
teutonija
sex blau aviona
 
Postovi: 9686
Pridružen/a: 10 sij 2003, 15:18
Lokacija: lepe ti je ,lepe ti je...

Re: Kako dijete odviknuti od dude?

PostPostao/la veky32 » 01 vel 2010, 16:11

ti joj te nove gricni makazama a ona nek misli da je ona pa ce je baciti
pa uradi ono sa flomasterima
pa ako treba kupi i novu pa je opet pofarbaj ili iskidaj
pa sve dok mala ne odustane
ili ti :lol
Avatar
veky32
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 936
Pridružen/a: 30 svi 2008, 14:45

Re: Kako dijete odviknuti od dude?

PostPostao/la mamaDEA » 02 vel 2010, 00:32

vidjela sam samo naslov i nisam ništa čitala.
naš primjer: imao ih je od 4-6 kom. imao je i otvoreni zagriz. imao je i tri godine. stomatologinja nam je preporučila da ga probamo odviknuti od dude. danima smo pričali, pričali, pričali i na kraju ju je sam bacio u kamin. u kredencu sam imala rezerve, ali nikad nisam morala potezati za njima.
malo je teže zaspao dve tri noći i to je sve!
Avatar
mamaDEA
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 731
Pridružen/a: 04 srp 2005, 14:12

Re: Kako dijete odviknuti od dude?

PostPostao/la boysmama » 02 vel 2010, 02:08

hvala, cure :vi
poučena ovim topicom, prije tri dana (noći) sam odlučila odviknuti L od dude, dok još nije prekasno... inače nije nikad bio neki teški ovisnik, duda mu je služila samo za uspavljivanje i to samo noćno i odmah ju kad zaspi pljune... ali je ipak bilo malo negodovanja, sad mu treba nešto duže da zaspi jer ima slobodna usta za pričanje i prvu noć je bilo: mama, tata, duda... ali mi smo se protvarali da ništa ne čujemo i zaspao je bez nje, i svaku večer sve bolje i bolje zaspiva, večeras ju nije ni spomenuo, iako mu je isto dugo trebalo da zaspi, ali nije se ni derao ni plakao...
A... bebica...... 06.10.'16.
M... hrabrica... 02.07.'11.
R... mazica...... 06.10.'09.
L... mrcina ..... 21.04.'08.

"Sve mogu u Onome koji me jača" (Fil 4,13)
Avatar
boysmama
imam neke švapske gene
 
Postovi: 4452
Pridružen/a: 27 lis 2009, 21:14
Lokacija: Zagreb

Re: Kako dijete odviknuti od dude?

PostPostao/la mamaDEA » 02 vel 2010, 09:55

super!
i svakim danom će biti sve bolje i lakše. Za par večeri će biti potpuno normalno da ju ni ne spomene
Avatar
mamaDEA
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 731
Pridružen/a: 04 srp 2005, 14:12

Re: Kako dijete odviknuti od dude?

PostPostao/la ronin » 03 vel 2010, 20:16

odlično.
i što su manji,to je lakše :)
mr brown eyes 26 9 2002
mr Blond 19 11 2004
little miss Croatia 29 8 2008
the Miracle of Life 5 3 2013



Ima li očaj bilo gdje? Daj da nadu nosim tu!.
Avatar
ronin
Zaželjeli ste - poslušajte!
 
Postovi: 6383
Pridružen/a: 30 lis 2008, 19:59
Lokacija: na jugu

Re: Kako dijete odviknuti od dude?

