Sada je: 20 tra 2024, 01:05.

PVC prozori i vlaga

Svaštara - informacije o svemu i svačemu, što i gdje kupiti (od haljine do parketa), kamo na izlet, čime i kako čistiti, kako sve to platiti...

Moderatori/ce: Potica, Nana1971

PVC prozori i vlaga

PostPostao/la breg » 06 lis 2014, 23:08

Kako smanjiti vlagu na prozorima?
Propuh na par minuta...
Avatar
breg
Ne damo se, idemo dalje!
 
Postovi: 724
Pridružen/a: 15 vel 2006, 23:44

Re: PVC prozori i vlaga

PostPostao/la mirbi » 07 lis 2014, 07:49

Ne bi tribalo bit vlage na PVC prozorima. Osim ako je jako velika razlika u temperaturi unutra i vani. Ili je loše napravljeno.

U svako slučaju prozračivati. Prozor držati otklopljen kad god je moguće.
'Čovječe, vrati se sebi dok još imaš kome.'
-----------------------------
S 2000 / R 2005
-----------------------------
Moj dućan
Avatar
mirbi
volim dinarski look s mozgom
 
Postovi: 8733
Pridružen/a: 06 stu 2005, 11:21
Lokacija: Split

Re: PVC prozori i vlaga

PostPostao/la Nana1971 » 07 lis 2014, 08:34

prozračivanje. otvori širom par minuta ujutro, par minuta navečer, pa zatvori. vele da se više topline gubi otvaranjem na kip nego pravim otvaranjem.
Zemlja je smrtnim sjemenom posijana Ali smrt nije kraj Jer smrti zapravo i nema
I nema kraja Smrću je samo obasjana Staza uspona od gnijezda do zvijezda. Mak Dizdar
Avatar
Nana1971
blissful reduša
 
Postovi: 24552
Pridružen/a: 18 tra 2002, 13:33
Lokacija: ovčica na Božjem pašnjaku

Re: PVC prozori i vlaga

PostPostao/la Liv Tyler » 07 lis 2014, 09:13

Vlaga ovisi i o samoj izolaciji zidova. I o vlagi vani..
Mi ih imamo, prozore i izolaciju al u kutevima gdje se plafon dodiruje sa zidovima se javi vlaga. Rekli su nam bas radi dobre izolacije. Nema gdje izaci. :hahaha
Za vlaznog razdoblja kad je kisa i velika vlaga vani onda nam i prozori pred jutro budu skroz mokri. Treba ih prebrisati. Grijemo se centralnim.
Ja ko neki frik stalno prozracuje al djabe kad je kuca cijelu noc zatvorena, hermeticki kao boca.
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: PVC prozori i vlaga

PostPostao/la Adorabla » 07 lis 2014, 09:17

ako ti je prostorija vlazna ne bu nis pomoglo osim odvlazivaca zraka. Di ti vlazi, u kojoj sobi? Ako je npr dnevna onda ce ti malo pomoci radijatori i grijanje (ali samo dok nije prevelika razlika u temperaturi vani i unutra), ako je spavaca onda bih ja preko dana držala radijatore a preko noci gasila a ako je kuhinja onda nemoj kuhati :lol Ili nabavi napu da vuce sto na sat.

Ja ko neki frik stalno prozracuje al djabe kad je kuca cijelu noc zatvorena, hermeticki kao boca.

je ovo je najgore i za pvc i za aluminijsku. Zato je meni i dalje drvo najbolje samo fuckaj kad nemres kupiti normalne prozore od drva.
Avatar
Adorabla
Medena
 
Postovi: 27744
Pridružen/a: 17 tra 2004, 13:30

Re: PVC prozori i vlaga

PostPostao/la † Sanika » 07 lis 2014, 10:11

Mi taj problem imamo samo u spavaćoj sobi, gdje imamo drvene Velux prozore, koji dihtaju kao i plastični ..
Kako u toj sobi sušimo i veš po zimi, stvarala se hrpa vlage na prozorima, čak i na jednom zidu u ćošku

Pomogao nam je, spasio nas, ovaj strojcek:

http://klimacentar.com/index.php/trotec-ttk-50-s-md-02-16-susac-zraka.html

Od onda nema vlage ni na prozorima ni nigdje.
Čak dodatno suši veš
Vrijedi svake kune.
I bude do nekoliko litara vode u njemu :strah


