Sada je: 18 tra 2024, 06:41.

Ostala HR rodilišta

Informacije i razmjena iskustava vezanih uz trudnoću, rodilišta, porod, priprema za dolazak novorođenčeta. Trudnice, pridružite se i svakodnevnom ugodnom čavrljanju na svom generacijskom topicu!

Moderator/ica: Diami

Re: AJMO MALO OBNOVE PODATAKA O RODILIŠTIMA

PostPostao/la MaminMacak » 14 svi 2009, 10:39

eh, anni, nisu svi isti, meni je odvajanje u Petrovoj bilo traumatično, nekom je to super, jer smatra da će se odmorit. Ja nisam mogla ni spavat ni disat, samo sam slušala bebe koje vrište u susjednoj sobi i mislila se jel to sad on vrišti...ali nismo svi isti i ja to kužim.


Ma rooming in je, kao ideja, super, no to bi trebalo znaciti da imas i neku sestru na raspolaganju koja ti pomogne kad vise ne mozes ili ti odnesu bebu na par sati kad ju nahranis, a malo bi odspavao. Ono sto prakticiraju na SD nije humano i to je super samo u idealnim slucajevima kad imas snage (Barem donekle), imas mlijeka ... A sad to da slusas bebe koje urlaju u susjednoj sobi, bome ne znam ni ja kako bi to izdrzala?! Mislim da cu ovaj put biti najdosadniji pacijent na odjelu i necu se ustrucavati nista traziti, kao sto sam se ustrucavala prvi put. Pa mozda nesto od toga i upali, ako nista drugo znat cu da sam probala. Vidim da su neke zene u Petrovoj zabranile da im dohranjuju djecu i da su to postivali, pa vidim da se nekada i bebe ostavljaju u sobi dosta dugo, a ne kao ranije 1h je u sobi, 3h je nema ...
pupoljcica 2002

etiketic 2009
Avatar
MaminMacak
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2447
Pridružen/a: 15 pro 2004, 18:40
Lokacija: Zagreb zapad

Re: AJMO MALO OBNOVE PODATAKA O RODILIŠTIMA

PostPostao/la korny » 21 svi 2009, 22:41

Zadarsko rodilište danas je dobilo titulu Baby friendly :dada :zivili
Avatar
korny
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 659
Pridružen/a: 28 ožu 2009, 20:50

Re: AJMO MALO OBNOVE PODATAKA O RODILIŠTIMA

PostPostao/la skorpionka » 27 svi 2009, 10:17

Evo malonovih vijesti iz Petrove. Frendica je nedavno rodila. Uspjela je kao trecerotkinja izbjeci epiziotomiju, beba 4,5 kg. Nekakav neljubazni specijalizant joj je htio uvaliti drip na 5-6 cm otvorenosti, kao da malo ubrza, iako je sve islo turbo brzo. Na babinjačama očaj, i dalje skupljaju izdojeno mlijeko u onaj kazan i prokuhavaju. Ja sam ju nagovorila da im ne daje svoje izdojeno već da baci i da isto kaze ostalima u sobi. :loce
“However beautiful the strategy, you should occasionally look at the results.”
Avatar
skorpionka
kimera a la vache
 
Postovi: 12180
Pridružen/a: 10 kol 2001, 13:21

Re: AJMO MALO OBNOVE PODATAKA O RODILIŠTIMA

PostPostao/la Rogue » 27 svi 2009, 12:06

skorpionka je napisao/la:Na babinjačama očaj, i dalje skupljaju izdojeno mlijeko u onaj kazan i prokuhavaju.

da to su radili i kad sam ja bila, meni je to izgledalo odvratno.
slika17.01.2009.
Avatar
Rogue
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1473
Pridružen/a: 03 ožu 2009, 17:38
Lokacija: ...u bestežinskom stanju

