Sada je: 05 svi 2024, 06:16.

podno grijanje

Svaštara - informacije o svemu i svačemu, što i gdje kupiti (od haljine do parketa), kamo na izlet, čime i kako čistiti, kako sve to platiti...

Moderatori/ce: Potica, Nana1971

podno grijanje

PostPostao/la watani » 26 tra 2009, 13:44

jel imate podno grijanje?
i, kakva su iskustva? jel vam ok?

ako ste ga sami uvodili koliko je kostalo? (ovo moze i na pp)

:mah
Jezik ima pravo: uteci znaci spasiti se.
Ako umires, kreni.
Ako patis, pokreni se.
Kretanje je jedini zakon.


vap-su-varivari
Avatar
watani
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 705
Pridružen/a: 10 ožu 2006, 16:16
Lokacija: Pymistan-Ministarstvo uzdravlje

Re: podno grijanje

PostPostao/la Mak » 26 tra 2009, 22:39

Ja u ovom sada stanu imam podno u kupaoni i super sam zadovoljna.
Narocito kad ujutro ustanem sva smrznuta (uvijek mi je hladno ujutro) odmah trcim u kupaonu, sto zbog wc-a sto zbog toplog poda :mrgreen:
Avatar
Mak
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 583
Pridružen/a: 03 vel 2007, 12:11

Re: podno grijanje

PostPostao/la TmamaKiN2 » 27 tra 2009, 15:08

mi se spremamo u kuhinji staviti, imali i ponudu, ali su nesto bili bezobrazno skupi (za druge radove) pa smo odustali
nama treba cca 3,5 qm i to je negdje oko 3000.- kn (skupa s ugradnjom) :dada
BUDILICE I MARATONCI
skolarka K 10/2001
skolarac-maratonac N 07/2003
Avatar
TmamaKiN2
puna razumijevanja
 
Postovi: 8490
Pridružen/a: 23 stu 2004, 12:26
Lokacija: Tresnjevacka dotepenka

Re: podno grijanje

PostPostao/la lastavica » 27 tra 2009, 15:17

ne znam koliko nas je koštalo, MM je kupio i sam postavio, ako te zanima mogu ga pitati
mi ćemo ga imati u kupaoni, i to na struju
lastavica
Lastatrans
 
Postovi: 15454
Pridružen/a: 16 tra 2002, 11:55

Re: podno grijanje

PostPostao/la palunkica » 27 tra 2009, 15:24

Mi imamo u kupaoni. Odlično, nema ljepšeg osjećaja nego kad staneš na topli pod :D

Koštalo nešto preko 1000 kuna (za 2 kvadrata) i nešto manje od 500 ugradnja.
zvrkic 12/02
Avatar
palunkica
od opernballa do heavy metala
 
Postovi: 38142
Pridružen/a: 15 tra 2004, 11:55
Lokacija: Životinjska farma

Re: podno grijanje

PostPostao/la REBECCA » 27 tra 2009, 17:01

Kod nas je podno grijanje u cijelom stanu. Mi smo oduševljeni, pogotovo ja kojoj je uvijek hladno po nogama. Cijelu zimu ne nosim papuče, dijete se igra na toplom podu i tak.U kuhinji, dnevnoj sobi, hodniku i kupaoni su na podu kamene pločice, u dvjema sobama laminati. Ovdje gdje je kamen je toplije, jer kamen bolje drži toplinu, pod bude topal nekoliko sati nakon što zgasimo grijanje. Ali to je ok, u sobama ionako samo spavamo.
Cijenu ti ne znam, jer nismo mi radili.
J. 21.04.2005

M.6.11.2008
Avatar
REBECCA
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 271
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:13
Lokacija: ZAGREB

Re: podno grijanje

PostPostao/la watani » 27 tra 2009, 21:43

tnx :kiss

znam da bas nije jeftino :( , ali dugorocno mislim da postoji racunica.
u opciji je kombinacija sa solarnim grijanjem, a za to kazu da je bolje ako je u prostorijama podno grijanje.
i ovo me zanimalo:
U kuhinji, dnevnoj sobi, hodniku i kupaoni su na podu kamene pločice, u dvjema sobama laminati. Ovdje gdje je kamen je toplije,

znaci, moze i laminat?
skuzila sam da je bolje pod plocicama, ali ne svidja mi se ideja plocica u spavacim sobama. ali opet tam ni ne treba biti super toplo.

glavno da ste vi zadovoljni s tim, to mi je bilo bitno cuti :) .
Jezik ima pravo: uteci znaci spasiti se.
Ako umires, kreni.
Ako patis, pokreni se.
Kretanje je jedini zakon.


vap-su-varivari
Avatar
watani
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 705
Pridružen/a: 10 ožu 2006, 16:16
Lokacija: Pymistan-Ministarstvo uzdravlje

Re: podno grijanje

PostPostao/la saptacica » 28 tra 2009, 08:57

Imaš parkete za podno grijanje, nekako u kontinentalnim krajevima nisu pločice toliko uobičajene.