I da, izolacija nam je odlična.
Pauleta, 6.2.2003
Maksimović, 4.2.2009.
Avatar
† Sanika
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4152
Pridružen/a: 16 kol 2002, 14:24
Lokacija: Zagreb

Re: PVC prozori i vlaga

PostPostao/la Sureja » 07 lis 2014, 11:08

I nama se isto desava, najvise u kuhinji preko noci :conf Znaci, nisam tu, ne kuham; istina, radijator grije i onih nekoliko dana kad je bas bilo hladno, svako jutro smo morali brisati prozore. Grijemo se na plin
I uprkos tome, meni i djeci nosevi suhi pa suhi :lol
I. mamin miris 16.01.2012.
A. mamin dobrica 21.02.2014.
Avatar
Sureja
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 521
Pridružen/a: 03 sij 2011, 17:20
Lokacija: Ni na nebu ni na zemlji

Re: PVC prozori i vlaga

PostPostao/la mirbi » 07 lis 2014, 11:13

PVC prozori imaju dobru izolaciju, za razliku od aluminijskih. Alu su dobri samo ako su profili sa prekinutim termičkom mostom (znatno poskupljuje proizvod) ili sa kombinacijom aluminij-drvo. Dakle, vjerojatno nije do prozora.
'Čovječe, vrati se sebi dok još imaš kome.'
-----------------------------
S 2000 / R 2005
-----------------------------
Moj dućan
Avatar
mirbi
volim dinarski look s mozgom
 
Postovi: 8733
Pridružen/a: 06 stu 2005, 11:21
Lokacija: Split

Re: PVC prozori i vlaga

PostPostao/la morena » 07 lis 2014, 11:27

Sanika je napisao/la:Pomogao nam je, spasio nas, ovaj strojcek:

http://klimacentar.com/index.php/trotec-ttk-50-s-md-02-16-susac-zraka.html

Od onda nema vlage ni na prozorima ni nigdje.
Čak dodatno suši veš
Vrijedi svake kune.
I bude do nekoliko litara vode u njemu :strah


Moji starci imaju nešto slično, isto ih spašava jer imaju problema s vlagom.
Nama je prošlu zimu bilo strašno puno vlage u kući, doslovno se cijedilo po prozorima (novo izgrađena kuća, uselili na zimu) - drvena stolarija (dihta ko pvc, nema tu razlike ako se radi o novoj stolariji), vrhunska izolacija kuće, a dosta vlage makar se kuća "sušila" skoro godinu dana prije useljavanja. Još k tome imamo podno grijanje, tak da nema radijatora pod prozorima da to malo posuše. Luftali smo sve prostorije minimalno 2x dnevno, bar ujutro i navečer po par minuta (ne duže od 5-10 min, jer se prostor i zidovi previše rashlade). Pomoglo je. Sad čekamo zimu da vidimo situaciju.
Inače, negdje sam pročitala da 4-člana obitelj može tokom dana proizvesti i do 10 l vode :shock
slika slika
Avatar
morena
nemam door
 
Postovi: 984
Pridružen/a: 28 ožu 2012, 12:42

Re: PVC prozori i vlaga

PostPostao/la Miki » 07 lis 2014, 11:29

Sanika tnx na preporuci, baš sam proučavala te aparate po netu i bila sva izgubljena što uzeti...

jel ga držiš upaljenog po noći u spavaćoj? koliko je bučan?

mi imamo PVC, izolacija zgrade nikakva, ujutro po prozorima teku potoci :ajme i ove zime moramo nešto poduzeti
"All you need is faith and trust... and a little bit of pixie dust!" --Peter Pan

:lebdi
Avatar
Miki
Samsungova kuharica
 
Postovi: 2167
Pridružen/a: 18 ožu 2003, 12:51
Lokacija: sidi di si, jer kaki si, ni za di si nisi

Re: PVC prozori i vlaga

PostPostao/la pulse » 07 lis 2014, 11:35

Dobra izolacija je upravo razlog zadržavanja vlage, jer je sve hermetički zatvoreno i kuća ne "diše".
Mi upotrebljavamo odvlaživače na bazi higroskopne soli. Pomažu dosta, ali nisu svemoćni. Često luftirati, po mogućnosti napraviti promaju par minuta.
Avatar
pulse
atletičarka
 
