Sada je: 13 svi 2024, 21:28.

Trudničke tegobe i kako si pomoći!

Informacije i razmjena iskustava vezanih uz trudnoću, rodilišta, porod, priprema za dolazak novorođenčeta. Trudnice, pridružite se i svakodnevnom ugodnom čavrljanju na svom generacijskom topicu!

Moderator/ica: Diami

Re: Trudnicke tegobe i kako si pomoci!

PostPostao/la kittyilevin » 07 svi 2011, 16:54

hej, pčelice, to jest utjeha - da samo ti od jesenskih nisi imala iscjedak :kiss

da sam doma, odmah bih odjurila kod doktora. ali, nisam, nazalost, doma, nego u sad-u. ovdje ne cine nista kada se pojavi iscjedak. samo su mi rekli da ih nazovem ako dobim jace bolove ili ako krene krvarenje: odnosno, da im se javim kada krene pobacaj... eto, to je americko zdravstveno osiguranje... ponijela sam od kuce duphastone koji su mi ostali od prosloga puta, pa za svaki slucaj popijem po jednu svakih 8 sati (ne znam bih li trebala, ocajna sam, ali ovo je stvarno na moju ruku - mislim da ne mogu stetiti :/ )

zasad nije losije, dapace, prosao je cijeli dan i skoro nimalo novog iscjetka nemam (osim mrvicu jutros, ali samo na toalet papiru). mirujem. ne micem iz kreveta. :kima . i cekam nestrpljivo UZV u cetvrtak.

pojavila mi se i nova trudnička tegoba: žeđ! ogromna, neutazuva žeđ!:-) (i, naravno, nakon toga slijedi hodočašćenje u WC svakih pola sata, :mrgreen )

pozdrav :mah
6. 12. 2011.
3. 4. 2016.
Avatar
kittyilevin
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2245
Pridružen/a: 28 tra 2011, 04:32

Re: Trudnicke tegobe i kako si pomoci!

PostPostao/la pčelica_maja_23 » 07 svi 2011, 17:37

joj bravo za žeđ, samo ti pij ipij. trudnica mora puno piti a ovo tvoje tijelo očito zna najbolje što bebi treba: puno plodne vode.
nemoj još piti dabrostone, ako ti ne stane kroz dan dvs pij, odi na one portale cybemed, pitas ginekologa i druge i postavi pitanje:
reci da si u sad-u
reci kako stvari stoje
i odgovor će stići u dva dana
probaj naći neku volontersku grupu primalja ili onih što rade po Odenteovom principu(on nikad nije bio za olaka prepisivanja strogog mirovanja, serklaža i drugo)
probaj naći podršku van sustava.
u krajnjoj liniji nazovi neku od klinika i poliklinika u zagrebu i plati račun telefonski za svoj mir.

tako bih ja na tvome mjestu uz neizostavno ležanje i nesekiranciju.
gledaj komedije, slušaj sade ili nešto ženski jako i papaj svaki dan tamnu čokoladu bar jedan ili dva reda.
za spavanje i umirenje preporučam rooibos čaj iliti majčino zlato
08.09.2011. jesenska šefica mekog srca
14.04.2013. blaženi nestaško među ženama
05.12.2015 adventska princeza
Avatar
pčelica_maja_23
Kvočka zvana pčela
 
Postovi: 8579
Pridružen/a: 12 sij 2011, 10:43
Lokacija: dječji vrtić

Re: Trudnicke tegobe i kako si pomoci!

PostPostao/la kittyilevin » 08 svi 2011, 00:19

pčelice :hug , hvala ti puno.

zasad nije gore, dapače, nije bilo novog iscjetka od onog jucer. sada nisam popila na duphaston, pa cemo vidjeti. mozda je sve bio "false alarm" - ali sam se stvarno prepala. ma, i dalje sam prepadnuta... ali, nema sada druge nego misliti pozitivno, ionako ne mozemo bog-zna-sto-uciniti u ovoj fazi. i dalje mirujem, ne izlazim iz kreveta, osim na WC i skuhati si nesto za rucak.

ako se pojaca iscjedak ili pretvori u krvarenje (sto se, nadamo se :klanja , nece dogoditi), onda cu zvati svoj doc. u zagrebu (skype je super stvar, vec sam je bila zvala ranije!).
pozdrav :hug
6. 12. 2011.
3. 4. 2016.
Avatar
kittyilevin
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2245
Pridružen/a: 28 tra 2011, 04:32

Re: Trudnicke tegobe i kako si pomoci!

