Ovdje možete pitati sve što vas zanima u vezi odgoja i roditeljstva, neovisno o dobi djeteta, ali i podijeliti svoja iskustva i razmišljanja s drugim mamama.
Odgovori

Aktivnosti za dijete od 4 godine - DA ili NE?

30 kol 2011, 12:49

Mislila sam curku ovu jesen upisati u neki dječji zbor ili gimnastiku za male.
Čini mi se da bi joj moglo tako nešto biti zanimljivo.
Glumica je talentirana tu nema sumnje :loce voli pjevati, plesati, uživala je u vrtiću ovo proljeće kada su pripremali predstavu za godišnjicu vrtića.
Gimnastika mi se čini kao dobar izbor jer je rad u grupi, prilagođena malenima.

Zanima me da li je ona ipak još premala za tako nešto?
Da ju odvedem da pogleda i jedno i drugo ili da ja sama odaberem?
U svakom slučaju ne mislim ju forsirati, ali mislim da je dva puta tjedno po 45 minuta sasvim solidna zanimacija pogotovo kada zahladi pa nećemo moći biti toliko puno vani.

Kaj vi mislite? Svako iskustvo je dobrodošlo :zivili

Re: Aktivnosti za dijete od 4 godine - DA ili NE?

30 kol 2011, 12:53

moja je prošle godine s 3.5 krenula na ritmiku u vrtiću - dva puta tjedno po 45 minuta odmah nakon vrtića (dakle, samo smo je kupili kasnije nego inače). i to je bio pun pogodak. ove godine naravno nastavlja.
ja se pak dvoumim oko jezične igraonice.

Re: Aktivnosti za dijete od 4 godine - DA ili NE?

30 kol 2011, 12:54

zašto ne?
moji su već završili jednu godinu glazbene igraonice a sad će krenuti na zbor. (imaju 4,5 godine). :mah

Re: Aktivnosti za dijete od 4 godine - DA ili NE?

30 kol 2011, 12:59

Probajte :) pa ćeš vidjeti.
Često su djeca u toj dobi već zrela za neku aktivnost i bude im zanimljivo. Ako vidiš da "ne ide", odustaneš i pričekaš još jednu godinu.

Re: Aktivnosti za dijete od 4 godine - DA ili NE?

30 kol 2011, 12:59

Probaj ali budi spremna i na odustajanje. :whew Ja sam moju tu negdje s 4 godine upisala na jedan dječji zbor što je jako jako htjela i nakon par oduševljenih dolazaka na probe više nije htjela i gotovo. :dunno Nikad i nije objasnila zašto ali mogla sam se na glavu postaviti.
Do daljnjeg su joj dosta aktivnosti u vrtiću, kad bude opet nešto jako htjela vjerojatno ću je opet upisati ali ništa ne očekujem.

Re: Aktivnosti za dijete od 4 godine - DA ili NE?

30 kol 2011, 13:02

Mda, i frendica joj je takva :lol
Išli smo na gimnastiku i sve ok, i onda je tražila da ju ispišem. :cool Cvilila molila kumila.

Doduše, zadnje je pred ljeto tražila da ide na nogomet. Aha, moš mislit :hahaha

Re: Aktivnosti za dijete od 4 godine - DA ili NE?

30 kol 2011, 13:05

Moja uredno i dalje stalno pregledava na youtube-u spotove svih mogućih dječjih zborova u lijepoj našoj i sve zna napamet uključivo i koreografiju :lol Ali na probe više ni ne spominje da bi išla.
Gnjavi me da bi išla na taekwondo (jer ide frend iz vrtića) ili gimnastiku u Sokol (jer ide drugi frend iz vrtića) ali lijenoj i komotnoj majci :mrgreen ne pašu ni termini ni lokacije. :p

Re: Aktivnosti za dijete od 4 godine - DA ili NE?

30 kol 2011, 13:17

na odustajanje sam definitivno spremna :drink

Po meni, ako joj se dopadnu "tete" neće biti nekih problema. To sudim prema vrtiću jer svoje tete obožava, većina drugih koje su znale doći na par sati na zamjenu su joj isto super osim jedne kod koje iz nepoznatih razloga neće ostati niti u ludilu. Jednom je čak ostala kod svoje tete koja je ujutro bila na zamjeni kod najmlađe jasličke grupe samo da ne mora kod ove koja je bila sa njenom grupom :dunno

baš sam zvala vrtić da pitam hoće ove godine njezina grupa ići u englesku radionicu i vele da hoće, tako da ću ju tamo definitivno upisati. Za to sam poprilično sigurna da će ići bez problema.

ovo ostalo ćemo probati pa kaj bude bude :dada

Dal da ju vodim da pogleda ili da ja odaberem?

Re: Aktivnosti za dijete od 4 godine - DA ili NE?

30 kol 2011, 13:26

Ti odaberi i odvedi ju negdje gdje ti misliš da je OK. Da ti pašu termini, lokacija, prostor itd. Ona je premala za odlučivanje po "gledanju".