Postovi: 1327
Pridružen/a: 13 svi 2006, 10:13
Lokacija: CG

Re: PVC prozori i vlaga

PostPostao/la Masha » 07 lis 2014, 17:30

Kod mene novi stan, novi prozori. Prvu zimu je u sobama bilo bas puno vlage ujutro na prozorima. Drugu zimu smo ostavljali po pola cm prozore na kipu i nije bilo niti kapljica vlage. Sve suho.
Avatar
Masha
dzkić više tekućine
 
Postovi: 1927
Pridružen/a: 27 ruj 2005, 18:48

Re: PVC prozori i vlaga

PostPostao/la Nana1971 » 07 lis 2014, 17:35

ako je veliki problem, vjerojatno treba kupiti el. odvlaživač.
Zemlja je smrtnim sjemenom posijana Ali smrt nije kraj Jer smrti zapravo i nema
I nema kraja Smrću je samo obasjana Staza uspona od gnijezda do zvijezda. Mak Dizdar
Avatar
Nana1971
blissful reduša
 
Postovi: 24552
Pridružen/a: 18 tra 2002, 13:33
Lokacija: ovčica na Božjem pašnjaku

Re: PVC prozori i vlaga

PostPostao/la teutonija » 15 lis 2014, 10:03

E zato ja ne želim promijeniti svu stolariju na kući. Pola kuće ima PVC, a pola ima drvenu. Nit su mi prozori mokri nit ima igdje vlage ili pikca, a cijelu zimu sušim veš po kući. :liza
Kod x prijatelja vidjela da se nakon što su svu stolariju promijenili pojavio problem s vlagom. :dunno
Kad ću morati promijeniti ovo drvo uzimam opet drvo, tamna je i jedna i druga i uopće se na kući ne vidi razlika.
Budilica, 2003.
Mudrica, 2006.
Avatar
teutonija
sex blau aviona
 
Postovi: 9686
Pridružen/a: 10 sij 2003, 15:18
Lokacija: lepe ti je ,lepe ti je...

Re: PVC prozori i vlaga

PostPostao/la † Sanika » 15 lis 2014, 10:12

teutonija je napisao/la:Kad ću morati promijeniti ovo drvo uzimam opet drvo, tamna je i jedna i druga i uopće se na kući ne vidi razlika.


Piše ti negdje iznad, današnja drvena stolarija ista je kao plastična, dihta, poanta svega je da se ne grije okoliš, nego kuća, da nema gubitka topline :dunno
Mi nemamo problema nigdje u kući osim tamo gdje sušim te ogromne količine veša, dakle u spavaćoj sobi.

Za ostale prostorije uredno dnevno prozračivanje, i to je to. Nema vlage.
Pauleta, 6.2.2003
Maksimović, 4.2.2009.
Avatar
† Sanika
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4152
Pridružen/a: 16 kol 2002, 14:24
Lokacija: Zagreb

Re: PVC prozori i vlaga

PostPostao/la lara.b » 15 lis 2014, 10:28

Sanika je napisao/la:Mi taj problem imamo samo u spavaćoj sobi, gdje imamo drvene Velux prozore, koji dihtaju kao i plastični ..
Kako u toj sobi sušimo i veš po zimi, stvarala se hrpa vlage na prozorima, čak i na jednom zidu u ćošku

Pomogao nam je, spasio nas, ovaj strojcek:

http://klimacentar.com/index.php/trotec-ttk-50-s-md-02-16-susac-zraka.html

Od onda nema vlage ni na prozorima ni nigdje.
Čak dodatno suši veš
Vrijedi svake kune.
I bude do nekoliko litara vode u njemu :strah


I da, izolacija nam je odlična.


I ja bi potpisala za stroj.

Mi smo kupili prošlu jesen ovaj:
http://www.sinclair-eu.com/?kateg=mobil ... anguage=hr
fantastičan.

Nema orošenih prozora niti malo (a uvijek su bili na kip otvoreni), nema nigdje vlage.
Zgrada je 8 godina stara i provjereno je dobra izolacija.
Da ne kažem da se veš puno brže suši :yess

Inače, naš stroj ima spremnik od 4,9 litara i bude skroz pun ujutro a radi recimo od 22-6 h (kad se stavi sušiti samo 1 mašina veša).
Puno je vlage od veša, a ako prozori nisu širom otvoreni ta vlaga ide na najhladnije zidove, nema gdje.
Samo ne znam tko može po zimi imat širom otvorene prozore, jel.
Avatar
lara.b
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2682
Pridružen/a: 13 stu 2007, 22:17
Lokacija: Hogwarts

