Sada je: 29 ožu 2024, 08:03.

Pranje robe cijeli dan ili svaki dan?

Svaštara - informacije o svemu i svačemu, što i gdje kupiti (od haljine do parketa), kamo na izlet, čime i kako čistiti, kako sve to platiti...

Moderatori/ce: Potica, Nana1971

Re: Pranje robe cijeli dan ili svaki dan?

PostPostao/la latica » 14 sij 2016, 10:09

ivana7997 je napisao/la:nemoj sugamane u ovaj topic, to imamo na 20 stranica, jedva je stalo :lol

mislim da ne prođe tjedan da se tog topica ne sjetim :lol
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7412
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: Pranje robe cijeli dan ili svaki dan?

PostPostao/la latica » 14 sij 2016, 10:35

ja moram priznat, sad kad sam pročitala drugu stranu do kraja, da mislim isto kao i snow ;) meni nije bitno da to sve nešto miriši na kilometar po sintetičkom mirisu, mislim i tako stavim minimalno omekšivača i nije mi problem obući djeci robu dva dana za redom (izuzev gaća i čarapa) ako nije zaprljana odnosno zaflekana- hranom, blatom i sl. Evo baš sam ih sinoć gledala, ni mrljice na njima, zima je - nije da se znoje u tome, nije ni zgužvano osim što stariji uvijek izvuče koljena na trenirkama i sad ja to da bacim u mašinu moram vadit i sušit i slagat i nosat okolo, a čemu? ja to vidim stvarno ko da sama sebi stvaram dodatni posao bez potrebe. neće se razbolit ako su dva puta isto obukli niti će im šta bit, a meni je nepotrebno da robujem stalno vešu i kući. ovako ja nekad to pranje i sve ni ne osjetim, jer se obavi u hodu i gotovo. čak mi i tako nekad ide na živce, a di da si uduplam :ajme
ljeti im svaki dan promijenim robu jer se uprljaju vani i uznoje, ali ovako zimi nema mi potrebe.

i pčelice isto sam kad sam bila doma i dojila bila cijeli dan u istoj majici iako se malo pokapala od mlijeka, stvarno bi samo veš prala da sam se stalno presvlačila.

i ništa ne kuham, osim ako skupljam baš stoljnjake i kuhinjske krpe pa imam posebnu mašinu toga. čak sam i pelene prala na 60 uvijek.
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7412
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: Pranje robe cijeli dan ili svaki dan?

PostPostao/la MaminMacak » 14 sij 2016, 10:48

Ja isto tako ko latica, ne pretjerujem s pranjem robe ako je čista.
Mirišljava nije nikad jer omekšivač uopće ne koristim, nekad stavim umjesto omekšivača mješavinu sode bikarbone, alkoholnog octa i eteričnog ulja pa malo zamiriši.
S tim da im ja niti ljeti ne presvlačim robu svaki dan ako nije prljava, dječji znoj nema mirisa do nekog predpuberteta pa se tako sad manji još šverca, a velika se nekad niti ne uznoji pa može i ona 2 dana nositi isto. U biti i za mene vrijedi sve isto kao i za njih.
pupoljcica 2002

etiketic 2009
Avatar
MaminMacak
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2447
Pridružen/a: 15 pro 2004, 18:40
Lokacija: Zagreb zapad

Re: Pranje robe cijeli dan ili svaki dan?

PostPostao/la Vicky & Mama » 14 sij 2016, 10:50

Ispadam ode najluđa :cigle to je genetika, izgleda da sam povukla na svoju babu koja je bila bolesno pedantna i ravnala robu u ormaru drvenim metrom :lol da se razumimo to ipak ne radim... još :lol
19.04.2011. V
30.06.2015. L
Avatar
Vicky & Mama
centrifugirana
 
Postovi: 3324
Pridružen/a: 10 tra 2012, 11:40
Lokacija: Šibenik

Re: Pranje robe cijeli dan ili svaki dan?

