Sada je: 19 tra 2024, 22:40.

Bicikla i sjedalo za bebe

Ovdje možete pitati sve što vas zanima u vezi odgoja i roditeljstva, neovisno o dobi djeteta, ali i podijeliti svoja iskustva i razmišljanja s drugim mamama.

Moderatori/ce: latica, Crazy Daisy

Bicikla i sjedalo za bebe

PostPostao/la mummy_s » 01 svi 2011, 12:08

Bila je jedna ovakva tema ali čini se da je zaključana i dio arhive pa eto sada otvaram novu. Naime zanima me od roditelja s iskustvom kaoliko je zapravo teško ili teže voziti biciklu sa djetetom u sjedalici ako ono ima cca 13kg. Ja nisam neki biciklist a nije ni mm ali rado bismo s djecom išli po nekim lakšim stazama. Ipak uvaliti se u investiciju 2xbicikla za odrasle i 2xsjedalo za naše dupliće nije mala stvar ako se kasnije otkrije da ćemo se zapucati u prvo stablo :ajme
Zato molim sve one koji prakticiraju ovakvo zbližavanje s majkom prirodom da podijele svoja iskustva i nagovore/odgovore neiskusne roditelje na/od ovakve avanture. ;)
Avatar
mummy_s
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 1
Pridružen/a: 10 tra 2008, 21:08

Re: Bicikla i sjedalo za bebe

PostPostao/la patkica » 01 svi 2011, 12:17

To dal ćete se zakucavati u stablo ili ne, to ne ovisi o nečijem savjetu :lol nego kako vozite. Imati dijete u sjedalici na biciklu je mrvu zahtjevnije od obične vožnje, ali ne nešto pretjerano. Ja sam vozila i starijeg i mladju, i bilo je sve ok uvijek.
Avatar
patkica
svizac
 
Postovi: 24388
Pridružen/a: 11 vel 2001, 22:34
Lokacija: u ormaru

Re: Bicikla i sjedalo za bebe

PostPostao/la nevenera » 01 svi 2011, 12:24

mi ćemo kupiti ovaj tjedan sjedalo za biciklu. viđam po gradu dosta ljudi koji svoju djecu tako voze. mislim da je najbolje ako ste nevješti da idete nekim laganim stazicama, kao što kažeš. ne znam kako je voziti jer će mm voziti tina, on vozi bicikl non stop.
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Bicikla i sjedalo za bebe

PostPostao/la Mrđi » 01 svi 2011, 12:26

jeste ikad vozili nekog iza na biciklu (odraslog?) e ako mozete drzat ravnotezu tada mozete vozit i klinca u sjedalici.
meni je teze bilo vozit klinku na volanu u onoj mini sjedalici.
Samo se srcem dobro vidi, bitno je očima nevidljivo. (Mali Princ)
Avatar
Mrđi
mami me el Camino
 
Postovi: 5995
Pridružen/a: 04 tra 2005, 15:29
Lokacija: s pogledom u nebo

Re: Bicikla i sjedalo za bebe

PostPostao/la lastavica » 01 svi 2011, 13:50

Mi smo svoju vozili bez problema u stražnjoj sjedalici, a i još bi ju mogli jer nema 23 kg ;) no sad ima 8,5 godina pa se vozi sama.
Meni je malo trebalo da savladam samostalno stavljanje i skidanje djeteta u sjedalicu no nakon par puta išlo je kao od šale. Sa samom vožnjom nisam imala problema, a kad sam išla uzbrdo bio je to dobar fitnes :znoj recimo kad sam bila sama s njom na moru, ona u sjedalici, ruksak na leđima, kantice u košarici i udri miško.
U početku smo imali i prednju sjedalicu no u u toj ju je samo MM vozio, meni je bilo preteško.
lastavica
Lastatrans
 
Postovi: 15454
Pridružen/a: 16 tra 2002, 11:55

Re: Bicikla i sjedalo za bebe

PostPostao/la patkica » 01 svi 2011, 14:04

Ubacivanje i izbacivanje djeteta u sjedalicu je vještina koju taman kad savladaš i oni savladaju. Super je kad su dovoljno veliki da se sami popnu i sidju, a ti samo držiš bic :lol
Avatar
patkica
svizac
 