Re: PVC prozori i vlaga

PostPostao/la lara.b » 15 lis 2014, 10:33

E da, koga zanima bilo koji stroj, prvo vidite koje prostorije mislite držati otvorene jer ovisi vam o kubikaži.
Avatar
lara.b
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2682
Pridružen/a: 13 stu 2007, 22:17
Lokacija: Hogwarts

Re: PVC prozori i vlaga

PostPostao/la VIPmama » 16 lis 2014, 07:52

prvo je bilo inn ovlaživanje zraka, sad isušivanje :lol

imam prastare drvene prozore koji baš ne dihtaju, ali ne puše ni kad je bilo -15. nikad vlage nemam. Neko vrijeme sam ja htjela mijenjati, mm se nije dao, i tak je ostalo. Sad mi je drago jerimam prirodno prozračivanje :lol ma dobro, nije baš tako, ali isto kao i teutonija, u iks primjera sam vidjela orošavanje. Nedavno su najbliži susjedi morali kompletan stan u kući isušivati, farbati, svašta nešto. Na novoj kući
Vrag nosi Pradu
Avatar
VIPmama
mirisni cvjetić, jutarnja rosa
 
Postovi: 23259
Pridružen/a: 14 sij 2002, 18:32
Lokacija: na zapadu

Re: PVC prozori i vlaga

PostPostao/la † Sanika » 16 lis 2014, 10:50

VIPmama je napisao/la:prvo je bilo inn ovlaživanje zraka, sad isušivanje :lol

imam prastare drvene prozore koji baš ne dihtaju, ali ne puše ni kad je bilo -15. nikad vlage nemam. Neko vrijeme sam ja htjela mijenjati, mm se nije dao, i tak je ostalo. Sad mi je drago jerimam prirodno prozračivanje :lol ma dobro, nije baš tako, ali isto kao i teutonija, u iks primjera sam vidjela orošavanje. Nedavno su najbliži susjedi morali kompletan stan u kući isušivati, farbati, svašta nešto. Na novoj kući


Sad da je neki majstor tu, napisao bi nam svašta o toplinskim mostovima :hahaha
Naime, vlaga dakle, to smo već ustanovili, ide na najhladnije zidove. To su obično ili oni na susjeda koji ima lošu izolaciju ili goli kut kuće (najčešće).
I tu bude problem s vlagom ako nije najbolje izolirano.
Ako se taj kut još zatrpa npr. kutijama, ormarom .. pa uopće ne diše, eto ti vlage.

Mi imamo stvarno dobru izolaciju, ali u toj sobi, pojavila se vlaga baš u kutovima prema susjedu gdje nažalost ne mogu rukom u vatru da je izolacija kao na ostatku kuće (bila je, pa su je maknuli kad su renovirali tu kuću ... duga priča :whew ). I tamo vjerojatno imamo taj toplinski most.
I kad sam jedne zime zatrpala stvarima te kutove, premalo prozračivala i sušila puno veša, stvorila se vlaga.

Dakle, uz dobro prozračivanje, potrebno je da nema tih toplinskim mostova.
A ako ih ima, ovi strojceki su sjajna stvar, baš sam jučer našla račun od našeg, platili smo ga dosta, 1700 kn, ali vrijedi svake lipe :mah
Pauleta, 6.2.2003
Maksimović, 4.2.2009.
Avatar
† Sanika
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4152
Pridružen/a: 16 kol 2002, 14:24
Lokacija: Zagreb

Re: PVC prozori i vlaga

PostPostao/la Vicky & Mama » 16 lis 2014, 11:24

Nama je izolacija savršena jer je mm frik po tom pitanju - sve oko interijera radi sam (iako mu nije struka), ali je takav perfekcionist da najviše povjerenja ima u sebe (a i voli se time baviti) i da je izučio sve živo (i praktično i teoretski) i sve vezano uz interijere u našem stanu je sam napravija ;) čak i kuhinju (ništa me ne pitajte :nesvist odlična je, lipa i kvalitetna, ali je izrada traaajalaaa - prije sam rodila nego li je zgotovija - doslovno :lebdi )...
Uglavnom, vlage nemamo, ali mi skoro nikad hermetički ne zatvaramo :dunno jedino zimi donju etažu (otvoreni tlocrt - boravak i kuhinja) dok popodne sjedimo kući... a i to često provjetrimo... noću i kad nismo doma uvijek je sve na kipu otvoreno (grijemo se na centralno na drva, umjesto radijatora imamo na donjem katu fenkojler koji ispuhuje zrak tako da nama ne treba odvlaživač već dobar ovlaživač zraka, baš gledamo koji bi uzeli za ovu sezonu grijanja)...
19.04.2011. V
30.06.2015. L
Avatar
Vicky & Mama
centrifugirana
 