Re: Aktivnosti za dijete od 4 godine - DA ili NE?

30 kol 2011, 13:30

Tak sam si nekak i mislila, jer vrlo je vjerojatan ishod - neću to hoću ono drugo, pa na drugom hoće ono prvo i tak u krug :mrgreen

Re: Aktivnosti za dijete od 4 godine - DA ili NE?

30 kol 2011, 13:44

Moja je s 3 godine krenula na mažoretkinje. Al to je u sklopu vrtića i dva puta tjedno vježbaju tamo s jednom tetom mažoretkinjom.
Ja sam mislila da je premala, ali ona je sama tražila da je upišem jer su se upisale i neke njene kolegice. ;)
S 3,5 godine je krenula i na cheerleaders. To sam je ja upisala bez njenog traženja i dva puta tjedno je vodim u popodnevnom terminu.
Sretna je kad mora ići na trening, a svoje trenerice obožava... :joy

Ja sam je ove godine mislila upisati na engleski, al to bi joj bilo previše... i za mene i za nju.... Onda bi morala odustati od mažoretkinja ili cheerleadersa , a žao mi je to joj napraviti jer baš voli ići :ajme Pa ne znam šta bi :conf

Re: Aktivnosti za dijete od 4 godine - DA ili NE?

30 kol 2011, 13:47

Zanima me da li je ona ipak još premala za tako nešto?
Da ju odvedem da pogleda i jedno i drugo ili da ja sama odaberem?


Nije premala.
Ne bih joj dala da bira, pokušaj procijeniti šta vam više odgovara ( svima i sa svih strana). I kad bude odustajanja, malo bih ju povukla, ne bih odmah to prihvatila kao gotovo, nekad ju i motivirati da ode, a vrijeme će na kraju pokazati ima li smisla nastaviti ili će se pojaviti nešto što joj više paše.
Moja je najprije krenula na ritmiku. Išla je godinu dana, onda smo se odlučili za balet i evo, na jesen, upisat će drugu godinu.

Re: Aktivnosti za dijete od 4 godine - DA ili NE?

30 kol 2011, 13:48

Moja je krenila sa 4 u plesnu školu. Obožava plesati, ali svejedno je nakon par miseci odustala. Mislim da je premala bila. :dunno

Re: Aktivnosti za dijete od 4 godine - DA ili NE?

30 kol 2011, 13:50

Off t _ Mirbi sad si me sjetila da sam ti zaboravila javiti - sve je super :le

Mislim da ću ju odvesti na zbor, mislim da će joj to definitivno biti zanimljivije od gimnastike. Ili sudim po sebi :hahaha :mrgreen

Re: Aktivnosti za dijete od 4 godine - DA ili NE?

30 kol 2011, 13:51

ciccobella - nisam skužila kolika ti je curica, rekla bih 4 ili 5 godina? Mislim da je za taj uzrast tri aktivnosti puno previše. S engleskim možete krenuti kasnije :dunno

Re: Aktivnosti za dijete od 4 godine - DA ili NE?

30 kol 2011, 13:56

definitivno biti zanimljivije od gimnastike


Kod nas, na primjer, na gimnastiku je maltene besmisleno voditi tako manju djecu jer ona trče bezglavo na sve strane pa treneri šize...tek negdje sa šest, jedino ako nije neki talent pa da se ubaci sa starijima. Kažem, radi se o tom gimnastičkom društvu koje je pri gradu ( drugo ni nemamo :mrgreen ).

Re: Aktivnosti za dijete od 4 godine - DA ili NE?

30 kol 2011, 13:59

U principu većina tih aktivnosti za tako male liči na to - bezglavo trčkaranje :dunno Ja zato i nisam inzistirala i gurala ju da mora ići. A vjerujem da i na zboru nije neka razlika. Al ne znaš dok ne probaš :)

Re: Aktivnosti za dijete od 4 godine - DA ili NE?

30 kol 2011, 14:01

Duga i mi imamo jedno ;)
Ideja ko ideja mi je super, ali odbilo me to kaj su skupine od 2-4 godine. Ona bi sa pune 4 ušla u tu i vjerujem da je to onda otprilike ovo kaj veliš

trče bezglavo na sve strane pa treneri šize


Čisto sumnjam da bi ju postili u stariju grupu gdje bi se njoj sigurno više sviđalo, ali neznam baš kako bi ju starija djeca prihvatila :conf

Re: Aktivnosti za dijete od 4 godine - DA ili NE?

30 kol 2011, 14:04

patkica je napisao/la:U principu većina tih aktivnosti za tako male liči na to - bezglavo trčkaranje :dunno Ja zato i nisam inzistirala i gurala ju da mora ići. A vjerujem da i na zboru nije neka razlika. Al ne znaš dok ne probaš :)


vjerojatno nije i oni možda od 45 min skupe efektivnog rada 15 min. Ali mi se čini da bi njoj lakše privukla pažnju ovakva aktivnost nego "vježbanje"

Re: Aktivnosti za dijete od 4 godine - DA ili NE?

