Sada je: 28 tra 2024, 09:47.

Smrad po znoju kod sedmogodisnjakinje

Ovdje možete pitati sve što vas zanima u vezi odgoja i roditeljstva, neovisno o dobi djeteta, ali i podijeliti svoja iskustva i razmišljanja s drugim mamama.

Moderatori/ce: latica, Crazy Daisy

Re: Smrad po znoju kod sedmogodisnjakinje

PostPostao/la Maja D » 29 ruj 2011, 12:30

http://www.lush.hr/?lang=hr&section=proizvodi_proizvod&id=90
Je li neko mozda probao ove proizvode od Lush-a?
Avatar
Maja D
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 427
Pridružen/a: 07 lis 2002, 11:44
Lokacija: ...

Re: Smrad po znoju kod sedmogodisnjakinje

PostPostao/la melita » 29 ruj 2011, 13:28

Jao, jao, u šoku sam od ovog topica! Pa Z. je još beba, danas je u školu ponijela dva plišanca. Jel moguće da ćemo za dvije godine imati razgovor o ulošcima?! :shock
žuti pojas prvi dan :sumo
Avatar
melita
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1562
Pridružen/a: 12 kol 2005, 23:53
Lokacija: Zagreb

Re: Smrad po znoju kod sedmogodisnjakinje

PostPostao/la Helena71 » 29 ruj 2011, 14:06

I kod moje se od ovog ljeta osjeti znoj, 8,5 god. Zasad smo to rijesili tako da pazuha dvaput dobro nasapuna prilikom tusiranja, jos nisam isla po dezic.
Avatar
Helena71
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2616
Pridružen/a: 08 vel 2003, 00:34

Re: Smrad po znoju kod sedmogodisnjakinje

PostPostao/la Kaya071 » 29 ruj 2011, 16:21

Joooj, znam ja da nije bas najbolje na svijetu koristiti dezodoranse i hemiju, ali mislim da je gore kad ti djeca prisiju nadimak :ajme .

Mi smo u trecem razredu osnovne imali djevojcicu koja je smrdila na znoj (nama je tada samo smrdila). I dobila je nadimak Smrda :ajme . Isla je sa mnom u razred godinu dana, a i dan danas kad je sretnem kazem "eno Smrde" (grozno, ali jednostavno je tako). I ja i svi ostali :oops: . I niko se ne sjeca njenog imena.

Zato, nadji please neki djeciji dezodorans, mora biti nesto, ili ovo sto cure kazu, alverde, biobio, ima Dr. Hauschka super, i neka pocne koristiti.
Mr Ostrozubic 17/02/2010

Mr Loptic i Zujalica 08/03/2012
Avatar
Kaya071
Sveta krava
 
Postovi: 6204
Pridružen/a: 12 vel 2009, 10:08

Re: Smrad po znoju kod sedmogodisnjakinje

PostPostao/la franika » 29 ruj 2011, 23:26

Hvala vam cure.
Moja je to dosta ozbiljno shvatlla, sada svako jutro dodje meni da provjerimo stanje ispod pazuha. Bile smo skupa u dm-u i NARAVNO,da je zapela za neki vulgaris Fa roll on dezic u roza bocici :ajme i nece ni cut za neki drugi jer da joj ovaj suuupeeer mirisi a oni koje sam joj ja nudila il joj smrde ili nikako ne mirisu i to joj je onda bljak! :dunno Ovaj Fa je neka blaga teen linija a mirisi na one djecje gelove za tusiranje. Nije htjela nista drugo i sta da joj radim?! Sad se ujutro s tim malo namaze ispod pazuha i stalno se snjofa jer se ne moze nacuditi kak TO fino mirisi. I nema sanse za neki eko bezmirisni. Ako netko zna za kakav eko koji fino mirisi, toplo se preporucam! :mrgreen

Kaya, i mi smo u razredu imali jednu curu koja je jako smrdila po znoju(al to su bili visi razredi-5.,6.) i sjecam je da smo je prozvali Grdana Gadura, sto je bila izvedenica njenog imena i prezimena. Grozno, jadna cura, al djeca su okrutna, to je tak!

