Ovdje možete pitati sve što vas zanima u vezi odgoja i roditeljstva, neovisno o dobi djeteta, ali i podijeliti svoja iskustva i razmišljanja s drugim mamama.
Odgovori

Ljetovanje s vrtićem

03 svi 2011, 17:55

U dilemi sam da li pustiti Emu na ljetovanje s vrtićem!
Ljetovanje je u lipnju i to onaj tjedan kad su silni blagdani... Ide se u Lopar na Pagu. Ona će tada imati skoro šest godina.
Prema teti nema razloga za zabrinutost... Bit će između 5 i 10 djece po teti, i to bliže 5 nego 10 jer ih se neće puno prijaviti. Prijavila se Emina naj frendica pa je to jedan više ZA.. I ide njena najdraža teta. Hotel je 100 m od pješčane plaže sa duuugačkim plićakom. Imaju organiziranu svakodnevnu školu plivanja.
No mene i dalje brine: put autobusom do tamo i natrag, spavanje u sobama po dvoje i troje bez odraslih sa njima (s nekima će biti tete, ali ne mogu sa svima), ona nije najmirnije dijete i vjerujem da će biti divljanja; što je sa zaštitom od sunca i ono najgore - kako ih kontrolirati u vodi :ajme
A da, i naravno, taj problematični tjedan kad bih i ja mogla zbrisati na more na pet dana i mogle bismo biti zajedno (ona se već izjasnila da će radije na more s vrtićem nego sa obitelji :lol ).
S druge strane, mogla bih imati divnih pet dana odmora sama na moru :zivili

Pomozite sa iskustvima sa vrtićkih ljetovanja :conf

Hvala :mah

Re: Ljetovanje s vrtićem

04 svi 2011, 09:23

ako dijete zeli, a i samostalno je (znaci da nije bolesno vezano za tebe, hoce ostati bez tebe preko dana itd) ja ne vidim nikakav razlog da ga ne pustis na ljetovanje. Oko puta, sunca, mora, hotela i spavanja se stvarno ne moras brinuti jer nije tvoje dijete prvo koje ide na Rab u Lopar a vjerovatno ni najzivlje :lol Imala sam i ja jednu takvu i imala sam iste strahove pa se eto ziva, zdrava i zadovoljna vratila s ljetovanja :lol

To je sve organizirano ko po loju; ujutro su na plazi u 9 i tada jedan po jedan idu do tete da ih tete namazu, kupanje je do 11 (imaju skolicu plivanja s animatorima na plazi), onda idu na rucak u restoran i to lijepo za rukice dva po dva. Napapaju se, malo idu na odmor (crtanje, igranje itd u hotelu) i onda ponovo iza 4 na plazu. U 7 je vecera, nakon toga jos malo igranja i spavanje. I vjeruj mi svi su tako umorni kad legnu spavati da nema brige.
Sto se samog smjestaja tice sobe su trokrevetne s kupaonicom.
Jedino sto trebas je izlijepiti joj svu robicu s onim flasterima s imenima i samo ju pusti da uziva :mrgreen
Put isto nije dug. Rade nekada pauzu, nekada ne. Uglavnom ne brini tete su cijelo vrijeme s njima i stvarno ih paze. Dapace omjer 1:10 je skroz ok omjer. I tete se raspodijele kako ce i koliko na koju djecu paziti.

kako ih kontrolirati u vodi :ajme

nemas ih sta kontrolirati jer je to plaza koja je u svom najdubljem dijelu tebi do koljena. Djeca su apsolutno sigurna na plazi (plus jos za vrtice imaju s plutacama oznaceno do kuda djeca mogu jer bi djeca inace mogla do Velebita odpjesaciti :lol ) i stvarno nema nikakvih problema. Plus to je onaj fini pijesak sa skoljkicama i svakakvim izazovima kad malo zakopas s prstima ispod tako da je gustanje u plicaku zagarantirano.

Re: Ljetovanje s vrtićem

04 svi 2011, 11:18

Ma ona je skroz samostalna, nije joj bed prespavati bilo gdje i bilo s kim.
Ali evo bas noćas se probudila i plakala jer je nešto sanjala, nije to često, ali zna se desiti :ajme
Mada sam gotovo sam sigurna da ću je poslati, dobro bi mi dosla iskustva.
Evo ovoga se nisam sjetila sa robicom, gdje se mogu kupiti ti flasteri?
Imat ćemo naravno roditeljski vezano uz ljetovanje pa ćemo dobiti još hrpu korisnih informacija, posebno mi kojima je to prvo ljetovanje :D

Hvala na odgovoru :mah

Re: Ljetovanje s vrtićem

04 svi 2011, 12:48

Moja djevojcica je prvi put isla na vise dana s vrticem s 3 godine. Izdrzala je 7 dana bez mame, problema nije bilo, vratila se puna dojmova. Cak je bila i jedna medicinska situacija koju je teta vrhunski rijesila, a i javljala mi se svako toliko, da ne brinem. Doduse, teta s kojom je isla je vrhunska teta, cak je ona pitala da bi ju vodila sa sobom (jer zapravo se ide od 4 godine).

Ja sam uvijek za odlaske s vrticem, naravno ako imas povjerenje u tete s kojima bi isle. Sjecam se sina koji je mjesec dana prije odlaska s vrticem uvjezbavao kako ce sam oprati glavu, sam se okupati, sam spremiti stvari. Sve na svoju inicijativu! Ja sam bila odusevljena, a njegova teta je na povratku rekla da ce ga svugdje voditi sa sobom.

Re: Ljetovanje s vrtićem

04 svi 2011, 13:30

Ali evo bas noćas se probudila i plakala jer je nešto sanjala, nije to često, ali zna se desiti

da li su to bili nocni strahovi ili nocne more?
Ako ima bilo kakvih problema tipa da se recimo budi po noci ponekada i place ili recimo neka se djeca popiske tokom sna ili se recimo probude tokom noci i traze mamu i tatu - za sve te slucajeve moras reci teti pa ce tete procijeniti odnosno staviti je ili sebi u sobu ili u prvu sobu do da cuju tokom noci ako se ona probudi.
Kad klinci spavaju sva vrata na katu su otvorena da tete mogu cuti. Osim toga tete najcesce idu spavati tek oko ponoci a do ponoci "dezuraju" na katu.
Evo ovoga se nisam sjetila sa robicom, gdje se mogu kupiti ti flasteri?

ja sam koristila one flastere iz apoteke koji sluze da se zalijepi zavoj. Oni namotani na plavom koloturu :mrgreen
Po njima mozes pisati flomicem ili kemijskom a u pranju se ne skidaju samostalno nego ih moras potegnuti.

Ja sam recimo svoju cer pakirala po vrecicama po danima; tipa vrecica za ponedjeljak: ciste gace, majica, kratke hlacice, carape
A badic, rucnik, jednu toplu trenirku, topliju majicu i vjetrovku sam stavila sa strane da to koristi po potrebi.
Odgovori