Re: AJMO MALO OBNOVE PODATAKA O RODILIŠTIMA

PostPostao/la Crvena » 27 svi 2009, 21:29

Potpisujem skorpionku i annci. Dugo sam ležala u Petrovoj i prije i poslije poroda (malac bio na intenzivnoj) pa sam imala prilike proći sve katove - i patologiju (prizemlje, i to onaj neobnovljeni dio), 1.kat (rađaona, tj.stigla sam do sobe u kojoj inače važu novorođenčad gdje su mi pokušali indukciju jer je beban morao van, ali nisam se otvarala pa sam završila u kirurškoj sali na hitnom carskom, nakon čega sam bila i na intenzivnoj na 1.katu - prvo u "najintenzivnijoj" gdje je sestra 24/7 i gdje se stvarno jadne nacrnče kao marva, a zatim malo dalje niz hodnik u dvokrevetnoj sobi), i na kraju su me premjestili da vrh na odjel babinjača u sobu 11.
Što se patologije tiče, odjel je ofucan i treba mu obnova (noću me budila škripa kreveta na kojem sam spavala iako sam imala čepiće za uši), ali osoblje je sasvim OK - naravno da svugdje ima pojedinaca koji su više veseljaci ili više mrgudi, koji više "potegnu" ili više hvataju krivine, ali sve zajedno mi i nije ostalo u lošem sjećanju. Minus jedino prof. koja vodi odjel jer na vizitama nije znala bitne informacije o pacijenticama koje je ona primila i ona vodila, a i komunikacijske vještine su joj...... :shock: , ma, koga zavaravam - ni ne postoje :spota Najgore od svega je što je i mene, tj.mog bebana skoro zeznula: inzistirala je da idem na indukciju iako je malac bio vrlo sitan (procijenjen na 1890g po UTZ, na kraju se rodio s 1690g) iz nepoznatog razloga a znalo se da mu je opseg glave uredan za gestacijsku dob (rođen s OG 36cm, što je poprilično). Ja joj rekla da je prvi porod bio produžen jer je Principessa bila glavata i završili smo na vakuumu, a ona će meni da sam drugorotka i da će samo izletiti BEZ OBZIRA na veliku glavu. Ukratko, da tog ponedjeljka dr.Zlopaša nije bio u rađaoni i vrlo brzo nakon pokušane indukcije odlučio da sam za carski jer je beba mala i ne znamo u kakvom je stanju...ne znam što bi bilo, jer i sa carskim moj je malac imao moždano krvarenje 2.stupnja. Da je inzistirao na vaginalnom porodu, vjerojatno bih danas imala dijete s krvarenjem 4.stupnja. Inače, i intenzivna i cijeli 1.kat funkcionira odlično, a i izgleda super - :bravo za šefa rađaone dr.Zlopašu i njegov način vođenja ekipe!
A onda sam prebačena na 2.kat - katastrofa!!! :puke Bila sam tamo 14 dana - hodnik je opran jednom, i to kad je ministar dolazio u posjet. Zidne pločice u WC-u nijednom (znam, krvava fleka na zidu u jednom WC-u bila je tamo cijelo vrijeme mog boravka :puke ). U sobi smo imali žohare kojima smo nadjenule imena. :strah Sakupljanje izdojenog mlijeka u velike boce, cajke koje odjekuju iz sestrinskih soba u kojima se bez pardona pušilo, kante za smeće u WCiam iz kojih su se ulošci prelijevali...osim onog dana kad je ministar bio u gostima. E, tog dana je u WCima bilo čistih uložaka, sapuna i papirnatih ručnika! :angry
No, uvjerljivo najgori odjel u Petrovoj je dječja intenzivna: bezobzirne prema mamama i malim pacijentima, ne baš ni stručne, ostavljaju dojam osoblja-djecomrzaca koje je tamo završilo po kazni: sva sreća pa su malcu postavile krivu dijagnozu koja je zahtijevala premještaj na Rebro! Ali, to je druga priča...
Kako god, zbog stravičnog iskustva s neonatologicama i danas se naježim kad prolazim pored Petrove... :shock:
Principessa 11.03.2000., 3450g /54 cm
Vrlo Mali Princ 13.10.2008., 1690g / 39cm
Avatar
Crvena
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 205
Pridružen/a: 23 stu 2008, 22:07
Lokacija: Gdje je srce tu je dom

