Sada je: 29 ožu 2024, 12:00.

Kako dijete odviknuti od dude?

Ovdje možete pitati sve što vas zanima u vezi odgoja i roditeljstva, neovisno o dobi djeteta, ali i podijeliti svoja iskustva i razmišljanja s drugim mamama.

Moderatori/ce: latica, Crazy Daisy

Re: Kako dijete odviknuti od dude?

PostPostao/la skorpionka » 29 lip 2010, 22:58

krivi topik :lol
“However beautiful the strategy, you should occasionally look at the results.”
Avatar
skorpionka
kimera a la vache
 
Postovi: 12180
Pridružen/a: 10 kol 2001, 13:21

Re: Kako dijete odviknuti od dude?

PostPostao/la Trini » 01 srp 2010, 18:34

Odviknuli smo se, jeeeeeeeeeee :joy

Prica ide ovako: prosli tjedan isli na more. Prvi dan smo bilo kod sveki u stani gdje nema kinderbeta i spavala je sa mnom i MM u krevetu (sto je za nju rijetka situacija). I tako legli spavati, vec je bilo jako kasno, samo sto nismo zaspali, kad odjednom ona veli: Di je moja guda? Mahinalno sam joj rekla jer mi se nije ustajalo: Zaboravili smo dudu u Zagrebu, hajde spavaj sad!

I vise nije trazila tu vece.

Sutradan, u vikendici, u njezinom kinderbetu, opet pita za dudu, ja sad svjesno ponavljam isto jer mi se cini da bi mogli probati s tom pricom .... isto je zaspala, drzeci me za ruku, nije plakala, nije trazila.

Treci dan popodnevno spavanje isto nista, tek uvecer je pocela suze liti i tuzno plakati: Guda! Guuuudaaa! Ajme srce mi se paralo, no kulirala sam se zamisljanjem scena kako se njezina duda povlaci po vrticu i gjde sve ne .... Sjetila sam se da sam joj uzela bebu iz Zagreba, pa sam joj dala, rekla da cemo tatu poslati u Zagreb da ide traziti dudu ... uglavnom proslo je.

Nije se niti jednom budila po noci i trazila dudu, toga sam se u stvari najvise bojala.

I tako je sve to na moru proslo. Malo sam se pitala kaj ce biti u Zagreu. Prvi dan nista, tek trece jutro je nadjem kako ceprka po kinderbetu i mrmlja sebi u bradu: Ma di je moja guda .... tak je bila slatka, opet mi je doslo da odmah odem do dude i dam joj :mrgreen ali ta napast je trajala milisekundu.

I to je to! Vjerojatno je bila spremna. Iznad svih moji ocekivanja! Hvala Bogu!
Avatar
Trini
sv. Monika
 
Postovi: 6451
Pridružen/a: 26 tra 2002, 15:06

Re: Kako dijete odviknuti od dude?

PostPostao/la veky32 » 02 srp 2010, 09:19

bravo trini
i za dudu i za ono drugo ;)
samo pitanjce, koliko ti mala ima godina?
Avatar
veky32
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 936
Pridružen/a: 30 svi 2008, 14:45

Re: Kako dijete odviknuti od dude?

PostPostao/la Trini » 02 srp 2010, 10:45

Dvije godine i sedam mjeseci. Dudala je prije spavanja od treceg mjeseca zivota. Zubici su joj unatoc tome sto nije dudala non stop bili skroz prema van, cim bi je netko od dr vidio odmah bi pitao: jel duda ili palac :D
Avatar
Trini
sv. Monika
 
Postovi: 6451
Pridružen/a: 26 tra 2002, 15:06

Re: Kako dijete odviknuti od dude?

