Sada je: 29 ožu 2024, 06:59.

Pariz

Svaštara - informacije o svemu i svačemu, što i gdje kupiti (od haljine do parketa), kamo na izlet, čime i kako čistiti, kako sve to platiti...

Moderatori/ce: Potica, Nana1971

Pariz

PostPostao/la Buhtlica » 11 vel 2015, 11:27

Molim dobre ljude koji imaju malo vremena za sve što im padne na pamet povezano s prvim posjetom Parizu.
Išli bismo ovo ljeto, vodili bismo moju mamu kao dar za 70. rođendan. Ona je već bila jednom, ali daaavno, a mi još nismo bili.
Prvo me zanimaju letovi. Koliko sam vidjela, nema jeftinih iz Zagreba. Ili sam nešto propustila?
Vlak? Autobus? Je li netko išao tako?
Potom smještaj. Koje hotele ili lance hotela preporučujete? U kojim dijelovima Pariza da tražim? Koje da izbjegavamo?
Hrana? Preporuke restorana i slično.
Karte za prijevoz gradom? Kakve? Gdje se kupuju?
Uglavnom, ništa ne znam. :)

hvala unaprijed! :kiss

PS Ako nam kojim slučajem otpadne Pariz, u obzir dolazi i Amsterdam. Možda i Rim.
Z. 2002.
J. 2003.

"Some people never go crazy. What truly horrible lives they must lead."
Avatar
Buhtlica
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2208
Pridružen/a: 12 stu 2002, 11:37
Lokacija: ...in dreams...

Re: Pariz

PostPostao/la Nanoibeba » 11 vel 2015, 11:35

propustila si akciju. Bila je prije, mislim dva tjedna - cijena po glavi je bila gga 900 kn. E sada, hoće li CA ponovno imati istu, ne znam

moj sistem je da prvo uzmem kartu, odnosno riješim prijevoz, tako da znam termin.
Tek onda tražim smještaj - mi s djecom ne idemo u hotele nego isključivo u apartmane.

Tek kada to dvoje imam riješeno, kreće planirannje.

Imaš na forum.hr brdo tema o raznim putovanjima, povoljnim kartama, te teme po gradovima.

Teško će ti netko nešto savjetovati ako odmah pitaš za tri grada.
Avatar
Nanoibeba
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 768
Pridružen/a: 16 lip 2005, 09:33

Re: Pariz

PostPostao/la palunkica » 11 vel 2015, 11:44

Meni se čini da leti Ryan iz Zadra, provjeri.

Mi smo u Pariz letili iz Beča, povratna karta Air Franceom je bila 100 eura, pa se isplati gledati i druge prijevoznike, obično je iz Zagreba najskuplje. A ako vas je više isplati vam se malo muke.

Što se smještaja tiče, ja bi gledala lance, Ibis, Novotel, Mercure (isti vlasnik kao i Ibis), možda neke druge, ne padaju mi sad na pamet.

Smještaj - meni osobno je najljepši Quartier Latin, ali mislim da ne bi pogriješili bilo gdje u centru - ako ste izvan centra onda ti je najbolje pogledati na tripadvisoru komentare ljudi - pišu kakav je kvart jer se tu stvari mijenjaju i neki kvartovi nisu sigurni.

Prijevoz - metro je odličan, mi smo išli i Hop on Hop off busom, kako smo bili kratko u Parizu (išli smo zapravo u Disneyland) to nam je bilo super jer smo dobili i neki popust na karte za Disenyland. Kad sam ja ranije bila sama na duže išla sam metroom.

Alternativa - Rim - leti Vueling iz Zagreba, dakle ima jeftinih karata, smještaj i sve ostalo je puno jeftinije nego u Parizu. I sam grad je za obići pješice.
zvrkic 12/02
Avatar
palunkica
od opernballa do heavy metala
 
Postovi: 38138
Pridružen/a: 15 tra 2004, 11:55
Lokacija: Životinjska farma

Re: Pariz

PostPostao/la Buhtlica » 11 vel 2015, 11:56

Hvala.
Nisam mislila odmah tražiti savjete za 3 grada, samo sam navela da ako otpadne Pariz mislimo i na nešto drugo. Ali Pariz nam je prvi.
Idem gledati i druge prijvoznike iz drugih gradova. I navedene hotele. Hvala još jednom.
O da, idem i na forum.hr. to sam posve zaboravila. Hvala.

palunkice - do Beča ste išli autom? ako da, gdje ste ga ostavili/parkirali?
Z. 2002.
J. 2003.