Re: AJMO MALO OBNOVE PODATAKA O RODILIŠTIMA

PostPostao/la Krumpirić » 01 lip 2009, 18:39

SD-najnovije (friško da nemere friškije :mrgreen: )
Rađaonica: Neznam koliko sam mjerodavna jer sam došla apsolutno otvorena, ali:
sestra na prijamu: izuzetno ugodna, pitala imam li šta protiv braunile, pitala piški li mi se (vodila me na WC, nije išlo), pomogla mi popet se na stol i slično, rekla mi 100puta da se slobodno derem i da zna da me boli (opet napominjem, ja se nisam derala nešto vau, a i došla sam na najgori dio, dijete zapelo u rotaciji i žena je znala da to boli)
lječnica no1: izvinjavala mi se pri vaginalnom pregledu (znam da vas boli jer je to kraj, al moram), rekla mi (i ona i navedena sestra) 3 puta da će to brzo, da ne brinem, pitala me smije li probušit vodenjak da prati glavicu, donijela prijenosni uzv da ne mora bušit vodenjak, ja rekla nek buši. Tada je otprilike otišla i došla je dr no2, samo svratila, otišla i ona, ostala babica sama s nama
babica; prišapnula mi da je lakše pustit lagano nagonu nego prodisat, al ne stiskat (to sam već čitala u Ini May i zbilja je neusporedivo lakše), trudila se oko međice, 5 puta rekla da me nije luda rezat pa da mora šivat :mrgreen: , jako je masirala, hrabrila me (rekla da imam snažne mišiće i da tiskam jako jako dobro, hrabrila me da vidi glavicu i tako dalje..), dala je vremena posteljici koju smo dugo čekali, nije stiskala trbuh, nije me plašila, ništa, čekala je trud moj koji je potaklo tonkino cicanje, izašla posteljica
lječnica no2: došla pregledat posteljicu, gledala je sigurno 10ak minuta, zajedno s babicom, nadam se da su zajedno sve odgledale okej :dada , pregledala međicu, pitala mm-a hoće jedan šav estetike radi :lol , stavila jedan šav na živo-nisam osjetila (rekla mi je, ja bi vam dala injekciju, al isti vrag, ubod injekcije-ubod za šav-to je isto jedan ubod i gotovo, a sve je utrnuto jer je još friško-ništa ništa nećete skužit. I bi tako. Osjetila sam samo končić kako prolazi. Kaže mm-u: evo sad može odmah akcija za treće :lol (aha, hau jes nou)
Tonka je bila na meni 2h, babica je ušla 2 puta provjeriti krvarenje, fundus i slično, ostalo vrijeme smo ja i mm bili sami s Tonči.
Dakle-sve u svemu-DIVNO!!
Čiča koji me vozio na kat-pričao mi kako je došao jedan pijani noćas na hitnu i dogodovštine s njim-za riknut :lol
Na babinjačama-sve se sestre javljaju odmah na gumb, sestre za mame potiču kretanje, vode na WC odmah, savjetuju kad se tuširat, natjeravaju da piješ vode i paziš na sebe...
sestre za djecu-pokazuju dojenje (meni nije trebalo, al s cimericom su se bome namučile), jedino je jedna jako divljački mijenjala pelenu djeci, ja nisam nijednom tražila mijenjane, sama sam ju stalno mijenjala.
Rooming in je gotovo potpun, nisam čula ni vidila nadohranjivanje zdrave bebe sa zdravom mamom. Djeca se odnose oko 7:30 na kupanje i pedijatrijski pregled i vaganje. Donose se natrag u 9 i to je to.
LJečnička vizita je neusporedivo ugodnija nego u PEtrovoj (ko i sve ostalo, uostalom), samo jednom skidanje gaća, ostalo razgovor.
Sve je superultra čisto, WC, uvijek puno WC papira, ručnika papirnatih, sapuna.Ma odlično. Čistačice brišu sobu 3 puta na dan. NA hodniku pred vratima sobe imaš kolica sa spavačicama i posteljinom di si možeš uzet ako trenutno nema sestre koja mijenja posteljinu..,,
Šećer na kraju-dr. Stanojević koji radi pregled djeteta na otpustu pred tobom, on ih vrti, diže, premjerava, sluša, priča, pjeva, a oni PREDU!!Doslovno. Ja nikad to nisam vidila, takvu ruku za djecu, tu obostranu ljubav. Divota, eto.
Avatar
Krumpirić
Cobra 11
 
Postovi: 11607
Pridružen/a: 17 sij 2005, 22:46

Re: AJMO MALO OBNOVE PODATAKA O RODILIŠTIMA

PostPostao/la mama njonji » 01 lip 2009, 22:30

Super! Hvala Bogu na promjenama :proljece
Prije 4 godine na Sv. Duhu jedino je Stanojević bio ovakav kakvim ga opisuješ (predivan!) - sve ostalo: ne prepoznajem (puno, puno se promijenilo na bolje naravno)! :joy
M 2005
D 2009
B 2015
mama njonji
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1329
Pridružen/a: 15 svi 2007, 12:16
Lokacija: zagreb

Re: AJMO MALO OBNOVE PODATAKA O RODILIŠTIMA

PostPostao/la mama njonji » 04 lip 2009, 12:10

Još jedno pitanjce u vezi Sv. Duha:
što je s posjetama? braco i tata bi htjeli doći vidjeti bebu, i po mogućnosti "poigrati se" (M. očekuje da će valjda natjeravat s njom od prvog sata :mrgreen: )
jel to i dalje preko onog stakla ili oni dođu u sobu i budu s nama (odnosno jel beba u sobi u doba posjeta)?
M 2005
D 2009
B 2015
mama njonji
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1329
Pridružen/a: 15 svi 2007, 12:16
Lokacija: zagreb

Re: AJMO MALO OBNOVE PODATAKA O RODILIŠTIMA

PostPostao/la Pati » 04 lip 2009, 12:45

Posjete su vani na hodniku koliko ja znam, nema ulaska na odjel babinjača, a pogotovo ne u sobe. Bebe se gledaju preko stakla i dalje.
EMA, 10.08.2005.slika

VITO, 22.06.2009.slika
Avatar
Pati
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 305
Pridružen/a: 04 stu 2005, 12:27
Lokacija: Jarun

Re: AJMO MALO OBNOVE PODATAKA O RODILIŠTIMA

PostPostao/la Krumpirić » 04 lip 2009, 12:53

a ne baš, bebu doneseš do otvorenih vrata i tata i braco ju smiju pomazit i slično, pa ju možeš vratit i izać vani, ako se usudiš.
Avatar
Krumpirić
Cobra 11
 
Postovi: 11607
Pridružen/a: 17 sij 2005, 22:46

Re: AJMO MALO OBNOVE PODATAKA O RODILIŠTIMA

PostPostao/la Pati » 04 lip 2009, 12:54

Ohoh, onda je to stvarno friška promjena.
:dada
EMA, 10.08.2005.slika

VITO, 22.06.2009.slika
Avatar
Pati
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 305
Pridružen/a: 04 stu 2005, 12:27
Lokacija: Jarun

