Sada je: 28 ožu 2024, 22:10.

Ostala HR rodilišta

Informacije i razmjena iskustava vezanih uz trudnoću, rodilišta, porod, priprema za dolazak novorođenčeta. Trudnice, pridružite se i svakodnevnom ugodnom čavrljanju na svom generacijskom topicu!

Moderator/ica: Diami

Re: Ostala HR rodilišta

PostPostao/la Lorena82 » 06 ruj 2012, 09:28

kakvo je stanje u VARAŽDINSKOM rodilištu?
molim one koje su rodile ove i prošle godine da podjele iskustva. prvo sam rodila u ČK, sad idem u VŽ.
Avatar
Lorena82
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2556
Pridružen/a: 04 sij 2012, 09:48

Re: Ostala HR rodilišta

PostPostao/la pika26 » 10 ruj 2012, 20:03

Jel ima friških cura koje su rodile u osječkom rodilištu? nije me bilo strah,al što se više bliži termin hvata me panika... :strah
pika26
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 15
Pridružen/a: 02 ruj 2012, 20:38

Re: Ostala HR rodilišta

PostPostao/la dadls » 25 tra 2013, 08:58

Lorena82 je napisao/la:kakvo je stanje u VARAŽDINSKOM rodilištu?
molim one koje su rodile ove i prošle godine da podjele iskustva. prvo sam rodila u ČK, sad idem u VŽ.

Može tvoje iskustvo? ;)
slika
slika
Avatar
dadls
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 136
Pridružen/a: 07 vel 2007, 12:46
Lokacija: Varaždin

Re: Ostala HR rodilišta

PostPostao/la Zwerka » 25 tra 2013, 09:15

Ja rodila oba sina u Virovitici- prvi put je bio super doktor koji je sad u Varazdinu, tako da je i porod bio super.
Ali sad, Boze sacuvaj, i ne samo meni.. Tako da ako se i odlucimo za trece dijete, nikad vise u Viroviticu.
Stariji brat - 14.12.2008
Mali covjek - 16.03.2013

...nećete znati sinovi moji koliko vas volim
tako dugo dok i sami ne postanete roditelji...
Avatar
Zwerka
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2177
Pridružen/a: 23 ruj 2008, 18:45
Lokacija: ...tamo gdje je i Bog rekao laku noć..

Re: Ostala HR rodilišta

PostPostao/la cici » 10 srp 2013, 11:45

Evo malo novosti iz osječkog rodilišta :)
Rodila sam prije 2 mjeseca i mogu reći da mi je iskustvo vrlo pozitivno,za razliku od prvog puta
U rađaoni je osoblje bilo super -3 babice i 1 mlada doktorica koja me šivala. Doduše porod je bio brz (ušla u rađaonu u 8,a u 8.55 rodila :mrgreen ),pa možda zato. :mrgreen
Ležala sam na 4 katu ,jer je sve bilo puno. Tamo su sve sestre i za mame i za bebe prekrasne. Kad god nešto trebaš,na usluzi su.
(Osim jedne niske plave koja ima grubi glas kao muškarac,ta je malo otresita i nervozna)
Bebe su s nama cijelo vrijeme (osim prvu noć,tada je uzmu da se mama odmori),kupanje je oko 7 i onda ih vrate.
Ako mama nema mlijeka,a beba gladna, daju dohranu bez problema.
Posjete mogu u sobu samo prvi dan,a poslije se ide na hodnik.
Što još?
Ah da,potrebno je nositi svoje pelene,vl.maramice i kremicu,jer ih same presvlačimo.
Obavezno nositi wc papir-tamo je kronični nedostatak istog.
Zaboravila sam napisati da se u rađaonu ide samo u spavaćici i papučama. (voda se ne smije imati)
Suprug treba imati tečaj.
Mobitel se smije imati.
Mislim da je to sad sve :lol
Zadnja izmjena: cici; 10 srp 2013, 12:00; ukupno mijenjano 1 put/a.
slika slika
Avatar
cici
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 436
Pridružen/a: 15 lis 2012, 11:31

Re: Ostala HR rodilišta

PostPostao/la ronin » 10 srp 2013, 11:55

Vidim da apdejtiramo informacije o rodilištima, pa da napišem koju riječ o šibenskom

Dakle ja sam rodila tamo svoje četvrto dijete.Rodilište je preuređeno prije par mjeseci i to sve skupa jako lijepo izgleda.Osoblje jako ljubazno i susretljivo, svi nose akreditacije imenom i prezimenom , tako da u svakom trenutku znamo tko vodi brigu o nama.

