Informacije i razmjena iskustava vezanih uz trudnoću, rodilišta, porod, priprema za dolazak novorođenčeta. Trudnice, pridružite se i svakodnevnom ugodnom čavrljanju na svom generacijskom topicu!
Pravila foruma
Odgovori

Re: Prva menstruacija nakon poroda

17 pro 2009, 23:58

prvu sam dobila 3 mj nakon poroda i od tad uredno svaki mjesec :/

Re: PRVA MENSTRUACIJA NAKON PORODA

18 pro 2009, 00:31

Hrvachica je napisao/la:stigla je mjesec i pol nakon poroda
taman sam mislila da sam se rješila uložaka od poroda kad ono :tom


Ista stvar kod mene

Re: Prva menstruacija nakon poroda

18 pro 2009, 10:33

Dobila sam menzu mjesec i pol dana nakon poroda, tj. prije tri dana, ali to je toliko obilno, sa ugrušcima, da ja to jednostavno ne mogu kontrolirati. Ne curi tako jako samo kad ležim,a pored dvoje male djece to je većinu dana nemoguća misija.
Ne znam da li da se javim ginekologu ili da još malo sačekam, da vidim da li će se to stabilizirati, jer ako ovako nastavi kontam da to nije baš normalno.

Re: Prva menstruacija nakon poroda

09 vel 2010, 21:19

HEH DRAGE MOJE!!

Vi sve dobile kasnije.. a ja ne kužim šta je meni.. :conf :conf

Rodila sam 1.1. i normalno krvarila nekih 15 dana, nakon toga samo iscjedak.. S tim da su mi nakon poroda našli hematom i čistili me kao da sam aborirala..

I tek prije par dana pojavilo mi se ponovno krvarenje, rane me opet peku, kao na početku.. bojim se da je opet hematom jer mi nekako prerano da 35-i dan babinja dobijem menstruaciju... jel netko bio u takvoj situacjii? ili jel netko zna šta bi to bilo? :conf :conf :conf :conf

Re: Prva menstruacija nakon poroda

10 vel 2010, 12:00

ja sam dobila prvu menstruaciju 3 mjeseca nakon poroda(dojila sam 15 mjeseci)

anastasia moja je frendica dobila mjesec dana nakon poroda(dakle,prošle lohije i sve...i onda m)i otad svaki mjesec...dojila je preko godinu dana(isto je kao i ja prvih 6 mj isključivo dojila)

Re: Prva menstruacija nakon poroda

10 vel 2010, 12:04

anastasia to je vjerovatno još čišćenje. Ja sam krvarila 10 dana pa dvadeset dana ništa i onda opet još 5 dana. Nakon toga više od godinu dana nisam dobila stvari a zatim sam godinu dana dobivala svako 3 miseca. Sad dobivam savko mjesec ipo al u men je ciklus oduvijek dug i divlji

Re: Prva menstruacija nakon poroda

01 ožu 2010, 02:03

Prva menstruacija točno 3mj iza poroda obilna, bolna i duga.
Takav izljev nikada nisam imala.
Jel moguće da mi sada druga menstruacija dođe tek za koji mjesec?

Re: Prva menstruacija nakon poroda

02 ožu 2010, 14:41

prva m nakon prvog poroda je došla nakon 4mj, a sada drugi bebach ima više od 7mj i još se ne nazire. nadam se da ni neće još skoro. dojim, naravno kao i prvi put ali je razlika.

Re: Prva menstruacija nakon poroda

19 ožu 2010, 13:23

Oba puta tacno 7 mjeseci nakon porodjaja.

Re: Prva menstruacija nakon poroda

17 vel 2011, 18:45

pozz svima, malo čitam po forumu i vidim da ste većinom sve koje ne dojite za čas dobile mengu! hmm...ja sam dojila nekih 10-ak dana pa sam dobila jaki mastitis i završila u bolnici. Nakon toga sam se trudila još nekih 2-3 tjedna dojiti i dalje više nije išlo jer mi se malecki navukao na flašicu dok sam bila u bolnici pa je bio lijen vući. Dakle sveukupno sam dojila manje od mjesec dana, a sad je prošlo dva i pol mjeseca i još nisam dobila menstruaciju. Ne znam jel ok čekati do tri mjeseca ili? Već po malo ludim... frka me da nisam opet trudna (a mužić i ja smo poprilično pazili!) aaaa...

Re: menstruacija nakon carskog

19 ožu 2011, 22:14

Je li moguće dobiti menstruaciju 2,5 mj. nakon poroda? Danas mi se popodne pojavilo malo krvi na gaćicama, a ovih dana sve isto kao pms da me lovio. Napominjem da dojim.

Re: menstruacija nakon carskog

19 ožu 2011, 22:28

Mrava- napisala sam ti u nas vec ;)

Moguce je dobit, bez obzira sta dojis. Ja sam dojila i dobila. Mislim da to nije neko pravilo i da nije povezano bas s dojenjem, koliko se o tome prica.

Re: menstruacija nakon carskog

20 ožu 2011, 01:04

13 mjeseci nakon prvog carskog i 12 mjeseci nakon drugog carskog

Re: menstruacija nakon carskog

20 ožu 2011, 21:17

E sad, jel mene treba biti strah ili? Ono jučer je bilo samo malo smečkaste krvi na gaćicama i to je sve. Nije menga. Jel to normalno? Ili da se brinem? Bila sam na gin. pregledu nakon poroda i sve je bilo u redu. Ništa me ne boli. Da to nije još neki ostatak čišćenja nakon poroda?

Re: menstruacija nakon carskog

22 ožu 2011, 08:08

Mrava, ja sam dobila kad je bebacu bilo tri mjeseca, a isto sam rodila na carski. A moja drugarica nakon 6 sedmica.