PostPostao/la newmom » 04 vel 2010, 15:27

eto da prijavimo i mi da smo se konačno riješili dude :) M.ima 3 god i 9 mj,i isto nije bila "teški ovisnik",što znači da je duda bila samo za uspavljivanje,čim bi zaspala,ispala bi iz usta,ali bez nje nije htjela zaspati uopće..dugo smo pokušavali sve i svašta,bezuspješno...zubići su joj super,nijedan pokvaren,pravilni,ma odlični...prestali smo s pokušajima izbacivanja dude kad je krenula jesenas u vrtić,jer je prolazila adaptaciju,i češće no inače tražila dudu,pa joj nisam htjela dodatno otežavati...
uglavnom,neki dan smo išli spavati kod bake,i ja,trudna i zaboravna,zaboravila dudu i skužila da je nema tek kad je bilo vrijeme za spavanje...odlučili smo probati zaspati bez dude,plakala je i tražila je ali ipak je nekako zaspala...ja idući dan odmah sklonila sve dude s vidika,zabranila da joj itko da....tri večeri zaredom je tražila dudu,grintala,ali bi ipak zaspala...već dvije večeri zaredom ni ne traži dudu
dapače,dosad je kad je išla spavati,osim dudanja,imala naviku da mi čupka kosu i da ja legnem s njom dok ne zaspi(obično bi joj trebalo par minuta da zaspi),otkad nema dude,ne čupka više kosu,a sinoć mi je rekla da ide sama leći,samo sa Simbom(plišancem),i otišla i legla sama i zaspala :klanja
Avatar
newmom
od Cullenove loze
 
Postovi: 1485
Pridružen/a: 13 stu 2005, 22:09

Re: Kako dijete odviknuti od dude?

PostPostao/la franika » 06 vel 2010, 20:21

Ne znam kaj da ti velim. Moj najstariji je dudu sam odbacio sa 14 mjeseci, srednja je bila prava duda-junky, imala je dudu do 3 i pol godine a imala bi ju valjda i dalje da nije nezgodno pala na usnicu i gornje zubice pa joj je nateknula gornja usnica te ju je bolilo pa nije mogla vise dudati No ima prekrasno pravilno poslozene zubice, duda joj tu nije nastetila, najmladji ima sada 9 mjeseci i duda mu iskljucivo treba za uspavljivanje ili ako se nekaj jako rasplace pa da ga smiri, inace ju uopce nema.

Po meni je deset puta bolje da se dijete navuce na dudu nego na palac, evo u vrticu od moje Nike, ima jedna curica koja ima skoro 6 godina a i dalje duda palac! I tu se nista ne moze, palac joj ne mozes odrezat!
Avatar
franika
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1075
Pridružen/a: 22 vel 2005, 01:32
Lokacija: City, Centar 13

Re: Kako dijete odviknuti od dude?

PostPostao/la LTL » 10 vel 2010, 15:37

mi smo u fazi odvikavanja,danas je treći dan!
rekli smo im da su mišeki odnesli dudice maloj bebici koja je plakala! i kad je l pitala za dudu,T joj je odbrusila,nema dude,mišeki nesli! a popodne ju je potapšala po glavi i rekla joj,mi vejike :shock :shock :srca :srca
Avatar
LTL
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1805
Pridružen/a: 29 stu 2008, 12:48

Re: Kako dijete odviknuti od dude?

PostPostao/la snamnom » 13 vel 2010, 10:30

Mom starijem sinu bile 2 godine, bili na moru i rekli mu da su je pojele ribe. On je to prihvatio tako normalno da smo se i mi iznenadili...nikad je nije tražio
Avatar
snamnom
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 56
Pridružen/a: 14 ruj 2009, 20:41

Re: Kako dijete odviknuti od dude?

PostPostao/la Trini » 14 vel 2010, 02:04

Mom starijem sinu bile 2 godine, bili na moru i rekli mu da su je pojele ribe. On je to prihvatio tako normalno da smo se i mi iznenadili...nikad je nije tražio


O, da, imali ste srece :dada

Ja rekla isto jednom da ih nema iz nekog razloga (vise se ne sjecam), mala se nasmijala ono skroz iz srca (tipa ispricala sam dobar vic) i ponovila: Duuudaaa??? :cool
Avatar
Trini
sv. Monika
 
Postovi: 6451
Pridružen/a: 26 tra 2002, 15:06

Re: Kako dijete odviknuti od dude?

