Sada je: 16 svi 2024, 11:31.

Jeste li platile porod?

Informacije i razmjena iskustava vezanih uz trudnoću, rodilišta, porod, priprema za dolazak novorođenčeta. Trudnice, pridružite se i svakodnevnom ugodnom čavrljanju na svom generacijskom topicu!

Moderator/ica: Diami

Re: Jeste li platile porod?

PostPostao/la larinamama » 13 ruj 2005, 11:19

Trudnoću mi je vodio doc iz bolnice. Svaki pregled sam platila 100 kn a kada sam došla roditi na odjelu je bio "moj" doc, kojem je btw kada sam ja došla smjena bila gotova, jedna doktorica i hrpa studenata. Kada sam trebala roditi doc je nazvao mm i rekao da on mora ići (bilo je ljeto), da ide na more, da je njegova smjena gotova i da mu donese 500 eura ako hoće da me on porodi a ako ne već će me netko poroditi I tako me on porodio i zašio, imala sam svoju sestru i lara je imala svoju sestru, kod pedijatrice sam išla po savjet kad god sam htjela, nitko nije bio bezo
azan (a nisam ni ja)...sve je to super al da nismo imali 500 eura porodio bi me student. Ljubaznost i pomaganje bi im trebalo biti pod normalno ali na žalost nije i svi znamo kaj se može desiti zbog liječničkog nemara i zato mi je drago da sam platila. I platila bi opet. Nema se smisla inatiti i govoriti "ja neću platiti, to je njima posao" jer u tom trenu su oni Bogovi i ja se nebi s tim zezala baš, ipak moj i djetetov život i zdravlje ovisi o njima <i></i>
larinamama
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 11
Pridružen/a: 14 sij 2005, 14:36

Re: Jeste li platile porod?

PostPostao/la Tajana5 » 18 ruj 2005, 10:17

Rodila sam u Vinogradskoj, trudnocu mi je vodila isto dr iz Vinogradske i nikakvi novci isu bili potrebni. Svi su bili izuzetno dragi i ljubazni. <
>MM je bio sa mnom cijelo vrijeme na prordu, sestre su me spasile od mastitisa masirale mi cice u 3 sihte po 12 sati, nosile mi bebu stalno, po noci me budile da me masiraju... ma bile su super, super. <
><
>Mi smo svima pripremili male pokloncice tipa uzorci parfema, ruzevi, maskare, sjenila... (necu spominjat firmu, ali frendica mi radi u jednom predstavnistvu pa mi je sve to nabavila)...vecina sestara nije htjela uzeti i ponavljale su "Nemojte, nemojte, pa to je nas posao. Nista posebno nismo napravile...." Na kraju su sve uzele.<
><
>Babici koja me porodila i doktoru koji me sival pol sata i poslije se na svakoj viziti
inuo za mene smo otfurali malo veci poklon i to je to.<
><
>Osobno ni ja ne bih platila unaprijed, ali se svakako volim zahvaliti ako sve prodje OK - mislim si nekak da je to neki virtualni "ulog" u buducnost kad bum drugi put trebala bilo kakvog doktora... <
> <
><
>MARTA<i></i>
MARTA, veljača 2005
MAJA, siječanj 2009
Avatar
Tajana5
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 309
Pridružen/a: 06 sij 2005, 18:25
Lokacija: Zagreb

Re: Jeste li platile porod?

PostPostao/la Llea » 21 ruj 2005, 12:05

Quote:jer u tom trenu su oni Bogovi <
><
><
>Nažalost, istinito L E O<
><
><
>E R I N<
><i></i>
Avatar
Llea
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 44
Pridružen/a: 15 pro 2003, 16:10

Re: Jeste li platile porod?

PostPostao/la KVRGA » 17 lis 2005, 17:01

Ja sam rodila na Sv. Duhu i nemam nikakvih primjedbi na ekipu koja porađa; izvrstan tim sestara, babica i doktora koji su jurcali od jedne do druge (bebe su nam ispadale posvuda kakva je gužva bila) i svi skupa se s nama veselili kad je beba izašla van. Porađala sam se 36h (nikako da se otvorim) i na kraju, po želji, rodila epiduralnom... ništa osjetila nisam. Nisam dala ni kune, a MM im je odnio bombonjere... sav sretan.<
><
>Ekipa na odjelu babinjača, neke od sestara koje se
inu za bebe i jedna pedijatrica bile su očajne... rasplakale su me koliko su grube. Svaka čast izuzecima.<
><
>Većina cura, koje znam i koje su rađale u zagrebačkim rodilištima, zadovoljne su uslugom i nisu ništa platile. No, čula sam da negdje traže 200-300EUR za epiduralnu. To im ne bih dala jer na to imam pravo! Iako, vrijedi svakog centića. Jan is today<
><i></i>
KVRGA
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 1
Pridružen/a: 27 svi 2005, 09:35

Re: Jeste li platile porod?

