Switch to full style
Ovdje možete pitati sve što vas zanima u vezi odgoja i roditeljstva, neovisno o dobi djeteta, ali i podijeliti svoja iskustva i razmišljanja s drugim mamama.
Odgovori

Re: do kad auto sjedalica

02 ožu 2011, 13:04

Volvo budem danas rekla mladome gospodinu da mu se i frend vozi u a.s. :lol
Nema govora o tome da pokleknem i da se veže samo pojasom, tim više što mi često putujemo daleke relacije. Vjerovatno nisam nikada registrirala al sad budem u prometu bacila oko i pogledala kako se voze školarci, posebno ovi starijeg uzrasta. :mah

Re: do kad auto sjedalica

02 ožu 2011, 13:34

moja je jedna od malobrojnih iz razreda koja se vozila u as, stavljam vozila jer smo morali prebaciti njenu sjedalicu u MMov auto. kad je mlađa sestra prešla u sjedalicu 3 grupe, više nisu mogle stati sve tri otraga tj. stale su ali je bilo problema sa zakopčavanjem.
kad je u autu sa mnom sama ili s najmlađom sestrom, sjedi u as, a kad je i srednja sestra u autu, onda se najstarija veže samo pojasom. ima preko 36kg i 139-140 cm

Re: do kad auto sjedalica

02 ožu 2011, 14:37

Moje obje vole svoje sjedalice :drink
Starija ima oko 29-30 kila i 140 visine. Ima booster sa naslonom.

Re: do kad auto sjedalica

02 ožu 2011, 20:18

Moj toliko voli ići na izlete da bez pogovora sjedi u svojoj sjedalici, oko toga nema razgovora...još

Re: do kad auto sjedalica

03 ožu 2011, 20:15

raspravu i svadju jer tvrdi da nitko od njegovih iz razreda više ne sjedi u auto sjedalici.

Poznato.Lani kad je krenula u 1.raz.ima li smo tu raspravu jer su prijatelji koje vozimo kući ispitivali zašto je u sjedalici,pa ju u školi ispitivali,zezali.... Čak je jedan roditeelj djelatnik policije doduše specijalne i ne vozi u sjedalici.
Ona sada ima booster i zadovoljna je

Re: do kad auto sjedalica

03 ožu 2011, 21:57

Moja prvoškolka je isto još u AS i ne da se ne buni, nego se ljuti ako slučajno krenemo, a ona se još nije vezala :D .
Nedavno smo imali sudar, obje cure su bile u svojim sjedalicama i srećom nikome ništa nije bilo, iako je idiot udario autom baš u njezina vrata. Naravno da je tada svima oko nas bilo baš super što se i starija još uvijek vozi u sjedalici.

Re: do kad auto sjedalica

06 ožu 2011, 19:15

Ja sam sad nedavno proucavala do kad i u kakvoj sjedalici dijete mora po zakonu biti u autu: do 12 godine.

Hvala bogu, moj se boji voziti bez sjedalice.

Re: do kad auto sjedalica

09 ožu 2011, 22:23

9,5 godina, 34kg, 138-9 cm -vozi se bez sjedalice i bustera od lani, ali vezan pojasom. Buster s naslonom mu je postao preuzak, a samo postolje ga je smetalo, nisamo valjda pogodili da pase na siceve :dunno
7 god, 22 kg, 125 cm - vozi se na busteru s naslonom
argument da se nece vezati ili voziti u sjedalici jer se drugi tako voze odbijam u startu, sto je netko rekao kazem da mi je zao. Ako vozim tudju djecu koja kazu da se u autu svojih roditelja ne moraju vezati (i znam da ne lazu na zalost) kazem isto da mi je zao, al da nas auto ne krece dok svi nisu vezani :lol Uglavnom smo i mm i ja na glasu kao cudaci po tom pitanju :whew

Re: do kad auto sjedalica

10 ožu 2011, 13:47

moji su u sjedalicama sa naslonom u jednom autu a u boosterima u drugom. starija ima 10 godina, 140cm i 36kg. nis se ne buni... ni sin se ne buni... makar bi njoj trebala mozda i maknuti naslon zbog kila???

ali kad vozim neko drugo dijete, cesto imam rasprave da se nece voziti u sjedalici, to im je ispod casti valjda, pa onda im kazem da mi je zao, ali ici ce sjesti u sjedalicu i vezati se ili nece ici sa mnom (govorim o tudjoj djeci, moja se ne srame autosjedalica).

Re: do kad auto sjedalica

04 pro 2016, 13:22

Kada se dijete moze presaltati u booster?

Moja ima 16kg i visoka je 114cm...

Ima sjedalicu sa naslonom ali pojasevi joj vec debelo ispod ramena...

Re: do kad auto sjedalica

04 pro 2016, 13:47

po mjerama ne bi jos trebala van iz autosjedalice, vidi tu:

http://autosjedalice.info/cms/index.php?option=com_content&task=view&id=22&Itemid=40

Re: do kad auto sjedalica

06 pro 2016, 15:27

Sada je vjerojatno u AS grupe I ili? Sada je vrijeme za AS grupe II, cini mi se. Veze se samo pojasom automobila. Na linku imas sve skupine.

Re: do kad auto sjedalica

18 svi 2017, 14:09

Ja svoju malenu vozim u tom booster kako se zove. Ima 3 i pol godine i ne radi probleme. Donedavno sam je vezao originalnim pojasom u tri točke, ali sam skinuo i sada ide vezanje pojasom od originalnog sjedala na automobilu.

Re: do kad auto sjedalica

18 svi 2017, 15:35

IvanSmo, to je booster sa naslonom ili samo postolje?
Odgovori