Sada je: 29 ožu 2024, 06:33.

London - preporuka za smjestaj

Svaštara - informacije o svemu i svačemu, što i gdje kupiti (od haljine do parketa), kamo na izlet, čime i kako čistiti, kako sve to platiti...

Moderatori/ce: Potica, Nana1971

Re: London - preporuka za smjestaj

PostPostao/la medo14 » 29 srp 2014, 10:15

Sad sam pogledala za kupovinu Travelcarda: imaš jednodnevne karte ili 7-dnevne karte, kupili smo za period pick off tj, iza 9,30 i onda ti je ista cijena za 1.-5. zonu.

Klincima sam kupila karte, dosta su jeftinije jer kako sam negdje našla:
Children under 11 travel free on the Underground, DLR and buses.


znači nije besplatno za željeznicu a nama je to trebalo zbog hotela
Travel card smo kupili na našoj početnoj željezničkoj stanici, znači mora se kupiti na željezničkoj stanici a ne na metro, jedna takva ti je npr. Vicotria station, ali ima ih puno po gradu stanica koje su npr. zadnje stanice željeznice i ujedno i metro stanica. Mora biti papirnata karta.


edit: na Visctoria station sam vidjela da ima mali lokal za prodaju željezničkih karata i tako se može pokupiti i katalog tih kupona 2for1, ako se u međuvremenu sjetiš da ti još treba
Avatar
medo14
kraljica tablica
 
Postovi: 10108
Pridružen/a: 28 lis 2001, 12:37

Re: London - preporuka za smjestaj

PostPostao/la palunkica » 29 srp 2014, 10:45

Sve to znam. Sad mi se čini da mijenjam plan, uzet ću hop on hop off, i travelcard za dane kad meni treba, a za ostatak Oyster pay as you go, a možda ipak i uzmem 7 dnevni travelcard. Ma, već se dugo nisam ovako petljala s nekim putovanjem. :p

Kad je taj London kompliciran, puno stvari za vidjeti a premalo vremena.

Ne kužim kak ste i u Kew stigli u 4 dana :shock

Moj plan je - prvi dan hop on hop off da dobijemo sliku, drugi dan Greenwich (idemo i u planetarij), Tower, Big Ben, čak eventualno i Globe ako stignemo, iako mislim da je to previše i zapravo cijeli onaj kvart uz Temzu - Tower bridge ako stignemo na dizanje mosta. Na St Pauls mislim da se nećemo penjati.

Treći dan muzeji, Hyde park i Kensington Gardens. Četvrti dan (to je nažalost subota) malo shoppinga, Covent Garden, SOHO, Chinatown

Peti dan otići u Little Venice, obaviti dr. Who turu, popiti popodnevni čaj negdje i malo uživati po parkovima.

Šesti dan kroz jutro možda malo opet šetnje po centru i to je to.

Još negdje mislim ubaciti koji mjuzikl, neku večeru i to je to. Ah da, junior bi htio i Sherlock Holmes museum ubaciti.

Sad si sve mislim da produžim za još jedan dan, ispali su mi nepovoljni letovi prvi dan, dolazimo tek u 17.40 pa je taj dan propao.
zvrkic 12/02
Avatar
palunkica
od opernballa do heavy metala
 
Postovi: 38138
Pridružen/a: 15 tra 2004, 11:55
Lokacija: Životinjska farma

Re: London - preporuka za smjestaj

PostPostao/la palunkica » 29 srp 2014, 10:46

I da, Medo, možeš kupiti odjednom travelcardove za neke datume unaprijed?
zvrkic 12/02
Avatar
palunkica
od opernballa do heavy metala
 
Postovi: 38138
Pridružen/a: 15 tra 2004, 11:55
Lokacija: Životinjska farma

Re: London - preporuka za smjestaj

PostPostao/la medo14 » 29 srp 2014, 11:01

I da, Medo, možeš kupiti odjednom travelcardove za neke datume unaprijed?

da, odmah smo kupili 1. dan karte za sve dane i dobili sve karte pojedinačno za svakog i spremili i vadili kad je trebalo

a Kew garden nam je bio relativno blizu puta koji smo svakodnevno odradili od hotela do Victoria station, samo smo malo napavili skretanje i nastavili dalje prema muzejima
ma mi smo letili svo vrijeme, klinci su zadnji dan svisnuli, do tada su se čisto solidno držali :mrgreen
svako malo smo ih podmićivali ovim glupostima koje se usput mogu kupiti i pojesti

ima puno tih lokala gdje možeš usput nešto prizalogajiti tipa Starbucks (moji su uzimali toplu čokoladu, ima neka fora da ti napiše ime na čaši i to je mojoj tineđerici bili jako kul), pa Pret-a-manger (tu ima kolača, juhe u čaši, sendviči za usput klopa) i brdo fast fooda tipa Mcdonalds, ima Mark&Spencer lokale za hranu po putu
Avatar
medo14
kraljica tablica
 
