Switch to full style
Svaštara - informacije o svemu i svačemu, što i gdje kupiti (od haljine do parketa), kamo na izlet, čime i kako čistiti, kako sve to platiti...
Odgovori

EBAY - za neznalice

29 lip 2012, 13:31

Pronašla sam 2-3 teme, ali ne pomažu meni kao totalnoj neznalici :ajme . Uvijek sam zazirala od internet kupovine jer sam imala strah kako će netko prokljuviti moj broj računa i sl. :roll, a onda mi je netko rekao da postoje prepaid kartice :plavusa .
Čačkala sam malo po http://www.ebay.com/ i shvatila da se prethodno trebam registrirati na https://www.paypal.com/hr...
Dakle:
1. najprije prepaid kartica (uzela bih Hypo, kažu da najmanje kompliciraju)
2. registrirati se na paypal
3. registrirati se na ebay
...šta dalje?! Na šta obratiti pažnju - kako znati je li pita skuplja od tepsije (ili da gledam samo tamo gdje piše free shipping :nata), planiram kupovati samo novo, ne želim ići ni na kakve licitacije, trebam obratiti pažnju tko ima onu medaljicu da je pouzdan :p, općenito, ne mislim kupovati neznamkakve skupe stvari, sve tipa: cd, baletne haljinice, papučice, drndice...
Kako se snaći u onom moru ponuđenog? Zašto je njemački ebay toliko skuplji :dunno za istu novu stvarčicu ( ili mi je nešto promaklo...).

thnx svima koji podijele sa mnom savjete i iskustva
:kiss

Re: EBAY - za neznalice

29 lip 2012, 14:09

gledaš da ima prodavatelj ima visok postotak positive feedbacka, ja uvik traži 98% i više
ako ideš na licitacije, to ti često zna bit ok al i da se automatski koju minutu priej isteka neko kao da veću ponudu, al moš probat zašto ne. ja uvijek uzimam preko engleskog i usa.
puno ti je stvrai iz kine i obično bude free shipping, ali kvaliteta robe je upitna...npr, ja tamo ne uzimam ništa za djecu, al recimo uzeli smo dvije genijalne vreće za spavnje za jaaako male novce. isto tako pazi da ne kupuješ kopije marki, jer bi mogla imat frku na carini. nedavno bio takav slučaj u St.
trudi se da ti naruđbe ne prelaze neke velike cifre jel bi te mogli carinit, mislim preko 100$ al nisam sigurna. također ti se na sportsku opremu plaća carina, ili se možda uspiješ izvuć, to ovisi o carini.
ugl, kad otkriješ e-bay, sve drugo ti se čini skupo :ajme i pazi da se ne uživiš i počneš uzimat i šta ti triba i ne triba...

šta se tiče pay pala oni ti garantiraju zaštitu računa i bilo kakva zloupotreba da se dogodi ti si zaštićena. ja sam ga vezala uz svoj tekući, jer mi je tlaka svaki put ić uplaćivat u eurima ili dolarima. i da, na tvoj devizni račun ti ne može niko drugi uplatit novce nego ti ili ko ima punomoć

Re: EBAY - za neznalice

01 srp 2012, 16:25

:buket

Ne planiram se hvatati u koštac s licitacijama, kupovala bih samo stvarčice koje sam navela u prvom postu, npr. u Rondu http://www.rondo.hr/ kupim haljinice i papučice po duplo većim cijenama (i više od duplo), naravno da su ti trikoići, haljinice, tutu i papučice iz Kine :nata, a na ebay imam bar veći izbor tih drndica...

pazi da se ne uživiš i počneš uzimat i šta ti triba i ne triba...