Re: AJMO MALO OBNOVE PODATAKA O RODILIŠTIMA

PostPostao/la norafora » 05 lip 2009, 12:23

Ova Krumpirićina priča je kao iz nekih filmova, ne mogu virovati.
Da je barem upola tako u splitskom rodilištu.
N 11.04.2005.
N 19.06.2009.
Avatar
norafora
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 499
Pridružen/a: 08 kol 2007, 08:52

Re: AJMO MALO OBNOVE PODATAKA O RODILIŠTIMA

PostPostao/la Crvena » 05 lip 2009, 15:45

Da, i ja se slažem...mislim da će im nakon Krumpirićinog posta porasti promet :mrgreen:
Ako ostane ovako, ja ću im ga definitivno napraviti ako me opet zadesi potreba za rađaonom :wink :ja?
Principessa 11.03.2000., 3450g /54 cm
Vrlo Mali Princ 13.10.2008., 1690g / 39cm
Avatar
Crvena
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 205
Pridružen/a: 23 stu 2008, 22:07
Lokacija: Gdje je srce tu je dom

Re: AJMO MALO OBNOVE PODATAKA O RODILIŠTIMA

PostPostao/la jelena_paska » 16 lip 2009, 12:26

vukovarska bolnica....24 sta si uz dijete...stavljaju ti ga na podoj odmah nakon poroda....čim odlaziš u sobu dijete ide s tobom ao je sve u redu.....osobjle je dobro i ljubazno...al sam ja bila jako umorna pa su mi ga jednom i odnijeli.inače ih ne odnose.......odnose ih samo n kupanje a pregled dijeteta se obavlja u sobi....uvjeti 2 tuš kabine na nekih 15 soba .......kupaone inače uredne ali nakon sto se svi istuširamo to bude kaos....1 wc na 6 osoba...otac može biti za vrijeme poroda prisutan samo mora proči tečaj...
jelena_paska
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 2
Pridružen/a: 15 lip 2009, 18:47

Re: AJMO MALO OBNOVE PODATAKA O RODILIŠTIMA

PostPostao/la pepeljuga25 » 16 lip 2009, 16:00

Pozdrav cure i dečki ako vas ima.. :)
mene u rujnu čeka prvi porod na sv.duhu, pa mi sad sve ove priče sa poroda zvuče poput SF filmova...negdje sam pročitala takvih groznih stvari (od nehigijene do neljubaznosti i grubosti) a negdje takvih divota...
i nikako mi nije jasno da je moguće da se radi o istom rodilištu..
sad sam u 26 tjednu i već sam tri puta bila na uzv (u trudničkoj ambulanti) na sv.duhu...svaki mi je put bio drugi doktor ali svi su bili ljubazni i dragi, najviše me se dojmio dr.Dokozić (koji mi se čak ispričavao što pregled tako ''dugo'' traje-15min. a ''dugo'' je trajao jer se bebač tako vrpoljio da dr. jadan ništa nije mogao vidjeti) :D
nemam nikakve ''veze'' niti poznanstava pa me zanima što je s takvim slučajevima, da li su ovi idealni uvjeti rezultat ''veze'' ili stvarnog doktorskog ponašanja...molim da se nitko ne uvrijedi, i ja da znam nekoga tko tamo radi sigurno bih mu se javila
isto me tako zanima kada ste išle prvi puta na pregled osim uzv-a baš u rodilištu, jer ja sve trenutno obavljam kod svog ginekologa, ili gdje me već pošalje (na vađenje krvi)
hvala svima....
pepeljuga25
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 7
Pridružen/a: 16 lip 2009, 15:46

Re: AJMO MALO OBNOVE PODATAKA O RODILIŠTIMA

PostPostao/la uskoromama » 18 lip 2009, 10:19

pozdrav svima..zanima me ima li itko sa iskustvom iz Sinjskog rodilišta, ako bude sve uredu planiram tamo rodit :srca pa ako ima netko da podijeli zrnce mudrosti..bila bi zahvalna :D
uskoromama
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 3
Pridružen/a: 16 lip 2009, 14:45

Re: AJMO MALO OBNOVE PODATAKA O RODILIŠTIMA

PostPostao/la Krumpirić » 18 lip 2009, 10:32

pepeljuga25 je napisao/la:Pozdrav cure i dečki ako vas ima.. :)
mene u rujnu čeka prvi porod na sv.duhu, pa mi sad sve ove priče sa poroda zvuče poput SF filmova...negdje sam pročitala takvih groznih stvari (od nehigijene do neljubaznosti i grubosti) a negdje takvih divota...
i nikako mi nije jasno da je moguće da se radi o istom rodilištu..
sad sam u 26 tjednu i već sam tri puta bila na uzv (u trudničkoj ambulanti) na sv.duhu...svaki mi je put bio drugi doktor ali svi su bili ljubazni i dragi, najviše me se dojmio dr.Dokozić (koji mi se čak ispričavao što pregled tako ''dugo'' traje-15min. a ''dugo'' je trajao jer se bebač tako vrpoljio da dr. jadan ništa nije mogao vidjeti) :D
nemam nikakve ''veze'' niti poznanstava pa me zanima što je s takvim slučajevima, da li su ovi idealni uvjeti rezultat ''veze'' ili stvarnog doktorskog ponašanja...molim da se nitko ne uvrijedi, i ja da znam nekoga tko tamo radi sigurno bih mu se javila
isto me tako zanima kada ste išle prvi puta na pregled osim uzv-a baš u rodilištu, jer ja sve trenutno obavljam kod svog ginekologa, ili gdje me već pošalje (na vađenje krvi)
hvala svima....