"Some people never go crazy. What truly horrible lives they must lead."
Avatar
Buhtlica
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2208
Pridružen/a: 12 stu 2002, 11:37
Lokacija: ...in dreams...

Re: Pariz

PostPostao/la palunkica » 11 vel 2015, 12:00

Do Beča smo išli autom, imaš razna parkirališta, ovo naše nije bilo nešto skupo, možda 10tak eura po danu. Troje nas je i isplatilo nam se na cijeni karte.

Zadar ti ima jeftino parkiranje, isto do 70 kuna. Ljubljana još i jeftinije.

Opcija ti je i Trst - isto nije skupo parkiranje. I Budimpešta, ljudi dosta putuju iz Budimpešte, ja moram priznati da nisam nikad probala.

Edit, a jesi vidjela ovo, došlo mi maloprije mailom

https://travel.ekupi.eu/
zvrkic 12/02
Avatar
palunkica
od opernballa do heavy metala
 
Postovi: 38138
Pridružen/a: 15 tra 2004, 11:55
Lokacija: Životinjska farma

Re: Pariz

PostPostao/la Nanoibeba » 11 vel 2015, 12:17

St Germain ti nije loš kvart za smještaj. mi smo bili kod Bastille - isto dobro i Marais. Samo treba paziti koji su kvartovi opasni i nepreporučljivi za smještaj. Mi obično biramo nešto tako da barem neke atrakcije možemo obaviti pješice. Javni prijevoz im je odličan, iako nije jeftin. Mi smo uzimali višednevne karte ali je možda bolje uzeti karnet.

Ono po čemu ja pamtim Pariz su igromne gužve. Ja pola toga ne bih niti čekala niti išla pogledatim, nego bih se šetala gradom, ali djeca su htjela.

Disneyland - definitivno najgluplje potrošenih brdo novca, ali kaj ćeš. To su isto klinci htjeli - a na kraju se rekli da im je Gardaland bolji
Avatar
Nanoibeba
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 768
Pridružen/a: 16 lip 2005, 09:33

Re: Pariz

PostPostao/la TanjaMT » 11 vel 2015, 12:33

Pariz imam i ja na piku, mislim da se isplati uzeti neki od Paasporta, Paris City Pass ili Paris Visit Pass, ovisno od plana sta zelite posjetiti.
Ryan Air leti iz Budimpeste za Pariz, vjerovatno nude i parking na aerodromu za relativno normalne cijene.
Avatar
TanjaMT
kile su mi ko bitcoin
 
Postovi: 5236
Pridružen/a: 16 ruj 2005, 22:01
Lokacija: uvijek ista

Re: Pariz

PostPostao/la latica » 11 vel 2015, 12:53

Ja isto preporučam St Germain za smještaj. Doduše mi smo izajmili mali stančić u tom kvartu i super mi je bio jer ima puno restorana i to onako - lijepih i ne totalno turističkih. navečer bi tamo šetali i bilo nam je lijepo - činilo mi se skroz sigurno, to hoću reći. A opet je blizu za pješice šetat po gradu i obići gotovo sve što hoćeš (barem u jednom smjeru).
Mi nismo uzimali nikakve te karte s popustima za neke atrakcije, Louvre je i tako iznenađujuće jeftin, ostalo nam se nije dalo previše natrpavat takvih stvari, nego smo lutali gradom i uživali u tome. Za prijevoz smo uzeli karnet karata i to smo koristili kad je trebalo. A Eiffelov toranj preporučam unaprijed rezervirat i kupit kartu preko neta da se ne čeka tamo. Nama je to bilo jedino gdje smo dugo čekali.

da, karte smo bili uzeli preko akcije CA, bilo je to prije par godina,ali bile su 99 eura, povratne iz ZG-a.
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7412
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: Pariz