:oops: :dada

Re: EBAY - za neznalice

01 srp 2012, 16:48

carina ide na iznad 160kn, sa poštarinom i prema njihovoj procjeni, a ne prema računu.
čuvati se kopija jer ti hoće zapijeniti robu i naplatiti uništavanje.
u slučaju problema pokrenuti dispute unutar 40 dana.

bez brige za mjesec dana ćeš i bidati sve od grincajga do tehnike :lol

Re: EBAY - za neznalice

02 srp 2012, 07:32

Ja nisam nikada platila carinu na iznos ispod 500kn. I desilo mi se par puta da me traze racun da im posaljem (npr skroz zgodan sat jednu funtu) pa bi im prosljedila mailom onaj od paypala i sve ok. A neke stvari i ako platis carinu se isplati. Doduse naplate ti i svu silu nekih davanja za obradu poste, al opet se isplati...
U pravilu nisu ni zaustavljali posiljke koje nisu spakirane bas u pakete. One kao vece kuverte nisu nikad zaustavljali. A bilo je i da narucim dva puta istu stvar, pa jednom zaustave, dr put ne. Sve je to relativno, ovisi o carini u gradu kojem zivis i o tome na koje se nogu carinik to jutro digne ;)
Ja 90 % narucujem sa ebay.uk. Stigne najbrze, manje kineza (bez uvrede ;) ) i imaju u pravilu CE (dogodilo mi se da nije imalo pa trebalo vracat)
Ja dobar dio kozmetike kupim na ebayu. One malo skuplje stvari hocu rec. Originali definitivno, a za trecinu cijene. :nata

Re: EBAY - za neznalice

02 srp 2012, 11:30

Ja sam ovisnica o eBay-u :oops:

Ja skoro uvijek kupujem sa ebay.co.uk, a kad se registruješ onda ti ta registracija važi i za ebay.com i za ostale lokalne ebay sajtove. Za skoro svaku stvar imaš naznačenu poštarinu za svaku zemlju u koju prodavac šalje, pa kad se uloguješ i odabereš lokaciju onda ti automatski pokazuje i poštarinu i nema gatanja. Neke prodavce moraš prvo kontaktirati preko "contact seller" opcije da bi saznala iznos poštarine jer nisu postavili automatsko računanje. Primijetićeš da skoro svi imaju popust na poštarinu kad naručuješ više komada ili nekoliko stvari od istog prodavca, pa mu onda tražiš invoice prije nego platiš. Uglavnom sve te radnje obavljaš klikanjem linkova, nema ništa da mozgaš.

Re: EBAY - za neznalice

03 srp 2012, 09:24

tefter :plavusa

Re: EBAY - za neznalice

03 srp 2012, 11:13

baš ste :luv i svašta znate

... je l' i ti, Miki, samo zbog tutu haljinica ideš na ebay?! :nata

Re: EBAY - za neznalice

03 srp 2012, 12:24

nisu tutu haljinice nego princeza haljine :nata
mojoj djeci su poklade cijelu godinu

Re: EBAY - za neznalice

19 srp 2012, 16:47

najvažnije je da osposobiš pay pal račun, onda je sve lako :nata
sjećam se da sam se na početku s tim malo pomučila ali zato je sada jednostavno
carinu sam skoro uvijek plaćala (sve uznad 160 kn), mamicu im :baba onim na rječkoj carini
ali zato ne naručujem skuplje stvari jer se onda stvarno ne isplati (carine ti iznos skupa sa poštarinom)

i da, upravo mi stigao victoria secret kupaći (naručen prošli tjedan, sa ebay uk) i to bez carine :joy i savršen je

duga jesi našla štogod zgodno za balet? ja sam naručivala neke papučice ali nisam baš bila zadovoljna, a i ponuda trikoa mi nije baš nešto (puno veći mi je izbor u rondu)

Re: EBAY - za neznalice

19 srp 2012, 17:37

duga jesi našla štogod zgodno za balet? ja sam naručivala neke papučice ali nisam baš bila zadovoljna, a i ponuda trikoa mi nije baš nešto (puno veći mi je izbor u rondu)


Mene je upravo Rondo i ponukao da počnem čeprkati oko ebay-a. Mene njihova tutu haljinica (obična, roza s bretelicama koštala 196 kn, kineska - tu je uračunata i poštarina od 20kn), a takva ista na ebay-u, nova, košta nekih 75kn...naravno i ovo je kineska roba :mrgreen.
Papučice (platnene s kožom na donjem dijelu smo plaćali 120-150kn, a takve iste su bagatela na ebay-u).