PostPostao/la MaloZlo » 31 lis 2005, 12:13

nakon poroda mama je donila babicama kave i bonbonjere,a doktoru smo dali 200 eura,ne zato sto je trazio nego zato jer je bio krasan stvarno,i puno mi je pomogao na porodu,nije čovjek htio ni uzet al od moje stare nije mogao utec.nije mi zao ni lipe sto smo dali,dala bi opet.Mada,mozda bi drugačije reagirala da me se novac trazio,ovako mi je drago.Kaze mi mama da kad je mene rodila,prije 26 godina da je i moj dide onda dao doktoru,kao to je neki običaj,samo su onda bile marke <i></i>
Marin, 14.10.2005.
Matej, 17.09.2009.
Avatar
MaloZlo
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 707
Pridružen/a: 12 kol 2005, 11:25
Lokacija: more moreee

Re: Jeste li platile porod?

PostPostao/la azaleja » 31 lis 2005, 22:20

Obje trudnoće sam vodila privatno kod istog doktora, ali me je pred kraj zadnjih mjesec dana naručivao u bolnicu i onda sam naravski dizala uputnice. Svaka tri dana na ctg. Porode mi je također vodio, prvi puta se zatekao, a drugi puta me naručio na inducirani porod, ništa nisam platila. Na odlasku mm donio kave babicama i sestrama na dječjem, a naš dragi ginić je na kontroli dobio čestitku sa slikom curka i piće.<
><
> <i></i>
slika

N 2002
M 2005
E 2014
Avatar
azaleja
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 476
Pridružen/a: 03 tra 2005, 21:10
Lokacija: Zagreb

Re: Jeste li platile porod?

PostPostao/la Sandra028 » 16 stu 2005, 23:24

Cuvala trudnocu i rodila u Petrovoj.Kad su krenuli trudovi,doktor koji je vodio moj postupak IVFa i cijelu trudnocu bio je na godisnjem.No,sestra ga je zvala i on je dosao.Porodio me carskim rezom-troje ipak ne bih prirodno.Nista nismo platili.Nista. "Un nino es un regalo de Dios"<i></i>
http://i267.photobucket.com/albums/ii29 ... no9pb5.jpg
+BRUNO, 10.05.2008.
"...Da te bar mogu poljubiti
Bez loših sjećanja na hladna proljeća
Bez slike stradanja
Što se baš na nas zalijepe..."
Avatar
Sandra028
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 265
Pridružen/a: 08 kol 2001, 21:49
Lokacija: Zagreb

Re: Jeste li platile porod?

PostPostao/la Schlatka » 18 sij 2006, 11:52

Nisam platila nikome ništa...tek kasnije sam saznala ime i prezime doktorice koja me porađala, a babicu još uvijek ne znam.<
>Cijelu trudnoću i porod i sve ostalo sam vodila kod potpuno nepoznatih doktora, bez ijedne veze i veziće,bez podmićivanja i mogu reći da mi je bilo prekrasno. <
><i></i>
Take my advice. I don't use it anyway...
Avatar
Schlatka
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 194
Pridružen/a: 30 kol 2005, 13:31
Lokacija: Zagreb

Re: Jeste li platile porod?

PostPostao/la plavi angeo » 22 vel 2006, 14:05

Žao mi je što se pretežno javljaju sure koje NISU PLATILE voljela bi da progovore one koje jesu!<
>OPĆA JAVNA TAJNA JE DA JE TERIFA ZA LIJEČNIČKU NAZOČNOST NA PORODU 300-500€ <i></i>
plavi angeo
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 1
Pridružen/a: 15 vel 2006, 23:58

Re: Jeste li platile porod?