Re: menstruacija nakon carskog

22 ožu 2011, 11:05

Ja sam oba puta dobila nakon otprilike 3 mjeseca, a isto sam dojila.

Re: menstruacija nakon carskog

23 ožu 2011, 00:08

Sedam mjeseci nakon carskog još nisam dobila.Dojim :dada

Re: menstruacija nakon carskog

23 ožu 2011, 18:38

Oba puta nakon 6 sedmica,ni dana nije kasnila nikad dojila ne dojila kod mene je uvijek prisutna,imam osjecaj da cu imati sve do smrti :angry

Re: menstruacija nakon carskog

23 ožu 2011, 18:46

5 tjedana nakon carskog, dojila uz nadohranu ni dva puna mjeseca :(

Re: menstruacija nakon carskog

23 ožu 2011, 23:07

oba puta sam dobila 3 mjeseca iza carskog, uz isključivo dojenje

Re: menstruacija nakon carskog

24 ožu 2011, 14:18

iz prvog poroda dobila nakon 2mj. a sada evo vec 9mj. iza poroda jos mi menge neMA...

Re: menstruacija nakon carskog

30 ožu 2011, 21:15

ja sam rodila ima skoro 6 mj i nema menge :/ CR je u pitanju...
ne znam bili me trebala krpati panika il sta :roll sve mise cini da cu u skori posjet gini :cool

Re: menstruacija nakon carskog

02 tra 2011, 20:37

E, sad sam stvarno dobila 1. mengu, 3 mj. od poroda, uz dojenje.

Re: menstruacija nakon carskog

02 tra 2011, 20:50

srecica tara je napisao/la:Mrava- napisala sam ti u nas vec ;)

Moguce je dobit, bez obzira sta dojis. Ja sam dojila i dobila. Mislim da to nije neko pravilo i da nije povezano bas s dojenjem, koliko se o tome prica.

nije istina-vrlo je povezano s dojenjem, ali nije isključivo. Npr. nema šanse da nedojilja bude duuuuuugo bez menstruacije ako je zdrava, a dojilja itekako-i po 2godine :mrgreen
Svaki podoj povisuje razinu hormona koji sprječavaju ovulaciju, ako oni nemaju šanse pasti zbog vrlo čestog dojenja i takvog ženinog organizma, nema ovulacije, a posljedično ni menstruacije. Nije pravilo, al je vrlo čest slučaj.
Tako da dojilje nerijetko dobiju menstruaciju-kad počnu radit. :mrgreen
Al reko-nije pravilo-zato se treba štititi drugačije ako ne želiš trudnoću-može nastupit prva ovulacija, a da ne znaš.

Re: menstruacija nakon carskog

02 tra 2011, 20:50

special je napisao/la:ja sam rodila ima skoro 6 mj i nema menge :/ CR je u pitanju...
ne znam bili me trebala krpati panika il sta :roll sve mise cini da cu u skori posjet gini :cool

pa jel dojiš?

Re: menstruacija nakon carskog

04 tra 2011, 22:18

Krumpirić je napisao/la:
srecica tara je napisao/la:Mrava- napisala sam ti u nas vec ;)

Moguce je dobit, bez obzira sta dojis. Ja sam dojila i dobila. Mislim da to nije neko pravilo i da nije povezano bas s dojenjem, koliko se o tome prica.

nije istina-vrlo je povezano s dojenjem, ali nije isključivo. Npr. nema šanse da nedojilja bude duuuuuugo bez menstruacije ako je zdrava, a dojilja itekako-i po 2godine :mrgreen
Svaki podoj povisuje razinu hormona koji sprječavaju ovulaciju, ako oni nemaju šanse pasti zbog vrlo čestog dojenja i takvog ženinog organizma, nema ovulacije, a posljedično ni menstruacije. Nije pravilo, al je vrlo čest slučaj.
Tako da dojilje nerijetko dobiju menstruaciju-kad počnu radit. :mrgreen
Al reko-nije pravilo-zato se treba štititi drugačije ako ne želiš trudnoću-može nastupit prva ovulacija, a da ne znaš.



to je bilo u mom slucaju i to tri puta. nisam dugo dojila, svega 3 mj. a znam da sam dobila dok sam dojila.
a sad dal je, ili ipak nije teoriju bi ostavila sa strane, filozofija mi nije jaca strana. :mah

Re: Prva menstruacija nakon poroda

11 tra 2011, 07:50

pozzz

ja sam rodila 26.12.10 prvu sam dobila 8.3 znaci 3 mj i 12 dana i danas jos ništa.... pa dođe mi da poludim.. samo ju dojim. imali smo ELI :mrgreen 2 puta i recimo da smo pazili... a i sa prvom sam dobila tako nekako sa 3 i nesto ali se nesjecam dalje kako je islo, da li je u početku bila redovita ili ne stvarno neznam, ajmeeeeeee svisnut ću ja na živce.... :ajme

Re: Prva menstruacija nakon poroda

11 tra 2011, 11:37

i nakon drugog poroda opet brzo došla-ovaj put nakon 7 tjedana od poroda( prva nakon 1. poroda je bila nakon 6 tj.)-isključivo dojim...

Re: Prva menstruacija nakon poroda

16 tra 2011, 20:18

Upravo sam je dobila nakon nepunih 7 mj od poroda

Re: Prva menstruacija nakon poroda

16 tra 2011, 21:00

ja kao iskusna malerica, sam dobila već nakon 2,5 mj :strah dojila sam 9 mj, tako da to nema veze sa dojenjem (kako su mi babe napričale) :mrgreen
Odgovori