Nama, za sada, nisu trebali neki posebni kostimi.
najvažnije je da osposobiš pay pal račun, onda je sve lako :nata


još sam u ovoj fazi :zub

Re: EBAY - za neznalice

06 ruj 2012, 12:25

:hrvatska

Samo da javim da sam naručila dvoje baletne papučice (crvene jer su mi se jako svidjele :lol i bijele koje nam trebaju).
Dva para baletnih ću platiti skoro duplo manje nego što sam ovdje plaćala ove jedne :ajme (iste su kvalitete, kupovano kolektivno preko neke mame čija klinka ide isto na balet).

Par dana sam čekala prepaid u Hypo (tamo samo platite nekih 20-25kn, ne sjećam se više i ništa drugo), imala sam nekih problema prilikom registracije na paypal, na ebay se registrirala u trenu.
Mislim da je razlog tomu što na prepaid-u nisam imala ni kune pa nisu mogli provjeriti jesam li ja zaista - ja :plavusa.
Uglavnom, na mail sam dobila poruku prodavatelja pa će, valjda, biti sve ok.

Hvala svima na savjetima jer mi je ebay bio bauk :lol
:buket

Re: EBAY - za neznalice

06 ruj 2012, 13:01

pošto si na prepaid onda će ti svaki puit tražit provjeru računa, mislim

Re: EBAY - za neznalice

06 ruj 2012, 13:31

milka je napisao/la:pošto si na prepaid onda će ti svaki puit tražit provjeru računa, mislim


:plavusa
Kako to izgleda? Šta provjeravaju? Ja sam shvatila da mi je bitno jedino da kad odlučim nešto kupiti, tren prije na prepaid uplatim odgovorajući iznos + nekih 10kn više tek toliko da ima i onda odem to lijepo kupiti na ebay :znoj .

Re: EBAY - za neznalice

06 ruj 2012, 14:18

Ima i više od 10kn (taman da mi ne bude žao ako ode sve u Honduras :lol ), zbunjuje me taj seller koji mi se sad stalno zahvaljuje putem maila, valjda za svaku papučicu ponaosob :lol ili ipak traži još nešto :nokti , morat ću kod kuće škicnuti...sve mi izgleda kao "hvala, hvala na kupnji ove jeftinjare, evo imam ja tih điđa još..." :lol

Re: EBAY - za neznalice

06 ruj 2012, 20:08

Duga je napisao/la:
milka je napisao/la:pošto si na prepaid onda će ti svaki puit tražit provjeru računa, mislim


:plavusa
Kako to izgleda? Šta provjeravaju? Ja sam shvatila da mi je bitno jedino da kad odlučim nešto kupiti, tren prije na prepaid uplatim odgovorajući iznos + nekih 10kn više tek toliko da ima i onda odem to lijepo kupiti na ebay :znoj .

e pa to ti je dovoljno. ja sam stavila na tekući pa ne znam

Re: EBAY - za neznalice

06 ruj 2012, 21:18

Ebay :srca :)
Duga, nemoj zazirati od bidanja, to zna biti jako zabavno, pogotovo ako u zadnjim sekundama otmes nekom nesto super i jeftino :mrgreen
Ja najvise uzimam cipele i sad mi je sve tu kod nas skupo...doduse prije se znalo nac bas po jako dobrim cijenama, sad vise nije tako ludo povoljno (bar ovo sto ja gledam).

Re: EBAY - za neznalice

16 ruj 2012, 10:11

:gace
6.9. sam naručila, vidim da piše da će mi điđe doći kad brod napune i krene u našem smjeru :zub (izabrala sam na ebay.com...best seller...new with tags :p...možda sam trebala birati sa ebay.com.uk ), ovako tko zna kad ću dobiti stvarčice).
Duga, nemoj zazirati od bidanja, to zna biti jako zabavno, pogotovo ako u zadnjim sekundama otmes nekom nesto super i jeftino :mrgreen
Ja najvise uzimam cipele i sad mi je sve tu kod nas skupo...doduse prije se znalo nac bas po jako dobrim cijenama, sad vise nije tako ludo povoljno (bar ovo sto ja gledam).