Inace rezultati su tu. Od kad koristi taj dezic, dolazi iz skole mirisna ko rosa! I nekak si je sva vazna, obavezno ujutro komentira Franu da se ona mora i "dezodorirati" a ne samo zube prati! :lol
Avatar
franika
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1075
Pridružen/a: 22 vel 2005, 01:32
Lokacija: City, Centar 13

Re: Smrad po znoju kod sedmogodisnjakinje

PostPostao/la Helena71 » 29 ruj 2011, 23:40

Kak je vazna N :D
I moja je sva sretna jer sam joj rekla da je to znak da ulazi u pubertet a ona ne moze docekati da naraste :)
Avatar
Helena71
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2616
Pridružen/a: 08 vel 2003, 00:34

Re: Smrad po znoju kod sedmogodisnjakinje

PostPostao/la dodoli » 30 ruj 2011, 19:09

alexandra je napisao/la:kaj vam je, moja će za par dana 11, a ja ne da nisam spremna nego svjesno ignoriram više nego očite promjene na njoj :lol :ajme


Evo i ja ovako ;) s tim da je moja prvi put zasmrdila prije nekih desetak dana, ja joj dala neki Nivein Bio bez svih nekih dodataka. Stavlja ga bez problema, nakon svakog tuširanja.
A za prvu mengu stvarno jojš nisam spremna, nadam se da će je još poštedit :/
DORA-18.06.2000.
LUNA-05.09.2005.
Avatar
dodoli
bravo kralju
 
Postovi: 1353
Pridružen/a: 20 ožu 2006, 16:39
Lokacija: Dubrovnik

Re: Smrad po znoju kod sedmogodisnjakinje

PostPostao/la ivag » 02 lis 2011, 18:03

Franika - i mi smo imali isti problem, tj. ja sam skužila prije godinu dana da mom sinku nakon škole/treninga smrdi roba, čak i jakna.
Nakon intenzivnog njuškanja ispalo je da smrdi znoj. Našli rješenje u DMovom deziću bez alkohola (iako on trvdi da ga i to pecka?!).
Mislim da ćemo se prebaciti na neki od ovih koje ste preporučili.
:mah
Jan 23.4.2002.
Dora 12.4.2007.
Avatar
ivag
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 223
Pridružen/a: 14 svi 2007, 14:03

Re: Smrad po znoju kod sedmogodisnjakinje

PostPostao/la teutonija » 03 lis 2011, 12:07

Franika- daj provjeri da nije i antiperspirans. Koliko znam (mada nisam provjeravala baš sve teen deziće) većina ima Aluminijeve soli. :ajme Ako ti u sastavu ima aluminiclorohidrat nemoj joj to davati koristiti pa makar joj bilo super.
Dale su cure dobre ideje, još jedna je npr Sebamed sensitive deo rolon. Ali i to bi joj dala samo kad ide u školu ,kad ima npr tjelesni i znaš da će se oznojiti ,kad je doma bolje da se češće opere.

Moja ima 8 i na sreću JOŠ ne smrducka ma koliko se oznojila, ali ima druge simptome početka puberteta, između ostalog masti se kosa, za sad perem jednom tjedno pa pod kraj tjedna vežemo rep ili pletenicu. :dunno
Budilica, 2003.
Mudrica, 2006.
Avatar
teutonija
sex blau aviona
 
Postovi: 9686
Pridružen/a: 10 sij 2003, 15:18
Lokacija: lepe ti je ,lepe ti je...

Re: Smrad po znoju kod sedmogodisnjakinje

PostPostao/la Ina66 » 03 lis 2011, 12:24

ponjušila i ja moju i osjeti se blago, blago
ona želi Alverde, kao i mama, a koliko sam vidila nema u njemu aluminijevih soli
Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33921
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split

Re: Smrad po znoju kod sedmogodisnjakinje

PostPostao/la corazon » 03 lis 2011, 12:28

ja bih izbjegavala sastojak paraben u kozmetici, pogotovo za djecu...čitajte ona sitna slova
http://www.ordinacija.hr/budi-lijepa/beauty-tips/sto-su-parabeni-i-zasto-su-stetni/
Avatar
corazon
ledena kraljica
 
Postovi: 3175
Pridružen/a: 20 vel 2006, 16:53

Re: Smrad po znoju kod sedmogodisnjakinje

PostPostao/la mirnela » 03 lis 2011, 16:30

corazon je napisao/la:ja bih izbjegavala sastojak paraben u kozmetici, pogotovo za djecu...čitajte ona sitna slova
http://www.ordinacija.hr/budi-lijepa/beauty-tips/sto-su-parabeni-i-zasto-su-stetni/



kao što sam veća napisala, ja sam svojoj 9,5-godišnjakinji dala
NUXE Tonific deodorant roll-on koji nema ni alkohol, ni aluminijeve soli, ni paraben ni fenoksietanol ;)
http://www.femina.hr/clanak/index/r/14/ ... jevih-soli
mi žene ponekad i šutimo... no, to nikako ne znači da i onda nemamo kaj za reći... slika
Avatar
mirnela
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 356
Pridružen/a: 07 pro 2005, 15:45
Lokacija: u 4 zida obiteljske sreće... ČK

