Sada je: 29 ožu 2024, 15:23.

Brojevi na Sports directu

Svaštara - informacije o svemu i svačemu, što i gdje kupiti (od haljine do parketa), kamo na izlet, čime i kako čistiti, kako sve to platiti...

Moderatori/ce: Potica, Nana1971

Brojevi na Sports directu

PostPostao/la patkica » 04 ruj 2014, 12:51

Naručila bih nešto, ali nisam sigurna za brojeve (obuće), dal je UK ili USA velicina? Pretpostavljam da je UK, ali bih rado nečije iskustvo da mi potvrdi.
Hvala.
Avatar
patkica
svizac
 
Postovi: 24385
Pridružen/a: 11 vel 2001, 22:34
Lokacija: u ormaru

Re: Brojevi na Sports directu

PostPostao/la palunkica » 04 ruj 2014, 12:57

UK, ali jako pazi, mi smo uživo probali i brojevi se nevjerojatno razlikuju.

Inače Sport Vision ti ima te stvari, većinom, a i cijene su tu negdje, pa ti predlažem da odeš tamo vidjeti - ako se radi o sportskim stvarima.

Recimo Everlast brojevi - mom je gornji dio 12 full prekratak, a donji dio trenirke širok tako da stanu još 3 unutra.

MM je isto probao neke stvari, neke su mu dobre L, a neke XXXL kratke a široke
Zadnja izmjena: palunkica; 04 ruj 2014, 13:14; ukupno mijenjano 1 put/a.
zvrkic 12/02
Avatar
palunkica
od opernballa do heavy metala
 
Postovi: 38138
Pridružen/a: 15 tra 2004, 11:55
Lokacija: Životinjska farma

Re: Brojevi na Sports directu

PostPostao/la patkica » 04 ruj 2014, 13:02

Sta ste probali uzivo? Na stranici ima npr tenisica nike/adidas/karimor itd itd. Mislis da se razlikuju velicine po proizvodjacima (to znam), ili od modela do modela?

Ne zanima me odjeca.
Avatar
patkica
svizac
 
Postovi: 24385
Pridružen/a: 11 vel 2001, 22:34
Lokacija: u ormaru

Re: Brojevi na Sports directu

PostPostao/la palunkica » 04 ruj 2014, 13:05

Probali smo tamo uživo, na kraju kupili Dunlop tenisice, 41 koje su mu taman, valjda će izdržati do polugodišta. Nike valjda ima iste brojeve kao kod nas, Reebok isto, ali cijene su ti slične, ako ne i iste u Sport Visionu. Karrimor sam htjela da proba, ali nije se dao više - ogroman je bio dućan i preogromna gužva.

Dakle, svaki proizvođač ima svoje kalupe, mislim da se kod istog proizvođača možeš držati istog broja.

Edit - ove tenisice smo kupili, za tjelesni u školi, nisam htjela dati više novaca

http://www.sportsdirect.com/dunlop-indoor-mens-squash-shoes-140028?colcode=14002801
zvrkic 12/02
Avatar
palunkica
od opernballa do heavy metala
 
Postovi: 38138
Pridružen/a: 15 tra 2004, 11:55
Lokacija: Životinjska farma

Re: Brojevi na Sports directu

PostPostao/la Lena » 04 ruj 2014, 13:09

brojevi su definitivno UK. mi smo se opekli na par stvari, jer kao što kaže pal, od proizvođača do proizvođača.
LeeCopper moram uzeti sve broj veće, Slazenger sve broj manje, Lonsdale odgovara veličini, Miss Fiori odgovara itd. Obuću sam uzima prema tome što kažu na drugim stranicama i za sad sam sve pogodila (ili su proizvođači bili koje smo nosili i prije pa znamo)
"The big wheel keeps on turning On a simple line day by day The earth spins on its axis One man struggle while another relaxes"
Avatar
Lena
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 3717
Pridružen/a: 06 pro 2004, 19:43
Lokacija: od sela do metropole

Re: Brojevi na Sports directu

PostPostao/la skorpionka » 04 ruj 2014, 14:05

Kod tenisica ne bi naručivala ništa što nisam prethodno isprobala. Imam dva para adidaski, isti prozivođač, oba kupljena kod nas, jedne su 39 a druge 40.5! Niti jedne druge cipele ni tenisice nemam u tom broju, naprotiv imam više obuće u broju 38 nego u 39.
“However beautiful the strategy, you should occasionally look at the results.”
Avatar
skorpionka
kimera a la vache
 
Postovi: 12180
Pridružen/a: 10 kol 2001, 13:21

Re: Brojevi na Sports directu

PostPostao/la patkica » 04 ruj 2014, 14:10

Ma znam da se kalupi razlikuju, to je iduvijek tako. Zbunilo me ovo da sve moram probat :lol

Sve ok, bitno da narucujem UK brojeve
Avatar
patkica
svizac
 
Postovi: 24385
Pridružen/a: 11 vel 2001, 22:34
Lokacija: u ormaru


Natrag na Mame (i tate!) u akciji

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.