Postovi: 24388
Pridružen/a: 11 vel 2001, 22:34
Lokacija: u ormaru

Re: Bicikla i sjedalo za bebe

PostPostao/la Una » 09 svi 2012, 22:51

Dobili smo stražnju sjedalicu za bicikl, ali se teško montira, nemamo ni uputstva, koristena je, meni nekako uopće nije čvrsta, pa se bojim klinca vozit u tome? Kakva su vaša iskustva ? Inače kači se na paktreger, ali nije nešto prečvrsto, pa je mm rekao da će morat nekim žicama to još učvrstit.... :/
ex. nela22
Una
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 364
Pridružen/a: 08 ožu 2010, 11:30

Re: Bicikla i sjedalo za bebe

PostPostao/la Una » 09 svi 2012, 23:13

jel ima netko iskustva sa tom stražnjom što se kači na paktreger, jel su vama neke klimave? Please odgovor, jer malo me frka da ga vozim u tome da se ne bi izvrnio???
ex. nela22
Una
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 364
Pridružen/a: 08 ožu 2010, 11:30

Re: Bicikla i sjedalo za bebe

PostPostao/la noah » 09 svi 2012, 23:54

I mi smo koristili stražnje sjedalo za djecu za bicikl,sad ga je prerastao jer je do 20 kg. ,nama fantastična stvar i po gradu i na moru,jarunu itd. Zadnja sjedalica je dobra jer je amortizirana i preporuka je da ih je kao i autosjedalice najbolje kupit nove,zbog eventualnih oštećenja od prijašnjeg korištenja a i stajanjem preko 5 god.se gubi kvaliteta i sigurnost. Lako montiranje a djete se jednostavo veže
N 18.08.2011.
T 23.01.2008.
Naše dvije zvijezde doputovale sa nebeskog svoda u mamino i tatino srce...
Avatar
noah
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 662
Pridružen/a: 31 ožu 2012, 16:12
Lokacija: u drugoj dimenziji

Re: Bicikla i sjedalo za bebe

PostPostao/la An » 10 svi 2012, 10:07

Naša je ta koja ide na pak, ali ima i dodatni nosač za ramu

Kad sam počela voziti klinca trebalo mi je tjedan/dva da ga prestanem osjećati i da naučim naglo skrenuti s njim a da se opako ne zanesem
Avatar
An
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2387
Pridružen/a: 07 sij 2003, 15:16

Re: Bicikla i sjedalo za bebe

PostPostao/la zeezee » 10 svi 2012, 10:12

mi našeg zadnje dvije i pol godine vozimo otraga,kači se na ramu, amortizirana je, i on uživa. ne znam kako je s ovima na paktregere, ali ni ovo ti ne djeluje nešto jako čvrsto, baš zbog amortizacije. ja sam ga vozila samo par puta, ali sam prilično nesigurna kod skretanja, zaustavljanja ako treba naglo, tako da to izbjegavam. muž ga vozi bez problema po svim terenima. ne zaboravi na kacigu.
M 22.04.2008. slika
Avatar
zeezee
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1813
Pridružen/a: 27 kol 2007, 17:50

Re: Bicikla i sjedalo za bebe

PostPostao/la MALA2006 » 10 svi 2012, 10:55

Mi imamo jednu sjedalicu za ramu, u njoj mm vozi curku koja ima oko 17,5 kg, njemu je trebalo par dana da se navikne na ljuljanje sjedalice, ali vozi ju sad bez problema. Ja imam city bike sa pak tregerom i sjedalicu na njemu za sinka koji ima cca 12 kg i vozim i njega i curku bez problema. Sad mi već je čudno lagano voziti bez jednog od njih. Jedino kaj moram paziti npr ako na zebri silazim pješke gurajući bicikl znao ni je prevagnuti zadnji kraj, ali sad pazim pa se više ne događa. Stavljamo ih unutra i van bez problema :dada
Baš danas sam naručila i nosače za auto pa sutra vozimo bicikle i na more :yess
:luv :luv :luv
Avatar
MALA2006
katodiler
 