Nisam ti baš fan solarnog, zimi kad ti treba grijanje, sunca baš i nema, pa pališ opet kotao, a solarne ploče nisu baš najjeftinije.
Avatar
saptacica
Skoro doula
 
Postovi: 4316
Pridružen/a: 22 stu 2005, 17:24

Re: podno grijanje

PostPostao/la LiKmama » 28 tra 2009, 10:47

Nisam ti baš fan solarnog, zimi kad ti treba grijanje, sunca baš i nema, pa pališ opet kotao, a solarne ploče nisu baš najjeftinije.

nisam neki expert, ali po onome sto sam cula moram se ne sloziti s tobom.
nama su rekli da ti ne treba direktno sunce i da se isplate cak i ovdje, gdje ga ima znatno manje nego kod vas.
druga stvar je da, naravno, ti netko mora izracunati koliko ti treba, inace zbilja bacas novac

gledala sam dokumentarac o ljudima koji su si napravili skroz eko kucu. izmedju ostalog je bila oblozena plocama koje su skupljale toliko energije da su oni (ne pitaj kako) tu energiju nekako slali u elektranu i na racun toga skoro besplatno dobivali struju, a naravno da su se na solarne ploce i grijali, i vodu imali i jos kojesta (a kuca neopisivo ogromna).

edit, tipfeller
Zadnja izmjena: LiKmama; 28 tra 2009, 12:42; ukupno mijenjano 2 put/a.
dh: I hate work. It interferes with life.
Before you decide to criticize someone, try walking a mile in their shoes. That way, if you do decide to criticize them, you'll not only be a mile away but you'll have their shoes as well.
Avatar
LiKmama
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2671
Pridružen/a: 01 svi 2005, 22:03
Lokacija: u nekoj tamo pokrajini čudnog imena, a možda i u trgovini

Re: podno grijanje

PostPostao/la kranjica » 28 tra 2009, 11:41

Mi imamo podno grijanje u kupaonici,dnevnom boravku i kuhinji.U tim prostorijama na podu su pločice i to je jedino grijanje i super je toplo.Totalno sam se preporodila od kada ga imamo.Totalni užitak,mogu i bosa protrčkati i nije mi hladno,nemoram stalno tražiti kuda sam zgurala papuće.E da sad sam se sjetila da u kupaonici imamo i jedan radijator ali taj je uvijek ukljućen na minimalno i služi samo za vješanje ručnika i mojeg bademantle(kak se to književno veli?) :oops:
Nemam pojima koliko je to koštalo mi smo uselili u namješten stan.
A kaj se tiče solarnog grijanja to mi planiraju roditelji stavit i to ponukani poticajima koje EU daje za alternativne izvore enerije.Oni planiraju time za početak zagrijavati vodu.To će ih koštati cca 7000 eura a EU subvencionira nekih 3000 eura.
luda kranjica
Avatar
kranjica
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 243
Pridružen/a: 27 pro 2007, 16:15
Lokacija: na stolici

Re: podno grijanje

PostPostao/la watani » 28 tra 2009, 14:35

vailantova bojler kombinacija plin i solarno kosta 23000kn, a jedna solarna ploca 4000kn. ta jedna je dovoljna za oko 100m2 povrsine. tako mi reklo.
a i meni rekli da ne treba biti ful sunce da bi to sljakalo. ide maltene na danje svijetlo danas :mrgreen:
Jezik ima pravo: uteci znaci spasiti se.
Ako umires, kreni.
Ako patis, pokreni se.
Kretanje je jedini zakon.


vap-su-varivari
Avatar
watani
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 705
Pridružen/a: 10 ožu 2006, 16:16
Lokacija: Pymistan-Ministarstvo uzdravlje