PostPostao/la Anika30 » 27 vel 2006, 02:11

Quote:nije mi zao ni lipe sto smo dali,dala bi opet.<
><
>Tako se potice mito i korupcija. <
><
>Quote:OPĆA JAVNA TAJNA JE DA JE TERIFA ZA LIJEČNIČKU NAZOČNOST NA PORODU 300-500€<
>samo ako trazis odredjenog doktora, tj. da on bude prisutan izvan radnog vremena. To njima dođe kao fatureta. <
><
>Za sebe nisam nikad platila, ali nedaj Bože da mi je neko bližnji ne znam da li bi bila tako prinipijelna. <i></i>
F. 28.05.2003.* 21.09.2005.M.10.01.2009.T. 15.09.2011.

_________________________________________________________________
"Ljubiti Boga vrednije je nego Ga poznavati." — Sv. Toma Akvinski
Avatar
Anika30
Bog je bolji organizator
 
Postovi: 2335
Pridružen/a: 28 lis 2005, 23:30
Lokacija: Split

Re: Jeste li platile porod?

PostPostao/la lavica Ri » 22 ožu 2006, 14:36

ja nisam. mada se placalo prisustvo supruga na porodu, on je nakon poroda otisao iz bolnice i nitko ga nista nije ni pitao.<
><
><
><
><
><
>uh, kako je ispala velika slika...... <i>Edited by: lavica Ri at: 22/3/06 13:37<
></i>
lavica Ri
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 2
Pridružen/a: 21 ožu 2006, 14:46

Re: Jeste li platile porod?

PostPostao/la Lulu » 29 ožu 2006, 00:56

Nisam nikome nista platila, na porodu su mi bile dvije super babice, ona starija me i porodila. Sestre na odijelu su isto bile drage i ljubazne. Na odlasku sam za jedne i druge mm-u narucila kave i bombonjere, tako sam htjela.<
>Dr neonatolog koji je bio na porodu, javio nam se i na odlasku i nesto se smuseno vrzmao oko nas i pogledavao u vrecice s mojim stvarima, kao da je ocekivao da mu nesto dam. Nisam htjela, stvarno nisam osjecala nikakvu potrebu za tim.<
> <
><
><
><i></i>
L 26.05.2003.
P 11.05.2007.
Avatar
Lulu
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 105
Pridružen/a: 05 vel 2006, 00:37
Lokacija: out of reach

Re: Jeste li platile porod?

PostPostao/la nina » 29 ožu 2006, 11:26

Nikome ništa nisam platila,samo sam došla u posjet nakon par mjeseci na prematurni u rijeci-roko je nedonošče,jer su rekli da se obavezno javimo i donesla sam im kave bombonjeru,kekse,vino. <
><i></i>
slika
Avatar
nina
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 518
Pridružen/a: 06 pro 2005, 22:42
Lokacija: Rijeka

Re: Jeste li platile porod?

PostPostao/la Lucy25 » 07 tra 2006, 14:52

Nisam platila i nije mi zao! <
><
><i></i>
Melani 09.09.2004.
Lara 09.01.2006.


slika
Avatar
Lucy25
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 261
Pridružen/a: 22 ožu 2006, 15:25

Re: Jeste li platile porod?

PostPostao/la ela di ami » 11 tra 2006, 21:18

ovdje u Americi se placa zavisno od osiguranja<
><
>recimo izvjestaj iz moje bolnice je stigao da su carski, doktor, operaciona sala i tri dana bolnice kostali oko 12,000 $, a moj dio je bio nesto manje od 2,000 $<
><
>znaci da nisam imala osiguranje platila bih 12,000<
><
>zene koje imaju osiguranje sa socijalnog ne placaju nista <i></i>
veliki brat 1995
velika sestra 1999
ja maleni 2009
Avatar
ela di ami
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1019
Pridružen/a: 14 ožu 2006, 20:54

Re: Jeste li platile porod?

PostPostao/la Nada » 22 tra 2006, 01:15

Ni lipe nisam dala a porodili su me kao da sam sleper para dala.<
>Zato su svi "ucesnici" dobili "slatke" pakete i cvijece na kraju. <i></i>
Avatar
Nada
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 703
Pridružen/a: 24 svi 2005, 21:42
Lokacija: Zagreb

Re: Jeste li platile porod?

PostPostao/la maza » 26 tra 2006, 12:24

nisam ništa platila nit bi ikad,osoblje je bilo više nego ljubazno i od pomoći i dobili su kave,bombonjere itd ali pare NE, rodila sam u Vinkovcima..<
><
><
><
><
><
><
><
><
>IVA,16.1.2005 <i></i>
maza
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 2
Pridružen/a: 25 tra 2006, 14:53

Re: Jeste li platile porod?