30 kol 2011, 14:04

A čuj, kao što vama nisu zanimljivi oni od 3 godine, tako ona (još) nije zanimljiva grupi u kojoj su šestogodišnjaci. Ali dobra je stvar što stvarno al stvarno nikuda ne kasnite :), i bolje da s tim onda pričekate još godinu i krenete u veću grupu, nego da joj se sad zamjeri.

Re: Aktivnosti za dijete od 4 godine - DA ili NE?

30 kol 2011, 14:05

Da, definitivno si u pravu :)

Re: Aktivnosti za dijete od 4 godine - DA ili NE?

30 kol 2011, 14:06

Uletio mi tvoj post između, ovo gore je odgovor na onaj prije.
Probajte - jako naravno ovisi o pedagogu koji radi s djecom, ako ih uspije zainteresirati i voditi grupu tako da ima njihovu pažnju, može naučiti razne pjesmice, što je za tu dob super.

Re: Aktivnosti za dijete od 4 godine - DA ili NE?

30 kol 2011, 14:06

patkica je napisao/la: nego da joj se sad zamjeri.


A ak je na mamu ni s 3 banke joj se neće omiliti :hahaha
Zadnja izmjena: MALA2006; 30 kol 2011, 14:07; ukupno mijenjano 1 put/a.

Re: Aktivnosti za dijete od 4 godine - DA ili NE?

30 kol 2011, 14:07

Skužila sam ;)

Re: Aktivnosti za dijete od 4 godine - DA ili NE?

30 kol 2011, 14:07

Ali dobra je stvar što stvarno al stvarno nikuda ne kasnite , i bolje da s tim onda pričekate još godinu i krenete u veću grupu, nego da joj se sad zamjeri.


:dada

Mi smo zbog toga pauzirali čitavu prošlu godinu, baš mi se činilo da joj se zamjerilo sve. A teško je tako malu djecu usmjerit na konkretan 'posao', to se uglavnom svodilo na igru.

Re: Aktivnosti za dijete od 4 godine - DA ili NE?

30 kol 2011, 14:12

Po meni bi još najbolja bila neka aktivnost kroz igraonicu - radionicu koječega, ali nije mi ona tip za to :dunno
A možda se varam, ko će ga znati :lol

Ma najbitnije je da malo ispunimo zimske dane, da se kad rano padne mrak ne svede sve na crtanje, pričanje priča i eventualno crtiće :ajme

A i sama sam sa njima cijelu zimu što nije zanemariv faktor kod kućne zanimacije :loce

Re: Aktivnosti za dijete od 4 godine - DA ili NE?

30 kol 2011, 14:47

patkica je napisao/la:ciccobella - nisam skužila kolika ti je curica, rekla bih 4 ili 5 godina? Mislim da je za taj uzrast tri aktivnosti puno previše. S engleskim možete krenuti kasnije :dunno


Ima tek 4 godine. Ma ja mislim da su i dvije aktivnosti za 4 godine puno.... al ona se ne buni.....
Engleski je moja želja da je upišem, al onda se mora odreći nečeg na što već ide... a žao mi joj je oduzimati nešto što voli :(
U pravu si :dada ... engleski neka čeka... svakako će ga naučiti kad-tad :dunno

Re: Aktivnosti za dijete od 4 godine - DA ili NE?

30 kol 2011, 14:59

Ma to ti i je sve kroz igru kod tih manjih, moguće i da bi tebi, da ih škicaš sa strane, poprilično konfuzno sve izgledalo, ali na kraju tu budu lijepi rezultati i druženja.
Mislim da je gimnastika ipak drukčija (bar kod nas). Gimnastika je dušu dala za izgradnju samodiscipline :mrgreen

Re: Aktivnosti za dijete od 4 godine - DA ili NE?

30 kol 2011, 16:33

Moji su krenuli na gimnastiku za male već s dvije godine (grupa 2-4, rade s roditeljima). To su išli do škole i obožavali su.

Re: Aktivnosti za dijete od 4 godine - DA ili NE?

31 kol 2011, 22:13

Moja starija je s 3 krenula na ritmiku i isla dvije godine. Onda je s 5 rekla da vise ne bi, da bi nesto drugo. Pa je krenula na taekwando i tu je bila 3 godine. Ove godine nece nastaviti jer je odabrala plivanje, a i ne bi imala kada jer ce svaki dan imati trening.
Imala je jedan period krizu kada joj se nije dalo ici, onda bi napravili pauzu, ne bi otisli par puta, pa bi opet krenuli. Uglavnom, nije nikada bas jako inzistirala da bi od necega odustala. Ali trazila je malo odmora i pauze.
Mlada (4 godine) je ove godine rekla da bi na ritmiku. Samo zato sto se tamo nose oni trikoici i haljinice i papucice i to je njoj bas slatko i super :mrgreen
Odgovori