Sada je: 22 svi 2024, 21:07.

dvojba .... autosjedalica 2

Ovdje možete pitati sve što vas zanima u vezi odgoja i roditeljstva, neovisno o dobi djeteta, ali i podijeliti svoja iskustva i razmišljanja s drugim mamama.

Moderatori/ce: latica, Crazy Daisy

Re: dvojba .... autosjedalica 2

PostPostao/la danijela81 » 27 pro 2010, 15:53

baš gledam cijene, MC Rodi je oko 1200 kn. malo mi je to sad previše, obzirom na sve ostale troškove.
gledam naniu, cijena ok, al oni ADAC testovi mi ne daju mira. ferrari još nekako, ostale nikako.
i na sto muka sam :znoj

a bebe confort moby? jel se nju uopće može pronaći kod nas? guglam, al ne nalazim :dunno
Vi ste sol zemlje, vi ste svjetlo svijeta!
V. 03.11.2008. :luv
R. 11.06.2014. :luv
Avatar
danijela81
(pre)fina gospoja
 
Postovi: 10381
Pridružen/a: 26 svi 2008, 08:57
Lokacija: Osijek

Re: dvojba .... autosjedalica 2

PostPostao/la Krumpirić » 27 pro 2010, 16:04

a rodi bez xr? mislim da je puno puno jeftinija? upola jeftinija.
Avatar
Krumpirić
Cobra 11
 
Postovi: 11607
Pridružen/a: 17 sij 2005, 22:46

Re: dvojba .... autosjedalica 2

PostPostao/la danijela81 » 27 pro 2010, 16:17

našla sam maxi cosi rodi SPS, dobre ocjene, cijena oko 750 kn, čisto pristojno.

kad je to dijete toliko naraslo? ne mogu zamisliti da ga već vežem pojasevima od auta, najradije ne bi još mijenjala AS.

mislila sam imati tu novu u pripremi, a njega vagati svaki dan :lol
a visina?
nigdje ne pronalazim koliko dijete treba biti visoko za grupu II?
tj. kad je previsoko za grupu I?
Vi ste sol zemlje, vi ste svjetlo svijeta!
V. 03.11.2008. :luv
R. 11.06.2014. :luv
Avatar
danijela81
(pre)fina gospoja
 
Postovi: 10381
Pridružen/a: 26 svi 2008, 08:57
Lokacija: Osijek

Re: dvojba .... autosjedalica 2

PostPostao/la danijela81 » 27 pro 2010, 16:19

ma neeee, rosi SPS ima kružić kod ocjene sigurnosti, znači osrednje, aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Vi ste sol zemlje, vi ste svjetlo svijeta!
V. 03.11.2008. :luv
R. 11.06.2014. :luv
Avatar
danijela81
(pre)fina gospoja
 
Postovi: 10381
Pridružen/a: 26 svi 2008, 08:57
Lokacija: Osijek

Re: dvojba .... autosjedalica 2

PostPostao/la Barbi » 27 pro 2010, 16:20

Danijela, dijete je previsoko za konkretnu sjedalicu grupe I ako mu sredina ušiju prelazi naslon za glavu - dakle glava može viriti iznad naslona ali do sredine uha, ili ako mu je najviša razina ramenih utora pojaseva ispod visine ramena.
Nije isti slučaj kod svake autosjedalice pa ne možemo govoriti o točno određenoj visini djeteta.
We do not see the things as they are, we see the things as we are. :proljece
Avatar
Barbi
gospođa pukovnica
 
Postovi: 28727
Pridružen/a: 07 vel 2002, 12:29
Lokacija: Zg

Re: dvojba .... autosjedalica 2

PostPostao/la danijela81 » 27 pro 2010, 16:24

onda je po visini možda ok, uši mu još nisu do ruba, moram pogledati te remenčiće.
s kilažom je na granici, a od sad ću ga na dijetu :hahaha
voljela bi da ju još ne preraste, nekako mi je premali grupu II :dunno
Vi ste sol zemlje, vi ste svjetlo svijeta!
V. 03.11.2008. :luv
R. 11.06.2014. :luv
Avatar
danijela81
(pre)fina gospoja
 
