Sada je: 28 ožu 2024, 10:07.

Kontaktne leće i djeca

Ovdje možete pitati sve što vas zanima u vezi odgoja i roditeljstva, neovisno o dobi djeteta, ali i podijeliti svoja iskustva i razmišljanja s drugim mamama.

Moderatori/ce: latica, Crazy Daisy

Re: Kontaktne leće i djeca

PostPostao/la Duga » 30 ruj 2015, 09:25

Prekrasna vijest! :zivili

CD, tvoja curka ima naocale ili lece? Nezgodno mi je sad vrtiti ranije postove ako si vec pisala pa ne zamjeri...insretno i vama na kontroli!
Avatar
Duga
podobna za kumu
 
Postovi: 6943
Pridružen/a: 27 ruj 2006, 09:54

Re: Kontaktne leće i djeca

PostPostao/la palunkica » 30 ruj 2015, 09:25

Moj je probao polutvrde, nije uspio progledati ni nakon pola sata. Ici cemo ponovo. Imao je prilicno dramatican skok dioptrije u 10 mjeseci :/
zvrkic 12/02
Avatar
palunkica
od opernballa do heavy metala
 
Postovi: 38138
Pridružen/a: 15 tra 2004, 11:55
Lokacija: Životinjska farma

Re: Kontaktne leće i djeca

PostPostao/la TmamaKiN2 » 30 ruj 2015, 09:27

i mi trebamo na kontrolu, sve odgadjam :ajme
bravo daniela za tvog sina :yess
BUDILICE I MARATONCI
skolarka K 10/2001
skolarac-maratonac N 07/2003
Avatar
TmamaKiN2
puna razumijevanja
 
Postovi: 8490
Pridružen/a: 23 stu 2004, 12:26
Lokacija: Tresnjevacka dotepenka

Re: Kontaktne leće i djeca

PostPostao/la ivana7997 » 30 ruj 2015, 10:35

super, daniela!!!
Avatar
ivana7997
Abundija
 
Postovi: 13974
Pridružen/a: 28 ožu 2002, 00:36

Re: Kontaktne leće i djeca

PostPostao/la Crazy Daisy » 30 ruj 2015, 10:52

Duga je napisao/la:Prekrasna vijest! :zivili

CD, tvoja curka ima naocale ili lece? Nezgodno mi je sad vrtiti ranije postove ako si vec pisala pa ne zamjeri...insretno i vama na kontroli!


naočale i skroz ih ok prihvaća. sad sam joj obećala i nove fensi okvire ako bude opet morala mijenjati stakla.
Avatar
Crazy Daisy
blinkam ko košuta pred farovima
 
Postovi: 6182
Pridružen/a: 27 lip 2006, 14:55

Re: Kontaktne leće i djeca

PostPostao/la Duga » 05 tra 2017, 19:17

Vidjela sam onaj drugi topic za online trgovine i sjetila se ovog.

Da se i ovdje izjadam (Daniela zna sve detalje i još jednom, beskrajno hvala što ste nam pokušali pomoći; za tvog L. :luv ),
Moja klinka je bila na pregledu i 24.1. su joj stigle polutvrde leće. Do dana današnjeg nismo se pomakli s mrtve točke. Sjedi satima s lećom na 1mm ispred oka i ne može ju staviti jer se boji. Stalno tvrdi da želi, ali se boji.
-prošla dvije obuke za leće
-samostalno uspjela 2x staviti leće kod doktorice
-samostalno uspjela staviti 1x leće kod kuće i nosila ih 5,5h
-nakon tog dana ni makac

Trebam li napisati koliko se žderem jer su joj ordinirane zbog očekivanog rasta dioptrije. Da bar kaže da ne želi i točka, nosila bi naočale, ovako imam osjećaj da je moguće rješenje/ublažavanje pred nosom (i još, k tome, nositi prvi/i zadnji dan tolike sate leće), a pomoći da premosti taj strah ne znam/ne mogu/nemam više ideja (od videa, razgovora, jedna joj cura došla i pokazala kako stavlja leće, meni bez problema stavlja i skida meke leće...). Baš sam u bedu.
Šta biste vi napravile?
Avatar
Duga
podobna za kumu
 
Postovi: 6943
Pridružen/a: 27 ruj 2006, 09:54

Re: Kontaktne leće i djeca

PostPostao/la palunkica » 05 tra 2017, 20:33

Moj je hodocastio par dana u ordinaciju.

Ali prvi pokusaj je isto bio 0 bodova. U trenutku kad je on odvagnuo rast dioptrije od 0,5 za 4 mjeseca sve se slozilo. Odjednom je sve krenulo kao po spagi.

Medjutim, njega te lece smetaju - svaki dan. Nosi ih on cijeli dan, ali ima stalnu neugodu.

Ja mu nudim da predje na meke - nece, jer mu u godinu dana ovih leca nije narasla dioptrija. Pa ima motiv
zvrkic 12/02
Avatar
palunkica
od opernballa do heavy metala
 
Postovi: 38138
Pridružen/a: 15 tra 2004, 11:55
Lokacija: Životinjska farma

Re: Kontaktne leće i djeca

PostPostao/la Daniela32 » 05 tra 2017, 20:41

Duga, ja i ti smo se dopisivale, nemam novog odgovora. Ali eto, grlim :hug znam da nije lako.

Pal, bravo za T.! Baš mi je drago! Luki je dugo trebalo da se navikne, prije 4-5 mjeseci kad je dobio opet nove, tek tad je sjelo sve na svoje mjesto, jer su mu dok su nove bile udobne. Nosi ih cijeli dan kad mu je ujutro škola, a nevečer se presvuče u meke za trening. Vid mu je najbolji i najbistriji s polutvrdim lećama, naočale i meke leće su neusporedive. I to je motiv. :D
Avatar
Daniela32
Forumski Mastercard
 
Postovi: 4676
Pridružen/a: 09 tra 2001, 11:26
Lokacija: Split

Re: Kontaktne leće i djeca

PostPostao/la palunkica » 05 tra 2017, 20:46

To je istina. Mi smo jos kupili te neke japanske koje su navodno udobnije od ovih Boston koje su kod nas uobicajene.

I polutvrde su puno zdravije. A ove jednokratne mi nosi i po par puta, svaki trening je sat vremena. Pa ih ipak peremo
zvrkic 12/02
Avatar
palunkica
od opernballa do heavy metala
 
Postovi: 38138
Pridružen/a: 15 tra 2004, 11:55
Lokacija: Životinjska farma

Re: Kontaktne leće i djeca

PostPostao/la Daniela32 » 05 tra 2017, 22:32

Luki treninzi traju 2-3 sata, i bude u njima do spavanja, tako da rastežemo na 2 dana, ne više. Dobra je stvar kad imaju pauze po nekoliko dana, ili kad se Luka razboli - tada se ne mora računati koliko traju.Na kraju se dnevne najviše isplate, kad su dodatne za sport.
Avatar
Daniela32
Forumski Mastercard
 
Postovi: 4676
Pridružen/a: 09 tra 2001, 11:26
Lokacija: Split

Prethodna

Natrag na Odgoj djece

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.

cron