Sada je: 18 tra 2024, 05:38.

Rodilištte Petrova

Informacije i razmjena iskustava vezanih uz trudnoću, rodilišta, porod, priprema za dolazak novorođenčeta. Trudnice, pridružite se i svakodnevnom ugodnom čavrljanju na svom generacijskom topicu!

Moderator/ica: Diami

Re: Rodilište PETROVA

PostPostao/la Sarajka » 22 sij 2013, 12:18

Trenutno sam u Petrovoj i mogu samo pohvaliti sam smjestaj i uslugu, sestr, doktore, stvarno sam zadovoljna!! Ako nekoga nesto interesira u budem znala odg, pisite .. Pozz
Sarajka
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 2
Pridružen/a: 10 sij 2013, 20:00

Re: Rodilište PETROVA

PostPostao/la Tina7 » 04 vel 2013, 21:07

Mene zanima da li je tecaj dovoljno samo platiti ili bas treba dolaziti na njega? Mm bi na porod, ali smo malo kratki s vremenom, pa necemo to stici...
Tina7
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 11
Pridružen/a: 09 ruj 2012, 11:20

Re: Rodilište PETROVA

PostPostao/la Betty Boop » 05 vel 2013, 23:20

Vidim da nema puno friških informacija, pa sam odlučila podijeliti svoje iskustvo u petrovoj s vama. Rodila sam prije tri i pol mjeseca.
ležala sam u petrovoj u dva navrata i za vrijeme trudnoće (šećer).
Kratko rečeno zadovoljna sam sa doktorima, al sestre su većinom koma.
- bolnica je preuređena i čista
- u sobama su po tri kreveta, negdje i po dva
- hrana je ok ako nisi previše izbirljiva
- sestre su preopterećene poslom, malo ih je i imaju brdo nekih nepisanih pravila...kao npr. ne smiješ stajati i držati dijete, jer možeš pasti, ako te sestra vidi da to radiš vjerojatno neće propustiti priliku da se izdere ili recimo ne daj bože da same premotate pokakano dijete to isto nije poželjno...???
- buđenje u pola 6- 6, mjere temperaturu, dovedu dijete na dojenje,
- oko 7-8 ide vizita i doručak
- onda vam ponovno dovedu dijete oko 9.30 i onda čekate drugu vizitu, pedijatra
- oko 12.30 je ručak, a dijete je s vama skroz do 16.00, onda u 16.30 - 17.00 su posjete, posjetioci mogu vidjeti dijete na zahtjev (sestra im ga pokaže na vratima sobe u kojoj su smještene sve bebe)
u 17.30 vam ponovno dovedu djecu i oni ostaju s vama skroz da 22.00-22.30
- nema rooming-in iako su u procesu uvođenja, tako da na zahtjev majke koja želi da dijete bude s njom po noći, sestre će to i omogućiti. Mene su zadržali 1 dan duže zato što sam imala problema s dojenjem i taj zadnji dan sam tražila da dijete ostave sa mnom preko noći da je mogu dojiti. Srećom moje cimerice se nisu bunile iako je uvjet da cijelu noć gori svijetlo dok je dijete u sobi.
- imala sam problema s dojenjem jer u početku nisam imala mlijeka, onda je naglo došlo i prsa su mi se upalila, pa su se bradavice uvukle i ni onda dijete nije moglo povući mlijeko. tek treći dan mi je jedna sestra šapnula da si nabavim šeširiće i to me spasilo. Naravno, dok je bila vizita morala sam šeširiće skrivati.
- žene koje imaju viška mlijeka izdajaju se i sestre svaki dan skupljaju to mlijeko (kolostrum), steriliziraju ga i daju ga prvo "friškima" odnosno tek rođenima (prvi dan)
- izdajalica vam je spas
- doktori su stvarno ok i obratit će vam se i na hodniku...
- bilo je govora da u petrovoj partner može biti na porodu samo ako ste završili njihov tečaj, ne znam kakva su druga iskustva, ja sam pitala doktora direkjtno mogu li pozvati muža, pitao me imamo li bilo kakav tečaj završen ja sam rekla da da i poslao je sestru po njega, nitko ga nije pitao ni za potvrdu da smo prošli tečaj
- porod mi se malo odužio pa sam tražila epiduralnu, ali u onoj strci nitko nije došao s papirom da potpišem izjavu da uzimam epiduralnu na vlastitu odgovornost, sve je dobro prošlo...
..ako se još čega sjetim nadopisat ću drugi puta...
pozz
slika
Avatar
Betty Boop
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 25
Pridružen/a: 23 tra 2012, 14:46
Lokacija: Zagreb