Postovi: 10381
Pridružen/a: 26 svi 2008, 08:57
Lokacija: Osijek

Re: dvojba .... autosjedalica 2

PostPostao/la Krumpirić » 27 pro 2010, 16:26

ma znaš kako su stariji sve sporije dobivaju, moglo bi to i potrajat.
Avatar
Krumpirić
Cobra 11
 
Postovi: 11607
Pridružen/a: 17 sij 2005, 22:46

Re: dvojba .... autosjedalica 2

PostPostao/la Barbi » 27 pro 2010, 16:26

Na dijetu, na dijetu, nego šta. :lol
Ma znaš šta, ako je on blizu 18 a nema baš na svim vagama toliko... pusti još malo, možda će proći i 6 mjeseci dok tih par stotina grama dobije. Uz dijetu, naravno. :mrgreen

Edit: uljetila mi krumpi sa istom konstatacijom :zivili
We do not see the things as they are, we see the things as we are. :proljece
Avatar
Barbi
gospođa pukovnica
 
Postovi: 28727
Pridružen/a: 07 vel 2002, 12:29
Lokacija: Zg

Re: dvojba .... autosjedalica 2

PostPostao/la danijela81 » 27 pro 2010, 16:32

nadam se da imate pravo, iako, gledajući ga kako jede, ne bih baš rekla :lol
ne preostaje mi nego ovih dana u obilazak, s blokićem u ruci, pa onda pregledavati testove ovih koji se nude :loce
i vagati ga ujutro natašte, bez robice i pelene :lol
Vi ste sol zemlje, vi ste svjetlo svijeta!
V. 03.11.2008. :luv
R. 11.06.2014. :luv
Avatar
danijela81
(pre)fina gospoja
 
Postovi: 10381
Pridružen/a: 26 svi 2008, 08:57
Lokacija: Osijek

Re: dvojba .... autosjedalica 2

PostPostao/la penny » 27 pro 2010, 17:46

ja sam na kraju uzela od ja mislim bubu ili bebe-simba samba ili tako nekako...nemrem ju nac nikako na netu,slucajno naisla u zagrebu na zadnju :ajme

jer zbilja nisam mogla dat vise od 600kn....tako da nisam ni testove gledala ni nista,a sto da i gledam kad nemrem imat :loce

da je bilo po mom kupili bi recaro vec odavno,al sveki je inzistirala na onoj sto se moze nagnut u lezeci a sad je i protiv toga da ju prodam
:whew

a tak i tak zivimo na otoku pa ono...auto vecinu vremena samo stoji na parkingu u du...vozimo se rijetko pa je ova za nase potrebe solidna...iako poludim s njom...vise o tome kasnije,vuce me mali za rukav :mrgreen
...always look on the bright side of life...

slika slika
Avatar
penny
teta mačka, teta kučka
 
Postovi: 1940
Pridružen/a: 10 ožu 2008, 17:15
Lokacija: 8 Nm od Du

Re: dvojba .... autosjedalica 2

PostPostao/la danijela81 » 19 sij 2011, 17:28

opet mi nešto nije jasno...

što se kilaže tiče, V. je sad na 17kg. pokosila ga gripa, za sad kile stoje (ne prisiljavam ga na dijetu :lol ).
visok je 96 cm, al to sam ga ja mjerila tako da je stao uza zid, pa sam obilježila olovkom. ajmo reći da je moguće koji cm više/manje.
koliko čitam, neka djeca se do visine od 100cm voze još u grupi I.
kad je u sjedalici, sredina ušiju mu još nije do ruba (tek vrh ušiju :lol ).
ali, ti remenčići, utori su mu skroz u visini ramena, a možda čak i mrvicu ispod.
Barbi je napisao/la:Danijela, dijete je previsoko za konkretnu sjedalicu grupe I ako mu sredina ušiju prelazi naslon za glavu - dakle glava može viriti iznad naslona ali do sredine uha, ili ako mu je najviša razina ramenih utora pojaseva ispod visine ramena.
Nije isti slučaj kod svake autosjedalice pa ne možemo govoriti o točno određenoj visini djeteta.