PostPostao/la pčelica_maja_23 » 08 svi 2011, 02:59

:dada :srca
08.09.2011. jesenska šefica mekog srca
14.04.2013. blaženi nestaško među ženama
05.12.2015 adventska princeza
Avatar
pčelica_maja_23
Kvočka zvana pčela
 
Postovi: 8579
Pridružen/a: 12 sij 2011, 10:43
Lokacija: dječji vrtić

Re: Trudnicke tegobe i kako si pomoci!

PostPostao/la thinkPINK » 08 svi 2011, 20:51

kitty mislimo na tebe! :kiss
Morska zvjezdica - ljeto-2008.
What you see is what you get...
Avatar
thinkPINK
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4841
Pridružen/a: 11 lis 2007, 13:54
Lokacija: gledam naprijed

Re: Trudnicke tegobe i kako si pomoci!

PostPostao/la kittyilevin » 09 svi 2011, 16:34

cure :kiss

nisam se maknula iz kreveta tri dana, iscjedak je posve prestao :dada zapravo, osim onog prije tri dana ujutro vise nicega nije ni bilo (mrvica, ali stvarno mrvica svako jutro nakon mokrenja). nadam se da ce tako i ostati. danas cu pokusati lagano u setnju (nazalost, moram obaviti neke stvari), ovdje nemam auto, ali cu vecinu vremena mirovati. brine me sto se sljedeci tjedan vracam u Hrv., to ce biti duuuugi let. ali, ako sve bude OK na UZV za par dana, morat cu stisnuti zube i to odvaliti.

inace, mucnine su mi grozne. i nista mi se ne jede, a stalno sam gladna :hahaha
milina jedna.

pusa svima i hvala na podršci - puno mi znači!!
6. 12. 2011.
3. 4. 2016.
Avatar
kittyilevin
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2245
Pridružen/a: 28 tra 2011, 04:32

Re: Trudnicke tegobe i kako si pomoci!

PostPostao/la pčelica_maja_23 » 10 svi 2011, 07:35

Bravo Kitty!!

Tooo, ma samo se ti vrati u CRO.
I nemoj samo zabrijat previše na Anu Karenjinu ;)
08.09.2011. jesenska šefica mekog srca
14.04.2013. blaženi nestaško među ženama
05.12.2015 adventska princeza
Avatar
pčelica_maja_23
Kvočka zvana pčela
 
Postovi: 8579
Pridružen/a: 12 sij 2011, 10:43
Lokacija: dječji vrtić

Re: Trudnicke tegobe i kako si pomoci!

PostPostao/la cookie » 04 lip 2011, 22:14

jooooj mene mučnine rasturaju. zlo mi je STALNO, svaki budni trenutak i to traje već tjednima. ja samo želim da prestane, dragi Bože molim te da što prije prestane!!!!!
Avatar
cookie
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 83
Pridružen/a: 02 ožu 2006, 12:51

Re: Trudnicke tegobe i kako si pomoci!

PostPostao/la moj(a) djeca(k) » 04 lip 2011, 22:42

cookie je napisao/la:jooooj mene mučnine rasturaju. zlo mi je STALNO, svaki budni trenutak i to traje već tjednima. ja samo želim da prestane, dragi Bože molim te da što prije prestane!!!!!


znam kako ti je. :hug

pokusaj sa cajem od dzindzera, on je definitivno najdjelotvorniji u borbi protiv mucnine.
djecak 02.03.2003.
djevojcica 05.01.2011.


-Novi dan, nova nafaka-
Avatar
moj(a) djeca(k)
Sa čokoladom u kosi
 
Postovi: 4251
Pridružen/a: 16 pro 2002, 20:03
Lokacija: Zlatna dolina smjestena u srcu "Zemlje u obliku srca"

Re: Trudnicke tegobe i kako si pomoci!

PostPostao/la kittyilevin » 05 lip 2011, 12:50

cookie, a koliko si trudna? ako ces roditi tijekom zime, dodji nam na zimske ;)

znam kako ti je, meni je isto neizdrživo već tjednima, sada već valjda mjesec i pol. priblizavam se kraju 1. trimestra, pa se nadam da će to pomoći. jer mi inače dosad ništa nije pomoglo: povremeno bi mi bilo lakše od dvopeka (probaj!), povremeno od marelica. i to je sve. inače, bez pomoći! znam kako ti je i duboko suosjećam: ako te što tješi, kažu da je to jedan od znakova da bebač dobro napreduje i da je trudnoća uredna. :kiss
6. 12. 2011.
3. 4. 2016.
Avatar
kittyilevin
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2245
Pridružen/a: 28 tra 2011, 04:32

Re: Trudnicke tegobe i kako si pomoci!