Očevi mogu na porod.Sobe su velike i jako lijepo uređene, s novim krevetima koji se podešavaju na daljinski.Sistem je rooming in, vratili su status rodilišta prijatelja djece.
Iako sam rodila na carski, rooming in mi nije teško pao jer sestre izuzetno pomažu, jako su angažirani oko dojenja i podrške dojenju.Nema dohrane osim po potrebi na špricu.Sestre sve rade oko beba, presvlače ih i kupaju.Na mamama je samo da doje i odmaraju.

Od stvari potrebno je samo donijeti pelene za bebe. Spavaćica ima dovoljno u ormaru u sobi, toalet papira u wc-u ima.Ukinuli su skidaj gaće vizitu , ujutro vas samo pitaju kako se osjećate.

Posjete dolaze u sobe (koje su ogromne pa nema gužve), a ako se rodilje osjećaju dovoljno dobro, na hodniku za posjete. :)
mr brown eyes 26 9 2002
mr Blond 19 11 2004
little miss Croatia 29 8 2008
the Miracle of Life 5 3 2013



Ima li očaj bilo gdje? Daj da nadu nosim tu!.
Avatar
ronin
Zaželjeli ste - poslušajte!
 
Postovi: 6383
Pridružen/a: 30 lis 2008, 19:59
Lokacija: na jugu

Re: Ostala HR rodilišta

PostPostao/la ivanklara » 09 pro 2013, 20:42

slavonsko-brodsko rodilište,sve je ok,osim što ima samo 1 wc za trudnice :/
ivanklara
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 18
Pridružen/a: 09 pro 2013, 19:41

Re: Ostala HR rodilišta

PostPostao/la udrugadona » 30 svi 2014, 12:01

VARAŽDINSKO RODILIŠTE

U varaždinskom rodilištu postoji mogućnost pratnje jedne osobe.
Uvjet za prisustvo pratnje jest prolaženje tečaja koji organizira rodilište, u trajanju od 4 puta po oko 2 sata. Tečaj započinje svakog prvog utorka u mjesecu, održava se u krugu bolnice, i plaća se 300kn po završetku. Time dobivate potvrdnicu na kojoj piše ime vaše pratnje.
Za drugi porod nije potrebno pohađati tečaj, ali je potrebno platiti 300kn. Za treći i svaki sljedeći porod nije potrebno više plaćati.
No, za svaki porod, bez obzira koji po redu bio, potrebno je kod dr.Magaš tražiti potvrdnicu, jer bez toga neće pustiti pratnju s vama.
U pratnji mogu biti otac djeteta ili majka, prijateljica, sestra, a veoma dobrodošle su i doule.

U rodilištu imate mogućnost odbiti klistir i brijanje, i rutinsko uvođenje intranile. Jednom kad dođete u boks, možete se kretati, odrađivati trudove na lopti, ili u bilo kojem drugom položaju. No, uvjet je da stalno morate biti prikopčani na ctg.
Roditi možete na stolčiću, na boku, na leđima, u polusjedećem položaju.
Možete odgoditi rezanje pupkovine i tražiti kontakt kožom na kožu.
Primalja ili doula (ako je ona s vama u pratnji) vam može pomoći da odmah nakon poroda uspostavite prvi podoj. U rađaoni ostajete oko 2 sata nakon poroda.
Uobičajeno je ostajanje oko 3 dana nakon vaginalnog poroda ili 5 dana nakon carskog reza.