Re: Rodilište PETROVA

PostPostao/la Betty Boop » 05 vel 2013, 23:27

Tina7 je napisao/la:Mene zanima da li je tecaj dovoljno samo platiti ili bas treba dolaziti na njega? Mm bi na porod, ali smo malo kratki s vremenom, pa necemo to stici...

Tina7, ne znam za tečaj u petrovoj, ali u nekim domovima zdravlja možeš pitati za potvrdu odmah nakon prve pauze predavanja...
slika
Avatar
Betty Boop
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 25
Pridružen/a: 23 tra 2012, 14:46
Lokacija: Zagreb

Re: Rodilište PETROVA

PostPostao/la Betty Boop » 06 vel 2013, 18:12

još bih htjela dodati par stvari o samom porodu...
nakon što sam smještena u boks, dobila sam drip, kasnije i epiduralnu, muž je prisustvovao iako nismo imali završen njihov tečaj, nisu ga ni pitali za potvrdu
imaju jako puno posla tako da sestre ne stignu baš često navratiti i pogledati vas, npr. dodati vam kahlicu ako vam se piški, meni je u tome pomogao muž.
super je to što babice masiraju međicu i stvarno se trude da vas ne režu ako nije neophodno...
dijete sam dobila na prsa odmah po porodu, bila mi je na prsima 20 min prije vaganja i mjerenja, a nakon toga dali su mi je opet i tako sam ležala s njom još dobrih sat vremena - e to je super!
slika
Avatar
Betty Boop
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 25
Pridružen/a: 23 tra 2012, 14:46
Lokacija: Zagreb

Re: Rodilište PETROVA

PostPostao/la Mihica » 06 vel 2013, 18:30

Ja sam rodila dan poslije tebe betty i slažem sa svime kaj si napisala :)
I sa mnom je bio muž iako nismo išli na tečaj, imala sam svog dr u petrovoj
slika
slika
Avatar
Mihica
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 543
Pridružen/a: 11 tra 2011, 20:50

Re: Rodilište PETROVA

PostPostao/la Tina7 » 22 vel 2013, 15:38

A koga bi od doktora preporucile za one preglede na koje se ide u bolnici? I kojim danom rade ti doktori? Jel se za pregled treba naruciti ili se samo dode?
Tina7
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 11
Pridružen/a: 09 ruj 2012, 11:20

Re: Rodilište PETROVA

PostPostao/la Betty Boop » 25 vel 2013, 08:55

ne mogu preporučiti nikog posebno jer sam ja bila u ljetno vrijeme na pregledima i ispalo je da je uvijek bio neki drugi doktor (nisam to mogla pratiti), a moj doktor je bio herman, al me na kraju nije on porađao. porađala me babica uz pomoć doktorice koju sam tad prvi puta vidjela. mislim da su svi općenito dobri...
mene je sestra pošpotala kaj nisam došla na dan kad je taj moj doktor (recimo četvrtak)...al gle išla sam kad je meni ogovaralo - mada mislim da je bolje ići onaj dan kad si došla. ako je to utorak, onda utorkom itd...
ne trebaš se naruivati, samo dođeš s uputnicom. preporučam jedino da dođeš ili ranije oko pola 8 ili kasnije iza 12h jer su ogromne gužve i bez beda ti se može desit da zaglaviš tri sata tamo.
e da, bit će ti zgodno da si poneseš plastičnu čašu jer ih nemaju, a trebat ćeš se pomokriti na trakicu.
zovu te na mikrofon i kažu ti u koju kabinu trebaš ući, prvo dobiješ trakicu i onda te važu i mjere ti tlak, e onda čekaš da te pozovu kod doktora...a kasnije kad budeš pred porod onda te stavljaju na CTG da vide otkucaje srca tvoje bebe.
obavezno ponesi sve nalaze koje imaš sa sobom
slika
Avatar
Betty Boop
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 25
Pridružen/a: 23 tra 2012, 14:46
Lokacija: Zagreb