PostPostao/la Barbi » 14 sij 2016, 11:02

Omekšivač ni ja uopće ne koristim, ne volim te mirise a mekano je ionako sve zbog sušilice.
Mi imamo puno robe za pranje jer se svi bavimo nekim sportom. Cure imaju triput tjedno trening, dečko svaki dan, mi odrasli povremeno idemo na trčanje - ništa u čemu si se ful preznojio ne možeš ponovno obući. Moooožda tajice ali nekad i one budu mokre pa nema smisla.
Klinci nakon što su čitav dan u školi u nekoj majici, u njoj jedu tri obroka i igraju nogomet pod odmorom - pa nema šanse da je još jednom obuku. :lol :lol
U hlačama se obično kleči po podu učionice, hodniku ili na igralištu. :roll
Ja zaista rado ne bi sve prala nakon nošenja, ali najčešće nemam izbora.
I jakne isprljaju užasno, najmanje jednom mjesečno moram oprati jakne.
We do not see the things as they are, we see the things as we are. :proljece
Avatar
Barbi
gospođa pukovnica
 
Postovi: 28726
Pridružen/a: 07 vel 2002, 12:29
Lokacija: Zg

Re: Pranje robe cijeli dan ili svaki dan?

PostPostao/la Vicky & Mama » 14 sij 2016, 11:09

Barbi utješila si me :lol Ja svako malo navratim pročitati jesam ja stvarno jedina koja stalno pere ili nas ima još :p
Btw omekšivač stavljam neko sensitive (jer nemam sušilicu), ali zato uvijek dodatno ispirem ;) ne miriše mi roba jako po deterdžentima, ali volim da je friško oprana...
19.04.2011. V
30.06.2015. L
Avatar
Vicky & Mama
centrifugirana
 
Postovi: 3324
Pridružen/a: 10 tra 2012, 11:40
Lokacija: Šibenik

Re: Pranje robe cijeli dan ili svaki dan?

PostPostao/la Nana1971 » 14 sij 2016, 11:23

već sam se ranije čudila curama koje svoje hlače peru nakon jednog nošenja, mislila sam da sam valjda ja čudna, al vidim da nisam jedina čudakinja :p
ne sjedim vani po klupama ni po zemlji, guzu sa kućnog kreveta prebacim na sjedalo u autu pa na uredsku stolicu (na kojoj samo ja sjedim). ako se na zakapam nečim jedući, ne vidim potrebe da svaki dan perem hlače ili suknju/haljinu.
Zemlja je smrtnim sjemenom posijana Ali smrt nije kraj Jer smrti zapravo i nema
I nema kraja Smrću je samo obasjana Staza uspona od gnijezda do zvijezda. Mak Dizdar
Avatar
Nana1971
blissful reduša
 
Postovi: 24551
Pridružen/a: 18 tra 2002, 13:33
Lokacija: ovčica na Božjem pašnjaku

Re: Pranje robe cijeli dan ili svaki dan?

PostPostao/la Barbi » 14 sij 2016, 11:28

Slažem se Nano, pokušavam to primijeniti i na djeci ali nikako da usvoje :lol
Doduše, ja se svaki drugi dan zasvinjim po hlačama dok jedem. :ajme
We do not see the things as they are, we see the things as we are. :proljece
Avatar
Barbi
gospođa pukovnica
 
Postovi: 28726
Pridružen/a: 07 vel 2002, 12:29
Lokacija: Zg

Re: Pranje robe cijeli dan ili svaki dan?

PostPostao/la Ina66 » 14 sij 2016, 11:34

Nana1971 je napisao/la:već sam se ranije čudila curama koje svoje hlače peru nakon jednog nošenja, mislila sam da sam valjda ja čudna, al vidim da nisam jedina čudakinja :p
ne sjedim vani po klupama ni po zemlji, guzu sa kućnog kreveta prebacim na sjedalo u autu pa na uredsku stolicu (na kojoj samo ja sjedim). ako se na zakapam nečim jedući, ne vidim potrebe da svaki dan perem hlače ili suknju/haljinu.