ja ne da nisam imala vezu, nego se nisam stigla ni u rađaoni upoznat s osobljem, već sam rodila :lol
nisu rezultat veze, upravo suprotno.
Avatar
Krumpirić
Cobra 11
 
Postovi: 11607
Pridružen/a: 17 sij 2005, 22:46

Re: AJMO MALO OBNOVE PODATAKA O RODILIŠTIMA

PostPostao/la pepeljuga25 » 19 lip 2009, 11:25

Pa to je odlično!!!! sve sam hrabrija iz dana u dan. Puno ste mi pomogle, hvala vam beskrajno svima!
U srijedu idem na uzv na sv.duh pa ću vidjeti i tamo sve što me zanima. Iako sam već neke stvari i telefonom saznala. Pričala sam sa jednim tako dragim i humorističnim anesteziologom (jer prvo što mioslim kad uuđem u rodilište je tražit SVE protiv bolova) i NITKO me ne može odgovoriti od toga. A on mi je rekao da samo kažem daj i netko je tu da da. Proučila sam sve za i protiv i ja sam ZA. Mislim da svatko ima pravo sam odlučiti što hoće i kako hoće (ako već postoje opcije).
Jučer sam na trudničkom tečaju imala okršaj s partonažnom koja nas je pokušala uvjeriti da su trudovi divni, da je to poput predivnih ''semafora'' ili čega već koji bebi i nama pokazuju put.... :conf .....pričala bajke i priče pa sam na kraju 3 sata predavanja požalila što sam uopće i došla....nas 60 u maloj dvorani...nema zraka...ona melje neke nevezane stvari... :dunno
ništa novo nisam saznala, o rodilištima nije uopće govorila, pričala o higijeni trudnice (da moramo prati zube i ruke, da se tuširamo samo običnom vodom jer šta će nam gelovi za tuširanje-da, TRUDNICE, a da za bebače pazimo kojim ''šarenim ambalažama pribjegavamo'')
i tako.... :ne
ja kao dijete sa sela koje je od treće godine sudjelovalo na svakom porodu/okotu oko 10 vrsta životinja sam došla sa tolikim entuzijazmom da će nešto biti od te silne priče, da ću nešto saznati, vidjeti, čuti..nije bilo slajdova, filomova, fotografija...kad ono ništa...čak nije ni skužila u prvom trenu da je jedan tata počeo naopačke postavljati na zid poster s fazama poroda!!!
mislim... :bonk
zapravo bila je fotka izrezana iz novina, dijete u kadici, drži neka odrasla ruka ( da nam pokaže kakvu kadu da kupimo) i dvije lutke ''ćelavice'' koje su tate držale u ruci (ne zna se tko je bio ukočeniji ćelavice ili tate) :lol
grozno...ja sam razočarana....
ali možda je u meni problem....
možda sam previše očekivala...
zato je meni moja patronažna jutros (u prvom posjetu), uz sokić, smireno, s iskustvom i užitkom pomogla oko pitanja, bez nepotrebnih termina i izmotavanja kao da se već sto godina znamo sve objasnila...žena je DIVNA!!!! :joy
JEDVA ČEKAM PONOVNI SUSRET U SRPNJU A PLANIRAMO I JOŠ JEDAN PRIJE PORODA :zivili
Ups sad sam skužila da ovaj post ne spada pod ovu temu...administratorice oprosti..prebaci ga gdje spada...( ja ne znam kako se to radi :oops: )
pepeljuga25
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 7
Pridružen/a: 16 lip 2009, 15:46

Re: AJMO MALO OBNOVE PODATAKA O RODILIŠTIMA

PostPostao/la mama njonji » 19 lip 2009, 11:37

off topic: pepeljuga, mislim da smo bile na istom tečaju jučer :mrgreen:
nemam komentara, preprebezveze :angry kuhali se ko u sauni, informacije - 0 bodova...
(išli samo radi MM-ove potvrde jer je one sa starog tečaja s 1. poroda izgubio) al ovo stvarno možete selit na topic o tečajevima ili gdje već spada...
M 2005
D 2009
B 2015
mama njonji
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1329
Pridružen/a: 15 svi 2007, 12:16
Lokacija: zagreb