Re: podno grijanje

PostPostao/la ana2 » 29 tra 2009, 00:43

Mi imamo podno grijanje u svim prostorijama (ispod pločica i parketa). Nikako nisam željela radijatore po cijeloj kući. Prezadovoljni smo, osim što smo mogli staviti koji termostat više (recimo poseban za spavaće sobe). Peć nam je na plin u kombinaciji sa solarnim kolektorima (tri kom). Uložen novac u kolektore u kombinaciji sa podnim grijanjem isplatili smo već u tri godine (ušteda na plinu oko 30 % od klasičnih radijatora plus topla voda od sunca). Danas postoje i kolektori koji ne trebaju sunce, malo su skuplji ali isplativi za kontinentalni dio.
Što se tiče parketa najbitnije je da bude kvalitetan parket zbog sužavanja po zimi i širenja ljeti. Ima parketa višeslojnog koji je i predviđen za podno grijanje.
Za samo kupaone, definitivno je najjeftinija varijanta podno grijanje na struju kablom, tankom žicom ili panelom sa žicom. Mi smo to odlučili postaviti u apartm. za prodaju i ispalo nas je cca 2.000,- kn za 4 m2 sa termostatom koji je cca 700 kn. Naravno to je na novo, bez adaptacije. Ovo je i najmanji potrošać, troši cca 120 W/m2.
Avatar
ana2
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 3
Pridružen/a: 11 ožu 2007, 01:14

Re: podno grijanje

PostPostao/la tanjabb » 29 tra 2009, 00:56

Sad sam MM procitala sta se ovdje pisalo pa je umro od smijeha :lol . A namontirao se solarnih ploca i podnog grijanja u zivotu. Watani, ajd mi se javi pa cu vas spojiti da si popricate.
skoča umni 10.12.2003
kung-fu panda 16.10.2009
Avatar
tanjabb
next princess
 
Postovi: 26100
Pridružen/a: 11 sij 2003, 11:28
Lokacija: emigrirala iz dezele

Re: podno grijanje

PostPostao/la Mak » 29 tra 2009, 02:13

Jest mu fora...
Avatar
Mak
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 583
Pridružen/a: 03 vel 2007, 12:11

Re: podno grijanje

PostPostao/la watani » 29 tra 2009, 09:13

ajde nek smo ga nasmijale :lol
Jezik ima pravo: uteci znaci spasiti se.
Ako umires, kreni.
Ako patis, pokreni se.
Kretanje je jedini zakon.


vap-su-varivari
Avatar
watani
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 705
Pridružen/a: 10 ožu 2006, 16:16
Lokacija: Pymistan-Ministarstvo uzdravlje

Re: podno grijanje

PostPostao/la LiKmama » 29 tra 2009, 10:37

tanjabb je napisao/la:Sad sam MM procitala sta se ovdje pisalo pa je umro od smijeha :lol . A namontirao se solarnih ploca i podnog grijanja u zivotu. Watani, ajd mi se javi pa cu vas spojiti da si popricate.

pa napisi onda sta ti je rekao, da nesto i naucimo.
ovo je stvarno ispalo... :ne
dh: I hate work. It interferes with life.
Before you decide to criticize someone, try walking a mile in their shoes. That way, if you do decide to criticize them, you'll not only be a mile away but you'll have their shoes as well.
Avatar
LiKmama
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2671
Pridružen/a: 01 svi 2005, 22:03
Lokacija: u nekoj tamo pokrajini čudnog imena, a možda i u trgovini

Re: podno grijanje

PostPostao/la tanjabb » 29 tra 2009, 14:00

Gle, ne mogu ja ulaziti u detajle kad nisam uopce strucnjak na tom podrucju. No on kaze da sve sto ste napisale (osim saptacice, koja je ekspert s diplomom i radi bas to, projektira) ne stoji. Nikakvo danje svijetlo, nikakav povratak troskova u tri godine, nikakva jedna ploca (jedna kao ni jedna). Nema tu univerzalnog odgovora jer je svaki objekt individualan i za svaki se mora napraviti izracun isplativosti, vidjeti koliko ce drzava/obcina subvencionirati, sta investitor zeli od tog solara... ne moze se to ovako ofrlje.
Kad idete do prozvodjaca on ce vam napricati svakakve bajke kako bi prodao svoj proizvod, a kada pitate strucnjake koji to rade u praksi (i vide rezultate) stvari ce ispasti malo drugacije. Solarna se energija isplati ako ju drzava subvencionira. Da li je hrvatska subvencija dovoljna u svakom pojedinom slucaju mora se izracunati.
skoča umni 10.12.2003
kung-fu panda 16.10.2009
Avatar
tanjabb
next princess
 