mislim da sam ih podigla u najviši položaj, ali nekako nisam sigurna, jer nije mi logično prema svemu što sam pročitala da ju je već visinom prešišao, i da su utori tako nisko.
u dućanu su mi rekli da se kod tobia remenčići podižu zajedno s onim naslonom za glavu.
naslon sam podigla tako da sad viri iznad ruba sjedalice, i koliko sam skužila, ne ide više gore.
je li to to, najviši položaj?
ili ja ne kužim?
ili ne vidim kako se još može podići?
jel ima još netko tobicu da mi nekako provjeri, izmjeri koliko cm ima od dna (tamo gdje ide guza) do utora za remenčiće u najvišem položaju?
nekako imam osjećaj da u nečemu griješim.
Vi ste sol zemlje, vi ste svjetlo svijeta!
V. 03.11.2008. :luv
R. 11.06.2014. :luv
Avatar
danijela81
(pre)fina gospoja
 
Postovi: 10381
Pridružen/a: 26 svi 2008, 08:57
Lokacija: Osijek

Re: dvojba .... autosjedalica 2

PostPostao/la rusulica » 19 sij 2011, 18:17

Imam pitanje

L ima 3 god, oko 105 cm visine i malo preko 18 kg.

Imamo neku no name AS, nešto Safety... i ja se ne mogu sjetit kad sam je kupovala za do koliko je bilo kg a nigdi ne piše.

Kako znati jeli ju prerasla.

Vrh uha joj taman dosiže vrh AS. Ne djeluje mi da joj je u njoj tijesno niti neudobno. Lako je zakopčavam. Jedino su joj ramena prešišala najviše utore za remen i ponekad joj kad se vrti sklizne remen s ramena . Do sad sam mislila da je to zbog skliske šupkave jakne međutim sad vidim da bi to mogao biti alarm za uzbunu.

E sad ako i jest prevelika nezgodan mi je trenutak za velike izdatke pa što biste mi preporučili kvalitetno a povoljno.

Inače imam i booster (bez naslona) za kad se vozi u tuđem autu (što je možda jednom godišnje) i pojas od auta joj čvrsto stoji i prelazi preko ključne kosti a kod nas je pojas fleksibilan i može se još niže spustiti. Jeli premala za vožnju u boosteru

edit: ajoj ne šuPkave nego šuškave jakne :hahaha
Zadnja izmjena: rusulica; 20 sij 2011, 11:12; ukupno mijenjano 1 put/a.
L 2007
M 2012
I 2014
Avatar
rusulica
Mediteranski efekat
 
Postovi: 3422
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 14:42
Lokacija: split

Re: dvojba .... autosjedalica 2

PostPostao/la Krumpirić » 19 sij 2011, 20:15

ako je prešla 18kg onda treba preći u booster s naslonom-tj.autosjedalicu grupe II.
eh, da, funkcija grupe II je ispravni put pojasa, da pojas od auta bude preko ramena i kukova.
Bitno je da zadovoljava E44/04 i da nije starija od 6g tijekom korištenja, tj da sada nije starija od godine-dvije-tri.
RAzlika skuplje/jeftine kod grupe III je uglavnom u boljoj bočnoj zaštiti (vjerojatno i u kvaliteti materijala).
Nemoj se toliko opterećivati skupoćom i time da kupiš "najnaj" koliko time da ti se dijete vozi u neadekvatnoj (po veličini) AS.
Avatar
Krumpirić
Cobra 11
 
Postovi: 11607
Pridružen/a: 17 sij 2005, 22:46

Re: dvojba .... autosjedalica 2

PostPostao/la penny » 19 sij 2011, 23:15

Krumpirić je napisao/la:RAzlika skuplje/jeftine kod grupe III je uglavnom u boljoj bočnoj zaštiti (vjerojatno i u kvaliteti materijala).