:dada
djeci pokušavam usaditi isto, kao i Barbi, ali teško mi ide :lol
primjer od nedjelje - E. je ustala, obukla hlače i majicu u kojima je bila samo doma, nije se valjala po podu, a i da je to je samo naša kućna prašina + pokoja pseća/mačja dlaka, i onda navečer samo baci robu u košaru za pranje. onda ja vadim i objašnjavam zašto će to nositi još par puta
druga stvar je kad idu vani, to ide drito u pranje jer se valjaju po igralištu, sjede po klupama...

edit: najveći problem mi je MM
njemu su sve majice zaflekane jer se redovito zalije kavom :gaah
Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33920
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split

Re: Pranje robe cijeli dan ili svaki dan?

PostPostao/la thalia » 14 sij 2016, 11:41

mi imamo tri vrste hlača. za doma - te se peru jednom tjedno, za među ljude (škola, vrtić, posao) - te se peru svaka tri, četiri dana. i park hlače - ajmemenimajkomoja. moj ekvivalent njihovih hlača za park su "hlače za šetanje psa".
imam i cipele za šetanje psa, tojest stare bk tenisice. stoje pred vratima koliko puta sam ugazila u drekece :gigl
Doorbells and sleigh bells and schnitzel with noodles
Avatar
thalia
Von Trapp
 
Postovi: 14371
Pridružen/a: 31 sij 2007, 22:58
Lokacija: cicely, alaska

Re: Pranje robe cijeli dan ili svaki dan?

PostPostao/la Mala Bornica » 14 sij 2016, 11:43

spadam u ove koje oblace par dana istu odjecu, dok ne zasmrdi ili se zafleka :).

imam sina (tinejdjera) koji ide iz krajnosti u krajnost: nosio bi po2 tjedna istu robu (i za treninge i za skolu i za sve), a na pranje bi bacio i npr. kajseve i cistu slozenu ispeglanu robu, jer je jednostavnije baciti na pranje nego sloziti u ormar. carapojedac ima i kod nas posla, pa isti taj sin nosi razlicite carape bez problema.
B, 2001.
E, 2002.
D, 2011.
Avatar
Mala Bornica
Sunčeko
 
Postovi: 15989
Pridružen/a: 08 tra 2001, 21:47

Re: Pranje robe cijeli dan ili svaki dan?

PostPostao/la † Volvo » 14 sij 2016, 11:49

Čarapojedca zazivam u zadnje vrijeme, stalno nešto pofali (nečija lijeva/desna, da, one nesretne ski budu i tako označene :roll )

Rijetko nakon prvog nošenja hlače idu u pranje, osim kad se npr. vrućom čokolada zalijevaju :mrgreen - neki su pak specijalisti za juhe ali te su hlače obično za čistionicu

Ručno pranje ičega je zamijenjeno eventualno "ručnim" programom u mašini a to nekad (u kombinaciji s ma kako blagom centrifugom :ajme ) skrati vunene stvari, ne možemo se čudom načuditi kako mm još zna narasti pa rukavi pulovera postanu kratki :lol - srećom nema puno pulovera ;)
† Volvo
na solarni pogon
 
Postovi: 3713
Pridružen/a: 13 srp 2005, 10:06

Re: Pranje robe cijeli dan ili svaki dan?

PostPostao/la snowwhite » 14 sij 2016, 12:22

ja se oabevezno presvučem nakon posla pa miris kuhanja nemam.
u kafiće isto baš ne zalazim, kod nas doma se ne puši.

Klince isto presvučem iz školske/vrtićke odjeće kad su treninzi ili odlazak u park po blatu. :dunno
Veliki 13.10.2008.
Mali 21.12.2010.
Bebač 07.07.2012.
Avatar
snowwhite
Nije unikat!
 
Postovi: 6318
Pridružen/a: 20 svi 2008, 10:18
Lokacija: Zagreb

Re: Pranje robe cijeli dan ili svaki dan?