Postovi: 5065
Pridružen/a: 27 lis 2006, 09:20

Re: Bicikla i sjedalo za bebe

PostPostao/la noah » 11 svi 2012, 15:23

MALA2006,molim te možeš mi reći gdje ste nosače za bicikle naručili,mi bi isto kupili one kaj idu na zadnja vrata, osim tulinih(,too much),jedino ako su na popustu??!
N 18.08.2011.
T 23.01.2008.
Naše dvije zvijezde doputovale sa nebeskog svoda u mamino i tatino srce...
Avatar
noah
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 662
Pridružen/a: 31 ožu 2012, 16:12
Lokacija: u drugoj dimenziji

Re: Bicikla i sjedalo za bebe

PostPostao/la mrcinela » 13 svi 2012, 00:47

mi imamo prednju i malo mi je bilo čudno prvi put kad smo se vozili ali brzo sam se navikla, ne idemo nikud daleko, malo se provozamo po naselju, kupili ju za 120 kn u trgovini za bicikle, a kacigu za 60 kn u intersparu, moj ima 13 kg
slika
Avatar
mrcinela
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1321
Pridružen/a: 06 svi 2010, 07:13
Lokacija: Slavonski Brod

Re: Bicikla i sjedalo za bebe

PostPostao/la MALA2006 » 13 svi 2012, 10:50

Noah kupila sam ju preko neta u keindl sport. Uguglaj jer pisem prek moba pa mi je tesko stavit i link. 499 kn, besplatna dostava, narucila sam u cetvrtak, u petak je stigla. Nismo ju raspakirali jos je su rekli ruzno vrijeme za danas sto se pokazalo tocno jer smo trenutno zarobljeni na krku :mrgreen inace kod njih i preko neta mozes placati amexom i dinersom na rate :)
:luv :luv :luv
Avatar
MALA2006
katodiler
 
Postovi: 5065
Pridružen/a: 27 lis 2006, 09:20

Re: Bicikla i sjedalo za bebe

PostPostao/la noah » 13 svi 2012, 13:29

Super,hvala MALA2006,budem sad pogledala,pa ćemo vidjeti...joj i mi smo na moru,fiuče bura ko luda... :kiss
N 18.08.2011.
T 23.01.2008.
Naše dvije zvijezde doputovale sa nebeskog svoda u mamino i tatino srce...
Avatar
noah
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 662
Pridružen/a: 31 ožu 2012, 16:12
Lokacija: u drugoj dimenziji

Re: Bicikla i sjedalo za bebe

PostPostao/la noah » 13 svi 2012, 13:35

Super,sviđa nam se hvala još jednom! :)
N 18.08.2011.
T 23.01.2008.
Naše dvije zvijezde doputovale sa nebeskog svoda u mamino i tatino srce...
Avatar
noah
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 662
Pridružen/a: 31 ožu 2012, 16:12
Lokacija: u drugoj dimenziji

Re: Bicikla i sjedalo za bebe

PostPostao/la newmom » 13 svi 2012, 19:39

i mm i ja vozimo klince u sjedalici koja ide na stražnji dio bicikla
nije uopće teško, samo se mora mrvicu više paziti
starija se već sama popne bez problema dok ja držim bicikl
ja sam tu sjedalicu kupila u kauflandu za nekih 250kn prije 3 godine, i još uvijek je sve ok
montira se na dio koji je ispod sica(nosač)
ja ne znam što je rama :mrgreen i da li je to to
ali cijelu težinu nosi dio koji nosi i sic(koji nosi i mene, jelte)
meni je super voziti se s klincima,baš uživamo
ali treba biti malo oprezniji, npr.moja starija se zna ponekad naglo okrenuti jer vidi nešto, psa itd.
i malo zaljulja, ali uz malo opreza to uopće ne smeta
Avatar
newmom
od Cullenove loze
 