PostPostao/la pulse » 11 vel 2015, 13:08

Ja sam bila u dijelu grada Porte d'Orleans. To je jug, a za Pariz važi neko nepisano pravilo da je sjever opasan. Za metro se obično uzima "karnet" iliti 10 karata, a koliko se sjećam iste karte važe i za autobus. Od hotela su meni najbolja varijanta Ibis i Novotel u smislu odnosa kvalitet-cijena. Ne znam baš za Marais, jeste da je lijep i šik i boemski, ali vjerovatno cijene nisu tako povoljne, pluš što tu cirkuliše sav svijet koji posjeti Pariz.
Hrana je skupa i meniji su nerijetko samo na francuskom, meni je bilo teško izabrati gdje da sjednem i šta da jedem i baš nemam neku preporuku.
Avatar
pulse
atletičarka
 
Postovi: 1327
Pridružen/a: 13 svi 2006, 10:13
Lokacija: CG

Re: Pariz

PostPostao/la Nanoibeba » 11 vel 2015, 13:15

mi smo bili jako blizu Maraisa - predobru ulicu i stan smo izabrali - imaš restorana, pekarnica, dućana, svaki kvart ima plac - ono - predobro. Mi smo dosta jeli doma - fois gras <3 , sir i boca vina - što ćeš više. u restoranu bi uglavnom nešto krivo naručili. Djeca su se raspametila njihovim kolačima

Mi smo do 2. kata Eiffelovog išli špješice jer je bila očajna gužva - i to je ispalo baš dobro.

Obavezno u D'Orsay - on mi je možda otsao u najboljem sjećanju od svih muzeja - OK u Pompidur nismo niti išli

Najviše me razočarao Monmarte - sa hordom turista.

Otoci su mi fora, i onaj na kojem je Notre Dame, a još više onaj manji
Avatar
Nanoibeba
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 768
Pridružen/a: 16 lip 2005, 09:33

Re: Pariz

PostPostao/la snowwhite » 11 vel 2015, 14:14

Mi smo bili pred evo računam 8 godina. Bome davno.
Išli smo avionom a smještaj smo imali besplatan u blizini Montparnassea. Frendica je tada živjela u Parizu pa nam je ustupila stan dok je ona bilo u zg.
Taj kvart je super, sve je blizu i u cenar smo išli pješke. Ok bili smo i bez djece tada.

Ono što sam htjela zapravo je napisati što preporučam svakako ako uspijete ugurati u raspored.
Izlet u Giverny, mjesto gdje je Monetova kuća, prekrasan vrt, čuveni most. Divno iskustvo. Mi smo išli u svojem aranžmanu s vlakom iz Pariza možda nekih sat vremena vožnje.
Dalje u Parizu izdvojite si jedan dan ili barem pola za la vilette. to je kao neki znanstveni park. čudo jedno, mene je oduševilo. Proguglaj.
pompidou smo samo prošetali, nismo išli ni na kakve događaje. nismo znali odabrati, cijene nisu baš pristupačne. efektno je samo i kao građevina.
za louvre nisma sigurna da li je baš za ići s djecom, preogroman, velika gužva, djeci umjetnost ne znači baš puno. možda u moderni :)

naravno eiffelov toranj, champs elysees, notre dame, crkva iz amelie :) Sacré-Cœur, onaj novi kvart la defense...ma ima toga
ajme ajme kako divan grad :luv
mi smo jeli vani svega par puta u restoranima, uglavnom fast food, sendviči, ili doma nešto na brzinu. Zapamtila sam da su imali neke restorančiće za 10€ cijeli meni imaš ponuđeno nekoliko predjela, nekoliko glavnih, nekoliko deserata pa si sam kombiniraš. Imaju neki svoj lanac brze hrane ne znam sad točno kako se zvao a poznat je bio po bifteku pa je mm guštao tamo.
Veliki 13.10.2008.
Mali 21.12.2010.
Bebač 07.07.2012.
Avatar
snowwhite
Nije unikat!
 
