Sada je: 29 ožu 2024, 08:02.

Trudničke tegobe i kako si pomoći!

Informacije i razmjena iskustava vezanih uz trudnoću, rodilišta, porod, priprema za dolazak novorođenčeta. Trudnice, pridružite se i svakodnevnom ugodnom čavrljanju na svom generacijskom topicu!

Moderator/ica: Diami

Re: Trudničke tegobe i kako si pomoći!

PostPostao/la IINA » 10 sij 2017, 13:56

Meni ništa nije pomoglo niti u jednoj trudnoći. Čini se da je to normalna faza, na žalost.
------------------------------
Odluka da postanete roditelj, značajna je! Morate prihvatiti da će Vam srce zauvijek živjeti izvan tijela!
Avatar
IINA
Sveta krava
 
Postovi: 6922
Pridružen/a: 15 svi 2007, 14:45
Lokacija: mib

Re: Trudničke tegobe i kako si pomoći!

PostPostao/la Peony » 11 sij 2017, 07:21

Hvala cure, mozda probam s maticnjakom. Mada mi on nije pomagao kada sam imala nesanicu jedan period prije trudnoce. Jeste li mozda probale one jastuke za trudnice koji izgledaju kao ogromna potkova?

edit* sad vidim da se maticnjak ionako ne preporucuje u trudnoci. Nista, nema druge nego odmarat onda sto vise kad imam priliku.
Peony
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 18
Pridružen/a: 24 kol 2016, 05:20

Re: Trudničke tegobe i kako si pomoći!

PostPostao/la Diami » 11 sij 2017, 11:26

Jastuci za dojenje (to su ti kao potkove) su mnogima jako pomogli, a nekima i ne. Neki ih i nakon trudnoće rado zadrže u krevetu ;) , a nekima ih i muževi ukradu. :lol Tako da se isplati svakako probati, a poslužiti će kasnije i za dojenje i bebi kao ograda, a moje cure su ga duuugo rado koristile i kasnije za igru.
Avatar
Diami
ne stignem sanjati
 
Postovi: 5252
Pridružen/a: 30 lip 2008, 09:03
Lokacija: Poing

Re: Trudničke tegobe i kako si pomoći!

PostPostao/la nina14 » 11 sij 2017, 17:47

meni nije bilo pomoci,povracala sam dan noc,7 dana u tjednu,stalno,cijelu trudnocu,uru vrimena prije poroda,imam jednu curicu i bojim se zatrudnit drugi put bas zbog toga,9 mjeseci se ni vode nisam mogla posteno napit.
nina14
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 6
Pridružen/a: 08 sij 2017, 12:18

Re: Trudničke tegobe i kako si pomoći!

PostPostao/la Peony » 11 sij 2017, 23:28

Diami je napisao/la:Jastuci za dojenje (to su ti kao potkove) su mnogima jako pomogli, a nekima i ne. Neki ih i nakon trudnoće rado zadrže u krevetu ;) , a nekima ih i muževi ukradu. :lol Tako da se isplati svakako probati, a poslužiti će kasnije i za dojenje i bebi kao ograda, a moje cure su ga duuugo rado koristile i kasnije za igru.


O tome vec duze vrijeme razmisljam, a nisam htjela bacati novce jer sam se bojala da mi nece pomoci. No ako i ne pomogne, sto kazes, na kraju cu ga koristiti za bebu.
Peony
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 18
Pridružen/a: 24 kol 2016, 05:20

Re: Trudničke tegobe i kako si pomoći!

PostPostao/la leona2233 » 17 srp 2023, 17:44

Drage moje, ja sam imala 2 malena čira na želucu prije 2mj izljecila sam ih i sad pijem Ares [ipp], planirali smo trudnocu ali kad sam sobila gerb,gastritis i cir stali smo dok ne rijesim cireve. I sad su oni prosli ostao je gastritis i gerb. Zbig kojih pijem ipp. Jeste li ih pile u trudnoci? Kako izdrzavate vi koje imate refluks i gerb a trudne ste? Malo me brini da se cir nebi vratio ako ne bi bila na ipp. Molim vas iskustva:) Hvala svimaaaa. Krenuli bi sa radom na bebi u 8mj
leona2233
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 2
Pridružen/a: 17 srp 2023, 17:36

Re: Trudničke tegobe i kako si pomoći!