Postovi: 26100
Pridružen/a: 11 sij 2003, 11:28
Lokacija: emigrirala iz dezele

Re: podno grijanje

PostPostao/la LiKmama » 29 tra 2009, 18:12

hvala :mah
dh: I hate work. It interferes with life.
Before you decide to criticize someone, try walking a mile in their shoes. That way, if you do decide to criticize them, you'll not only be a mile away but you'll have their shoes as well.
Avatar
LiKmama
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2671
Pridružen/a: 01 svi 2005, 22:03
Lokacija: u nekoj tamo pokrajini čudnog imena, a možda i u trgovini

Re: podno grijanje

PostPostao/la Tonka.M » 29 tra 2009, 19:00

sam da se ubacim ko tutlek koji nema pojma o solarnom grijanju, al neki dan je bio prilog o tome i sad se nikak nemrem sjetit dal su rekli da grad Sisak il Si-Mo županija refundira neki postotak cijene ugradnje solarnog grijanja, samo treba dostaviti račun :dunno

a čovjek koji ga je postavio je rekao da mu je prek ljeta super za toplu vodu, koristi se samo solarnom energijom, a po zimi u kombinaciji s plinom no solarna mu zagrije vodu u bojleru na nekih 16-17 stupnjeva pa kao manje troši plina

watani možda da se raspitaš u županiji za subvenciju :mah
MOŽEŠ TI TO!
_________________________________________
Teo - 29. tjedan - 1510g - 13.03.2008.

* Noa - mali anđeo - 19.10.2011.
Avatar
Tonka.M
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2485
Pridružen/a: 18 tra 2008, 12:22
Lokacija: tražim se

Re: podno grijanje

PostPostao/la Duga » 25 svi 2009, 13:46

Od podnog smo odustali zbog učestalih priča (bar onda kad je to nama bilo zanimljivo) o problemu pojave proširenih vena na nogama :faca zbog podnog grijanja, tad je bilo fajn skupo, premda ja ne vidim ništa lošeg da u vlastitoj kupaoni imam kombinaciju podnog i ovog "običnog", ali šta je-tu je. Zadovljna i ovako. O solarnim pločama i o isplativosti istih smo isto jedno vrijeme kemijali - ostalo je na tome.
Avatar
Duga
podobna za kumu
 
Postovi: 6945
Pridružen/a: 27 ruj 2006, 09:54

Re: podno grijanje

PostPostao/la Megan » 25 svi 2009, 15:33

mi imamo u kuhinji i kupaoni, super zadovoljna, posebno za kupaonu
Megan
ježim se par puta dnevno
 
Postovi: 4299
Pridružen/a: 10 sij 2003, 10:26

Re: podno grijanje

PostPostao/la watani » 25 svi 2009, 22:43

Tonka.M je napisao/la:watani možda da se raspitaš u županiji za subvenciju

evo, vec vise od 2 tjedna pokusavam doznati da li zupanija subvencionira solarno grijanje.
ili ne znaju nista o tome (ko da pitam za atomsku centralu :roll: ), ili me preusmjeravaju na telefone di se nitko ne javlja.
nemoguca misija...
Jezik ima pravo: uteci znaci spasiti se.
Ako umires, kreni.
Ako patis, pokreni se.
Kretanje je jedini zakon.


vap-su-varivari
Avatar
watani
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 705
Pridružen/a: 10 ožu 2006, 16:16
Lokacija: Pymistan-Ministarstvo uzdravlje

Re: podno grijanje

PostPostao/la VIPmama » 26 svi 2009, 09:10

Mislim da kod nas još nema subvencija
Vrag nosi Pradu
Avatar
VIPmama
mirisni cvjetić, jutarnja rosa
 
Postovi: 23259
Pridružen/a: 14 sij 2002, 18:32
Lokacija: na zapadu

Re: podno grijanje

PostPostao/la Mardi » 06 lis 2009, 23:27

eto da vam i ja malo pomognem...postam na zenin nick

imamo podno elektricno grijanje DEVI,termostati devireg550,sam sam ga postavio u kupaonicu,kuhinju,blagavaonu i dnevni boravak,i upravo se spremam i u jednu sobicu od 10m2.

napominjem da imamo i centralno grijanje na loz ulje -cijevi-radijatori,razvedeno po kuci.