To kad budem stara ebay kuka, ovako još strepim hoću li dijetetu morati isplesti bičve :lol kako bi imala u čemu plesati dok brod ne stigne.

Re: EBAY - za neznalice

18 ruj 2012, 22:25

:lol :drink

Re: EBAY - za neznalice

20 ruj 2012, 11:21

Mislim, znam ja da je Kina zemlja daleka, prošlo točno 2 tjedna od kada su mi naplatili plesne papučice :p , jesam li ja nestrpljiva ili ?!
Ubuduće da kupujem s ebay (uk, de) :lol , šta mi predlažete? Da se držim stare dame Europe?!

Dudley, što bi rekla moja curka: nije smiješno :basnecu

:lol

Eh, i još nešto, ova prepaid kartica - zašto se nju ne može ugurati u neki bankomat (već kad ima i pin :lol ) da očitam stanje na računu ili se ona jedino može ugurati u Hypo bankomat (iako je to MasterCard) - ništa ja to ne kontam :nesvist

Re: EBAY - za neznalice

20 ruj 2012, 12:44

Ne sjećam se da sam iz Kine ikad čekala kraće od 4 nedjelje, tako da mislim da je još rano. Oni uglavnom šalju najjeftinijom poštom, pa im je poštarina često "free" i čeka se duže (a i daleko je brate ;) ).
Iz UK mi uglavnom stigne za 2 nedjelje, mada se dešava i brže.

Kupujem uglavnom sa ebay.co.uk, ali i na njemu redovno imaš prodavce iz Kine i Hong Konga. Prednost u odnosu na ebay.com mi je ta što na UK sajtu mnooogo češće stoji cijena poštarine, dok na ebay.com uglavnom moraš da pitaš prodavca i uglavnom je skuplja poštarina jer je većinom iz US.

Re: EBAY - za neznalice

20 ruj 2012, 13:23

thnx, pulse :proljece
čekat ću :kima

Re: EBAY - za neznalice

22 ruj 2012, 18:09

:joy stigle jučer! (tek danas skužili u sandučiću :) )
Znači, trebalo im je 2 tjedna, dobro smo prošli, onda. Sretna sam jer su apsolutno iste kao i dosadašnje, a platila ih za četvrtinu cijene.

Još jednom, svima :buket , sad sam probila ebay led :lol .

Re: EBAY - za neznalice

22 ruj 2012, 19:24

:zivili

Re: EBAY - za neznalice

17 lis 2012, 22:05

kupila sat, platila i cekam skoro 2 mjeseca. Pisala pismo prodavacu i vidjela da prodavac ima gomilu negativnih kritika jer su ljudi platili satove i isu dobili. Tako je pouzdanost prodavaca pala s 99% na 13%. nazalost ostala sam bez novca i sata. Jel mogu nesto napraviti?

Re: EBAY - za neznalice

17 lis 2012, 23:33

prijavi ga e bayu

Re: EBAY - za neznalice

17 lis 2012, 23:43

Nisam sigurna ali mislim da se moze prijaviti u roku od 45 dana od kupnje, kasnije ne.

Re: EBAY - za neznalice

17 lis 2012, 23:52

rok podnosenja prijave je 60 dana nakon toga ne mozes otvoriti slucaj...ja narucujem vec 2g i nikad mi se nije desilo da mi nesto nije doslo

Re: EBAY - za neznalice

18 lis 2012, 08:44

You have 45 days after you buy an item to open a case.

to mi je javio ebay. Ali, rok isporuke je bio 40 radnih dana, tako da sam i čekala toliko

Re: EBAY - za neznalice

18 lis 2012, 11:03

Jel netko prodaje na e-bayu?
Odgovori