PostPostao/la Mihica » 10 lip 2014, 12:50

Evo me i na ovom topiku,krenula sa koje kakvim odvikavanjima :znoj
Sin je sam odbio dudu sa 22 mj,bio je prehlađen nije mogao disati i ja ju spremila,pitao me drugi dan,a ja sam mu rekla da ju nije htio i da sam ju bacila ;)i to je bilo to

A malena je isto teska ovisnica i to me jaaaaako živcira i danas sam joj makla,derala se ko luda u krevetu,lupala ko komodi 15 min i zaspala je
Teško mi je ali bit će bolje za nju,još ne priča jer joj je stalno duda u ustima,totalno je s njom uspavana i neda joj se igrat,samo dudla i šece po stanu

U 9. Mj krece u vrtic i ne zelim da ima dudu tamo..neznam dal postupam ispravno? Jel to prenaglo sve?
slika
slika
Avatar
Mihica
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 543
Pridružen/a: 11 tra 2011, 20:50

Re: Kako dijete odviknuti od dude?

PostPostao/la Hajdi » 10 lip 2014, 13:02

Sad kad ste dudu maknuli nemojte je nikako vraćati. Bit će teško nekoliko dana a onda će zaboraviti. Čitajte slikovnice primjerene njenoj dobi gdje se govori o dudi (npr medvjedić vile dudilice) i nagradite je nekom zanimljivom igračkom, npr nekim plišancem kojeg može uzeti u krevet.
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12215
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: Kako dijete odviknuti od dude?

PostPostao/la Mihica » 10 lip 2014, 14:16

Ah sad mi je lakse,sokirala sam se kad sam vidjela kako se ponasala kad joj nisam dala,inače je dobro i poslusno dijete,nikad ju nije trebalo uspavljivati...
Znači da ju nagradim sa novom igrackom vec sad,kao da joj posluzi kao zaborav?
slika
slika
Avatar
Mihica
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 543
Pridružen/a: 11 tra 2011, 20:50

Re: Kako dijete odviknuti od dude?

PostPostao/la Hajdi » 10 lip 2014, 15:22

da, i novu igračku povežite s nestankom dude - pročitajte slikovnicu koju sam ti spomenula
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12215
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: Kako dijete odviknuti od dude?

PostPostao/la Mihica » 10 lip 2014, 15:26

Moram naci tu slikovnicu negdje..
Evo probudila se, pitala me za dudu,rekla sam joj da ju maca popala i nije pitala vise,cak je bolje volje sada, vidjet cemo kako ce biti navecer :/
Kupit cu joj danas nesto onda :luv
slika
slika
Avatar
Mihica
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 543
Pridružen/a: 11 tra 2011, 20:50

Re: Kako dijete odviknuti od dude?

PostPostao/la Hajdi » 10 lip 2014, 15:32

moji su dobili plišance, još i dan danas spavaju s njima (magarčić Sivko, neka ovčica, medvjedić Pooh)
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12215
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: Kako dijete odviknuti od dude?

PostPostao/la Mihica » 10 lip 2014, 21:48

Ponosna sam na svoju curku :joy nakon onog ispada prije popodnevnog spavanja,mislim sam da će biti još gora navecer,ali nije :)
Pitala me dva puta i to je to,sutra idemo po nagradu :)
slika
slika
Avatar
Mihica
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 543
Pridružen/a: 11 tra 2011, 20:50

Re: Kako dijete odviknuti od dude?

PostPostao/la IvanSmo » 28 ruj 2016, 12:19

Nisam pronašao temu za predstavljanje :) kao ni odjeljak za tate :ajme

valjda me nećete protjerati. Ovdje mogu napisati da sam se ja htio prošvercati par puta sa dudom, dok je malena bila nervozna i teško spavala. Žena nikada nije dala dudu jer je uvijek govorila teško je dijete kasnije odviknuti. Nisam bio svjestan tog 'problema' ali sada vidim da je ipak bila u pravu.
IvanSmo
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 8
Pridružen/a: 28 ruj 2016, 12:10

Prethodna

Natrag na Odgoj djece

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.