Switch to full style
Svaštara - informacije o svemu i svačemu, što i gdje kupiti (od haljine do parketa), kamo na izlet, čime i kako čistiti, kako sve to platiti...
Odgovori

GPS kids tracking watch

05 lis 2016, 07:50

čini mi se kao jako zgodna stvarčica za mog malog školarca.
ima li netko? kakva su iskustva?

Re: GPS kids tracking watch

05 lis 2016, 08:11

Mene isto zanima. Sad ga vodimo u skolu i idemo po njega ali kssnije bi ovo bilo bas fora! Mm je nabrijan na tu ideju odavno, ali nismo se nista informirali jer nam nece bss brzo trebat!

Re: GPS kids tracking watch

05 lis 2016, 08:19

A zašto? Za koju dob i šta kad se izgubi signal?
Mislim, ja poštujem paranoju
Meni je to sve malo helikopterski ipak.
Do neke dobi moraš s njima, jer što ako se nešto dogodi, udari ga auto, zaustavi se kretanje GPS-a, što onda? Istrčavaš u panici iz kuće? Zoveš? Što radiš?
Od neke dobi ih moraš učiti odgovornosti, telefonu, mobitelu, pitanju za upute, snalaženju u tramvajima i krivim stanicama, dolasku do doma iz svih obližnjih točaka...

A da ih netko otme, razbio bi GPS sat.

Re: GPS kids tracking watch

05 lis 2016, 08:47

Zakaj mislis da bi vam to trebalo?
Ovako na prvu ne vidim nikakvu drugu svrhu osim pratiti dijete di se krece. To mi nije dobro. S moje strane jer mi daju preveliku kontrolu nad djetetom sto nikako nije dobro a s djetetove da roditelji nemaju povjerenja i sto je Krumpi rekla dijete nema odgovornost :dunno

Re: GPS kids tracking watch

05 lis 2016, 08:58

zapravo ni sama ne znam. čini mi se zgodno.
ja nikako da prihvatim da mi je dijete dovoljno odgovorno i samostalno :dunno
moj ide sam iz škole i ima u torbi mobitel i imamo dogovor da me nazove kad dođe doma.
škola je do 15:30 i ako me ne nazove do 16 brinem se. nije da jurim doma ali nije mi svejedno. mobitel mu je stišan zbog nastave tako da i ako ga zovem ne čuje. ovako si nekako mislim barem bi znala di je.
a i želi si sat za rođendan ;)

Re: GPS kids tracking watch

05 lis 2016, 10:39

i ako me ne nazove do 16 brinem se. nije da jurim doma ali nije mi svejedno.

al to ti je jasno da je problem u tebi a ne u njemu? Pitam jer sam ja taj isti problem imala i imam još uvijek, nije da se toga možeš izliječiti, ali pokušavam se smiriti, raditi nešto drugo jer ruku na srce to nije njegov problem nego moj.
Dogovorite rađe u startu do kad najkasnije mora doći doma; realno da ima vremena i popričati s dečkima pa onda vježbaj da se smiriš do tog vremena, pa produžavajte i tak.

Re: GPS kids tracking watch

05 lis 2016, 10:51

Snow, moja ti mora prijeći dvije vrlo prometne ceste (manje ni ne računam), s tim da jedna cesta ima četiri kolnička traka. Svuda je samo zebra. Prelazi ih od trećeg razreda. Dan danas mi uopće nije svejedno i potpisujem adorablu, u potpunosti.
Imala sam i ja, u startu, šašavi poriv da joj instaliramo neku aplikaciju na mob, ubrzo odustala jer bi to bilo :ne , a ne pomoć (mislim, šta bih ja s tim podatkom gdje je trenutno :loce - zapela nasred ceste?! ). Podučavati ih, razgovarati, sebe vježbati...najbolja opcija :).

Re: GPS kids tracking watch

05 lis 2016, 12:23

znam ja da je problem u meni :lebdi

al si mislim da bi s ovim bila mirnija. znači ne prolazi? nikad?
već sada sa njegovih 8 se pitam kako će biti moguće jednog dana mirno spavati dok on noću vani landra :zub

Re: GPS kids tracking watch

05 lis 2016, 12:39

mislim da ne mozes biti mirnija s tim satom, iz razloga koje su cure vec navele. tek sa satom bi bila van faze kad bi se nesto poremetilo, a naravno da bi se poremetilo.

njemu radis uslugu ako se opustis :lebdi

Re: GPS kids tracking watch

05 lis 2016, 14:49

meni je taj sat pao na pamet pošto damjan voli otići. odlutati.
inače ga ne bih uzimala
dobro bi došao kad je bio sad slučaj s dečkom iz crne gore
tj uzela bih ga ako je dijete sklono bježanju, ili nešto tog tipa