Postovi: 10108
Pridružen/a: 28 lis 2001, 12:37

Re: London - preporuka za smjestaj

PostPostao/la medo14 » 29 srp 2014, 12:52

da, sjetila sam se da možeš i mapu za brod po Temzi printati sa neta
taj brod isto ima puno stanica, ustvari ima puno tih agencija i linija po Temzi
mi smo se ukrcali kod LondonEye pa sve do kraja tj do Greenwicha, ima jedno 30 min vožnje, nisam sad točno zapamtila

i još nešto : wi fi imaš u svakoj podzemnoj stanici
Avatar
medo14
kraljica tablica
 
Postovi: 10108
Pridružen/a: 28 lis 2001, 12:37

Re: London - preporuka za smjestaj

PostPostao/la palunkica » 29 srp 2014, 12:58

Ali taj ti nije bio uključen u cijenu hop on hop off? Ili je? Jer piše da je samo kružna vožnja LE - Tower i natrag.
zvrkic 12/02
Avatar
palunkica
od opernballa do heavy metala
 
Postovi: 38138
Pridružen/a: 15 tra 2004, 11:55
Lokacija: Životinjska farma

Re: London - preporuka za smjestaj

PostPostao/la medo14 » 29 srp 2014, 13:18

ovdje ti je njihov raspored vožnje sa svim stanicama gdje stane
na ovoj stranici http://www.hoponhopoffplus.com/productd ... uctid=2741
idi na
Click to view Thames Boat Ride Timetable


vidi se da je predzadnja stanica greenwich, to je uključeno u cijenu tj. besplatno dobivaš
pokažeš taj vaučer od hop on hop off busa, pa ti oni na ulazu daju kartu za vožnju brodom

to je s ovom agencijom koju smo mi uzeli, već sam stavila link
http://www.hoponhopoffplus.com/productd ... uctid=2741
Avatar
medo14
kraljica tablica
 
Postovi: 10108
Pridružen/a: 28 lis 2001, 12:37

Re: London - preporuka za smjestaj

PostPostao/la palunkica » 29 srp 2014, 13:25

Kaže da te stranice nema. Ali piše na stranicama od Golden Toursa da je vožnja kružna do Towera. Oni su najjeftiniji, ali za istu cijenu daju 24 sata duže nego ostali, niste imali problema s frekvencijom buseva? Upravo se za to ljudi najviše bune
zvrkic 12/02
Avatar
palunkica
od opernballa do heavy metala
 
Postovi: 38138
Pridružen/a: 15 tra 2004, 11:55
Lokacija: Životinjska farma

Re: London - preporuka za smjestaj

PostPostao/la medo14 » 29 srp 2014, 13:32

ispravila sam link
meni se čini da su busevi često vozili, tj. normalno često, uglavnom kad smo se sjeli na bus vozili smo se u kontinuitetu


vidim da piše
The most popular route is Tower Pier to London Eye Pier or vice versa

piše da je najpopularnija ta ruta ali ne i da je jedina ;)
brod je stao kod London towera, ali nastavio dalje vožnju prema greenwichu
Avatar
medo14
kraljica tablica
 
Postovi: 10108
Pridružen/a: 28 lis 2001, 12:37

Re: London - preporuka za smjestaj

PostPostao/la palunkica » 29 srp 2014, 13:37

JOš zadnje pitanje (za sada), a koristit će i Bubi - ti si kupila karte na netu, jesi li trebala zamijeniti vaučer za pravu kartu? I karte vrijede 24 sata? Jeste li išli na turu po gradu?

JA bi uzela onu od 3 dana pa koristila to kao prijevoz po Londonu.
zvrkic 12/02
Avatar
palunkica
od opernballa do heavy metala
 
Postovi: 38138
Pridružen/a: 15 tra 2004, 11:55
Lokacija: Životinjska farma

Re: London - preporuka za smjestaj

PostPostao/la medo14 » 29 srp 2014, 13:44

ti si kupila karte na netu, jesi li trebala zamijeniti vaučer za pravu kartu? I karte vrijede 24 sata? Jeste li išli na turu po gradu?