PostPostao/la latica » 14 sij 2016, 12:31

ja valjda imam sreće jer moja cura od 2.5 godine često (ne uvijek naravno) dođe iz vrtića takva da joj robu složiš natrag u ormar ne bi znao koja je čista, a koja već nošena :luv sigurna sam da sam se sad urekla :ajme

i isto se doma obavezno prevučem čim prođem kroz vrata tako da se kućno kuhanje ne osjeti na robi. djecu više ne presvlačim u kućno svaki put jer često idemo popodne na aktivnosti svi skupa pa mi je gubitak vremena stalno ih presvlačit, a ja se brzinski presvčem. ali vikendom i kad ne idemo nikamo ih presvuće,najčešće jer ovaj veliki uništi sve trenirke od klečanja i bacanja po podu.

Vicky & Mama je napisao/la:Ispadam ode najluđa :cigle to je genetika, izgleda da sam povukla na svoju babu koja je bila bolesno pedantna i ravnala robu u ormaru drvenim metrom :lol da se razumimo to ipak ne radim... još :lol

nije li ono tvoja baba ujutro presvlačila posteljinu da ako gosti dođu vide zategnutu i bolesna se po noći digla i promijenila posteljinu jer je bila neopeglana? ja se još nekad na to smijem :hahaha još si ti dobra draga moja ;)
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7412
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: Pranje robe cijeli dan ili svaki dan?

PostPostao/la Vicky & Mama » 14 sij 2016, 13:11

Latice to je ona :zivili baba je ušla u legendu :lol

A sad da rezimiram svoje navike (više zbog sebe nego zbog vas :p )
Dakle, trenutno ne radim jer sam na porodiljnom tako da robu za po kući mjenjam svakodnevno jer se kuha, posprema i ne mogu brate ujutro obući na sebe ono u čemu sam dan ranije bila...
Kad radim (uredski posao) onda znam provući par puta isto.
Moj sin je takav da se šporka i nama je obavezno kupanje navečer i čista roba ujutro.
Kćer je beba pa i nju presvučem često.
Muž je picajzla ka i ja :lol
U kući se ne puši, ali kavane obiđemo 2-3 puta tjedno i ta roba se poslije pere.
Ručno ne perem ništa (za to postoji onaj program "ručno pranje" na makini kako reče i Volvo).
Peglamo gotovo ništa.
Lancune, šugamane i donju robu perem na 90.
Ostalo na 50.
Osjetljivo na 30.
19.04.2011. V
30.06.2015. L
Avatar
Vicky & Mama
centrifugirana
 
Postovi: 3324
Pridružen/a: 10 tra 2012, 11:40
Lokacija: Šibenik

Re: Pranje robe cijeli dan ili svaki dan?

PostPostao/la malamaja » 14 sij 2016, 13:40

pubertet je poguban za vešmašine i za račun za vodu. :mrgreen
svaki dan, možda koji preskočim ali to je onda svetak ili nedjelja :lol
istina, ja imam mašinu od 3,7 kg :mrgreen taman za naše kućanstvo
i sve se pere, od krpa, tepiha, tenisica....torbe, ruksaci.....veš :mrgreen
Give a man a fish and he will eat for a day; teach a man to fish and he will eat for a lifetime; give a man religion and he will die praying for a fish.
Avatar
malamaja
foreverjungfrau
 
Postovi: 5927
Pridružen/a: 09 svi 2001, 11:31
Lokacija: u oblacima

Re: Pranje robe cijeli dan ili svaki dan?