Bitno da znate, podno grijanje moze biti stedljivo a efikasno ali tada su ulaganja u postavljanje i u izolaciju veca,skoro neisplativo kod renoviranja.
Da razjasnim u vezi elektricnog kablovi su jeftiniji od grijace zice otprilike u pola cijene,ali je zajebancije pri postavljanju,treba puno puno vise rada,ali sa njima je sve moguce,izikuju i deblju plocu koja opet kosta,mudrost je izabrati matrijal za tu plocu,a moze se koristiti skoro sve..beton,estrih,ljepilo fleksibilno,i specijalne mase...ukoliko se napravi i ulozi(citaj novogradnja)tada zaista takvo grijanje moze biti vrlo stedljivo,inace postaje nestedljivo,pa do cistog bacanja novca odnosno placanja luksuza da bi vam pod bio topal...
Fora je u tome da zagrijani pod se moze odmah ohladiti cim iskljucite struju,a moze mu biti potrebno da se ohladi i 7!!!dana kao kod moje sestre...naravno u tako izvedenom podu ,on se uglavnom zagrijava strujom po noci kad je najjeftinija,a samo dopnjava po danu nadoknadjujuci gubitke,i da usteda bude jos veca odrzava zadanu tempereturu samo u zadanim razdobljima za pomocu skupljeg pametnog termostata koji npr smatram da apsolutno nije potreban u sobicama i prostorijama koje nis prometne i podlozne cestim otvaranjima prozora,vrata...itd razlika u cijeni pametnog termostata koji npr nece upaliti grijanje ukoliko otvorite sirom prozor da npr ili je par ljudi ulazi i izlazi je vidna 900kn,700kn i usporedba sa termostatom od 100kn(150kn skupa sa podnim senzorom topline)...pametni senzori vrse ustedu tako da sami uce ,pamte vase navike,i na osnovu podataka o temperaturi poda i zraka,znaju tocno kada poceti puniti-grijati pod da bi npr u 8ujutro bila temperatura zraka u toj prostoriji npr 20stupnjeva,neki puta je to vec u 4 ujutro,dok u drugi puta tek u 7ujutro,e zato su pametni...isplate se za vece prostore,npr sklop blagavaonica kuhinja dnevni ,sve u jednom...
ukoliko nemate dubinu od min 10-15cm zaboravite ekstremno stedljivo akumulaciono grijanje ovoh tipa,a ako samo dignete plocice i u ljepilo postavite grijacu mrezicu pa ponovo plocice,onda je to cisti luksuz,odnosno imati cete topli pod koji ce trositi za istu temperaturu barem 10puta vise energije i pitanje je cak sa obzirom jacine ugradjene odnosno povrsine prekrivene da li ce vam uz svo rasipnistvo i bacanje energije u toj prostoriji uopce biti toplo....skraceno grijeti cete majku zemlju....
zlatno pravilo glasi svaka kuna ulozena u izolaciju vraca se...visestruko

kod podnog na vodu sve je isto osim sto nema iznanadjenja,mozete biti sigurni da cete postici temperaturu u prostoriji,jer niste limitirani kao kod elektricnog podnog onim sto ste ugradili,...odnosno mozete povisivati temperaturu vode u cijevima i tlak...