kupili na netu, isprintali na A4 i to tako pokazivali na ulazu u bus
za LE smo na blagajni dobili karte za ulaz
i još nešto važno: tolika je gužva bila da nitko nije detaljno čitao što piše na papiru, mogli smo svašta pokazati :mrgreen
isto tako smo kupili za St.Paul preko neta, uredno ušli unutra, pogledali i na izlazu naletili na dvije zagrepčanke i njima dali te svoje vaučere i one su uredno ušle unutra, poslije smo ih sreli pa smo dobili tu info :mrgreen
ali to su ovako samo moja zapažanja, bez ikakvih daljnjih zaključaka :lol

nismo koristili tu pješačku turu, moram priznati da nisam niti znala za to da ima a i ne znam gdje bi to ugurali u 1 dan koliko smo imali
mislim da su te bus ture zadnje išle oko 20 sati, tako da nije u pitanju 24 sata
ali to sam već zaboravila, ima plan tj. raspored vožnje buseva
brod je vidim do 24 sata
ali za buseve provjeri do kad voze
Avatar
medo14
kraljica tablica
 
Postovi: 10108
Pridružen/a: 28 lis 2001, 12:37

Re: London - preporuka za smjestaj

PostPostao/la palunkica » 29 srp 2014, 13:47

Ma pitam, ako se ukrcam recimo u ponedjeljak u 14, vrijedi li mi 24 sata do utorka u 14 ili do ponedjeljka zadnjeg busa??
zvrkic 12/02
Avatar
palunkica
od opernballa do heavy metala
 
Postovi: 38138
Pridružen/a: 15 tra 2004, 11:55
Lokacija: Životinjska farma

Re: London - preporuka za smjestaj

PostPostao/la medo14 » 29 srp 2014, 13:53

ovo su zadnje vožnje u danu, tako da znam da je zadnja vožnja bila oko 19 sati:
Last Complete Tours
Blue Route from Victoria Stop 1 at 17.00 Hours
Red Route from Piccadilly Stop 7 at 17.30 Hours
Green Route from opp. Lambeth Palace Stop 48 at 17.00 Hours
Lilac Route from opp. Lambeth Palace Stop 48 at 16.15 Hours

ali brod vozi do kasno u noć

Ma pitam, ako se ukrcam recimo u ponedjeljak u 14, vrijedi li mi 24 sata do utorka u 14 ili do ponedjeljka zadnjeg busa??

naš vaučer je bio vezan za taj dan točno taj datum i nigdje oni na ulazu u busu nisu registrirali kad smo počeli to koristiti, tako da mislim da je to vezano na točno taj datum a ne na punih 24 sata
Avatar
medo14
kraljica tablica
 
Postovi: 10108
Pridružen/a: 28 lis 2001, 12:37

Re: London - preporuka za smjestaj

PostPostao/la palunkica » 29 srp 2014, 13:55

Hvala. I opet pitanje, a vi ste sjeli pa se vozili cijelu turu? Ja bi silazila na nekim mjestima
zvrkic 12/02
Avatar
palunkica
od opernballa do heavy metala
 
Postovi: 38138
Pridružen/a: 15 tra 2004, 11:55
Lokacija: Životinjska farma

Re: London - preporuka za smjestaj

PostPostao/la medo14 » 29 srp 2014, 14:05

ja bih pitala mailom kako se točno računa vrijeme vožnje, što znači ovo + 24 H. free
Hop on Hop off London Bus Tour - 24 Hour Ticket + 24 Hours Free

mi smo se uglavnom vozili, bez puno silazaka, nešto malo, napravili krug, 1. dan nam je bio samo panoramski pregled i imaš slušalice pa ti tokom vožnje priča, koliko uhvatiš
Avatar
medo14
kraljica tablica
 
Postovi: 10108
Pridružen/a: 28 lis 2001, 12:37

Re: London - preporuka za smjestaj

PostPostao/la palunkica » 29 srp 2014, 14:14

Dobiješ slušalice? Piše na tripadvisoru da ne dijele slušalice. Sorry što davim, ali ti si zadnja što znam da je išla :p
zvrkic 12/02
Avatar
palunkica
od opernballa do heavy metala
 
Postovi: 38138
Pridružen/a: 15 tra 2004, 11:55
Lokacija: Životinjska farma

Re: London - preporuka za smjestaj

PostPostao/la † Volvo » 29 srp 2014, 14:39

Upadam k'o padobranac, mi pred 2 god. dobili slušalice, osim gdje su busevi bili sa živim vodičem (ti još i bolji, uz razne opaske koje ipak samo živom vodiču u trenu inspiracije padnu na pamet, poput onog o Eye-u, da je do sad samo jedna kabina u 12 tada godina postojanja atrakcije pala u vodu - pa kad smo mi svi :shock frajer objasni da se zeza i da promatra pratimo li ga uopće :p ili na silasku s broda: "Vaša vožnja je plaćena ali kod izlaza je kantica za napojnice. Ne morate ništa ubaciti, samo imajte na umu da sam ja taj koji vam pruža ruku na izlazu " :lol )
† Volvo
na solarni pogon
 
Postovi: 3713
Pridružen/a: 13 srp 2005, 10:06

Re: London - preporuka za smjestaj

PostPostao/la palunkica » 29 srp 2014, 14:42

MOžda nisi išla s tom kompanijom - oni su značajno najjeftiniji. Imaju plave buseve.