PostPostao/la pčelica_maja_23 » 14 sij 2016, 14:07

cure, ja stvarno ne vidim potrebu da se stalno sve pere i skida svaki dan
to mi je zbilja steta vode i novaca i onečišćuje toliko detarđenta i svega u odvodu
ja zbilja ne stižem djecu kupati svaku večer a ni sebe baš, zaspim, ponekad mi je dan jako hektičan, pa ujutro dok ja dođem na red....
nemam još uvijek pomoć u kući nikako da si to osiguram. sad već ludim
predragocjeno mi je vrijeme da stalno skupljam robu i stavljam suštiti
jednostavno si ne dozvoljavam da mi mora mirišati na umjete mirise omekšivaća i da mi smeta ako malo se osjeti dim ili kuhanje načistoj robi
no ja nosim i traveršu/šircl/pregaču, imam robu za po kući i za van

možda bih i ja sve to radila ali jednostavno sam si pojednostavila i shvatila da ej nepotrebno i dosta sam ekološli zabrijanović pa i to eto a i uštedim što mi puno znači
08.09.2011. jesenska šefica mekog srca
14.04.2013. blaženi nestaško među ženama
05.12.2015 adventska princeza
Avatar
pčelica_maja_23
Kvočka zvana pčela
 
Postovi: 8579
Pridružen/a: 12 sij 2011, 10:43
Lokacija: dječji vrtić

Re: Pranje robe cijeli dan ili svaki dan?

PostPostao/la pčelica_maja_23 » 14 sij 2016, 14:10

ee da isto, i ja kad sam trčala navukla bih majcu dva puta na sebe. osuši se a ionak sam sama vani u maksiću. ko me šnjofa. a sebi sam ok i ne smrdim jer se perem i koristim dezić. ionak se nakon trčanja moraš tuširati.

ma samo je stvar u tome kojoj grupi želiš pripadati east, nama koje se krećemo okolo pomalo šporke ili onima koje svaki dan sve vrte na centrifugi!!
Come to the dark side :hahaha :nata
08.09.2011. jesenska šefica mekog srca
14.04.2013. blaženi nestaško među ženama
05.12.2015 adventska princeza
Avatar
pčelica_maja_23
Kvočka zvana pčela
 
Postovi: 8579
Pridružen/a: 12 sij 2011, 10:43
Lokacija: dječji vrtić

Re: Pranje robe cijeli dan ili svaki dan?

PostPostao/la Mala Bornica » 14 sij 2016, 14:13

pčelica_maja_23 je napisao/la:ee da isto, i ja kad sam trčala navukla bih majcu dva puta na sebe. osuši se a ionak sam sama vani u maksiću. ko me šnjofa. a sebi sam ok i ne smrdim jer se perem i koristim dezić. ionak se nakon trčanja moraš tuširati.

ma samo je stvar u tome kojoj grupi želiš pripadati east, nama koje se krećemo okolo pomalo šporke ili onima koje svaki dan sve vrte na centrifugi!!
Come to the dark side :hahaha :nata



i ja tako sa sportskom robom.
B, 2001.
E, 2002.
D, 2011.
Avatar
Mala Bornica
Sunčeko
 
Postovi: 15989
Pridružen/a: 08 tra 2001, 21:47

Re: Pranje robe cijeli dan ili svaki dan?

PostPostao/la Nana1971 » 14 sij 2016, 14:13

stink with us! :hahaha
Zemlja je smrtnim sjemenom posijana Ali smrt nije kraj Jer smrti zapravo i nema
I nema kraja Smrću je samo obasjana Staza uspona od gnijezda do zvijezda. Mak Dizdar
Avatar
Nana1971
blissful reduša
 
Postovi: 24551
Pridružen/a: 18 tra 2002, 13:33
Lokacija: ovčica na Božjem pašnjaku

Re: Pranje robe cijeli dan ili svaki dan?

PostPostao/la Ina66 » 14 sij 2016, 14:16

pčelica_maja_23 je napisao/la:ja nosim i traveršu/šircl/pregaču, imam robu za po kući i za van

ovako i ja :dada a ako kuham nešto što baš jako "miriše" ili frigam ribu, samo to ostavim preko noći da se prozrači
i ovako mislim da najviše vremena trošim na sakupljanje, prostiranje, kupljenje...robe
pčelica_maja_23 je napisao/la:Come to the dark side

stink with us! :hahaha

:hahaha
Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33920
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split

Re: Pranje robe cijeli dan ili svaki dan?