PostPostao/la cookie » 05 lip 2011, 15:38

hvala ti m.d. i kittylevin na podršci.
meni je čaj od đumbira malkice pomogao u prošloj trudnoći, pila sam taj čaj svako jutro. jel mi vjeruješ da si ne mogu zamisliti da ga ikad više popijem :ajme
meni je ovo sad 10 tjedan i brojim sate do 12-og da posteljica krene proizvodit hormone, pa će se valjda sve to preselit tamo gdje mu je mjesto. kad čitam da je kod nekih to trajalo cijelu trudnoću, izbezumim se.
probat ću sa marelicama. to nisam još čula.
probala sam umeboshi šljive (pomoglo sat vremena), bademe (ništa) i štajaznam šta još, akupresurne narukvice, ništa.,..
tražim homeopatski pripravak nux vomica, možda to upali.
hvala vam puno i velika pusa :kiss
Avatar
cookie
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 83
Pridružen/a: 02 ožu 2006, 12:51

Re: Trudnicke tegobe i kako si pomoci!

PostPostao/la kittyilevin » 05 lip 2011, 17:56

cookie, dođi nam na zimske - ja sam u 11. tjednu. meni su se sada mučnine "prebacile" na poslijepodne i večer... ali su svejedno strava. ne znam više što da radim, stvarno, baš sada sam opet na pola puta do WC-a :(
drži se, i ja sve nade polažem u 12. tjedan :D
:mah
6. 12. 2011.
3. 4. 2016.
Avatar
kittyilevin
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2245
Pridružen/a: 28 tra 2011, 04:32

Re: Trudnicke tegobe i kako si pomoci!

PostPostao/la mamashnita od noje » 05 lip 2011, 19:01

aaaaaa, cooooookieeee, prijateljice, dodji nam na zimske mame i bebe!!! :kiss
Avatar
mamashnita od noje
Muza
 
Postovi: 16392
Pridružen/a: 10 stu 2005, 14:01

Re: Trudnicke tegobe i kako si pomoci!

PostPostao/la danna » 27 lip 2011, 12:48

mali obroci, dosta tekućine i odmor :)
slikaslika
Avatar
danna
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 865
Pridružen/a: 10 pro 2010, 19:07

Re: Trudnicke tegobe i kako si pomoci!

PostPostao/la MON » 27 lip 2011, 21:39

danna je napisao/la:mali obroci, dosta tekućine i odmor :)
:dada

i držim fige ;)
Avatar
MON
Intelektualni snob
 
Postovi: 10652
Pridružen/a: 08 tra 2008, 14:34
Lokacija: Pymystansko dopisništvo Modre laste

Re: Trudnicke tegobe i kako si pomoci!

PostPostao/la Mirjana031 » 20 srp 2011, 00:31

Hej curke!
Da ne čitam baš sve stranice jel mi možete pomoći? Trudna sam možda nekih 5-6 tjedana. Naručena sam kod ginekologa da mi potvrdi. Nemam nikakve simptome zasada. Ali svako veče me uhvati grč u donjem dijelu stomaka. Evo baš i maloprije, ali nije bio grč nego kao kad me boli kad dobijem mengu. Šta to znači? Jel i to jedan od simptoma ili da se zabrinem. To traje već nekih tjedan dana. Hvalaaaaaaaaa
slika
Mirjana031
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 29
Pridružen/a: 01 ožu 2011, 19:05
Lokacija: Osijek- Čepin

Re: Trudnicke tegobe i kako si pomoci!

PostPostao/la MON » 20 srp 2011, 16:19

draga mirjana, dobro nam došla :mah

ovako kako si opisala, to zaista može biti zbog trudnoće, ali i ne mora. stoga držim fige za pregled! ;)
Avatar
MON
Intelektualni snob
 
Postovi: 10652
Pridružen/a: 08 tra 2008, 14:34
Lokacija: Pymystansko dopisništvo Modre laste

Re: Trudnicke tegobe i kako si pomoci!