PostPostao/la RitaZG » 02 svi 2006, 06:02

Da i moj porod je bio oko 14 000$ i ja sam platila oko 2500$ a dosla sam nakon par tjedana i donjela sestrama paketice. Mojoj doktorici i babici isto tak, mislim da nisu bas na to naucene jer su se jako iznenadile.<
>Bile su mi tako do
e da bi im dala i vise da mogu bas zato jer nis ne ocekuju. <
><
><
><
><
><
><
><i></i>
RitaZG
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 213
Pridružen/a: 29 sij 2003, 08:44
Lokacija: Aspen, Colorado, USA

Re: Jeste li platile porod?

PostPostao/la NINANJA » 04 svi 2006, 13:16

U Vinogradskoj je ekipa zbilja super, od medicinskih sestara do babica, ginekologa, pedijatara <
>Nisam nikom niš platila, uopće se ne sjećam dal je MM nekaj donio, mislim da je i to sestrama koje su za bebe, jer takve žene tamo....to je nešto prekrasno <
>Mene je porodio doktor jer je Anja išla preklopljena, na guzu van (onak, po pol je bila - glava i nožice zajedno, guza sama i prva van), tj. na zadak. <
>Dole je bil doktor za porod, pored mene je bil doktor koji mi je govoril kak da dišem, medicinska sestra s desne strane mi je bila moralna podrška (i naravno, ona mi je i spičila drip ), a napred je bila još jedna medicinska sestra (ne znam zakaj?!) i pedijatrica koja je čekala preklopljenu bebu koja je po izlasku iz mene šutila !<
>Nadam se da neću biti u situaciji da moram platit nekome tak nekaj, iako nikad ne znaš; ali ŽENE DRAGE, zar nisu oni SVI položili Hipokratovu zakletvu????<
>Može ih biti sram kad te otvoreno traže novce. <
>Treba ih prijavit kolko su zapravo dvolični <
>/isto ko i svećenici, al' to je sad skroz / <i></i>
fantazija je divna baš zato što bi se možda mogla ostvariti
Avatar
NINANJA
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 218
Pridružen/a: 21 ruj 2005, 19:15
Lokacija: u oblacima

Re: Jeste li platile porod?

PostPostao/la tasha » 17 svi 2006, 13:27

Ja lično nisam platila porod na carski rez jer sam poznavala do
o doktora.Ali u Sarajevu se sve plaća sada. Ne javno već tajno. I to skupo... Nažalost u državnim bolnicama...<
><
><
> VANJA 17.01.2006.<i></i>
tasha
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 15
Pridružen/a: 17 svi 2006, 03:22

re

PostPostao/la katarina » 09 srp 2006, 00:53

evo ni ja nisam nista platila, rodila u sv. duhu. smnom su bile doktorica i babica i mogu reci da su bile genijalne. babica je cjelo vrijeme govorila sto i kako u kojem trenu raditi a doktorica je pazila na bebu .stvarno samo rijeci pohvale. <i></i>
katarina
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 16
Pridružen/a: 16 pro 2005, 18:27
Lokacija: zagreb-zapad

Re: re

PostPostao/la vragec » 23 srp 2006, 23:14

Nisam nis platila i nije mi zao! <
>Samo mogu reci da i bez placanja i ikakvog poznanstva mozes doci kod super doktora, tako sam ja to dozivjela i sretna sam zbog toga. <
><i></i>
Avatar
vragec
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 165
Pridružen/a: 05 svi 2006, 16:02
Lokacija: Zabreg

PostPostao/la tasha_79 » 17 lis 2006, 15:45

Kod nas u Sa porod recimo na carski rez košta i do 4000 kuna, obični porod otprilike do 2000 kuna... Ja sam imala sreću da mi je doc bio lični kućni prijatelj i zaista nisam ništa platila... Spasio mi je život i meni i bebi, rodila sam na carski , još mi je izvadio ciste s jajnika i napravio plastičnu na vodoravnom rezu koji se sada uopće ne primjećuje... Mogu zamisliti koliko bi me to došlo kod nekog drugog doc.... Inače, koristila sam spinalnu anesteziju i sve je bilo ok....
VANJA
17.01.2006.
Avatar
tasha_79
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 15
Pridružen/a: 04 lis 2006, 15:45
Lokacija: Sarajevo

Prethodna

Natrag na Trudnoća i porod

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.