Postovi: 6318
Pridružen/a: 20 svi 2008, 10:18
Lokacija: Zagreb

Re: Pariz

PostPostao/la Adorabla » 11 vel 2015, 16:18

ja sam samo išla po muzejima i skitala se gradom vozila metroom i to mi je bilo dovoljno. Kad uz to dodaš da sam u pauzama išla u galerijice i muzeje onda možeš otprilike odbiti osjećaj kakva sam osoba :lol I Pompidour i Orsay i Piccasso muzeji su bili odlični. Louvre je velika gužva ali ni Orsay nije nešto pošteđen. Uvijek ima i malih galerijica koje su tako simpatične i tako ti otvaraju nove vidike. Od onako još nekih znamenitosti (osim Sacre Coeur, Notre Damme, Eiffel itd) ja sam išla i na Pere Lachaise :nata
i obavezno sam morala vidjeti i Theatar radi Fantoma u Operi. Htjela sam si dočarati zaplet i te ulice.
Avatar
Adorabla
Medena
 
Postovi: 27744
Pridružen/a: 17 tra 2004, 13:30

Re: Pariz

PostPostao/la palunkica » 11 vel 2015, 16:22

Treba vidjeti sve. Ne zaboravi Jeu de Paume - muzej impresionista, meni od svih najbolji.

Louvre bi ja preskočila, pogotovo s djecom.
zvrkic 12/02
Avatar
palunkica
od opernballa do heavy metala
 
Postovi: 38138
Pridružen/a: 15 tra 2004, 11:55
Lokacija: Životinjska farma

Re: Pariz

PostPostao/la † Sanika » 11 vel 2015, 16:55

Pauleta, 6.2.2003
Maksimović, 4.2.2009.
Avatar
† Sanika
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4152
Pridružen/a: 16 kol 2002, 14:24
Lokacija: Zagreb

Re: Pariz

PostPostao/la palunkica » 11 vel 2015, 16:58

I ja sam im frendica na fejsu ali brate mili pretjeruju, svaki dan po 500 ponuda - kad malo gledaš njihove hotele, odnosno smještaj u cjelini skužiš da se uglavnom radi o totalnom užasu.

Zapravo, ovisi o afinitetima, ja ne želim s obitelji biti u nekom nesigurnom kvartu ili hotelu u kojem će me izjest stjenice :ajme
zvrkic 12/02
Avatar
palunkica
od opernballa do heavy metala
 
Postovi: 38138
Pridružen/a: 15 tra 2004, 11:55
Lokacija: Životinjska farma

Re: Pariz

PostPostao/la Adorabla » 12 vel 2015, 10:53

Ne zaboravi Jeu de Paume - muzej impresionista, meni od svih najbolji.

xxxxxx
kako sam zaboravila :ajme
Avatar
Adorabla
Medena
 
Postovi: 27744
Pridružen/a: 17 tra 2004, 13:30

Re: Pariz

PostPostao/la skorpionka » 12 vel 2015, 11:48

Ja bi s Adorablom u Pariz :) isto sam se predoziravala muzejima. Bila sam tri puta, u dosta neatraktivnim terminima, dvaput veljaca, jednom studeni, nigdje nije bilo prevelike guzve. Zelja mi je otici u proljece.
“However beautiful the strategy, you should occasionally look at the results.”
Avatar
skorpionka
kimera a la vache
 
Postovi: 12180
Pridružen/a: 10 kol 2001, 13:21

Re: Pariz

PostPostao/la Buhtlica » 12 vel 2015, 12:35

palunkica je napisao/la:Do Beča smo išli autom, imaš razna parkirališta, ovo naše nije bilo nešto skupo, možda 10tak eura po danu. Troje nas je i isplatilo nam se na cijeni karte.

Zadar ti ima jeftino parkiranje, isto do 70 kuna. Ljubljana još i jeftinije.

Opcija ti je i Trst - isto nije skupo parkiranje. I Budimpešta, ljudi dosta putuju iz Budimpešte, ja moram priznati da nisam nikad probala.

Edit, a jesi vidjela ovo, došlo mi maloprije mailom

https://travel.ekupi.eu/


baš ću pogledati i te parkinge, zvuči kao dobra mogućnost. i ne skupa. hvala!
Z. 2002.
J. 2003.

"Some people never go crazy. What truly horrible lives they must lead."
Avatar
Buhtlica
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2208
Pridružen/a: 12 stu 2002, 11:37
Lokacija: ...in dreams...