Re: Rodilište PETROVA

PostPostao/la Tina7 » 27 vel 2013, 00:59

Hvala Betty na ovom detaljnom odgovoru. Jos me samo zanima jel treba sto za bebu nositi svoje dok si u bolnici ( pelene, vlazne maramice, izdajalica i sl.)? Cula sam da u nekim bolnicama treba pa me zanima koja je procedura ovdje :)
Tina7
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 11
Pridružen/a: 09 ruj 2012, 11:20

Re: Rodilište PETROVA

PostPostao/la viki » 27 vel 2013, 20:37

- za bebu ne treba, jedino kad ide doma, a izdajalicu prema potrebi, ja je nisam imala...
Avatar
viki
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2490
Pridružen/a: 10 sij 2003, 15:11

Re: Rodilište PETROVA

PostPostao/la Betty Boop » 27 vel 2013, 20:41

slažem se s viki, izdajalicu si nabavi obavezno, a nije zgorega imati i šeširiće chicco.
slika
Avatar
Betty Boop
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 25
Pridružen/a: 23 tra 2012, 14:46
Lokacija: Zagreb

Re: Rodilište PETROVA

PostPostao/la viki » 27 vel 2013, 23:13

Avatar
viki
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2490
Pridružen/a: 10 sij 2003, 15:11

Re: Rodilište PETROVA

PostPostao/la viki » 27 vel 2013, 23:55

Moje iskustvo iz Petrove: rodila prije 6. mj. Iako sam rekla doktoru koji je upisivao moje podatke i sestri na ulazu u boxove, skoro su mi zaboravili uzeti papire za donaciju krvi iz pupkovine, tako da to moraš stalno ponavljati kao papiga svakoj sestri koja dođe do tebe. Ležala sam skoro cijeli dan ispred ulaza u boxove, jer im je bila gužva i svi su osim mene imali trudove, a meni je "samo" curila plodna voda. Tek kad je navečer nazvao moj doktor, onda su se odlučili smilovat i dati mi drip, pa sam umirala od bolova jer pretpostavljam, trebala sam onda rodit na suho. Čula sam kako nekim ženama, pretpostavljam prvorotkinjama, nude epiduralnu, meni nisu. Babica je ovaj x bila nježna kao traktor, a tak se i ponašala. Malo empatije ne bi je ubilo. Nakon poroda, beba je bila dosta dugo samnom u boxu, čak sam je i već jedva držala, koliko od zime, koliko od iscrpljenosti. Kasnije nije bilo ni mjesta na odjelu babinjača, nego su nas četiri smjestili po drugim odjelima, tako da sam bebu mogla dojit prvi x tek drugu večer. Tamo su sestre bile o.k., dolazile su na svaki poziv i pomagale ženama koje su imale problema s dojenjem. Mene je najviše smetalo što posjete po novom ulaze u sobu. Ja sam morala ostati i četvrti dan i tad su u sobu ušli od cimerice muž i roditelji dok je meni još beba bila pokraj mene. Kao djeca ti ne smiju doći u posjete, a uđe ti deset drugih ljudi u sobu... :roll
Avatar
viki
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2490
Pridružen/a: 10 sij 2003, 15:11

Re: Rodilište PETROVA

PostPostao/la Leptirić2013 » 20 ožu 2013, 16:25

Jel zna netko kada u Petrovoj imaju tečaj?
Leptirić2013
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 38
Pridružen/a: 08 vel 2013, 16:25

Re: Rodilište PETROVA

PostPostao/la Ninna30 » 02 tra 2013, 12:53

Leptirić2013 je napisao/la:Jel zna netko kada u Petrovoj imaju tečaj?