sto je jos dobro,grijanje na vodu podno i radijatorsko moze se spojiti na suncane i ine kolektore...trenutacno subvencionirane od EU...a cijevi su pojeftinile ,mislim ne morate raditi vise sa bakrenima(skupljima) neko platika,aluminij-plastika....tako da grijanje na vodu postaje puno jeftinije nego nekad,a ako se stave,a moze i naknadno kolektori....racunica postaje vrlo zanimljiva....
ODNOSNO, trenutacno imam sobicu od 10 m2 koju sam odlucio grijat podno,
a racunica sa najeftinijim podnim na struju mrezica od 120w po metru kvadratnom plus termostat nepametni i podni sensor od Maisera,me kosta upola jeftinije nego ista snaga po metru od DEVI ali kablovima(kablovi su najeftiniji,ako usporedjujute istog proizvodjaca,da,ali citaj dalje) i to za isti novac dobijem samo kablove i podni senzor,a cak CETIRI puta jeftinije od mrezice cak i slabije od DEVIa....ali DEVI daje dozivotnu garanciju...a Maiser maximum jednu godinu...nazalost(novcanu) ili nasrecu(sve radi odlicno,i trosi se malo struje,ali mislim da bi i puno jeftinijeg proizvodjaca kada bi ga ugradio na isti nacin bilo isto ekonomicno,smrc!!!) po cijeloj kuci sam vec postavio kablove DEVI kablove...ok zaista mi malo trosi ,ali ja zelim jos manje...
iznenadio sam se da za iznos najeftinije ponude podnog elektricnog,mogu dobiti za isti novac oblikovanu izolaciju i cijevi PLEXal za podno na vodu...bez termoventila....a inace trenutno su te cijevi oko 8kn po metru...
ako uzmem u obzir da na grijanje vodom mogu prikljuciti kolektore,cini mi se da je ipak buducnost u grijanju na vodu....dok ne pojeftine fotoelektricni paneli pa da njima napajam svoje podno elektricno grijanje...
znaci imam i podno na struju uglavnom kablove,i mrezicu,i cijevi od centralnog radijatorskog razvedene po kuci,a i podno elektricno montirao sam na razlicite nacine,u razlicite podloge,sa razlicitim izolacijama,tako da
ZAISTA mogu USPOREDJIVATI....trenutacno radijatore koristim samo u spavacoj...jer je tamo parket,i samo kad treba na naglo zagrijati prostor....a podno elektricno mi je jako ekonomicno jer mi je izvedeno kao akumulaciono...da jeftinije od radijatorskog na loz ulje,ali samo dok ne stavim kolektore....a tada...grijanje vodom postaje jeftinije...zao mi je sto nisam stavio cijevi u pod...tako ako radite vece prostore i vise prostorija i cijelu kucu,razmislite----sunceva energija nista ne kosta,a ima i jos i puno drugih skoro besplatnih izvora grijanja na koje se grijanje toplom vodom moze dopunjavati pa i prebaciti....
toliko od mene.... sve je receno samo u najboljoj namjeri i iz vlastitog iskustva...
Mardi
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 59
Pridružen/a: 24 kol 2009, 04:08
Lokacija: Rijeka

Re: podno grijanje

PostPostao/la gordanamaric26 » 07 lis 2009, 22:30

ajme kulika storija o podnon grijanju :conf

meni je to dosadno za studirat :mah :lol :dj :sumo
gordanamaric26
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 67
Pridružen/a: 30 kol 2009, 21:52

Re: podno grijanje

PostPostao/la tamazd » 15 lis 2009, 11:44

Mi smo nedavno mijenjali cijevi u kupatilu pa smo stavili podno grijanje, s tim da je MM stavio i podnu izolaciju tako da nam je sad super.

imamo podno elektricno grijanje DEVI,termostati devireg550


upravo ovaj
K. 30.07.2006.
M. 06.01.2013.
Avatar
tamazd
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1364
Pridružen/a: 10 vel 2007, 19:39

Re: podno grijanje

PostPostao/la Ora » 22 lis 2009, 22:02

Imamo podno u kuhinji i kupaoni :)
Mr.N, 07,07.
Mrs.I.E, 12,09.
slika Crteži
"Prihvati svaku stresnu situaciju kao pas. Ako to ne mozes pojesti ili se s tim igrati, popisaj se na to i kreni dalje."
Avatar
Ora
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 380
Pridružen/a: 21 ruj 2008, 01:26
Lokacija: Kod žute kućice...

Re: podno grijanje

PostPostao/la Milivoj87 » 04 ožu 2015, 12:57

Zadnja izmjena: Milivoj87; 27 svi 2015, 10:59; ukupno mijenjano 2 put/a.
Milivoj87
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 1
Pridružen/a: 04 ožu 2015, 12:52

Re: podno grijanje

PostPostao/la Mater78 » 27 ožu 2015, 14:29

Pitanjce, ako mi npr pukne neka cijev ispod plocica, kod podnog grijanja. Jel onda treba mjenjati sve komplet? I plocice sve ukloniti? :OOO
Mater78
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 3
Pridružen/a: 27 ožu 2015, 13:10

Re: podno grijanje

PostPostao/la palunkica » 27 ožu 2015, 15:42

Mreža za podno ide u ljepilo za pločice, ali mreža ti ne košta nešto jako puno, koliko se sjećam skuplji je termostat.

Nama su otišla dva podna u roku od 7 godina - jednom je bio kvar na termostatu, a za drugi se još ne zna. Navodno je kvar mreže najrjeđi.

Ako pukne cijev ispod pločica, meni bi izlgedalo logično da moraš maknuti pločice i cijelu mrežu.
zvrkic 12/02
Avatar
palunkica
od opernballa do heavy metala
 
Postovi: 38142
Pridružen/a: 15 tra 2004, 11:55
Lokacija: Životinjska farma

Sljedeća

Natrag na Mame (i tate!) u akciji

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.