PostPostao/la Hope77 » 14 sij 2016, 14:29

tusiramo se svaki dan (ljeti i vise, sto mi se cini skroz normalno), cisti smo i uredni (i ispeglane robe, peglanje me opusta :) upalim neku seriju, film, sjednem i peglam i peglam, to mi dode kao meditacija :lol ) minjam lancune svaki tjedan, a palim masinu nekih 3 x tjedno i to mi se cini ok, nekad to budu 2 masine zaredom dan za danom, pa onda bude pauza od nekoliko dana, ali uvik ispadnu 3 masine tjedno

djeca su stvarno uredna, o mm da ni ne pricam, pazi na sve, tako da su rijetkosti da nam je nesto flekano

doma nas je dvoje odraslih, skolarac i bebac od 20 miseci, a masina prima 7 kg

edit: malo kad nosimo neku debelu odjecu, uglavnom su to tanke majice, po kuci uvik imam kratki rukav i preko toga nesto prebaceno, isto tako i mm, od donjih dijelova imam samo tajice, rebe vise i ne nosim, tako da stvarno treba vrimena da se skupi tolika kolicina robe za pranje jer sve je tanko i lagano
Zadnja izmjena: Hope77; 14 sij 2016, 14:34; ukupno mijenjano 1 put/a.
Avatar
Hope77
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2507
Pridružen/a: 13 lis 2005, 23:19

Re: Pranje robe cijeli dan ili svaki dan?

PostPostao/la Mala Bornica » 14 sij 2016, 14:31

Nana1971 je napisao/la:stink with us! :hahaha


:hahaha
B, 2001.
E, 2002.
D, 2011.
Avatar
Mala Bornica
Sunčeko
 
Postovi: 15989
Pridružen/a: 08 tra 2001, 21:47

Re: Pranje robe cijeli dan ili svaki dan?

PostPostao/la Vicky & Mama » 14 sij 2016, 14:42

Nana1971 je napisao/la:stink with us! :hahaha

:lol lude ste!
Ah šta ću, ja spadam pod centrifugirane i nema mi pomoći :nesvist i zato mi cilu zimu stan izgleda kaotično jer stalno nešto perem i sušim :zub
Jedva čekam litoooooo :bis
19.04.2011. V
30.06.2015. L
Avatar
Vicky & Mama
centrifugirana
 
Postovi: 3324
Pridružen/a: 10 tra 2012, 11:40
Lokacija: Šibenik

Re: Pranje robe cijeli dan ili svaki dan?

PostPostao/la mrs. eastwood » 14 sij 2016, 15:36

a ja ću među centrifugirane :lol
ja se stalno presvlačim. dosta se znojim, pješke idem na posao, skupljam klinke iz vrtića pa s njima u parku. a do nedavno sam i dojeća bila...
Avatar
mrs. eastwood
Sveta krava
 
Postovi: 9852
Pridružen/a: 15 ruj 2010, 10:49
Lokacija: Zagreb!

Re: Pranje robe cijeli dan ili svaki dan?

PostPostao/la Barbi » 14 sij 2016, 15:43

Ja ne mogu, jednostavno ne mogu zamisliti da preznojenu pa osušenu majicu opet obučem na sebe. :zub Hlače/ tajice još nekako da, ali majicu ne. Ne mogu si pomoći oko toga i ne perem to na nekom dvosatnom programu pranja već na 40 stupnjeva 45 minuta. Imam i neki fitness program koji pere pola sata, taman da ispere znoj. :)

Da stink with us :lol :lol

A moja djeca kad su išla u vrtić, pa nije bilo šanse da išta što skinu sa sebe obuku ponovo. Bili bi svaki dan toliko prljavi da bi im od znoja po licu ostajale bijele pruge po prašini. :lol :lol
I znalo se prepoznati sve što su jeli za koji obrok. :mrgreen Sad je u školi ajmoreć malo bolje, ali svaki treći dan mi dođe kćer sa pričom "zamisli šta se dogodilo za ručkom" uz naravno prikladne fleke po majici i hlačama. :p
We do not see the things as they are, we see the things as we are. :proljece
Avatar
Barbi
gospođa pukovnica
 
Postovi: 28726
Pridružen/a: 07 vel 2002, 12:29
Lokacija: Zg

Re: Pranje robe cijeli dan ili svaki dan?

