Sada je: 28 tra 2024, 12:03.

SUMNJE U SEBE

Ovdje možete pitati sve što vas zanima u vezi odgoja i roditeljstva, neovisno o dobi djeteta, ali i podijeliti svoja iskustva i razmišljanja s drugim mamama.

Moderatori/ce: latica, Crazy Daisy

SUMNJE U SEBE

PostPostao/la švrćili » 14 ožu 2012, 22:47

Imate li sumnje u svoje roditeljske sposobnosti? ja nekada imam osjećaj da mi ništa ne ide. Malena mi je u TT fazi i baš me nekako iscrpljuje sve. Pokušavam da provedem šta više kvalitetnog vremena s njom, stalnom se mučim pitanjima da li potičem dovoljno njen razvoj, jesam li previše popustljiva, stroga, nepravedna, pa prehrana. Ne znam da li imam previše vremena ( ostala bez posla prije koji mj, prije toga bila na porodiljnom) pa se bezveze opterećujem. Slušam roditelje oko sebe- ne peče ih savjest ako im dijete visi ispred tv-a, jedu gluposti, klepe dijete, nitko ne sumnja u sebe
Avatar
švrćili
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 125
Pridružen/a: 22 srp 2010, 08:42

Re: SUMNJE U SEBE

PostPostao/la tanjabb » 14 ožu 2012, 23:21

Ja sam se opterecivala s prvim. I naucila da je to posve nepotrebno. Bitno je samo da ju volis i da s njom provodis vrijeme. :srca
skoča umni 10.12.2003
kung-fu panda 16.10.2009
Avatar
tanjabb
next princess
 
Postovi: 26100
Pridružen/a: 11 sij 2003, 11:28
Lokacija: emigrirala iz dezele

Re: SUMNJE U SEBE

PostPostao/la bubsek » 14 ožu 2012, 23:26

joj drga TOCNO znam kako ti je...

E je u fazi da sve hoce a nis nece samo cendra i vice...
igrat se s nicim nece,samo se ljuti i nis ju ne zanima...

i sta ja napravim pustim crtic i video pjesmice da se cijeli dan vrte na telki a ona kada hoce pogleda si...
znam imam ponekad osjecaj ko prava nemajka...pokusavm na dan x put sjesti s njome poigrat se s njome ali ona cim sjednem pocne visiti po meni i hvatat se za ciku...tako da koliko god se pokusavala igrati na kraju odustanem...
preko dana naravno imam i neke obaveze a onda me pece savjest sto nemogu provesti u tom trenutku vrijeme s njome ...
ma kako god nije dobro... :nesvist

i sada se cak vise ni toliko ne operecujem s time...kada hoce da joj budem u blizini jesam a kada nece (u vecini vremena) ona radi svoje ...prica sa bumbom ili plese ...ah
Zadnja izmjena: bubsek; 14 ožu 2012, 23:27; ukupno mijenjano 1 put/a.
Kraljica-2005

Princeza-2010

Mala princezica-2015
Avatar
bubsek
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1670
Pridružen/a: 05 tra 2009, 13:45
Lokacija: zabreg... :-)

Re: SUMNJE U SEBE

PostPostao/la bubsek » 14 ožu 2012, 23:26

tanjabb je napisao/la:Ja sam se opterecivala s prvim. I naucila da je to posve nepotrebno. Bitno je samo da ju volis i da s njom provodis vrijeme. :srca


X
Kraljica-2005

Princeza-2010

Mala princezica-2015
Avatar
bubsek
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1670
Pridružen/a: 05 tra 2009, 13:45
Lokacija: zabreg... :-)

Re: SUMNJE U SEBE

PostPostao/la thalia » 14 ožu 2012, 23:50

ako baš sumnjaš u sebe, napiši si na papir po čemu si dobar roditelj. što to dobro radiš za dijete, koliko ga/je zabavljaš, koliko mu čitaš, igraš se s njim, koliko ga podučavaš, paziš, brišeš nos, zdravo hraniš... ju nejmit.
proći će te :)

drž' se. svi smo u istom čamcu :bidan :mrgreen
Doorbells and sleigh bells and schnitzel with noodles
Avatar
thalia
Von Trapp
 