Postovi: 1485
Pridružen/a: 13 stu 2005, 22:09

Re: Bicikla i sjedalo za bebe

PostPostao/la laya » 13 svi 2012, 20:47

Moj tata ima sjedalicu koja se montira na prednji dio bicikla jelte ramu..
E sad kad dijete najranije smije u to N će za par dana 10 mjeseci i samostalno se posjeda...
On bi vozio svoju unuku po kvartu :mrgreen
20.06.2009 slika
Nika 18.07.2011 slika
Avatar
laya
slikofon
 
Postovi: 1161
Pridružen/a: 11 sij 2011, 15:02
Lokacija: Zagreb

Re: Bicikla i sjedalo za bebe

PostPostao/la Una » 17 svi 2012, 15:26

hvala na puno odgovora :mah ...
bome i mi uživamo, ...kad god nadjemo vremena, vozamo se, guštamo
mm je kupio još neke stvarčice kojima ju je učvrstio dodatno za paktreger i sad je super, puno čvršće, ....
i naravno, nigdje bez kacige;)
ex. nela22
Una
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 364
Pridružen/a: 08 ožu 2010, 11:30

Re: Bicikla i sjedalo za bebe

PostPostao/la bubsek » 22 ožu 2014, 22:27

da malo podignem temu...

napokon ja sebi odlucila kupiti bic...no sada mi malo fali da ne pozalim za to..

starija je veca i moze sama a malena je premala da se vozi sama...

e sada htjela bi kupiti sjedalicu za nju ali sam u 100 briga...

1-moj bic nema paktreger
2-nije jedan od naskupljih ,najkvalitetnijih (no za moje kratke relacije dobar)
3-ja sam mala i bic je vel 24 :-/

e sada mogu li ja na taj bic nac kakvu sjedalicu?-najvise me muci to motiranje ,nemam paktreger a to moniranja na sic mi uopce ne izgleda sigurno ...
bojim se da nije dovoljno cvrsto i da bi djete moglo ispast...:-/

ajde recite koju pametnu...
Avatar
bubsek
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1670
Pridružen/a: 05 tra 2009, 13:45
Lokacija: zabreg... :-)

Re: Bicikla i sjedalo za bebe

PostPostao/la Diami » 23 ožu 2014, 00:05

Ja bih gledala testove, kod nas ih ne rade, ali vani da, pa vidjet koji su modeli sigurni kod montiranja direktno na okvir bicikla. Jer ima ih svakakvih...
Avatar
Diami
ne stignem sanjati
 
Postovi: 5252
Pridružen/a: 30 lip 2008, 09:03
Lokacija: Poing

Re: Bicikla i sjedalo za bebe

PostPostao/la morena » 23 ožu 2014, 22:21

Mi imamo sjedalicu koja se montira na okvir bicikla, bez paketregera (zapravo je lakše nabaviti i mislim da je i veći izbor ovih koje se montiraju na okvir bicikla, nego one koje se montiraju na paketreger, jer mislim da i tih biciklina ima manje modela), moj bicikl je star prek deset godina inače, i sjedalicu smo bez beda montirali. Možda izgledaju malo nesigurno, ali mislim da nema brige, ja uopće nisam provjeravala jel je testirana (ali sad kad se već spominje, nije loša ideja, ali prvo vidjet koji se modeli kod nas prodaju) , ima ih u dućanima sa biciklima i bicikl opremom, makar ih je malo teže naći ovako u proljeće, tak smo i mi našu kupovali prije 4 god, pa smo jedva našli neku (rekli su nam da novi modeli dolaze kasnije u sezoni, a stari su uglavnom rasprodani). Uglavnom, bez problema je izdržala dečka od 17 kg ovo ljeto i vožnju na Sljeme :) Ali dobro je provjeriti kako su postavljene sajle za brzine, istu sjedalicu nismo mogli montirati na mm-ov bicikl jer su smetale sajle za brzine - držač se pričvrščival točno preko tih sajli, pa sam eto ja morala vozit dijete na Sljeme, a ne on :hahaha
slika slika
Avatar
morena
nemam door
 