Re: Smrad po znoju kod sedmogodisnjakinje

PostPostao/la franika » 03 lis 2011, 21:09

mirnela je napisao/la:
corazon je napisao/la:ja bih izbjegavala sastojak paraben u kozmetici, pogotovo za djecu...čitajte ona sitna slova
http://www.ordinacija.hr/budi-lijepa/beauty-tips/sto-su-parabeni-i-zasto-su-stetni/



kao što sam veća napisala, ja sam svojoj 9,5-godišnjakinji dala
NUXE Tonific deodorant roll-on koji nema ni alkohol, ni aluminijeve soli, ni paraben ni fenoksietanol ;)
http://www.femina.hr/clanak/index/r/14/ ... jevih-soli

Mirnela, a gdje ga mogu kupiti u zagrebu?
Avatar
franika
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1075
Pridružen/a: 22 vel 2005, 01:32
Lokacija: City, Centar 13

Re: Smrad po znoju kod sedmogodisnjakinje

PostPostao/la palunkica » 03 lis 2011, 21:33

Nuxe imaš po apotekama, sigurno ima ona Farmacia u Ilici i na početku Jurišićeve. Vjerojatno i ona na uglu Preradovićeve.

A tamo ti je prekoputa i Garden pa možeš pogledati ponudu

Edit - Tin došao pa sam skroz fulala riječ :roll
zvrkic 12/02
Avatar
palunkica
od opernballa do heavy metala
 
Postovi: 38142
Pridružen/a: 15 tra 2004, 11:55
Lokacija: Životinjska farma

Re: Smrad po znoju kod sedmogodisnjakinje

PostPostao/la mirnela » 03 lis 2011, 21:52

franika je napisao/la:Mirnela, a gdje ga mogu kupiti u zagrebu?

mislim da se može nabaviti u svakoj apoteci - ako sam ja mogla nabavit u Čakovcu, sigurno se može nabavit i u Zagrebu ;)
mi žene ponekad i šutimo... no, to nikako ne znači da i onda nemamo kaj za reći... slika
Avatar
mirnela
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 356
Pridružen/a: 07 pro 2005, 15:45
Lokacija: u 4 zida obiteljske sreće... ČK

Re: Smrad po znoju kod sedmogodisnjakinje

PostPostao/la franika » 04 lis 2011, 08:13

Hvala! Budem danas pogledala. Naravno da onaj nikin ima te aluminijeve soli. :angry

Edit: jako vazna stavka! :mrgreen Jel fino mirisi taj dezic?
Avatar
franika
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1075
Pridružen/a: 22 vel 2005, 01:32
Lokacija: City, Centar 13

Re: Smrad po znoju kod sedmogodisnjakinje

PostPostao/la teutonija » 04 lis 2011, 09:21

Franika miris je tu nebitan ,ni prije dezića nije mirisala ispod pazuha ,glavno je da ne smrducka. ;)
No kužim da je to njoj važno ,imam i ja cure, pa napravite kompromis ,dezić koji ti izabereš, pa kupite neki dj miris koji se njoj sviđa, meni su Zarini npr predivni pa se prije škole može malo pošpricati po majici.
Budilica, 2003.
Mudrica, 2006.
Avatar
teutonija
sex blau aviona
 
Postovi: 9686
Pridružen/a: 10 sij 2003, 15:18
Lokacija: lepe ti je ,lepe ti je...

Re: Smrad po znoju kod sedmogodisnjakinje

PostPostao/la Maja D » 04 lis 2011, 09:49

Ja sam Eni kupila Lush Teo http://www.lush.hr/?lang=hr&section=proizvodi_proizvod&id=402, ima ugodan miris (dominira limun).
Avatar
Maja D
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 427
Pridružen/a: 07 lis 2002, 11:44
Lokacija: ...

Re: Smrad po znoju kod sedmogodisnjakinje

PostPostao/la franika » 04 lis 2011, 12:36

Evo kupila sam joj ovaj roll on od Sebamed-a:
http://www.sebamed.com/index.php?id=1121&L=1
I cijena mu je povoljna, 37kn kosta. Istina nema skoro pa nikakav miris pa cu ju morat uvjeravat ali bude valjda pristala. :ajme
Avatar
franika
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1075
Pridružen/a: 22 vel 2005, 01:32
Lokacija: City, Centar 13

Re: Smrad po znoju kod sedmogodisnjakinje

PostPostao/la teutonija » 04 lis 2011, 12:53

franika -taj i ja koristim, i super mi je. :1 A i miris je baš lijep i nježan.
Budilica, 2003.
Mudrica, 2006.
Avatar
teutonija
sex blau aviona
 
Postovi: 9686
Pridružen/a: 10 sij 2003, 15:18
Lokacija: lepe ti je ,lepe ti je...