Tečaj počinje na početku svakog mjeseca !

Danas 2.4.2013. počinje tečaj za 4. mjesec.
Zainteresirani trebaju doći do 17.00 u središnju zgradu u prizemlje gdje su info.
slika
Avatar
Ninna30
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 84
Pridružen/a: 01 vel 2013, 16:01

Re: Rodilište PETROVA

PostPostao/la Leptirić2013 » 18 tra 2013, 10:24

Hvala! Fulala sam ovaj mjesec al neću 5ti :)
Leptirić2013
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 38
Pridružen/a: 08 vel 2013, 16:25

Re: Rodilište PETROVA

PostPostao/la anita913 » 25 tra 2013, 19:30

Pozdrav svima!Ja sam rodila u petrovoj i nemam zamjerki,doktori i sestre super,sve uredno..jako sam bila zadovoljna! :)
anita913
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 13
Pridružen/a: 15 tra 2013, 00:09

Re: Rodilište PETROVA

PostPostao/la Mary5 » 15 svi 2013, 13:30

Pozdrav svima, dali je neka od vas rodila nedavno? Zanimaju me friska iskustva iz rodilista Petrovo :) bit cu vam jako zahvalna na odgovorima :)
24.06.2013 Gabriel <3
Avatar
Mary5
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 563
Pridružen/a: 07 sij 2013, 19:23
Lokacija: ŠI

Re: Rodilište PETROVA

PostPostao/la Mihica » 15 svi 2013, 16:12

Mislim da je betty boop super sve objasnila i opisala, pročitaj par postova iznad
slika
slika
Avatar
Mihica
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 543
Pridružen/a: 11 tra 2011, 20:50

Re: Rodilište PETROVA

PostPostao/la sretna22 » 28 lip 2013, 11:13

U Petrovoj su svi jako dobar tim i traze suradnju, ako surađujete i vi i vasi muzevi nece biti nikakvog problema. Nemojte trpit i cekat da vas neko pita jel vas boli i jel imate nagon za tiskanje i da li ste zedne???!!!! Vicite, trazite, komunicirajte s osobljem i svima ce biti lakse. Tamo je puno rađaona i svaka druga zena ima kompliciran porod tako da se zauzmite za sebe inace ce vas pogledati jednom u pola sata i to je to. ;) Osoblje je vrhunsko a oprema nova nema straha! Sretno svima ;)
MAMIN HAHAR 14.05.2012.
Avatar
sretna22
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2287
Pridružen/a: 21 ruj 2011, 12:14
Lokacija: Land of Sorrow

Re: Rodilište PETROVA

PostPostao/la travka » 19 srp 2013, 15:36

Hvala Betty B za iscpran izvještaj i svima drugima za komentare i dopune!
Dopunit ću samo s par informacija (bila sam danas kod njih na pregledu):
- imaju rooming in
- na porodu može biti samo tata, druge osobe ne (sestra, mama, prijateljica), bar je zasad tako
- za narudžbu za pregled treba doći osobno, svaki dan 12-14, ali može i e-mailom na predbcud@kbc-zagreb.hr, s tim što poruka mora sadržavati sljedeće podatke: ime i prezime, datum rođenja, adresu, telefosnki broj, OIB, uputnu dijagnozu, skeniranu uputnici "ili nalaz specijalista u kojem je indicirana zdravstvena usluga"
- ja sam se za danas naručila prije 10 dana, ali mislim da je bolje računati na oko 2 tjedna čekanja
Sretno svima!
Avatar
travka
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 31
Pridružen/a: 11 ožu 2012, 09:09

Re: Rodilište PETROVA

PostPostao/la travka » 20 srp 2013, 18:30

Sretna22 - spominješ pitanja o žeđi. Je l to znači da se smije piti? Od prijateljica iz drugih rodilišta obično čujem da nisu smjele (ni ja nisam smjela).
Avatar
travka
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 31
Pridružen/a: 11 ožu 2012, 09:09

Re: Rodilište PETROVA

PostPostao/la biljkas » 23 srp 2013, 21:09

Pozdrav!