PostPostao/la LTL » 14 vel 2010, 09:04

moje su prehlađene jako i povraćale i plakale po noći pa sam im vratila dudu,kakva je to sreća bila! evo priznajem da su mi suze išle kad sam vidla koliko su sretne! :srca
al više ju ne traže toliko po danu,postepeno ćemo uspjeti!
Avatar
LTL
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1805
Pridružen/a: 29 stu 2008, 12:48

Re: Kako dijete odviknuti od dude?

PostPostao/la IvaV » 14 vel 2010, 10:17

Ja rekla isto jednom da ih nema iz nekog razloga (vise se ne sjecam), mala se nasmijala ono skroz iz srca (tipa ispricala sam dobar vic) i ponovila: Duuudaaa??? :cool

:lol

:loce
Ljubica-Zubica '07.
Sinko Janko '09.
Avatar
IvaV
Sveta krava
 
Postovi: 5225
Pridružen/a: 04 vel 2006, 18:59
Lokacija: Pemberley

Re: Kako dijete odviknuti od dude?

PostPostao/la mamaluto » 14 vel 2010, 11:09

evo i nas!
moja je imala dudu 24 sata na dan, samo šta nije i jela s njom...i ja sam već odustala od toga da je nagovaram da "velike cure nemaju dudu"(imala je 3 g onda), čak sam zabranila drugima da je zadirkuju i stalno gnjave s tim jer bi je samo unervozili (pa bi mislili da je dijete neodgojeno)...
imali smo puno duda po kući, jer je L bila nemoguća ako bi sve nestale...čak je imala i pjesmicu koju je sama osmislila i pjevala po stanu :D
i tako sam ja odustala od odvikavanja. :mah
na godišnji kad smo otišli, Lu se svidio jedan stari barba "Gomadoj", naš susjed, i bez da je itko od nas znao-oni su se dogovorili da će se mijenjati= ona njemu dudu, a on njoj čokoladu.
I tako sam ja vidjela susjeda kako ulazi u dvorište sa veeelikoooom Milkom, a ona mala trči s dudom u ruci i "predaje mu štafetu"
MM i ja bili u čudu, nama barba "Gomadoj" dao dudu-mi je trajno sakrili, i....to je bio kraj!
Ona je još par puta spomenila da neka on njoj vrati jer da ona više ne želi čokoladu, ali ja i MM bi se nasmijali i rekli da to nije fer jer je pojela čokoladu, i da joj niko nije kriv kad ju je sama zamijenila...
<kriza je trajala svega 3 dana (puna maženja i grljenja)i nakon toga ju je prestala spominjati u snu.

MOJ SAVJET je svakako to napraviti tako da vas dijete posli nemože okriviti za "otimačinu", hahaha :oops:

A ovaj mali sad (ima 4mj)- a dudu ni pomirisati...a to je sad već drugi problem i druga tema ;)
......gotovo je tek kad srcem odustanem.........
mamina Princeza.....08/05.
mamin mali Bucko...10/09.
Avatar
mamaluto
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 9
Pridružen/a: 12 vel 2010, 19:20
Lokacija: srednja Dalmacija

Re: Kako dijete odviknuti od dude?

PostPostao/la mamma2x » 19 vel 2010, 10:33

Mi smo obadvjema curama kad su imale oko 2 godine kao zagubili dudu. Sa starijom uopće nije bilo problema a sa mlađom svega par dana i gotovo tako da je moje mišljenje da je ta dom najidealnija za odvikavanje od dude. Više nisu tako mali a ni veliki da kuže kad ih hoćemo "zeznuti".
Avatar
mamma2x
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 445
Pridružen/a: 15 ruj 2009, 14:25
Lokacija: zagreb

Re: Kako dijete odviknuti od dude?