sto se skupoce i toga tice...ima razlika,osim toga sto kazes,krumpi
samo sjediste-taj dio booster ili ne-zna na tim jeftinijima bit jaaaaako neudoban,na sam opip,osjeti se svaka kvrgica i udubina sa plastike od ispod-dakle,sama preciznost izrade
i kopca...sve one dobro drze,u to nema previse sumnje,ali detalji su lose izvedeni na vecini,tako da bude problema oko natezanja pojasa i umetanja kopce u njeno leziste
nadam se da sam dobro objasnila... :oops:
puno sam ih isprobala i ispipala :hahaha (ko sto rekoh ranije jer nisam financijski mogla na skuplje varijante)
...always look on the bright side of life...

slika slika
Avatar
penny
teta mačka, teta kučka
 
Postovi: 1940
Pridružen/a: 10 ožu 2008, 17:15
Lokacija: 8 Nm od Du

Re: dvojba .... autosjedalica 2

PostPostao/la danijela81 » 19 sij 2011, 23:41

danijela81 je napisao/la: jel ima još netko tobicu da mi nekako provjeri, izmjeri koliko cm ima od dna (tamo gdje ide guza) do utora za remenčiće u najvišem položaju?
nekako imam osjećaj da u nečemu griješim.

ja ću sama sebe citirat :lol
ne bi li netko bolje uočio što mi treba (kad pišem predugačke postove)
Vi ste sol zemlje, vi ste svjetlo svijeta!
V. 03.11.2008. :luv
R. 11.06.2014. :luv
Avatar
danijela81
(pre)fina gospoja
 
Postovi: 10381
Pridružen/a: 26 svi 2008, 08:57
Lokacija: Osijek

Re: dvojba .... autosjedalica 2

PostPostao/la penny » 19 sij 2011, 23:43

danijela :hahaha
i ja sam dugopostulja

nego,ja nemam tobi,valjd ce se javit neko s istom :proljece
...always look on the bright side of life...

slika slika
Avatar
penny
teta mačka, teta kučka
 
Postovi: 1940
Pridružen/a: 10 ožu 2008, 17:15
Lokacija: 8 Nm od Du

Re: dvojba .... autosjedalica 2

PostPostao/la booboo » 20 sij 2011, 12:20

Nadam se da postavljam pitanje na pravom mistu jer se još ne snalazim po forumu :pc
Zadnjih misec dana obilazim dućane gledajući kolica i u totalnom sam 'nekuženju' šta se ponude i opcija tiče - ili ih je previše ili ja nešto propuštam!
Tu na forumu sam čitala da je netko preporučio općenito PegPerego i to Pliko Pramette. Našla sam ta kolica u jednom dućanu i čini mi se da imaju sve šta mi triba a to je ležaj koji se može spustit skroz u tzv. 0 položaj, koji se može okretat od i prema meni kao i opciju postavljanja autosjedalice. Ako sam dobro skužila, to je ona malena, seggiolina? Je li nju obavezno kupovat, pošto kužim da će je dite brzo prerast i da ću onda morat kupit onu veliku, 'pravu'?

Uz to, rekla mi je prodavačica da se ta sjedalica nekako vezuje i namišta pojasevima u autu, je li to sigurno? Znam da glupo zvuči, vjerojatno su oni koji to rade sve to predvidili (i nisam neki trtaroš), samo mi to ništa nije jasno i ne znam koga pitat da mi to pojasni onako lipo, tako da napravi isprid mene pa ja za njim a ne da moram čitat uputstva pa nešto krivo napravim.

Eto na, praktički prvi post a već kompliciram..izvinjavam se i nadam da će netko ipak imat živaca za pročitat i odgovorit.
slika

slika
Avatar
booboo
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 298
Pridružen/a: 30 pro 2010, 22:23
Lokacija: ležećki baš svugdi

Re: dvojba .... autosjedalica 2

PostPostao/la booboo » 21 sij 2011, 17:12

zar baš nitko nema odgovor?
slika

slika
Avatar
booboo
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 298
Pridružen/a: 30 pro 2010, 22:23
Lokacija: ležećki baš svugdi