PostPostao/la ivanica » 12 stu 2011, 10:30

Hej ,cure,boook svima dobro jutro!!!!
Jedina tegoba koju imam u ovoj trudnoći jest da me bole ramena-i to je ona malo jača bol-slično kao grč,sve mi se ukoči ,nekad na duže vrijeme,nekad na desetak sekundi!!!!
Jel se kojoj to dešavalo??? :/
Sve si mislim da je to zbog naprezanja,jer ne mirujem baš jelte-uz njih troje ni ne znam kak bih i mogla!!! :ajme
Ako mogu legnem malo barem na deset minuta pa nekad malo popusti,nekad ne!!! Lijekove nikakve ne pijem.
U prošlim trudnoćama su me ubijala križa,pogotovo onaj najdonji dio leđa,a u ovoj wtf samo ta ramena-užas!!! :place
Dođe mi ponekad da se plačem od bolova....rekla sam i doktorici to-a ona meni :mirujte,popijte brufenčić i polako-ali ja ne znam za taj tempo -polako....
Uh,cure....nekad više stvarno ne mogu-jel i to što me još čeka -kad se sjetim -onda me počne bolit glava :znoj
ahhhh....... :strah
slika
ivanica
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 30
Pridružen/a: 14 lis 2011, 10:34

Re: Trudnicke tegobe i kako si pomoci!

PostPostao/la thinkPINK » 12 stu 2011, 10:41

Ivanica ocito se prenaprezes. A masaza?
Morska zvjezdica - ljeto-2008.
What you see is what you get...
Avatar
thinkPINK
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4841
Pridružen/a: 11 lis 2007, 13:54
Lokacija: gledam naprijed

Re: Trudnicke tegobe i kako si pomoci!

PostPostao/la ivanica » 12 stu 2011, 19:26

Ahhh,masaža...kako to dobro zvuči....nije loša ideja!!! :luv
No,istina je da se prenaprežem između kuhanja,čišćenja,peglanja-rastrgnem se...
Ponekad kad mi prekipi pustim sve k vragu,odem si leći kad i djevojčice i s njima odćorim...
a kad muž dođe s posla naručimo pizzu...no nije to često možda jednom mjesečno :dada
Najviše mi fali kada-imamo samo tuš kabinu od kako smo se uselili nikako da uredimo gornju kupaonicu i kupimo kadu :/ ----- mislim kad bih se zalegla u kadu ne bi me tako btzo bilo vani..... :lebdi
slika
ivanica
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 30
Pridružen/a: 14 lis 2011, 10:34

Re: Trudnicke tegobe i kako si pomoci!

PostPostao/la gilakova » 04 pro 2011, 20:49

evo ja u 18. tjednu i još mučnine nisu prestale....skužila sam da mi tijelo ne žudi za ničim i da je moja ovisnost o keksima, čokoladama, kolačima i sl. samo u mojoj glavi. Ko neki džanki...tijelo se odviklo, ali mozak.....nikako
Zadnja izmjena: gilakova; 09 sij 2012, 09:39; ukupno mijenjano 1 put/a.
slika
Avatar
gilakova
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1554
Pridružen/a: 07 ruj 2011, 09:25

Re: Trudnicke tegobe i kako si pomoci!

PostPostao/la apeitheia » 14 pro 2011, 02:18

pozdrav! da vas pitam jel normalno u ranoj trudnoci imati problema sa disanjem,trudna sam nekih 5 tjedana,ali vec neko vrijeme mi je jako tesko disat,kao da ne mogu dovoljno udahnit i kao da ne dobivam dovoljno zraka.uz to me oc jucer napala viroza (zacepljen nos,kasljem,streca me u prsima,pece grlo) a ni lijekove ne smijem uzimat.
ugl strah me da ne dode do neke komplikacije,imala sam problema sa lupanjem srca prije trudnoce,uzlupa se svaki dan i nisam jos osla an pregled pa ne znam da li je psihicke naravi ili je medicinski problem.
ugl osjecam se uzasno,ne mogu spavat,ne mogu disat,ne mogu jest...d ali bih trebala obaviti neke pretrage i ako da koje?
slikaslika
slikaslika
Avatar
apeitheia
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 106
Pridružen/a: 04 lis 2005, 16:19

Re: Trudnicke tegobe i kako si pomoci!

PostPostao/la silki » 14 pro 2011, 07:50

koje pretrage trebaš obaviti najbolje će ti znati reći tvoja doktorica ili ginekolog.
Avatar
silki
ni kljun ni krila ni nogice
 
Postovi: 12826
Pridružen/a: 08 lip 2006, 15:04
Lokacija: kvatrić

Re: Trudnicke tegobe i kako si pomoci!