Postovi: 984
Pridružen/a: 28 ožu 2012, 12:42

Re: Bicikla i sjedalo za bebe

PostPostao/la bubsek » 23 ožu 2014, 22:34

citala i citala...cak pisu da ove koje se montiraju na ramu su bolje jer djete ne osjeti svaku neravninu kao na paktregeru ...

mislim kupiti sjedalicu bas u ducanu s opremom neku kvalitetniju ,gledala manje vise su sve od nekih 300 do 500kn...

no mene vise muci ta kvaliteta samog bica...ok on je ajmo rec "nov"kupljen u turbosportu 2010 no od tada jako malo vozen pa je sad i dalje ko nov...a i male gume mu 24 pa i dalje nisam sigurna moze li ta sjedalica na taj bic...:-/

iako gledala za taj nosac im mjesta znaci po toj nekoj logici bi trebalo ici...

kod muza ne dolazi u obzir jer vecinom bi samo ja isla a njegov bic mi prevelik...
Avatar
bubsek
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1670
Pridružen/a: 05 tra 2009, 13:45
Lokacija: zabreg... :-)

Re: Bicikla i sjedalo za bebe

PostPostao/la morena » 24 ožu 2014, 09:14

U kupovinu sjedalice ići s biciklom pa probati :) I mi smo sjedalicu platili nešto preko 300 kn. Ako ima mjesta da kad se držač postavi na ramu, i na njega sjedalica, i ako sjedalica ne struže po gumi od bicikla (a nekako mi se čini da ne bi trebalo, čak i na manjim biciklima), onda nema problema, sjedalice su dosta fleksibilne za podesiti. I da, mislim da je klincima ugodnije sjediti na takvoj sjedalici, koja fino upije neravnine, nego kad se drndaju na paketregeru. Na kraju, ako gledaš u trgovini s biciklima, možemo se nadati da tamo radi netko tko će kužiti problematiku, možda čak ako ima mogućnosti da ti trgovac pokaže na nekom biciklu iz trgovine koji bi bio sličan tvom kak se ti modeli sjedalica koje imaju montiraju i tak... Inače ima i onih sjedalice koje idu naprijed, valjda na governal bicikla, ali mislim da si to eliminirala, jer mi se čini nespretno za manje bicikle i niže ljude (znam po sebi ;) ) Uglavnom, nama je ta sjedalica super, J. obožava voziti se, i nemojte zaboraviti kacigu, moj je bil tak ponosan s kacigom.

I da, mislim da nema šanse da dijete ispadne iz sjedalice, zavezan je sa svih strana :lol Ima pojaseve preko oba ramena koji se kopča između nogica (podesivo po visini, i na tom dijelu između nogicu su dva utora za kopčanje, kad guza naraste, zakopčaš u utor dalje), ima oslonac za stopala koji se isto podešava gore dolje ovisno o visini djeteta, tj. do kud mu segnu nogice, i ima remenčiće s kojima mu učvrstiš nogice oko gležnja da ti ne može lamatat s nogama u vožnji i gurnut stopalo di ne treba. Meni je jedini problemček bil kad je J. već bil veći i teži, da s jednom rukom ili nekako pridržavam bic da se ne prevrne s capice, a s drugom rukom zakapčaš/otkapčaš remenčiće i pokušavaš staviti/skinuti dijete s bicikla. Ali ispraksiraš se.
slika slika
Avatar
morena
nemam door
 
Postovi: 984
Pridružen/a: 28 ožu 2012, 12:42

Re: Bicikla i sjedalo za bebe

PostPostao/la bubsek » 24 ožu 2014, 16:44

morena hvala na opsirnom odg.:-)

da ta prednja mi se cini jos i najzgodnijom (najsigurnijom)...
ali kao sto si napisala nju sam elimirala...bas iz tog razloga jer je ona najbolja za visoke ljude a i za manju djecu...a moja curka vec na toj granici kilaze...:-)

no imam jos koji tjedan vremena,prvo se ja moram naucit vozit kak treba...hehe..
Avatar
bubsek
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1670
Pridružen/a: 05 tra 2009, 13:45
Lokacija: zabreg... :-)


Natrag na Odgoj djece

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.