Postovi: 3324
Pridružen/a: 10 tra 2012, 11:40
Lokacija: Šibenik

Re: PVC prozori i vlaga

PostPostao/la mirbi » 16 lis 2014, 14:08

Orošavanje je prisutnije u unutrašnjosti, nego u Dalmaciji, jer se kod nas neusporedivo manje grije. Mi grijemo 3 prostorije u kući,kuhinju i dnevni boravak, te kupatilo prema potrebi. No, nema orošavanja čak ni kad se kuha. Doduše, kad kuham veće količine, uvik pinku otvorim. :dunno

A imam raznih prozora doma, čak i onih koji imaju savršenu izolaciju, najnoviju u PVC svijetu. :lol
'Čovječe, vrati se sebi dok još imaš kome.'
-----------------------------
S 2000 / R 2005
-----------------------------
Moj dućan
Avatar
mirbi
volim dinarski look s mozgom
 
Postovi: 8733
Pridružen/a: 06 stu 2005, 11:21
Lokacija: Split

Re: PVC prozori i vlaga

PostPostao/la nadicab » 16 lis 2014, 19:44

mi smo pred 3 godine adaptirali stan i svugdje je PVC stolarija. Nema nikakve naznake vlaženja. Često imamo prozore na kip jer nam je jako toplo u stanu, izolacija nam je izvrsna, pa smo drastično smanjili troškove grijanja. Dovoljno je malo kuhati ili peglati pa da se temp u stanu digne.
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17716
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: PVC prozori i vlaga

PostPostao/la Adorabla » 20 lis 2014, 09:41

mirbi je napisao/la:Orošavanje je prisutnije u unutrašnjosti, nego u Dalmaciji, jer se kod nas neusporedivo manje grije. Mi grijemo 3 prostorije u kući,kuhinju i dnevni boravak, te kupatilo prema potrebi. No, nema orošavanja čak ni kad se kuha. Doduše, kad kuham veće količine, uvik pinku otvorim. :dunno

A imam raznih prozora doma, čak i onih koji imaju savršenu izolaciju, najnoviju u PVC svijetu. :lol

ja se iz svog osobnog iskustva ne bih s tobom složila. Kod nas u Dalmaciji je vječito sve vlažno, vječito. Ovdje bar imamo centralno pa se suši preko dana a dolje konstantno sol u zraku navlači vlagu.
Avatar
Adorabla
Medena
 
Postovi: 27744
Pridružen/a: 17 tra 2004, 13:30

Re: PVC prozori i vlaga

PostPostao/la dunja » 20 lis 2014, 10:24

moja kolegica je pretprošle godine na vikendici na moru promijenila kompletnu stolariju iz drvene u pvc
kad su nakon zimskog perioda došli prvi put u kuću, mislim oko prvog maja, imali su što vidjeti
kompletno sve istrunulo od vlage, madraci pljesnivi, sve nokro, u kuhinji drvene daske za sjeckanje potpuno pljesnive, tak da mirbi, ne bih se ni ja složila s tobom
tim više što nikad prije nisu imali takvih problema

ako je sve hermetički zatvoreno, onda kuća ne diše, kako se to veli i vlaga nema kud ispariti
“We all have two lives. The second one starts when we realize that we only have one.”
Tom Hiddleston
Avatar
dunja
most
 
Postovi: 29549
Pridružen/a: 17 tra 2003, 23:24

Re: PVC prozori i vlaga

PostPostao/la Miki » 20 lis 2014, 11:18

Na kraju smo ipak kupili:

http://www.sinclair-eu.com/?kateg=mobil ... anguage=hr

Još ne mogu reći kakv je, nadam se da ću i ja imati pozitivna iskustva...
"All you need is faith and trust... and a little bit of pixie dust!" --Peter Pan

:lebdi
Avatar
Miki
Samsungova kuharica
 
Postovi: 2167
Pridružen/a: 18 ožu 2003, 12:51
Lokacija: sidi di si, jer kaki si, ni za di si nisi

Re: PVC prozori i vlaga

PostPostao/la mirbi » 20 lis 2014, 11:40

45 godina živim u privatnoj kući. Nikad ni kapi vlage. 17 godina se bavim alu i PVC prozorima. I uvik ponavljam isto: provjetravanje. Kod mene je doma sve otvoreno kad nismo doma, čak i usrid zime. Prozor u spavaćoj sobi otvoren je od 7 ujutro do 16 popodne čak i kad je temperatura ispod 0. Kupatila imaju prozore, ni za vrime kupanja nema vlage. Također ni u kuhinji za vrime kuhanja. No, opet ponavljam, kod nas se prostorije ne pregrijavaju, a većina ih se ne grije uopće.