Re: Pariz

PostPostao/la Buhtlica » 12 vel 2015, 12:39

hvala svima. imam sad posla sve to istražiti. ;)
prvo sam razmišljala samo o hotelima, no možda pogledamo i neke stanove za najam.
louvre- ja bih, ali nisam sigurna koliko će djeci biti zanimljiv.
disneyland - nadam se da ćemo ga moći izbjeći. bili smo u gardalandu, ovo mi se čini gubitkom vremena.
ja bih se samo šetala i bauljala... uživala. polako.
vidjet ćemo.
Z. 2002.
J. 2003.

"Some people never go crazy. What truly horrible lives they must lead."
Avatar
Buhtlica
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2208
Pridružen/a: 12 stu 2002, 11:37
Lokacija: ...in dreams...

Re: Pariz

PostPostao/la sgrafaha » 12 vel 2015, 13:33

Zene su sve rekle,ja bih samo savjetovala opciju smjestaja -stan ukoliko ostajete dulje(vise od 4 dana mozda),to ja planiram za slijedeci posjet Parizu(mora biti ljeto,minimalno 7 dana,i kvartovi Marais,Germain i bez posjeta Disneyland tman da je sve dzaba :lol ,Pariz je sasvim dovoljan).Mi smo bili u hotelu koji je ustvari zadnji kat bolnice koja se bukvalno naslanja na Notre Dame ;) ,odlicno povezano,savrseno cisto, iz kreveta pogled na tornjeve crkve,cijena je bila fantasticna tada,nasla sam ga na trip advisor-pogledaj tamo forum Paris :dada
Avatar
sgrafaha
Beznik Too-Neki S'Mastu
 
Postovi: 1650
Pridružen/a: 28 tra 2005, 11:51

Re: Pariz

PostPostao/la Krumpirić » 12 vel 2015, 13:37

mi smo našli divan stančić preko airbnb

obavezno znanstveni muzej za djecu :)
Avatar
Krumpirić
Cobra 11
 
Postovi: 11607
Pridružen/a: 17 sij 2005, 22:46

Re: Pariz

PostPostao/la Margot » 12 vel 2015, 13:57

Ako se nađe vremena, preporučujem posjetiti neki buvljak, npr. marché aux Puces ili marché de Montreuil, a u slučaju lijepog vremena svakako Versailles. :)
samozvana špijunka
Avatar
Margot
konkavna
 
Postovi: 459
Pridružen/a: 05 lip 2007, 11:42

Re: Pariz

PostPostao/la Nanoibeba » 12 vel 2015, 14:03

mi smo isto uzeli stan prek airbn -a - dvorišna zgrada. naspavali smo se ko nikad - tišina po noći za ne povjerovati u tak velikom i bučnom gradu.
Sajmovi antikviteta - smrzneš se od cijene.

Našima je Louvre bio zanimljiv, ali smo odabrali samo dio za pogledati. Versailles je i kod nas bio must have.

mene se najviše dojmio Eiffelov toranj - ali ne znam bih li išla ponovno u onaj stakleni lift.

ali da se radilo ono što sam ja htjela - šetali bi samo gradom i ispijali kave. Ne bih ušla u niti jedno mjesto s gužvom. Na Notre damu smo zapeli - kako je to malo- reguliraju penjanje spuštanje, ali je negdje zapelo pa smo dosta dugo bili "zarobljeni" gore
Avatar
Nanoibeba
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 768
Pridružen/a: 16 lip 2005, 09:33

Re: Pariz

PostPostao/la lara72 » 12 vel 2015, 14:32

Mi odsjedamo kod prijatelja u Montmartru. Meni je taj kvart predivan, duša grada sa prekrasnim pogledom na Pariz. Ima hrpa zanimljivih galerija i malih šarmantnih restorančića. Svakako sa klincima pogledati prirodoslovni i znanstveni muzej a izbjeći Disneyland (puno lošiji od američkih i većinu europskih zabavnih parkova). Za odrasle preporuka da posjete neku od pariških tržnica (to je mm-u na vrhu zelja gdje god putujemo). Nas se dojmila Marché Raspail. :dada
lara72
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1435
Pridružen/a: 07 ožu 2003, 17:27
Lokacija: zagreb

Re: Pariz

PostPostao/la Nanoibeba » 12 vel 2015, 15:00

svaki kvart ima tržnicu - a francuske su stvarno odlične. Izbor peradi (ptica), pašteta, hlčadetina i sireva je nevjerojatan
Avatar
Nanoibeba
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 768
Pridružen/a: 16 lip 2005, 09:33

