Sada je: 25 tra 2024, 22:43.

Tehnika u dječjoj sobi?

Ovdje možete pitati sve što vas zanima u vezi odgoja i roditeljstva, neovisno o dobi djeteta, ali i podijeliti svoja iskustva i razmišljanja s drugim mamama.

Moderatori/ce: latica, Crazy Daisy

Re: Tehnika u dječjoj sobi?

PostPostao/la lara72 » 30 stu 2011, 20:14

F. je prije dvije godine (možda i više) dobio plazmu koja je na čekanju u ormaru. On za nju zna ali ne traži da je montiramo. Kad je poželi u sobi staviti ćemo. Nemam straha da će stalno gledati ili igrati igrice jer se još uvijek radije igra. :mah
lara72
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1435
Pridružen/a: 07 ožu 2003, 17:27
Lokacija: zagreb

Re: Tehnika u dječjoj sobi?

PostPostao/la franika » 14 pro 2011, 00:54

Nika (7 i pol) i Fran (9 i pol) imaju zajednicku sobu koja sluzi za pisanje zadaca i za igru (i Leon se u njoj igra :ajme ) ali u njoj se ne spava. U toj sobi svatko od njih ima svoj radni stol i na njemu komp. ali nemaju na tim kompovima (za sada) internet te imaju slabe graficke kartice te im ti kompovi sluze samo za igranje nekih manje zahtjevnih igrica sa cd-ova (citaj: jako ih slabo koriste). Nika si uglavnom pusta muziku sa mobitela a internet imaju na nasem kompu u dnevnom boravku, gdje je i TV sa Wii-om. Niku komp. igrice bas i ne zanimaju previse, sada sto je starija, stalno bi neku muziku slusala i plesala na nju, i sada tzapravo sve vise dolazi na vidjelo to da im fale zasebne sobe. Fran pak wii igra u boravku sto opet nas roditelje inkomodira, posebno ako mu dodju prijatelji. Tako da bi meni trenutno idealni uvjeti za njih dvoje bili sljedeci:
Fran da ima svoju sobu u kojoj ima komp bez interneta (ali sa jacom grafickom karticom koja odgovara tipu igrica koje sada igra) i TV iskljucivo za igranje WII-a a Nika da ima svoju sobu sa nekom mini linijom za slusanje muzike i plesanje. Keep on dreaming... :lol

Internet i gledanje TV-a (filmova na tv ili iz max videotke) ostaje iskljucivo u DB na nasem kompu odn. TV-u.
Avatar
franika
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1075
Pridružen/a: 22 vel 2005, 01:32
Lokacija: City, Centar 13

Re: Tehnika u dječjoj sobi?

PostPostao/la Berta » 20 pro 2011, 20:28

moja je curka za mislim 6. rodjendan dobila cd-player/radio, ovakav slican kao na tvom linku. To mi je bio odlican potez, poceli su vise boraviti u svojoj sobi, osobito ona koja si pusti neku muziku, pleše ili se igra i pjeva. Pa je pocela stavljati i CD-e iz glazbenog i iz engleskog. Uglavnom puno ga koriste, osobito ona.
Sad imamo pc koji bi trebalo montirati u njihovu sobu (dobili ga) i vec skoro mjesec dana ceka da ga montiramo. Moći će im služiti za igru ili ucenje, ali bez pristupa internetu. Pristup webu i tv ostaju u boravku, koliko toliko pod kontrolom :lol:
Avatar
Berta
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2895
Pridružen/a: 19 srp 2002, 15:58
Lokacija: tu negdje

Re: Tehnika u dječjoj sobi?

PostPostao/la Megan » 27 pro 2011, 23:05

Moj ima i liniju i PC, ali bez interneta.
Ne visi na PC-u uopće. Kad se igra s legićima sluša radio Antenu na liniji, a na PC-u igra igrice (rijetko jer su mu dosadile) i pogleda crtić prije spavanja ili kad ima društvo.
Pjejka je u dnevnoj i internet (drugi PC).
No rijetko igra plejku i rijetko ide na net. Općenito je zasićen čini mi se. Sad se najviše igra s društvenim igrama.
Ja mislim da nema problema ako se dozira u nekoj mjeri.
Megan
ježim se par puta dnevno
 
Postovi: 4299
Pridružen/a: 10 sij 2003, 10:26

Prethodna

Natrag na Odgoj djece

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.

cron