PostPostao/la Ina66 » 14 sij 2016, 15:48

Barbi - mi smo isto Mari po robi znali što je bilo za ručak, a i doručak :lol
na Emi nikad ništa

da povučem paralelu - kad M. sprema suđe iz suđerice, to je ajmemajko - sve ispremiješano, a kad to radi E. onda je sve uredno složeno - manje u veće, tanjuri po dezenima i slično
Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33920
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split

Re: Pranje robe cijeli dan ili svaki dan?

PostPostao/la Hajdi » 14 sij 2016, 16:17

Mašinu za robu palim svaki dan, najradije ujutro na 40 stavim sve miješano na kratak program, to je dovoljno za šarenu robu. Objesi mi svekrva koja je doma :klanja, ona mi pobere suhu robu i donese u kuću (sušimo u garaži odnosno tamo gdje nam je peć za centralno). Slažem i peglam vikendom, uglavnom peglam samo košulje. Robe ima svaki dan puna košara. Uz dvije tinejdžerke, dva dečka, dva sportaša, dvoje odraslih koji radimo u uredu ... svaki dan je dovoljno za bar jednu mašinu šarene robe. Kad dođem doma preoblačim se u staru robu za po kući i za kuhanje ali i to mijenjam ako mi smrdi po kuhanju i hrani. Preoblačimo se svi kompletno svaki dan za vrtić, školu i posao, mi veći nosimo iste hlače i po nekoliko dana ali ovi manji mijenjaju sve. Subotom perem posteljinu (ne presvlačim sve krevete svaki tjedan jer jednostavno ne stignem) i naravno sve ostalo. Ručnike i kuhinjske krpe na 90, posteljinu na 60, sve ostalo na 40. Posteljinu, ručnike i čarape i gaće sušim u sušilici, ostalo samo provrtim u sušilici kad je suho i pobrano da "smekšam" robu da se lakše slaže. Specijalnu L robu za trening čuvam i perem u hladnoj vodi na ruke da se ne uništi u mašini. Isto tako na ruke perem osjetljive grudnjake. Treba li reći da stalno imam puno robe u pranju, na sušenju i na čekanju :ajme
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12215
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: Pranje robe cijeli dan ili svaki dan?

PostPostao/la malamaja » 14 sij 2016, 16:23

:lol

ja samo u pmsu patim na mirise :mrgreen ostale dane mogu ići u dvije majce :mrgreen iaoko, objektivno ne znojim se, ne sflekam se...osim kad počne sezona poljoprivredno-vrtlarsko-inih radova. tad je vešmašina moja :yess
juniorka ....ona i čisto stavlja u pranje :roll jednom je dobila nazad pol kante prljavog veša :nesvist koji je par dana bio na toćanju u ormaru a onda back to kanta....
Give a man a fish and he will eat for a day; teach a man to fish and he will eat for a lifetime; give a man religion and he will die praying for a fish.
Avatar
malamaja
foreverjungfrau
 
Postovi: 5927
Pridružen/a: 09 svi 2001, 11:31
Lokacija: u oblacima

Re: Pranje robe cijeli dan ili svaki dan?

PostPostao/la Mirci » 14 sij 2016, 16:33

Svaki dan. Svi se bavimo sportom, dečki svaki dan, mi 3-4 puta tjedno, a i djecja odjeća više nije dječja nego su to muški brojevi... Uz to imam onu od 7kg, ali nema mi pomoći.
Kad se male ruke sloze, sve se moze, sve se moze...
Avatar
Mirci
lovac na trag
 
Postovi: 29426
Pridružen/a: 28 stu 2002, 17:11

PrethodnaSljedeća

Natrag na Mame (i tate!) u akciji

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.