RODILIŠTE ŠIBENIK

PostPostao/la NEJA2007 » 19 lip 2009, 15:29

Vidim da nema iskustava iz Šibenika, ili ih bar ja nisam našla pa evo jedno!
U bolnicu sam završila u četvrtak jel sam prinila 4 dana. Moj dragi doktor (inače šef ginekologije) nije se pojavi do subote, a ostale nije puno briga jel niste njihov pacijent. DOBAR DAN KAKO STE - HVALA DOBRO. Onda je mojoj mami puka živac pa ga nazvala na mob I U ROKU OD 15 MIN JE STIGA!!! U subotu me popodne pogledao i rekao da neću do ponediljka a da me uhvati u nedilju da njega može samo policija dovući jel je sutra dežurna doktorica s kojm je imao verbalni i fizički obračun nekoliko dana prije! No dobro vratila se ja u sobu i počeli bolovi. Cilu noć sam se mučila dok je sestra bacala komentare curo moja nisu to trudovi kad budu znat ćeš :conf :conf
U 7 ujutro kad više nisam mogla molila sam je da me netko pogleda, i odvela me u rađaonu na CTG i da mi miri malo trudove i kaže GLE STVARNO SU TRUDOVi. Al ona meni ne bi preporučila da idem roditi kad nisam spavala cilu noć jel žene ne mogu ići raditi a kamoli roditi. Mogla si pitati apaurin pa bi se naspavala?!?!?!?! :shock: I vratila se ja na ginekologiju pogledao me doktor koji se taman diga i kaže gospođo odite u rađaonu vi set otvoreni mali dlan. Uspila sam nazvati mamu i sveki koje su stigle u roku odma (7 ujutro) i mužića i naravno priju koja je bila s menom cilo vrime u rodilištu (svi rade u bolnici osim muža). U rađaoni me u 9.15 skačilo na CTG u 10probilo "vodicu" u 10.35 doktorica skočila na drob i Nera izletila. Vjerovatno ne bi još da nisu mogli nači otkucaje srca pa su se ustrtarili......par dana u bolnici..malo mekonij...CRP ne pada.....i napokon kući!!!!
Ima li još kakovih iskustava iz šibenika baš me zanima
Javite se :mah :mah
Avatar
NEJA2007
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 15
Pridružen/a: 16 lip 2009, 16:06
Lokacija: šibenik

Re: RODILIŠTE ŠIBENIK

PostPostao/la mama141705 » 19 lip 2009, 21:54

moja iskustva i nisu tako losa kao tvoja ali neznam od kud da krenem.prvo dijete ja umirem od straha jer nemam blage veze ni o cemu.stave me na stol u 7 ujutro jer sam prenijela pa me moraju poroditi na drip.ajde to je proslo solidno nikog nije bilo briga je li me boli ili ne.kad sam pocela vristati da hocu na carski jer vise ne mogu babica se nasmijala i rekla da su i druge radale prirodno pa cu i ja bez problema i malo se ja napatila jer je na drip grozno ali u 12 i 15 se rodio antonio.curicu sam skoro u vc rodila jer sam imala tako lagane trudove da sam mislila da moram ici na veliku nuzdu pa sam stalno visila na wc-u.luda sreca da je babica stajala na hodniku i pitala da li mi je dobro a ja rekla da hocu klistir jer ne mogu vise ici do wc.onda je ona posumnjala i odvela me na pregled odmah na onoj stolici u prvoj sobi s desne str. sam skoro rodila ali sam se uspjela dogurati do radaone.u tom trnu je dosao baica i pjevao nadalina muti jaja dok sam japlakala i isto tako mi legao na stomak i izasla je moja curica. a treci porod je bio klasican. 4 sata ujutro mene boli ali ja trpim jer ne zelim nikog buditi da ne kazu da sam luda .ujutro kad je dosla vizita kazem ja doktorici da imam trudove svakih 5 min.ona me posalje na pregled zatim pravo radaona i ja rodila u 9 i 15.e sad to su moja iskustva ali znam za masu gorih slucajeva ali ne zelim zastrasiti sve one trudnice koje ce ovo procitati jer sam ja bila zastrasena prije prvog poroda.ali nije to samo u sibenskoj bolnici ima takvih dokt. i sestara da ti pamet stane kad cujes njihove blesave izjave.pusa cure
mama141705
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 335
Pridružen/a: 24 svi 2009, 22:14

Re: RODILIŠTE ŠIBENIK

PostPostao/la NEJA2007 » 19 lip 2009, 22:27

Osobno mi se Baica ne sviđa kao doktor iako kažu da je dobar al eto on je taj koji mi je reka da krenem u rađaonu i da će on doći. moš mislit on otiša i došla Radovićka koja je meni bila na porodu super a eto kako je završila!
Iskreno nije me strah ni trudnoče ni poroda nego doktora!
I ne znam kod koga DA idem kod sljedeće trudnoće?
Avatar
NEJA2007
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 15
Pridružen/a: 16 lip 2009, 16:06
Lokacija: šibenik