Re: dvojba .... autosjedalica 2

PostPostao/la danijela81 » 21 sij 2011, 20:52

za novorođenčad je obavezna sjedalica "jaje", bilo grupe 0 (do 9 kg) ili 0+ (do 13 kg).
obično se uzima 0+ jer je za bebe sigurnije da se voze što duže u tim sjedalicama, ako ju ne prijeđu visinom ili težinom.
obavezno se mora pogledati da ima atest (često se prodaju i nosiljke koje sliče na tu sjedalicu, ali nemaju funkciju sjedalice, pa je važno provjeriti).
ta sjedalica, kao i svaka druga, se u auto učvršćuje pojasevima. pretraži malo net sa slikama gdje je objašnjeno kako se pravilno postavlja, da beba u njoj bude sigurna.
evo jedan od tekstova s rode:
http://www.roda.hr/tekstovi.php?TekstID ... &Show=1288
u veću sjedalicu se prelazi tek kada dijete dosegne određenu težinu i visinu.
to su sjedalice grupe I, 9-18kg. to znači da u nju dijete može tek sa 9 kg, ali ne treba žuriti ako ovu prethodnu nije preraslo.
postoje još i sjedalice grupe II i III, za veću djecu.

ima i tu na forumu dosta topica o autosjedalicama.
ako već nisi, pročitaj ovaj topic
http://www.mameibebe.biz.hr/phpBB2/view ... 48&t=47881
ima o autosjedalicama (mislim da je 5. post po redu), ali i o drugim korisnim stvarima
Vi ste sol zemlje, vi ste svjetlo svijeta!
V. 03.11.2008. :luv
R. 11.06.2014. :luv
Avatar
danijela81
(pre)fina gospoja
 
Postovi: 10381
Pridružen/a: 26 svi 2008, 08:57
Lokacija: Osijek

Re: dvojba .... autosjedalica 2

PostPostao/la booboo » 23 sij 2011, 17:01

fala! bacam se na čitanje.
slika

slika
Avatar
booboo
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 298
Pridružen/a: 30 pro 2010, 22:23
Lokacija: ležećki baš svugdi

Re: dvojba .... autosjedalica 2

PostPostao/la Vanči » 28 vel 2011, 13:40

imam pitanje za Penny - mislim da znam koju ste as kupili - bubu 123 samba, zar ne? kako ste zadovoljni sjedalicom? naizgled mi se sviđa a i cijena (599,99 kn) mi je taman.
slika slika
Avatar
Vanči
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 170
Pridružen/a: 02 pro 2009, 17:12

Re: dvojba .... autosjedalica 2

PostPostao/la mare10 » 28 vel 2011, 15:42

danijela81 je napisao/la:
danijela81 je napisao/la: jel ima još netko tobicu da mi nekako provjeri, izmjeri koliko cm ima od dna (tamo gdje ide guza) do utora za remenčiće u najvišem položaju?
nekako imam osjećaj da u nečemu griješim.

ja ću sama sebe citirat :lol
ne bi li netko bolje uočio što mi treba (kad pišem predugačke postove)


Imam tobicu mjerim ti sutra kada se mm vraća sa puta :kiss
''Za odgojiti dijete, treba cijelo selo.''
Avatar
mare10
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 344
Pridružen/a: 06 lip 2009, 20:02

Re: dvojba .... autosjedalica 2

PostPostao/la danijela81 » 28 vel 2011, 17:21

aaaaaaaaaaaaa, ma ljubim te :kiss
ja još ne kužim što je s tom tobicom.
čitam po forumima da se djeca visoka i preko 100cm još uvijek voze u njoj. neki dan je bio visok 98, samo raste :loce
al dobro, barem nije prebacio 18kg. svejedno uskoro kupujemo novu, našla sam jednu prihvatljivu i cijenom, i testovima, Cybex slolution X.
al sve te sjedalice grupe 2/3 mi djeluju tako labavo i nesigurno spram ove grupe 1 :/ tak da bi ga htjela što dulje zadržat u toj Tobici, ak je moguće
Vi ste sol zemlje, vi ste svjetlo svijeta!
V. 03.11.2008. :luv
R. 11.06.2014. :luv
Avatar
danijela81
(pre)fina gospoja
 