A izolacija je odrađena vrhunski. Vlage nije bilo ni dok smo imali drvene, ni sad kad imamo PVC prozore. U kući mog susjeda dječaj je obolio na pluća od količine vlage u spavaćoj sobi. Očito je negdi nešto fušerski odrađeno.
'Čovječe, vrati se sebi dok još imaš kome.'
-----------------------------
S 2000 / R 2005
-----------------------------
Moj dućan
Avatar
mirbi
volim dinarski look s mozgom
 
Postovi: 8733
Pridružen/a: 06 stu 2005, 11:21
Lokacija: Split

Re: PVC prozori i vlaga

PostPostao/la palunkica » 20 lis 2014, 11:43

Ja ne vidim zašto bi plaćala skupi plin i imala otvoren prozor. To je kao da palim novce. :shock

Dakle, možda u nekim uvjetima možeš imati otvoreno, ali u nekima ne.

Ja isto imam PVC prozore, luftamo svaki dan i vlage nemam uopće, osim u kupaoni nakon tuširanja, jedino mi se tada zamagli prozor, i to samo u kupaoni.

I na moru imamo isto PCV prozore, nikad vlage nije bilo, niti nakon zime.

Dakle, vjerojatno nešto nije dobro odrađeno.
zvrkic 12/02
Avatar
palunkica
od opernballa do heavy metala
 
Postovi: 38141
Pridružen/a: 15 tra 2004, 11:55
Lokacija: Životinjska farma

Re: PVC prozori i vlaga

PostPostao/la dunja » 20 lis 2014, 12:15

pa možda i nije
ali je činjenica da dok su imali drvenu stolariju nisu imali ni problema s vlagom, jer preko zime dok je kuća kompletno zatvorena, ipak diše kad je drvo u pitanju, a imaju tu kuću godinama
i masu ljudi sam čula - evo moja prva susjeda na katu iznad - stavili pvc prije godinu dana, i dobili gljivice po zidovima, dok su imali staru drvenu stolariju nikad ništa
“We all have two lives. The second one starts when we realize that we only have one.”
Tom Hiddleston
Avatar
dunja
most
 
Postovi: 29549
Pridružen/a: 17 tra 2003, 23:24

Re: PVC prozori i vlaga

PostPostao/la mirbi » 20 lis 2014, 12:30

Naravno, drvo je prirodni materijal. I meni puno draži od PVC-a. No, zbog sunca nam prozori brzo propadaju, a ne da mi se (a i skuplje je) pituravati svake godine.
'Čovječe, vrati se sebi dok još imaš kome.'
-----------------------------
S 2000 / R 2005
-----------------------------
Moj dućan
Avatar
mirbi
volim dinarski look s mozgom
 
Postovi: 8733
Pridružen/a: 06 stu 2005, 11:21
Lokacija: Split

Re: PVC prozori i vlaga

PostPostao/la Adorabla » 20 lis 2014, 14:06

To je svima problem s plijesni tko ima vikse na moru pa zatvori hermetički i vrati se na ljeto :ajme Moš odma tjedan dana ribat i prat a ostatak bacati.
Pogotovo vikendašima. Zatvore hermetički prostorije kad je temperatura visoka i vlaga u zraku visoka, pa odu a kuća ostane se fino saftati. Pa onda nek dva ili tri puta sjednu na neki krevet u polumokrim gaćama od plaže ili legnu na jastuk s poluvlažnom kosom i eto ti zabave preko zime :ajme

Mirbi i sama cijelo vrijeme govoriš o provjetravanju :dunno. Svi koristimo provjetravanje da se riješimo vlage
Avatar
Adorabla
Medena
 
Postovi: 27744
Pridružen/a: 17 tra 2004, 13:30

Sljedeća

Natrag na Mame (i tate!) u akciji

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.