Re: RODILIŠTE ŠIBENIK

PostPostao/la mama141705 » 22 lip 2009, 21:10

sorry sto kasnim s odgovorom.ja nisam isla ni kod jednog od dokt. koji su mi bili na porodu tj. nisu ni bili a ovo se baica slucajno zatekao jer porod obavljaju babice i sav posao je na njima. meni je zivkovic dosao siti kad sam rodila prvo dijete a drugo kad sam radjala nije bio nitko nego bab.poslije je neka dokt. dosla viditi kako je proslo a baica je tu bio jer valjda nije imao pametnijeg posla.pjevusio nadalinu i stisnuo mi stomak.ali sestricna mi je lani kod njega isla privatno i kad je trebala doci u bolnicu roditi javila se njemu on odmah zvao odjel i rekao da ce doci njegova pacijentica i tako sve med i mliko a znam da ga mnoge ne podnose jer je neznam grub i slicno. a sto se tice mene 1.dijete-dr.konjevoda 2. dj.- dr glavadanovic ali privatno pa je bilo odlicno.a 3. dr.perovic iz biograda isto privatno .mene su spasile babice jer ih poznajem 2 s odjela pa sam uspjela na 2. i 3. porodu upasti u njihovu smjenu.tako da ti je najbolje poznavati babice. cula sam da je anic odlican ali neznam osobno nista o njemu osim da su svi ludi za njim a jedna mi je zenska na 1 porodu pricala da je isla kod njega kad je vec izgubila sve nade da ce roditi jer su joj svi dok. govorili da nece samo joj je on rekao da ce roditi i stvarno zenska ostala trudna ali je morala paziti cijelu trud. a na kraju je izasao deckic od 4 kg. joj bas sam se raspisala pusa :kiss
mama141705
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 335
Pridružen/a: 24 svi 2009, 22:14

Re: Ostala HR rodilišta

PostPostao/la MaminMacak » 22 lip 2009, 22:07

Ajme citam vase komentare za Petrovu

Na babinjačama očaj, i dalje skupljaju izdojeno mlijeko u onaj kazan i prokuhavaju.


U sobi smo imali žohare kojima smo nadjenule imena


Zidne pločice u WC-u nijednom (znam, krvava fleka na zidu u jednom WC-u bila je tamo cijelo vrijeme mog boravka


i sve si mislim da li cu to moci prezivjeti?! Ali moram ovo dijete nekako izvuci van, nema mi druge :dunno

Imam i par pitanja:

Skorpi, je li ovo prokuhavanje izdojenog mlijeka samo odvratno kao pomisao ili je i opasno za dijete?

Sto je sa spavacicama - da li se mogu koristiti svoje ili imaju kakve bolnicke?

Trebam li za tatu na porodu nesto pripremiti, ono neko sterilno odjelo ili to ne treba?

Ako rodim na carski onda sam na nekom drugom odjelu, zar ne?

I da, ako slucajno budem te srece pa dobijem apartman, onda mi i nocu nose dijete na podoj ili sam u zabludi?

I ajde da mi netko kaze da kad je on bio u Petrovoj nije sreo zohare, a sanitarni cvor je bio cisci, please ...
pupoljcica 2002

etiketic 2009
Avatar
MaminMacak
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2447
Pridružen/a: 15 pro 2004, 18:40
Lokacija: Zagreb zapad

Re: Ostala HR rodilišta

PostPostao/la skorpionka » 22 lip 2009, 22:24

Maminmačak, ja bi ovaj post prebacila na topik o Petrovoj, sad smo odvojili rodilista. :mah
“However beautiful the strategy, you should occasionally look at the results.”
Avatar
skorpionka
kimera a la vache
 
Postovi: 12180
Pridružen/a: 10 kol 2001, 13:21

Re: RODILIŠTE ŠIBENIK

PostPostao/la NEJA2007 » 25 lip 2009, 12:48

mama141705 je napisao/la:sorry sto kasnim s odgovorom.ja nisam isla ni kod jednog od dokt. koji su mi bili na porodu tj. nisu ni bili a ovo se baica slucajno zatekao jer porod obavljaju babice i sav posao je na njima. meni je zivkovic dosao siti kad sam rodila prvo dijete a drugo kad sam radjala nije bio nitko nego bab.poslije je neka dokt. dosla viditi kako je proslo a baica je tu bio jer valjda nije imao pametnijeg posla.pjevusio nadalinu i stisnuo mi stomak.ali sestricna mi je lani kod njega isla privatno i kad je trebala doci u bolnicu roditi javila se njemu on odmah zvao odjel i rekao da ce doci njegova pacijentica i tako sve med i mliko a znam da ga mnoge ne podnose jer je neznam grub i slicno. a sto se tice mene 1.dijete-dr.konjevoda 2. dj.- dr glavadanovic ali privatno pa je bilo odlicno.a 3. dr.perovic iz biograda isto privatno .mene su spasile babice jer ih poznajem 2 s odjela pa sam uspjela na 2. i 3. porodu upasti u njihovu smjenu.tako da ti je najbolje poznavati babice. cula sam da je anic odlican ali neznam osobno nista o njemu osim da su svi ludi za njim a jedna mi je zenska na 1 porodu pricala da je isla kod njega kad je vec izgubila sve nade da ce roditi jer su joj svi dok. govorili da nece samo joj je on rekao da ce roditi i stvarno zenska ostala trudna ali je morala paziti cijelu trud. a na kraju je izasao deckic od 4 kg. joj bas sam se raspisala pusa :kiss

sve u svemu svi su oni isti, više manje. ja sam isto čula da je anić odličan a da ni zmijanović nije loš...ima još vrimena da razmislim kod koga bi!
Avatar
NEJA2007
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 15
Pridružen/a: 16 lip 2009, 16:06
Lokacija: šibenik