Re: GPS kids tracking watch

05 lis 2016, 15:26

al si mislim da bi s ovim bila mirnija. znači ne prolazi? nikad?
već sada sa njegovih 8 se pitam kako će biti moguće jednog dana mirno spavati dok on noću vani landra

prolazi, prolazi ali jako jako polako kod nas paničara :nata
prvi puta je koma, drugi puta ako nije zeznuo prvi puta je super, pa treći puta panika pa četvrti puta zaspiš i budiš se, peti puta čekaš i pregledavaš mob, šesti puta opet mantraš i tako vremenom, jedan korak naprijed, dva unazad, nakon 100 puta shvatiš da nemaš izbora nego vjerovati da si dobro odgojio dijete.

Nevenera mislim da tu sat pogotovo nije rješenje.

Re: GPS kids tracking watch

06 lis 2016, 16:58

Imas neki link na taj sat? Zvuci odlicno.

Re: GPS kids tracking watch

07 lis 2016, 09:23

Vrlo dobar članak o slabostima sličnih naprava za praćenje. U članku je sve rečeno.

http://www.educationalpsychologisttherapist.com/gps-tracker-watches-schools/

Re: GPS kids tracking watch

07 lis 2016, 13:28

snowwhite je napisao/la:znam ja da je problem u meni :lebdi

al si mislim da bi s ovim bila mirnija. znači ne prolazi? nikad?
već sada sa njegovih 8 se pitam kako će biti moguće jednog dana mirno spavati dok on noću vani landra :zub


ne bi bila mirnija, pročitaj kaj ti je krumpi napisala.

ti satovi su prvenstveno napravljeni i genijalni su za djecu s poteškoćama, prvenstveno neverbalnu i prvenstveno za djecu s autizmom i down sindromom te sličnim poremećajima, gdje se može dogoditi da odlutaju.
no čak i pri takvim dijagnozama se ne preporučuje ako dijete nije sklono lutanju i odlascima od kuće.
zašto, jer ih se treba učiti da budu koliko toliko samostalni i sebe treba učiti isto to.

i nakok toga se pokazalo kao pun marketinški pogodak za overprotektiv majke. :roll
mislim, ok, kupujte, ali razmislite.

moja je autistična i neverbalna, nesklona lutanju i da, mada mi je prvi poriv bio kupiti tako nešto, malo sam se skulirala, razmislila i nisam kupila.

Re: GPS kids tracking watch

07 lis 2016, 14:52

ono što bi trebalo, a ja nisam detaljno prošla sa svojom , što ako zaboravi ključ.
Moja je u trećem razredu krenula sama u školu i iz škole i nakon par tjedana desilo se da je zaboravila ključ i mobitel.
Uglavnom zovem ja doma na fiksni, nje nema. Pričekam još određeno vrijeme, nje još uvijek nema. Zovem na mobitel, možda je negdje s prijateljicama. Ne javlja se. Polako zovem mame njenih prijateljica, sve kažu njihovi došli doma. Moja se još uvijek ne javlja. Sjedam u auto i krećem prema doma. I nađem ju kako sjedi ispred vrata stana. Izgrlile smo se i onda mi je ispričala da je došla doma i skužila da nema ključ. Sjela ispred vrata i malo nešto čituckala i napisala zadaću, pa je pojela ostatak sendviča. Kad je čula uzastopnu zvonjavu telefona malo je i zasuzila, pretpostavljala je da ju mi zovemo. Uglavnom niti je otišla do prijateljice, niti je pozvonila susjedima nego je čekala da mi dođemo s pola. Pitam ja nju pa zar nitko od susjeda nije prošao katom. Rekla mi je da je s druge strane hodnika došla susjeda no ona se zavukla u dovratnik vrata da ju ne vidi. A dečko školarac koji je prošao pored nje joj je rekao bok i ona njemu isto.

Re: GPS kids tracking watch

07 lis 2016, 16:03

i mojima se to dogadjalo. Otisle su susjedima i molile da ih udome dok roditelji ne dodju :nata
Ali da jesmo, posebno smo to naglasavali da ako se ikada ista desi da nemaju srama ni straha otici i pozvoniti na vrata susjeda. Prvi susjed ima nas kljuc pa bi im mogao i otvoriti a ako nema njega onda imaju jos dvije moje prijateljice, susjede kojima se mogu obraititi

Re: GPS kids tracking watch

09 lis 2016, 19:45

Moje mene nazovu iz ducana koji je u prizemlju zgrade ;)
Odgovori