Sada je: 17 sij 2021, 05:09.

Klima uređaj, molim iskustva

Svaštara - informacije o svemu i svačemu, što i gdje kupiti (od haljine do parketa), kamo na izlet, čime i kako čistiti, kako sve to platiti...

Moderatori/ce: Potica, Nana1971

Klima uređaj, molim iskustva

PostPostao/la † Volvo » 11 kol 2015, 09:57

Na što treba obratiti pažnju kod kupovine klima uređaja, treba mi kombinirana verzija (s grijanjem) i split sistem? Koji proizvođač - molim preporuku i iskustva?

Unaprijed hvala :vi
† Volvo
na solarni pogon

Re: Klima uređaj, molim iskustva

PostPostao/la nevenera » 11 kol 2015, 10:07

mi imamo mitsubishi G-inverter klimu
zimi se grijemo (isključivo) na nju, 35m2 dnevni boravak. ljeti se hladimo. radim 18h dnevno, osim 2-3 mjeseca godišnje kad ne treba ni hlađenje ni grijanje. dakle puni pogon. rate su nam se smanjile u odnosu na prije za oko 100 kn mjesečno.
mm čisti filere jednom tjedno, 2x godišnje servisiramo
prezadovoljni smo.
nevenera
idejni kreator MUD-a

PostPostao/la Barbi » 11 kol 2015, 10:28

Volvo, jedino ti je bitno da je garancija što duža. :)
Ja imam Samsung klimu, već joj je 12 godina, radi ko urica. Doduše, ne grijemo se na nju.

Sveki ima neku preskupu klimu, triput skuplju od te moje i crkla je za četiri godine, motor je krepao, sad su je popravljali, 1500 kn popravak. :ne

Tako da... samo garanciju gledaj.
We do not see the things as they are, we see the things as we are. :proljece
Barbi
gospođa pukovnica

PostPostao/la mrs. eastwood » 11 kol 2015, 23:06

uzmi u obzir i cijenu ugradnje. posebno ono dodatno što se računa "po metru" cijevi, kabela, čega. Tipa u cijenu su uračunata tri metra instalacija od unutrašnje do vanjske jedinice - onda sve preko se naplati tipa 400 kn/m (+pvd). sad ako ste razvukli za jedan ekstra metar to su u stvari 2x400kn jer je metar prema vanjskoj i metar prema unutarnjoj jedinici.
Ne znam je li svi tako računaju, ali neki znam da da. Nas je to prilično zateklo.
mrs. eastwood
Sveta krava

Natrag na Mame (i tate!) u akciji

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.