Od stvari sa sobom morate uzeti spavaćicu, ručnik, papuče, papire o trudnoći (a posebno krvne testove!), a od opreme za bebu potrebne su vam samo pelene i vlažne maramice.
udrugadona
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 1
Pridružen/a: 29 svi 2014, 10:01

Re: Ostala HR rodilišta

PostPostao/la alkemicar » 30 lip 2015, 12:51

Evo 5 godina nakon prvog porođaja, moje iskustvo s dubrovačkim rodilištem

40+1tt
Na dan kad sam bila naručena na redovni pregled, ctg i amnioskopiju, trudovi ipak počeli u noći u 2,51 i bili na 5 minuta odmah.
U 3,40 puknuće vodenjaka, zovemo sveki da dođe spavati uz malog i u 4,30 smo u rodilištu, jer su trudovi ionako već na 3min.

Pregled, primalje nisu sigurne, al izgleda da se nisam otvorila
Naime, cerviks nestao jer je nakon konizacije, al drugi dio zatvoren i osim ožiljka, ne uspjevaju baš vidjeti šta se dešava.
Dali klizmu iako sam se dosta već doma očistila, al nije mi smetalo jer sam nakon 2 posjeta wc-u otišla pod tuš komplet se otuširati i osvježiti.
Trudovi na 2min i prodisavam ih hodajući cijelo vrijeme
Doktor na pregledu nakon 2 sata ustanovio da je dolje i dalje sve zatvoreno/slijepljeno, pa je napravio dilataciju i otvorio me na 3,5-4cm

Smjena, stiže i moj doktor kod kojeg sam ionako naručena to jutro bila
Iako imam redovite trudove, nisu dovoljno jaki niti dugi da potisnu bebu u kanal
Doktor prokida vodenjak, jer je kod mene došlo do visokog pucanja i nije još do kraja sve otišlo.
Predlaže drip zbog nedovoljnih trudova i dalje, a voda je već bila zelenkasta pa svakako taj dan treba poroditi me.
U 8,30 dobila drip, do 9,00 ih na krevetu poluležeći izguravam disanjem
U 9,00 me okreću na lijevi bok...užasni trudovi, već treći ili četvrti me tjera na izgon
Rekla sam primaljama da tijelo samo ide na na tiskanje skoro, okreću me, pregled doli i stvarno u 3 truda,
beba već na izlasku...Još 3x tiskam i eto moje curice vani
3920g i 52cm čiste ljubavi i sreće :srca

Iako sam rekla da pokušaju pustiti čim više prirodan porođaj, ipak su ga malo 'pogurali' ali ništa prije nego su mi rekli šta bi i zašto i prije nego sam ja pristala na to.
Nisam rezana iako imam 3 unutarnja i 3 vanjska šava jer sam pukla malo
Curicu odmah dobila na grudi, koža na kožu. Mazila se još samnom i mm-om i tek onda su mm-u dali da prereže pupkovinu (on tražio jer je i prvom to napravio). Onda su je odnijeli očistiti i ugrijati dok su mene šili, pa 2h ispred rađaone dojenje i odlazak u sobu

Razlika od prije 5 godina: puuuuno su susretljiviji, daju osvježiti se, slušati muziku, pijuckati vodu, šetati.....
po dolasku u sobu nisu me silili da se odmah otuširam nego su odveli dijete pedijatrici na pregled i meni rekli nek pojedem i
obavezno odmorim makar malo. dijete je dojilo pred rađaonom pa je nakon pregleda i zaspala pa su mi je doveli tek za 1,5 sat. vizita nije kao prije da vojnički moraš leći u krevet sa samo vir uloškom između noga i čekati da sestra podigne uložak i 4 doktora virnu međunožje s noga i odu...
I dalje se potiče isključivo dojenje, stalno pitaju treba li pomoć, ali isto tako ne gledaju mame koje se ne snalaze s dojenjem odmah kao vanzemaljce i daju djetetu 1 bočicu ako imaju problema s dojenjem i mama želi da im se da bočica. To nije bio slučaj prije...