PostPostao/la Una » 09 ožu 2010, 11:45

mi smo curici rekli da joj je maca odnijela
Zadnja izmjena: Una; 17 ožu 2010, 12:35; ukupno mijenjano 1 put/a.
ex. nela22
Una
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 364
Pridružen/a: 08 ožu 2010, 11:30

Re: Kako dijete odviknuti od dude?

PostPostao/la mamma2x » 09 ožu 2010, 12:17

Kako je maca dobra... :mrgreen
Avatar
mamma2x
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 445
Pridružen/a: 15 ruj 2009, 14:25
Lokacija: zagreb

Re: Kako dijete odviknuti od dude?

PostPostao/la NeMresBilivit » 14 ožu 2010, 14:35

nela22 je napisao/la:mi smo curici rekli da joj je maca odnijela i to je genijalno s njom proslo ,imala je 3god,a nedavno smo deckicu prerezali na pola i rekli da mu je to maca od susjeda napravila a druga je bila u rezervi ako bude urlikao jer nije bas tip djeteta koje se lako miri sa stvarima koje mu ne pasu,malo je kukao i dvije noci se cesce razbidjivao i to je to,a taj dan sam se ja sjetila genijalne ideje,kupili mu mali bmw(20kn) i onako zapakiran bacili na terasu u snijeg i rekli mu da ode do prozora da pogleda sto mu je maca ostavila na terasi umjesto dude,bio je u soku,svima je prepricavao...........,od tada spava s njim,s bmw-om,imao je 2god,tada



nela, nikada ne treba lagati dijete. pravilo broj jedan kod odgoja djece! nikada!

mislim da ovo pitanje treba postaviti drugacije... da li djetetu treba uopce dati dudu? smatram da ne, i to sam primjenio kod svo troje svojih klinaca. naravno da im nije falila, duda se daje da bi roditelji sebi u tom trenutku kupili mir, kao sto rade i u mnogim drugim slucajevima, ali to im je kasnije samo briga vise i kada se sve zbroji nista nisu pozitivno napravili, za bebu jasno samo po sebi, ali niti za sebe.
takodjer, medicinski gledano postoje samo argumenti protiv dude.
NeMresBilivit
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 35
Pridružen/a: 20 kol 2009, 04:29

Re: Kako dijete odviknuti od dude?

PostPostao/la Una » 14 ožu 2010, 14:51

ma daj
Zadnja izmjena: Una; 17 ožu 2010, 12:20; ukupno mijenjano 2 put/a.
ex. nela22
Una
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 364
Pridružen/a: 08 ožu 2010, 11:30

Re: Kako dijete odviknuti od dude?

PostPostao/la Duga » 14 ožu 2010, 15:08

by Duga on Tue Jun 17, 2008 2:20 pm

Evo ja prijavljujem i ekspresno odvikavanje od dude varalice (je, je, koristili smo ju kod spavanja). Bio je jedan neuspio pokušaj odvikavanja i silnih nježnih priča o drugim bebama kojima treba dudica, ali bez uspjeha.
Nakon par dana uvjeravanja kako na dudi živi gric i grec i raznorazne bubetine i bage uzela sam marker za cd-ove i nacrtala čitave kolonije buba na obje dudice i kad ju je uveče zatražila zgranula sam se nad invazijom buba, ali sam joj uredno ponudula dudicu, pa ako hoće da joj plazaju i lazaju po zubima i ustima, nek izvoli. Pametno moje se zgranulo nad mojim prijedlogom i otišlo spavati (evo već tri dana bez nje )...


Iskopala sam ovaj svoj stari post.
Sretno u odvikavanju!
Ove dvije dudice još uvijek čuvam kao uspomenu :lol
Avatar
Duga
podobna za kumu
 
Postovi: 6943
Pridružen/a: 27 ruj 2006, 09:54

PrethodnaSljedeća

Natrag na Odgoj djece

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.