Switch to full style
Svaštara - informacije o svemu i svačemu, što i gdje kupiti (od haljine do parketa), kamo na izlet, čime i kako čistiti, kako sve to platiti...
Odgovori

otjerati mirise od kuhanje

13 sij 2009, 23:18

postoji li išta što mogu učiniti da mi cijeli stan (i hodnik!) ne miriši na ono što sam kuhala ako nemam napu? a da nije otvoriti prozor na najmanje pol sata jer na -8 to baš i nije opcija

Re: otjerati mirise od kuhanje

13 sij 2009, 23:43

Dok kuhamo, vrata od kuhinje su zatvorena i malo otvorim prozor, a nakon kuhanja zgasim radijator i ostavim otvoreno širom jedno 5-10 minuta. I onda u skijaškom odjelu (šalim se) uđem unutra i zatvorim prozor.

Re: otjerati mirise od kuhanje

14 sij 2009, 10:21

i ja imam taj problem jer mi je sve otvoreno tj. nemam vrata između hodnika, dnevne i kuhinje. tako sam htjela kad smo gradili, a sad bi se ubila šta nisam neku stijenu, staklenu bar, stavila između dnevne i kuhinje.
u svakom slučaju, ja dok kuham imam otvoren prozor na kip i nakon kuhanja dobro izluftam (napravim propuh) i opet ne odu svi mirisi. do jutra zna smrditi i onda samo nestane.
mislim da nema nekog drugog rješenja

Re: otjerati mirise od kuhanje

14 sij 2009, 10:42

Ja srecmo u ovom stanu gdje zivimo sad, imam tik uz sporet prozor, i njega odskrinem kad kuvam. A u starom stanu sam imala napu i nista nije pomagala, mada je bila ona dobra ali su bili losi odvodi ventilacije, znalo je sve kroz nju da prodje kod nas kad kuva neko iz stanova koji su ispod, a mi smo bili na zadnjem spratu :dunno. Uh to bi bilo grozno, pogotovo kad neko przi ribu a ja od same pomisli na ribu :puke.
Ja sam kupila malu posudicu ili kako bih ti to opisala...??? koja skuplja mirise iz friza i traje pola godine, mozda da pokusas sa njom, pa da je stavis blizu sporeta, mala je i skoro neprimjetna :mase

Re: otjerati mirise od kuhanje

14 sij 2009, 13:09

uf, zaboravila sam napisati da se radi o jednoj prostoriji koja je kuhinja, blagavaonica i dnevni boravak, tako da nema vrata koja bih mogla zatvoriti. to je prostorijan pravokutnog oblika, s jedne kraće strane je kuhinja, s druge prozor. prozor ne mogu sad baš po ovakvim temperaturama držat otvorenim dok kuham, pa ni na kiper, ili luftat pol sata poslije jer mi dijete ima 10 mjeseci i boravi u toj prostoriji, najviše u ovom dnevnom dijelu, baš gdje je prozor.
ja mogu istrpit da mi je pol sata malo hladnije, ali bebu ne bih baš provjetravala. zato me i zanimalo jel ima neki trik poput tih posudica za kupit mirise. tj. jel to funkcionira. probat ću. ima li toga u dm-u?

Re: otjerati mirise od kuhanje

14 sij 2009, 13:36

u takvoj kuhinji kakvu ti imas :da? , mislim da ti je jedino rijesenje ne kuhati :dunno .
kod mene osim dobrog luftanja nista ne pomaze.

Re: otjerati mirise od kuhanje

14 sij 2009, 13:47

Probaj upaliti aroma lampicu dok kuhaš, ja to isto znam ponekad napraviti. :dunno

Re: otjerati mirise od kuhanje

14 sij 2009, 13:52

Ja sam baš zbog toga,(jer ne podnosim mirise od kuhanja kad odstoje), tražila stan s prozorom u kuhinji. I mi imamo spojeni proostor, ali je baš u kuhinji mali prozor koji se i otvara samo na kip i koji obavezno uz uključenu napu imam otvoren, pogotovo ako kuham nešto "jače".
Mislim da ti nema spasa osim ba kad radiš nešto od tih "smrdljivijih :mrgreen: " stvari iseliš ostale ukućane i otvoriš prozor.