Re: Pariz

PostPostao/la mao » 12 vel 2015, 15:14

Ako planiraš let iz Trsta, Parkiralište na aerodromu bilo je prije petnaestak godina besplatno. Meni je automobil ostao tamo dva tjedna i nije mu se dogodilo ništa (dobro, nije bio neki auto, pa ga možda nitko nije htio ;) )
Avatar
mao
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 427
Pridružen/a: 23 srp 2012, 12:22
Lokacija: provincija, zapad

Re: Pariz

PostPostao/la Beppa Joseph » 12 vel 2015, 20:22

Mi smo bili u svibnju i prosincu. Nakon prosinca mi se više nije ni išlo u Pariz i u svibnju smo bili par dana samo zbog toga što nam je bio usput do Bretagne. No kad sam vidjela svibanjski Pariz, skroz sam se zaljubila :le

Odsjeli smo u Maraisu, ali se više ne sjećam imena hotela, znam da je bilo 10 min do Notre Dama.

Nemam neku preporuku, jeli smo po usputnim prčvarnicama i posjetili glavne muzeje. Najveći gušt nam je bio koncert u saint chapelleu. To jesu koncerti za turiste, ali ugođaj je predivan :luv

hahahaha, stvarno je to program za turiste, posebno američke, vidim da se nije promijenio već dvije godine :hahaha

http://www.classictic.com/en/concerts_a ... 55/222144/
:luv Post 21,6
Avatar
Beppa Joseph
normalna mama
 
Postovi: 8112
Pridružen/a: 17 ruj 2008, 10:59

Re: Pariz

PostPostao/la Tinica » 13 vel 2015, 11:27

Ako ti nije bitan luksuz hotela već super cijena i savršena lokacija onda obavezno uzmi ovaj hotel http://www.hotel-troyon-paris.com/
Hotel se nalazi doslovce dvije minute od Avenue des Champs-Élysées. Mi smo u hotel išli na wc koliko nam je bio blizu.
Ma drito se nalazi na stanici Charles de Gaulle - Etoile. Ok, ako ti je prvi put znam da ti to ništa ne znaći ali to ti je kao da si u hotelu Dubrovniku u Zagrebu.
Hotel je maleni, imali smo nočenja na bazi doručka a cijena je zbilja bila super. Mislim da smo za 4 noći platili za 4 osobe oko 2.000,00 kuna :lol
Ali iskreno kad idemo ovako na kraće u evropske metropole meni je bitan samo i isključivo položaj hotela. Jer iz hotela smo izlazili ujutro nakon doručka i vračali se u njega navečer iza 9 na tuširanje i spavanac. I drugi dan sve ispočetka... žali bože novaca za neke skuplje hotele... ;)
slika
slika
Avatar
Tinica
Sveta krava
 
Postovi: 10473
Pridružen/a: 03 vel 2003, 11:56
Lokacija: ZAGREB - PURGERKA

Re: Pariz

PostPostao/la Buhtlica » 13 vel 2015, 20:57

uopće mi nije bitan luksuz hotela jer kanimo u njemu samo spavati i eventualno doručkovati.
budem istražila i to i stanove.

sjajne ste cure s toliko korisnih podataka! :kiss
Z. 2002.
J. 2003.

"Some people never go crazy. What truly horrible lives they must lead."
Avatar
Buhtlica
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2208
Pridružen/a: 12 stu 2002, 11:37
Lokacija: ...in dreams...

Re: Pariz

PostPostao/la Beppa Joseph » 13 vel 2015, 21:16

mi smo bili ovdje, našla sam među mailovima rezervaciju

http://www.pratichotelparis.com/

fakat samo za prespavati, nije bio skup, a nismo ni jeli tamo

sjećam se da su prigovori na njega bili ponajviše na usko stubište bez lifta

da sad idem, uzela bih isto preko airbnb-a, više me hoteli uopće ne privlače (osim da mi besplatno uleti nešto jako dobro :lol )
:luv Post 21,6
Avatar
Beppa Joseph
normalna mama
 
Postovi: 8112
Pridružen/a: 17 ruj 2008, 10:59

Sljedeća

Natrag na Mame (i tate!) u akciji

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.

cron