Postovi: 14371
Pridružen/a: 31 sij 2007, 22:58
Lokacija: cicely, alaska

Re: SUMNJE U SEBE

PostPostao/la švrćili » 15 ožu 2012, 00:02

Neki dan nervozna ona za poluditi, ja u pms-u. Katastrofa. Ja za svaku stvar urlam, ona ko za inat radi stalno šta ne smije, a ja neuračunljiva. Sutradan dobije fibru. Ja u plač kako nisam to skužila dan prije, nego sam vikala bezveze, umjesto da sam skužila da nešto nije u redu. Evo, još mi je muka lada se sjetim. JaDNO MOJE DIJETE KRAJ OVAKVE MAJKE :(
Avatar
švrćili
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 125
Pridružen/a: 22 srp 2010, 08:42

Re: SUMNJE U SEBE

PostPostao/la Bubidea » 15 ožu 2012, 00:24

sve dok se na kraju dana preispitujes, dobra si majka
:lebdi
Avatar
Bubidea
Bogom mi je dano
 
Postovi: 4688
Pridružen/a: 04 stu 2004, 11:41
Lokacija: ajd pogodi

Re: SUMNJE U SEBE

PostPostao/la mama courage » 15 ožu 2012, 00:30

Bubidea je napisao/la:sve dok se na kraju dana preispitujes, dobra si majka


preispitaj se, nastoj ne ponoviti isti obrazac i vozi dalje. ako ga i ponoviš - nije smak svijeta. nemoj se gubiti u sitnicama i dramama. koliko ćeš puta još doći u situaciju da povisiš glas i da ti kasnije bude žao. sve to ide u rok službe. ispričaj se maloj u trenutku kad je i ona smirena, objasni joj svoje osjećaje (naravno primjereno djetetovom uzrastu). sve će biti dobro, malo se puno toga događalo ovih mjeseci, pa si nervozna i nesigurna u sebe. ali nemoj dodatno da te grize savjest. jer onda upadaš u krug iz kojeg ne možeš izaći, a bespotrebno. sretno!
mama courage
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4056
Pridružen/a: 12 lis 2005, 00:54

Re: SUMNJE U SEBE

PostPostao/la tajci » 15 ožu 2012, 20:34

mislim da se to pita svaki roditelj koji se brine za svoje dijete. Ja svojima kažem da nema priručnika za njihov odgoj, da se ja trudim najbolje što znam i mogu ali da ću sigurno ponekad zeznuti stvar. Dobro, moji su stariji, tako da mogu skužiti što im govorim. A dok je (mlađi pogotovo) imao dvije godine ja sam željela lupati glavom u zid jer sam bila uvjerena da je to dijete neodgojivo. Evo ga sada, predivan dječačić od skoro šest godina, sasvim solidno odgojen. Iako se i dan danas pitam da li dobro radim. A savjest me peče svaki put kad se premorena vratim s posla i nagovorim ga da gledamo crtiće jer ja nemam energije za igru.
Avatar
tajci
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 421
Pridružen/a: 14 sij 2007, 23:10

Re: SUMNJE U SEBE

PostPostao/la Megan » 15 ožu 2012, 21:59

Moji su oboje nemogući i često čujem komentare da sa previše popustljiva, pa onda stroga, pa ovakva pa onakva... Na kraju dana ja dajem sve od sebe i radim kako mi srce kaže, a kakvi su takvi su, ja sam 100000000% sigurna da je skoro sve u karakteru djeteta i više se ne opterećujem sve dok u sebi znam da radim dobro.

A ako mislim da sam pogriješila (a to radimo svi) onda to kasnije pokušam popraviti nakon što se smirim (ili nakon što se dijete smiri).
Megan
ježim se par puta dnevno
 
Postovi: 4299
Pridružen/a: 10 sij 2003, 10:26


Natrag na Odgoj djece

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.

cron