Re: Smrad po znoju kod sedmogodisnjakinje

PostPostao/la Trini » 14 lis 2011, 11:28

Ja sam isprobala Nuxe i ovaj Sebamed sensitive, meni je njihov smrad nepodnosljiv :bidan Oba su zavrsila u kanti za smece.

On the topic - mislim da je jako vazno pranje ispod pazuha ujutro s nekim blagim srestvom (uz pretpostavku da se tusiraju uvecer) jer se tinejdjeri dosta znoje po noci. U tu namjenu su dobre trljacice, male frotirne rukavice.

Osobno bih prvo isprobala samo s pojacanim jutarnjim pranjem, pa tek onda (dobi u kojoj je tvoja Nika) presla na dezice.
Avatar
Trini
sv. Monika
 
Postovi: 6451
Pridružen/a: 26 tra 2002, 15:06

Re: Smrad po znoju kod sedmogodisnjakinje

PostPostao/la sretnamama » 17 lis 2011, 11:53

Kod malca 9 godina sam isto osjetila znoj, pitanje je da li je pametno koristiti išta osim pojačane higijene, jer nije zdravo sprečavati znoj, bez obzira da li se radi o deziću ili kristalnom kamenu. Ili sam u krivu?
sretnamama
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 309
Pridružen/a: 20 stu 2006, 11:50
Lokacija: Zagreb

Re: Smrad po znoju kod sedmogodisnjakinje

PostPostao/la kimama1 » 28 lis 2011, 11:47

sapun nije dovoljan ni u kom slučaju.
BAKA - NALIJA
Avatar
kimama1
obična palunkica
 
Postovi: 12975
Pridružen/a: 09 sij 2003, 09:49

Re: Smrad po znoju kod sedmogodisnjakinje

PostPostao/la Jullishka » 29 lis 2011, 08:42

ja za sebe sam probala isto taj Sebamed, kod mene ne ubija miris znoja. jbg, ja sam prinudjena da koristim hemije :ajme
moja sestricina (jos malo pa 13) koristi Dr.Hauschka. inace je i ona imala problem, sada ga nema.
Vanja 18.10.2006
♪♫•*¨*•.¸¸♥ ¸¸.•*¨*•♫♪
mama, ti mi se jako svidjas, vidi kako si mekana i lepa i nemoj da mrsavis, ja volim kad si debela
Sofija 03.08.2011
Avatar
Jullishka
老师
 
Postovi: 5070
Pridružen/a: 09 ožu 2006, 11:20
Lokacija: Na zvezdama...uvek!

Re: Smrad po znoju kod sedmogodisnjakinje

PostPostao/la swenova mama » 11 stu 2011, 16:14

franika, prerano mi je to da su joj u osmoj pocele znojnice. Jesi ti ro prijavila pedijatru? Frencida je tako svoju curku vodila u Vinoigradsku na endokrinologiju zbog injekcija koje su joj davali svakih par mjeseci za zaustavljanje puberteta, bas su krenuli oko osme.
Avatar
swenova mama
Sveta krava
 
Postovi: 7219
Pridružen/a: 11 tra 2001, 23:50

Re: Smrad po znoju kod sedmogodisnjakinje

PostPostao/la franika » 12 stu 2011, 02:33

swenova mama je napisao/la:franika, prerano mi je to da su joj u osmoj pocele znojnice. Jesi ti ro prijavila pedijatru? Frencida je tako svoju curku vodila u Vinoigradsku na endokrinologiju zbog injekcija koje su joj davali svakih par mjeseci za zaustavljanje puberteta, bas su krenuli oko osme.


Nisam ju vodila zasada jer se sada to smirilo, zima je pa se ne znoji. A ne osjetim nista ni kada se uznoji recimo iza jazz dancea. Istina bili smo bas prosli tjedan kod pedijatrice na 3. rundi cjepljenja protiv KME-a a ja zaboravila to napomenuti... :ajme Ako se iduce ljeto to bude ponovilo, svakao da cu nesto poduzeti.
A kak se taj uranjeni pubertet manifestirao kos curice od tvoje frendice? Jel cu joj i cice pocele rasti, dlacice..? Niki nista od toga (na svu srecu) osim taj znoj koji sam ljetos par puta osjetila.
Avatar
franika
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1075
Pridružen/a: 22 vel 2005, 01:32
Lokacija: City, Centar 13

Prethodna

Natrag na Odgoj djece

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.