I mene zanimaju live komentari :nata
zvrkic 12/02
Avatar
palunkica
od opernballa do heavy metala
 
Postovi: 38138
Pridružen/a: 15 tra 2004, 11:55
Lokacija: Životinjska farma

Re: London - preporuka za smjestaj

PostPostao/la † Volvo » 29 srp 2014, 14:48

Imaš pravo, nisam, crveni busevi su bili :oops: (ušteda je bila u ovom dvodnevnom plus pješačkim vođenima i brodu ;) ) - u dijelu je buseva bila tape verzija, u dijelu vodiči uživo (za engleski a za ostale jezike slušalice ;) )
† Volvo
na solarni pogon
 
Postovi: 3713
Pridružen/a: 13 srp 2005, 10:06

Re: London - preporuka za smjestaj

PostPostao/la medo14 » 29 srp 2014, 15:33

palunkica je napisao/la:Dobiješ slušalice? Piše na tripadvisoru da ne dijele slušalice. Sorry što davim, ali ti si zadnja što znam da je išla :p

da, na ulazu je košarica sa slušalicama i uzmeš i slušaš na snimljenoj snimci, nije uživo ali prati vožnju
isto možeš uzeti plastičnu kabanicu ako te zadesi kiša
sve gratis
Avatar
medo14
kraljica tablica
 
Postovi: 10108
Pridružen/a: 28 lis 2001, 12:37

Re: London - preporuka za smjestaj

PostPostao/la Buba » 12 kol 2014, 12:15

Dakle, mi se vratili. Bilo je super, ludo, nezaboravno i skupo :lol
Nismo uzeli ništa od organiziranih obilazaka, htjeli smo u subotu, ali je centar Londona bio zatvoren zbog vožnje biciklima po gradu, pa smo obišli sve što nas je zanimalo sami :) žao mi je što se nismo provozali temzom, ali moramo nešto ostaviti i za drugi put :) Ovo je bilo zaista premalo vremena za sve proći.

Palunkice, tebi će biti bolje jer ostaješ duže ;)

Imala sam problema sa karticom u startu, nisam mogla ništa kupiti preko neta :/ ali nije bila velika razlika u cijeni na to što smo tamo kupili.
Obišli smo Londoin eye, London Dungen, Buckinghamsku palaču, parlament, big ben, westminster abbey, prirodoslovni muzej, muzej znanosti, zoološki vrt, victoria&albert muzej, nacionalna galerija, tower bridge... i još svašta :)

Od aerodroma do grada smo išli sa terravision busem, to mi je bilo najjeftinije, odmah sam kupila povratnu kartu za nas troje, sebi sam za grad kupila Oystericu a za E sam kupovala dnevnu travelcard ( 3,60 ). B se vozio besplatno.
Smještaj je bio dobar, PremierInn, bili smo na crvenoj tube liniji ( central ), povezanost po gradu je odlična, jedino smo se prvi dan malo gubili dok nismo skužili kako to funkcionira.

Sve u svemu jako dobar izlet, klinci su oduševljeni, mada je B kad smo došli doma rekao "konačno više ne moramo hodati cijeli dan po gradu!" :lol
Value has a value only if its value is valued.
Avatar
Buba
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 657
Pridružen/a: 11 kol 2002, 23:04
Lokacija: selo (ne)veselo

Re: London - preporuka za smjestaj

PostPostao/la TanjaMT » 04 svi 2017, 08:38

Da i ovo malo apdejtam.
Ako zelite iskoristiti popuste 2For1 sa daysoutguidea, ne morate se patiti sa travelcardom. Sasvim je dovoljno imati povratnu kartu od national raila sa aerdroma do Londona (ali ne Gatwick ili Heathrow Express) nego od obicne zeljeznice, thameslink ili southern. Karta vrijedi u tom intervalu za sve popuste.
Povratna karta National railom je podosta jeftinija od G.Expressa, pogotovo ako uzimas za tocno odredjeno vrijeme, a ne any time. Mi smo od doma sve rezervirali i platili, i na dolasku samo na automatu sa dobivenom collection reference podigli karte. Sa aerodroma za London je bila any time, za natrag na aerodrom smo uzeli za odredjeni vlak. Sve skupa oko 55 funti za 4 povratne. Gatwick Express bi nas dosao oko 80 mislim.
Za grad smo imali oyster pay as you go.
Avatar
TanjaMT
kile su mi ko bitcoin
 
Postovi: 5236
Pridružen/a: 16 ruj 2005, 22:01
Lokacija: uvijek ista

Prethodna

Natrag na Mame (i tate!) u akciji

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.

cron