Re: otjerati mirise od kuhanje

14 sij 2009, 14:17

Meni je isto sve u jednom - kuhinja, blagovaona i boravak

Non-stop mi je prozor u kuhinji otvoren na kip (ljeto, zima, šta god..) i napa radi...
Mirisi se čuju naravno, ali nakon što završim kuhanje ostavim napu da radi bar još 15ak minuta i nekako mi brže nestane taj miris

Re: otjerati mirise od kuhanje

14 sij 2009, 14:33

a zašto nemaš napu :pee , iako osobno vjerujem samo napama kojima odvod direktno šiba van, baš ne vjerujem filter napama, ali eto, ne znam iz iskustva.

Re: otjerati mirise od kuhanje

14 sij 2009, 14:53

Imam i ja kuhinju bez prozora spojenu sa blagovaonom i dnevnim boravkom ( a i od spavacih soba su vrata vjecno otvorena ) i muci me ista stvar. imam napu, ali mi ju je dimnjacar preporucio ne koristiti ( ima isti odvod kao i plinski bojler ), tako d asam osudjena na luftanje cak i po ovoj zimi. :roll:

Re: otjerati mirise od kuhanje

14 sij 2009, 14:55

što god možeš kuhaj u ekspres loncu pa ga otvaraj na balkonu.

Re: otjerati mirise od kuhanje

14 sij 2009, 15:13

Zira je napisao/la:a zašto nemaš napu :pee



jer sam doselila u MM-ov momački stan, a moš si mislit kak je njemu bilo bitno imat napu u kuhinji
a ne isplati mi se sad kupovat i ugrađivat ju kad ćemo se za manje od godinu dana selit i imat ću pic-mic novu kuhinju s napom...

Re: otjerati mirise od kuhanje

14 sij 2009, 15:14

bit ce, bit ce domacice od tebe... :naughty

Re: otjerati mirise od kuhanje

14 sij 2009, 15:25

mi isto imamo sve u jednom prostoru, s tim da sam pri uredivanju stana namjerno kuhinju i blagavaonu stavila uz prozore. imam i napu.
ali kad npr pecem palacinke - nista ne pomaze.....
kad dinstam kapulu - nista ne pomaze....

jos malo pa ce biti toplo, a onda ces za cas u novi stan :mah

Re: otjerati mirise od kuhanje

14 sij 2009, 15:36

Pa ako se za godinu seliš - onda izdrži još malo :)

Re: otjerati mirise od kuhanje

14 sij 2009, 15:57

meni pomazu svijece. bilo kakve, ne moraju bit neke mirisne. upalim je jos prije kuhanja i drzim sto duze, najcesce da izgori do kraja. i stvrano se miris smanji/nestane - ovisno sto kuham.

Re: otjerati mirise od kuhanje

14 sij 2009, 17:18

ma nije to sad neki bed, samo me zanimalo jel ima kakav trik...

Re: otjerati mirise od kuhanje

14 sij 2009, 17:23

Ja nakapam eteričnog ulja na salvetu ili blazinicu za skidanje šminke pa stavim na radijator. Jače zamiriši nego u lampici.

Svejedno nakon kuhanja cure preselim u spavaću sobu na 10-15 min i napravim propuh u ostalom dijelu stana.

Nema druge...

Re: otjerati mirise od kuhanje

14 sij 2009, 17:42

Ja danas frižila kapuletinu... ajme kako smrdi :ne sad čekam da se L. probudi (zaspao na kauču), pa da sve doooobro razluftam. Nema druge :dunno

Re: otjerati mirise od kuhanje

14 sij 2009, 18:22

watani je napisao/la:bit ce, bit ce domacice od tebe... :naughty


:belji

Re: otjerati mirise od kuhanje

14 sij 2009, 19:30

e da...ovo za eterična ulja treba paziti, osobito kada je mala beba u kući. Ja stavim lavandu ili mandarinu.. Ne kužim se previše u ta ulja.

Re: otjerati mirise od kuhanje

14 sij 2009, 19:33

ja stavljam malo eukaliptusa u zdjelicu koju i inace drzim na radijatoru za ovlazivanje :mah

Re: otjerati mirise od kuhanje

14 sij 2009, 20:26

ovo i ja, eukaliptus pročišćava dišne putove. al niš ne pomaže kod mirisa kuhanja...

Re: otjerati mirise od kuhanje

14 sij 2009, 20:29

pomaze utoliko sto osvjezi prostor i ublazi miris....
ja uvijek imam i na stolu posudicu sa vodom i etericnim uljem tako da mogu zapaliti svijecu kada mi radijatori ne rade, .....
Odgovori