Svaštara - informacije o svemu i svačemu, što i gdje kupiti (od haljine do parketa), kamo na izlet, čime i kako čistiti, kako sve to platiti...
Odgovori

ceste po BiH

16 vel 2018, 08:57

Planiramo ovo ljeto jedan road trip preko Bosne do Durmitora, na povratku malo Korčula pa uz obalu doma. Zasad je plan takav okviran.
Sve nas zanima. I gradovi i planine i rijeke...
Glavno mi je pitanje stanje cesta u Bosni. Lani smo išli preko Slav Broda do Sarajeva pa do Tare. Taj dio znam kakav je. A kakve su ceste do Banja Luke preko Nove Gradiške ili Karlovac-Bihać-Banja Luka? Ako netko zna... I granični prijelazi Bosna-Crna Gora? Na koji ići? Šćepan Polje sam vidjela.
I naravno, molim sve i svakakve preporuke što vidjeti, gdje odsjesti...
:dada

Re: ceste po BiH

16 vel 2018, 10:30

Od N. Gradiske do BL je autocesta, osim prvih 10tak km. Ostalo ne znam :lol

Re: ceste po BiH

16 vel 2018, 10:58

hvala! svaki je podatak dobrodošao :kiss

Re: ceste po BiH

16 vel 2018, 11:04

Ako vam nije okolo-naokolo, ja bih ti preporučila da ideš preko Trebinja na g.p. Ilino brdo - Vilusi, jer onda ti je pravac Nikšić-Šavnik-Žabljak najbrža varijanta i put je dobar. A na Šćepan polje ako ideš onda imaš jedan avanturistički i ne baš frekventan pravac prema Žabljaku (počinje kod mosta blizu Plužina), sa uskim i lošijim putem koji jednim dijelom ide ivicom provalije, ali je vizuelni doživljaj vrhunski. Pogledaj na street view da li vam to odgovara.

Re: ceste po BiH

16 vel 2018, 12:09

O, da. Mogli bismo i preko Trebinja. Odnosno Sarajevo-Mostar-usput Blagaj, Buna pa Trebinje i dalje kako ti kažeš.
Između Šćepan Polja i Ilinog Brda nema prijelaza?
Na Šćepan Polju tj. na toj "cesti" smo bili lani kad smo išli na rafting na Taru. Bili smo u kampu u BiH pa cestom do Crne Gore gdje je počinjao rafting. Umrla sam skoro. Išli smo organizirano, pa u nekom džipu koji je vidio i bolje dane... Ma avantura samo takva :lol Zato bih tu cestu htjela izbjeći ako ikako mogu.
Hvala!

Re: ceste po BiH

16 vel 2018, 13:16

Ja bih rekla da ste vi išli samo do Brštanovice gdje počinju rafting ture, a ovaj "avanturistički" put koji sam pomenula je drugi - vidi ovdje.
Ima i g.r. Vraćenovići ako ideš preko Bileće. Trebalo bi da je put sličnog kvaliteta kao ovaj preko Ilinog brda, ali nisam sigurna jer ne sjećam se kad sam zadnji put tuda prolazila. I tim putem isto dospijevaš do Vilusa pa dalje za Nikšić itd.

Re: ceste po BiH

16 vel 2018, 15:06

Moguće da se to naše polazište zvalo Brštanovica, ne sjećam se baš imena.
No ako je ovaj dio ceste o kojem ti govoriš imalo nalik ovome po kojem smo mi išli, radije ćemo se duže voziti okolo naokolo. :lol
hvala! :kiss
Odgovori