Postovi: 10381
Pridružen/a: 26 svi 2008, 08:57
Lokacija: Osijek

Re: dvojba .... autosjedalica 2

PostPostao/la mare10 » 02 ožu 2011, 22:00

Danijela81 izmjerila sam tobicu sory što si čekala. Znači 39 cm ima od remenčića (izmjereno na najvišoj razini i s donje strane ruba znači baš dokle rame dođe) do dna sjedalice gdje dođe guza. Nadam se da sam dobro objasnila :kiss
''Za odgojiti dijete, treba cijelo selo.''
Avatar
mare10
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 344
Pridružen/a: 06 lip 2009, 20:02

Re: dvojba .... autosjedalica 2

PostPostao/la Wishka » 10 ožu 2011, 12:11

Curke moje,

nisam baš često na netu ali kad god dođem, dobijem koristan savjet i na tome vam od srca zahvaljujem..
imam problem vezan uz autosjedalicu..ko bi rekao :).
naime, moje dijete ima 3 godine, 16,5 kg i visoka je 100,5 cm i dvojba je da li uzeti sjedalicu grupe 2/3 tipa Romer Kidfix 15-36 ili manju, grupe 1..budući onu koju ima (grupa 1 od 9 do 18 kg) je dobrano prerasla a ja ju nekako ne bih vezala samo pojasevima od auta..autosjedalicu koju sada imamo em je prerasla em ju moramo vratili jer nije naša i što sada napraviti????
Mnogi nas savjetuju da dijete ne bi trebalo ici u vecu sjedalicu ako nema bar 18 kg a financijski nam se ne isplati kupovati sjedalicu kategorije 1 za par mjeseci pa onda novu..ali kad je sigurnost djeteta u pitanju, ne pitam :)

Plizzzzzzzzzzzzzzz, help me..sve sam procitala i sve manje vise znam al se ne mogu nikako odluciti :(


hvala vam do neba!!!!

LP, Wishka
Wishka
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 26
Pridružen/a: 07 pro 2008, 23:11

Re: dvojba .... autosjedalica 2

PostPostao/la † Sanika » 10 ožu 2011, 12:35

Možda ti ovo pomogne u odluci: ;)

Grupe autosjedalica II i III odnose se na autosjedalice za veću djecu. Okvirno, grupa II namijenjena je djeci od 15 do 25 kg i ima naslon (engl. booster seat), dok je grupa III namijenjena djeci od 22 do 36 kg i najčešće se sastoji samo od jastuka-sjedalice te u najvećem broju slučajeva nema naslon (engl. booster cushion).

Osnovna karakteristika autosjedalica ovih grupa je da se djeca, za razliku od autosjedalica grupa 0 i I, vežu pojasevima automobila i to onim s tri točke uporišta. Pojas s tri točke uporišta je onaj koji tijelo veže na dva mjesta: donji dio pojasa ide preko kostiju zdjelice, a gornji dio preko prsa i ramena. U nekim se automobilima još mogu naći i pojasevi s dvije točke vezanja, koji idu samo preko kostiju zdjelice. Nikada nemojte koristiti ove autosjedalice u kombinaciji s pojasem s dvije točke vezanja!

Budući da je pojas automobila namijenjen prvenstveno vezanju odraslih osoba, koje su značajno više i teže od djece, njegova se putanja mora prilagoditi kako bi djeci mogla pružiti primjerenu zaštitu u slučaju sudara. Ta se prilagodba postiže korištenjem autosjedalica ove grupe koje zapravo služe kao podizači -odatle i uobičajen naziv za ove autosjedalice - buster (engl. booster).

