Sada je: 28 ožu 2024, 10:52.

Koja su prava samohrane majke troje djece???

Ovdje možete pitati sve što vas zanima u vezi odgoja i roditeljstva, neovisno o dobi djeteta, ali i podijeliti svoja iskustva i razmišljanja s drugim mamama.

Moderatori/ce: latica, Crazy Daisy

Koja su prava samohrane majke troje djece???

PostPostao/la gagy » 05 svi 2015, 14:59

Zanima me zna li tko imam li kakvih prava od strane poslodavca kao samohrana majka troje malodobne djece, curice 8 godina i dva dečka(blizanci) od 3 god.? Tu mislim na skraćeno radno vrijeme, zabranjen noćni rad i sl.
Avatar
gagy
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 51
Pridružen/a: 27 lis 2011, 18:30
Lokacija: Rijeka

Re: Koja su prava samohrane majke troje djece???

PostPostao/la Adorabla » 05 svi 2015, 15:07

pa kaže ti Zakon o radu:
članak 65.
Trudnica, roditelj s djetetom do tri godine života, samohrani roditelj s djetetom do šest godina života, radnik koji radi u nepunom radnom vremenu kod više poslodavaca, te radnik iz članka 61. stavka 3. i članka 62. stavka 3. ovoga Zakona, mogu raditi prekovremeno samo ako dostave poslodavcu pisanu izjavu o pristanku na takav rad, osim u slučaju više sile.

članak 68.
(2) Radnik koji radi u nepunom radnom vremenu za dva ili više poslodavca, trudnica, roditelj s djetetom do tri godine života i samohrani roditelj s djetetom do šest godina života, mogu raditi u nejednakom rasporedu radnog vremena iz članaka 66. i 67. ovoga Zakona samo ako dostave poslodavcu pisanu izjavu o dobrovoljnom pristanku na takav rad.
Avatar
Adorabla
Medena
 
Postovi: 27744
Pridružen/a: 17 tra 2004, 13:30


Natrag na Odgoj djece

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.