Ovaj put su me porodile Maja i Valeri iako je većinu vremena uz mene bila Maja. Za Valeri se zna da je dobro, a o Maji samo riječi pohvale imam...predivna primalja, puna dobrog duha, pomogla mi u tren savladati disanje opet... ma savršena.
Na odjelu je bila Zdravka koja me porodila s prvim i i dalje je susretljiva i dobra. A posebno bih pohvalila Arianu.
slika slika
Avatar
alkemicar
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1774
Pridružen/a: 30 sij 2008, 09:39
Lokacija: župa dubrovačka

Re: Ostala HR rodilišta

PostPostao/la mukica1990 » 10 tra 2016, 19:35

Cure, molim vas vase iskustvo sada frisko kakvi su doktori, babice i sestre u Osijeckom rodilistu? Trebala bi rodit pocetkom 12.mjeseca pa me zanima da znam na vrijeme ako je toliko lose da stignem na vrijeme otic u zagreb rodit u Vinogradsku,a posto sam u Osijeku ipak mislim da nebi morala bas toliki put radit bilo bi mi lakse tu rodit al da znam vasa iskustva jer ima dosta cura koje su mi ovako osobno rekle da je ok a druge da je ziva koma.
mukica1990
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 22
Pridružen/a: 10 tra 2016, 16:56
Lokacija: osijek

Re: Ostala HR rodilišta

PostPostao/la mrava » 10 tra 2016, 20:52

Ja sam zbog preeklampsije rodila u Osijeku, a nisam iz tog grada. Rodila sam lani u 8. mj. Rodila sam hitnim carskim rezom a dijete je prebačeno na odjel intenzivne njege u inkubator jer je rođeno u 32. tjednu.
Ostala sam ugodno iznenađena medicinskim osobljem (mlađa ekipa doktora pogotovo i sve, ali baš sve sestre su bile ljubazne i smireno odrađivale sve oko nas rodilja. Babicu nisam upoznala jer je carski rez. Pošto moje dijete nije bilo sa mnom, imala sam priliku vidjeti kako se sestre za bebe odnose prema bebama i mamama, zbilja se trude sve (osim jedne starije).
Slobodno možeš pitati sestre za pomoć, trude se.
Hrvoje 30. 10. 2008.
Gabrijela 3. 1. 2011.
Andrej 27. 8. 2015.
Avatar
mrava
tenfam tenfalicom
 
Postovi: 5394
Pridružen/a: 04 sij 2009, 12:44

Re: Ostala HR rodilišta

PostPostao/la mukica1990 » 11 tra 2016, 01:25

Hvala puno za savijet, rado bih poslusala i od drugih misljenja. Jer u biti najvise me kopka to sto malo malo pa cujem da je neciji porod zavrsio kobno zato najvise trazim savjete, misljenja i iskustva.
mukica1990
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 22
Pridružen/a: 10 tra 2016, 16:56
Lokacija: osijek

Re: Ostala HR rodilišta

PostPostao/la mukica1990 » 17 tra 2016, 02:01

Da li ima jos neko kakva iskustva sa Osijeckim rodilistem. Bilo dobro ili lose iskustvo dobro dode...hvala
mukica1990
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 22
Pridružen/a: 10 tra 2016, 16:56
Lokacija: osijek

Re: Ostala HR rodilišta

PostPostao/la Vedrana991 » 24 tra 2016, 15:01

Rodila 12.3. U osječkom rodilištu u nepunom 25 tjednu trudnoće. Sto se tice osoblja, prezadovoljna sam.
Vedrana991
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 1
Pridružen/a: 21 tra 2016, 00:48

Re: Ostala HR rodilišta

PostPostao/la ziziz » 28 lip 2022, 11:16

Nadam se da nam se korona neće vratiti i opet "otjerati" tate iz rađaone, ali jedna podrška i iskustvo ako se nađete bez tate u rađaoni

https://www.senzogym.hr/porod-u-doba-korone/
ziziz
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 2
Pridružen/a: 27 svi 2021, 22:11

Prethodna

Natrag na Trudnoća i porod

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.

cron