PostPostao/la PeekABoo » 09 sij 2012, 17:17

gilakova je napisao/la:evo ja u 18. tjednu i još mučnine nisu prestale....skužila sam da mi tijelo ne žudi za ničim i da je moja ovisnost o keksima, čokoladama, kolačima i sl. samo u mojoj glavi. Ko neki džanki...tijelo se odviklo, ali mozak.....nikako

Meni je ovo bilo nevjerojatno... apsolutno mi se ne jede ništa slatko, dapače!
S obzirom na to da mi tek predstoji debljanje, i bolje da je tako ;) , a i ionako slatko nema nikakvu korist za organizam (eventualno tu i tamo kocka tamne čokolade je OK, ali trenutno mi je čokolada najneprivlačnija namirnica). Zbilja je sve u glavi! Potpisala bih da mi slatko bude zauvijek tako neprivlačno :hahaha
Avatar
PeekABoo
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 77
Pridružen/a: 25 kol 2010, 14:53

Re: Trudnicke tegobe i kako si pomoci!

PostPostao/la dtmb » 10 sij 2012, 17:16

apeitheia je napisao/la:pozdrav! da vas pitam jel normalno u ranoj trudnoci imati problema sa disanjem,trudna sam nekih 5 tjedana,ali vec neko vrijeme mi je jako tesko disat,kao da ne mogu dovoljno udahnit i kao da ne dobivam dovoljno zraka.uz to me oc jucer napala viroza (zacepljen nos,kasljem,streca me u prsima,pece grlo) a ni lijekove ne smijem uzimat.
ugl strah me da ne dode do neke komplikacije,imala sam problema sa lupanjem srca prije trudnoce,uzlupa se svaki dan i nisam jos osla an pregled pa ne znam da li je psihicke naravi ili je medicinski problem.
ugl osjecam se uzasno,ne mogu spavat,ne mogu disat,ne mogu jest...d ali bih trebala obaviti neke pretrage i ako da koje?


ja sam ti imala iste probleme sa disanjem u 6 tj trudnoće,kao da nisam mogla dovoljno udahnut,a kasnije sve ok,nadam se da je i tebi već prošlo.ja sam to prepisala stresu i novonastaloj situaciji
Brzic 2011
Avatar
dtmb
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 364
Pridružen/a: 19 pro 2011, 22:11

Re: Trudnicke tegobe i kako si pomoci!

PostPostao/la rusulica » 10 sij 2012, 19:25

i meni se to znalo desit s disanjem. kao da mi je netko smanjio kapacitet pluća. viroza je popratni dio početka trudnoće jer ti padne malo imunitet. začepljen nos je isto česta pojava u trudnoći
L 2007
M 2012
I 2014
Avatar
rusulica
Mediteranski efekat
 
Postovi: 3422
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 14:42
Lokacija: split

Re: Trudnicke tegobe i kako si pomoci!

PostPostao/la noah » 26 svi 2012, 07:16

Ja sam na počeku prve trudnoće mjesec dana isto virozu imala i dosta sam kašljala, kasnije mi se srce znalo isto uzlupati sa laganom boli u prsima, gin. me slala na ekg, no nisam išla, trebala sam no nisam to tako smatrala važnim i povukli se poslije simptomi :dunno
N 18.08.2011.
T 23.01.2008.
Naše dvije zvijezde doputovale sa nebeskog svoda u mamino i tatino srce...
Avatar
noah
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 662
Pridružen/a: 31 ožu 2012, 16:12
Lokacija: u drugoj dimenziji

Re: Trudnicke tegobe i kako si pomoci!

PostPostao/la blacksabbath » 08 lip 2012, 16:16

Ja sam od početka 3. pa do negdje sredine 4. mj stalno imala mučnine, bilo je dana kad sam povraćala ama baš sve što sam pojela. Sad me samo muči žgaravica.
blacksabbath
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 6
Pridružen/a: 05 lip 2012, 19:22

Re: Trudnicke tegobe i kako si pomoci!

PostPostao/la lizalica26 » 29 lip 2012, 15:52

curke pomoć plizzzz
ulazim u 39 tjedan,termin za 12 dana
počela su me križa boljeti skoro svaki dan i bol u donjem dijelu stomaka i pritisak u vagini...
Dali to znači da bih mogla brzo roditi ili se možda otvaram? dosad sam bila skroz zatvorena
:srca
lizalica26
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 13
Pridružen/a: 22 lis 2011, 22:15

Re: Trudnicke tegobe i kako si pomoci!

PostPostao/la MON » 29 lip 2012, 16:03

lizalica, moguće da su to i trudovi. ti si u terminu, tako da je sve moguće. kad ti je redovna kontrola?
Avatar
MON
Intelektualni snob
 
Postovi: 10652
Pridružen/a: 08 tra 2008, 14:34
Lokacija: Pymystansko dopisništvo Modre laste

PrethodnaSljedeća

Natrag na Trudnoća i porod

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.

cron