PostPostao/la leona2233 » 17 srp 2023, 17:45

Drage moje, ja sam imala 2 malena čira na želucu prije 2mj izljecila sam ih i sad pijem Ares [ipp], planirali smo trudnocu ali kad sam sobila gerb,gastritis i cir stali smo dok ne rijesim cireve. I sad su oni prosli ostao je gastritis i gerb. Zbig kojih pijem ipp. Jeste li ih pile u trudnoci? Kako izdrzavate vi koje imate refluks i gerb a trudne ste? Malo me brini da se cir nebi vratio ako ne bi bila na ipp. Molim vas iskustva:) Hvala svimaaaa. Krenuli bi sa radom na bebi u 8mj
leona2233
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 2
Pridružen/a: 17 srp 2023, 17:36

Re: Trudničke tegobe i kako si pomoći!

PostPostao/la Merilynka70 » 15 stu 2023, 11:01

Caoo evo mene, ulazim polako u 8 mjesec... Moj jedini spas u ove trudničke dane su verovali ili ne - česta putovanja! :D Pre mjesec dana smo muž i ja otputovali u Slovačku to nam je bilo zadnje putovanje ima jedan zamak u Bojnicama prelepo je... svakoj od vas preporučujem https://www.daibau.sk/clanok/696/znacka ... kovy_zamok
Merilynka70
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 1
Pridružen/a: 07 stu 2023, 15:59

Re: Trudničke tegobe i kako si pomoći!

PostPostao/la Laraimama92 » 06 vel 2024, 19:45

Drage trudnice i mame,
Ova tema dugo nije bila aktivna, ali naime imam problem. Prije mjesec i 10 dana sam zaradila gadan virus, te dobila prvu upalu sinusa u zivotu. Do sada nisam znala apsolutno sta znaci to, a kamoli da moze biti ovako gadno. Zacepljenost nosa potpuna, punaa zelenog sekreta, stvaranje čepa izmedju nosa i grla koji je davao osjecaj davljenja nazalno, bolovi u podrucju cijele glave, nosa, cela, potiljka, vilice, usiju..popila 2 ture amoksicilina, dexametazon kapi 10 dana, naparavanje na svemu i svacemu, inhalacije, topli oblozi, ispiranje fiziolkskom, hipertonicni rastvori morske soli, nema sta nisam probala..prestanu te uzasne glavobolje i neka blaga temperatura, nestane tog uzasnog gustog sekreta koji se nakupljao negdje prema grlu, medjutim zapusenost nosa potpuna ostane, sve je unutra stegnuto, suvo, suzeno, prosto nos "boli" koliko je stisnut i u samom vrhu pritisak. Ginekolog mi je odobrila da koristim operil, snup i slicno tek toliko da malo zaspim, a u medjuvremenu koristim srebrne kapi, kao prirodni dekongestiv sa koloidnim srebrom, ali on me otpusi na 2 sata i sve ponovo, stisnuto, zaguseno, pritisak u nosu. Vec sam kao luda od ovog jer sam od ORL dobila i mometazon sprej koji bi navodno trebao da pomogne, kortikosteroidni sprejz medjutim nistaa. Ne spavam, nocu me uhvati nervoza, danju samo guglam i mislim o tome. Zanima me samo da li je neka od vas imala zacepljen nos u trudnoci do te mjere da se apsolutno ne moze otcepiti nikakvih morskim solima, naparavanjima, oblogama itd.ili nesto slicno mojim simptomima? Prilicno sam hipohondar te vec zamisljam kako nikad nece proci, kako ce da ostane ovako zauvijek, da cu da idem na neku operaciju i slicno, a pri tome nikad u zivotu nisam imala problem sa sinusima, niti bilo kakve alergije i slicno. Ovog puta smo i muz i ja dobili prvi put isti virus i upalu, ali kod njega je proslo nakon antibiotika ta zacepljenost, doduse ne potpuno, svako jutro i noc se zacepi jedna nosnica ili obe na pola, ali prodje samo..da li je moguce da je ovo poslije upale sinusa trudnicki rinitis i posljedica hormona..aboravih naglasiti da sam usla u 25.nedelju trudnoce..hvala unaprijed ..
Laraimama92
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 2
Pridružen/a: 06 vel 2024, 19:26

Prethodna

Natrag na Trudnoća i porod

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 9 gostiju.