Većina autosjedalica grupe II, prema proizvođačevim uputama, može se koristiti već od 15 kg. Ipak, toplo preporučujemo da dijete ne premještate u ovu autosjedalicu sve dok nema barem 18 kg, odnosno dok ne preraste autosjedalicu grupe I. Više o tome zašto je to važno možete pročitati u odjeljku o važnosti vezanja pojasom s 5 točaka uporišta u članku o vožnji djece u neprimjerenoj autosjedalici.



http://autosjedalice.info/cms/index.php?option=com_content&task=view&id=22&Itemid=40
Pauleta, 6.2.2003
Maksimović, 4.2.2009.
Avatar
† Sanika
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4152
Pridružen/a: 16 kol 2002, 14:24
Lokacija: Zagreb

Re: dvojba .... autosjedalica 2

PostPostao/la boysmama » 10 ožu 2011, 12:58

curke, meni klinac im nekih 17 kg, ali je višlji rastom od svojih vršnjaka i već mu je nekih 4-5 mjeseci autosjedalica grupe I naočigled premalena tj. završeci pojasa na gornjoj točki na najvećoj poziciji su mu znatno ispod razine ramena... sad će uskoro 3 godine i dosad smo čekali malu veću kilažu, ali mislim da je krajnje vrijeme za novu AS tipa II...

e sad, dosad smo uvijek imali MC-jeve AS i one su mi se pokazale odlično (a i dobro su ocijenjene) pa bi nastavili s tom tradicijom i uzeli mu Rodi... međutim, imamo 1 problem tj. dilemu:

budući da na ljeto stiže nova 3. bebica u auto, koja će opet u MC CabrioFix (bez isofixa jer ne stane po širini), a već imamo dvoje djece (trenutno sa MC Tobi), upitno je da li će te sve 3 AS moći skupa stati otraga po širini...

dakle, moje pitanje je da li netko ima iskustva oko samih dimenzija tih AS grupe II i koja bi po vama bila najbolji izbor, a da nije jako široka... da li je uopće Rodi šira od Tobi? imamo dosta prostran karavan, ali opet nema tu puno prostora za manevriranje...
A... bebica...... 06.10.'16.
M... hrabrica... 02.07.'11.
R... mazica...... 06.10.'09.
L... mrcina ..... 21.04.'08.

"Sve mogu u Onome koji me jača" (Fil 4,13)
Avatar
boysmama
imam neke švapske gene
 
Postovi: 4452
Pridružen/a: 27 lis 2009, 21:14
Lokacija: Zagreb

Re: dvojba .... autosjedalica 2

PostPostao/la Sreca najveca » 10 ožu 2011, 14:16

Boysi, isla sam sirine gledat na stranicu:

Cabriofix 440mm
Tobi 440mm
Rodi 380mm

pa ti izmjeri u autu.
P 07.02.2007. :luv
I 27.11.2009. :luv
Avatar
Sreca najveca
je sada precool
 
Postovi: 4484
Pridružen/a: 23 vel 2006, 17:34
Lokacija: Zg

Re: dvojba .... autosjedalica 2

PostPostao/la boysmama » 10 ožu 2011, 14:40

sreco, ma ti si srce :kiss

po ovome ispada da nema beda jer zasad stanu skupa CabrioFix i 2 Tobija, a Rodi je očito još uži :yess

:stara
A... bebica...... 06.10.'16.
M... hrabrica... 02.07.'11.
R... mazica...... 06.10.'09.
L... mrcina ..... 21.04.'08.

"Sve mogu u Onome koji me jača" (Fil 4,13)
Avatar
boysmama
imam neke švapske gene
 
Postovi: 4452
Pridružen/a: 27 lis 2009, 21:14
Lokacija: Zagreb

Re: dvojba .... autosjedalica 2

PostPostao/la Sreca najveca » 10 ožu 2011, 14:43

prvo sam htjela napisat da je Rodi sigurno uzi od Tobija (izgleda tako), ali onda sam za svaki slucaj isla provjerit. sve te sjedalice vecih kategorija mi djeluju uze od ovih skupine 1.
P 07.02.2007. :luv
I 27.11.2009. :luv
Avatar
Sreca najveca
je sada precool
 
Postovi: 4484
Pridružen/a: 23 vel 2006, 17:34
Lokacija: Zg

PrethodnaSljedeća

Natrag na Odgoj djece

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.