Re: Ostala HR rodilišta

PostPostao/la ..sunchicaa.. » 06 srp 2009, 10:29

Zna li možda netko nešto o Sisačkom rodilištu koje bi se trebalo otvoriti oko Božića? neke informacije,glacine,bilo što? :dunno

Nadam se da će biti bolje nego u sadašnjem gdje su napravili toliko propusta da je to strahota :ne
...semel pro semper...

slikaslika
Avatar
..sunchicaa..
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 293
Pridružen/a: 15 lip 2009, 21:11
Lokacija: Sisak

Re: Ostala HR rodilišta

PostPostao/la dani_glo » 16 kol 2009, 21:21

ja o starom sisačkom rodilištu nemam ništa loše za reć.. čula sam puno groznih stvari pa me bilo i strah ić tamo rodit ali je prošlo sve u najboljem redu! istina da su sobe bile spremne za renoviranje ali to nije do osoblja.. svi su bili dobri, prijateljski raspoloženi... a navodno će novo rodilište imat sobe sa samo dva kreveta + krevetići za bebe, i svaka soba svoju kupaonu, drugo ništa ne znam.. u svakom slučaju, ovo će bit super, da su bar gpdinu ranije napravili to!! :mali
Avatar
dani_glo
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 17
Pridružen/a: 13 kol 2009, 09:59

Re: Ostala HR rodilišta

PostPostao/la supermen » 22 kol 2009, 22:44

Javljam se prvi puta jer me tema malo zainteresirala. Neću biti od velike pomoći jer sam rodila prije 6 godina u Splitu na carski ali samo neka se zna. Već u 11 tjednu počela sam krvariti i uz Dabrostone i mirovanje u 16 tjednu mi je dijagnosticirana Placenta praevia. Znači uz strogo mirovanje završila sam u bolnici u 22 tjednu i ležala do samog kraja. Moram reći da bi ja zabranila ležanje u bolnici trudnicama u Splitu na ovakava način jer bi to trebalo biti kažnjivo. Pitate se zašto. Pa dolaskom u bolnici ja kao da sam postala zarobljenik. Naime u Splitu ako si na održavanje trudnoće i ne možeš sjediti u kolicima ili šetati po hodniku NEMAŠ PRAVO NA POSJETE. Tako ja 3 mjeseca nisam vidjela ni muža, ni kćeri (jedna je imala 13 god, jedna 16)Samo mogu napomenuti da mi moja kćer koja je tada bila debelo u pubertetu i danas mi kaže:Ti se mene tada ostavila. Kad bi se pitala ljudska prava ne znam da li se to pravno uopće smije raditi.
Ipak moram zahvaliti Dr Mimici koji je tada vodio cijelu moju trudnoću i sam carski rez i doprinio da sve završi kako treba.Ali i danas kad razmišljam o mom boravku u bolnici uhvati me jeza.
Bilo je žena iz drugih zemalja čiji muževi nisu to mogli shvatiti, koje su potpisivale da će izići, žena koje su pričale kako je to u Zagrebu.... Šteta, jer Split je ipak veliki grad.
supermen
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 3
Pridružen/a: 22 kol 2009, 22:12

Re: Ostala HR rodilišta

PostPostao/la mamaDEA » 09 lis 2009, 23:00

..sunchicaa.. je napisao/la:Zna li možda netko nešto o Sisačkom rodilištu koje bi se trebalo otvoriti oko Božića? neke informacije,glacine,bilo što? :dunno
Nadam se da će biti bolje nego u sadašnjem gdje su napravili toliko propusta da je to strahota :ne

ja sam tamo rodila i nemam uopće takvo iskustvo, dapače, bili su divni i krasni prema meni, sve je prošlo u najboljem redu. i ja sam se svega naslušala prije poroda, ali naučila sam da neke stvari ne možeš generalizirati i da sud treba stvoriti sam na osnovu vlastitog iskustva.
jedno je sigurno za sisačko rodilište-treba izbjegavati jednog jedinog ginekologa koji je bio i disciplinski kažnjavan. ne znam da li smijem ovdje napisati njegovo ime, mogu ti na pp napisati. ja sam imala loše iskustvo s njim (na pregledima), moja frendica također, a i sam ravnatelj bolnice joj se ispričavao zbog njegovog ponašanja i neugodnih situacija.
novo rodilište bi trebalo biti gotovo do Božića, ali ja čisto sumnjam jer tek fasadu rade, postavili su stolariju, a unutra nije još ni blizu kraju. trenutno se rađa na otorini i ako je sve ok ideš doma za 2 dana, za carski ostavljaju duže što je i logično i stravična je gužva, a ograničeni su prostorom.
novo rodilište će imati 30 soba za smještaj rodilja i novorođenčadi i biti će najsuvremenije opremljeno. više od toga ne znam ništa.
Avatar
mamaDEA
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 731
Pridružen/a: 04 srp 2005, 14:12

PrethodnaSljedeća

Natrag na Trudnoća i porod

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.

cron