Spremam se roditi u Petrovoj pa me zanima cijela procedura od dolaska u bolnicu, pripreme za porod i samog poroda te kako se stvari odvijaju poslije poroda? ( što je gdje dopušteno ponijeti itd.)

Ovo će mi biti prvi porod tako da nemam pojma ni o čemu i svaka informacija mi je dobrodošla. :dunno
Avatar
biljkas
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 480
Pridružen/a: 23 srp 2013, 20:59
Lokacija: Vb

Re: Rodilište PETROVA

PostPostao/la Mihica » 23 srp 2013, 21:48

Tu nitko niš ne čita..
Biljkas vrati se par redova gore i pročitaj iscrpni izvještaj betty boop
slika
slika
Avatar
Mihica
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 543
Pridružen/a: 11 tra 2011, 20:50

Re: Rodilište PETROVA

PostPostao/la biljkas » 23 srp 2013, 22:46

Pročitala sam i prvi put sve od riječi do riječi i nisam saznala ono što me zanima tj ono što pitam u svome postu. Od trenutka kada dođeš u bolnicu, priprema za porod što smiješ/moraš ponijeti u predrađaonu, rađaonu itd.
Avatar
biljkas
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 480
Pridružen/a: 23 srp 2013, 20:59
Lokacija: Vb

Re: Rodilište PETROVA

PostPostao/la nevenera » 23 srp 2013, 22:54

ima poseban topik o tome što se nosi u bolnicu http://www.mameibebe.biz.hr/phpBB2/viewtopic.php?f=35&t=31807

Betty Boop je napisao/la:Vidim da nema puno friških informacija, pa sam odlučila podijeliti svoje iskustvo u petrovoj s vama. Rodila sam prije tri i pol mjeseca.
ležala sam u petrovoj u dva navrata i za vrijeme trudnoće (šećer).
Kratko rečeno zadovoljna sam sa doktorima, al sestre su većinom koma.
- bolnica je preuređena i čista
- u sobama su po tri kreveta, negdje i po dva
- hrana je ok ako nisi previše izbirljiva
- sestre su preopterećene poslom, malo ih je i imaju brdo nekih nepisanih pravila...kao npr. ne smiješ stajati i držati dijete, jer možeš pasti, ako te sestra vidi da to radiš vjerojatno neće propustiti priliku da se izdere ili recimo ne daj bože da same premotate pokakano dijete to isto nije poželjno...???
- buđenje u pola 6- 6, mjere temperaturu, dovedu dijete na dojenje,
- oko 7-8 ide vizita i doručak
- onda vam ponovno dovedu dijete oko 9.30 i onda čekate drugu vizitu, pedijatra
- oko 12.30 je ručak, a dijete je s vama skroz do 16.00, onda u 16.30 - 17.00 su posjete, posjetioci mogu vidjeti dijete na zahtjev (sestra im ga pokaže na vratima sobe u kojoj su smještene sve bebe)
u 17.30 vam ponovno dovedu djecu i oni ostaju s vama skroz da 22.00-22.30
- nema rooming-in iako su u procesu uvođenja, tako da na zahtjev majke koja želi da dijete bude s njom po noći, sestre će to i omogućiti. Mene su zadržali 1 dan duže zato što sam imala problema s dojenjem i taj zadnji dan sam tražila da dijete ostave sa mnom preko noći da je mogu dojiti. Srećom moje cimerice se nisu bunile iako je uvjet da cijelu noć gori svijetlo dok je dijete u sobi.
- imala sam problema s dojenjem jer u početku nisam imala mlijeka, onda je naglo došlo i prsa su mi se upalila, pa su se bradavice uvukle i ni onda dijete nije moglo povući mlijeko. tek treći dan mi je jedna sestra šapnula da si nabavim šeširiće i to me spasilo. Naravno, dok je bila vizita morala sam šeširiće skrivati.
- žene koje imaju viška mlijeka izdajaju se i sestre svaki dan skupljaju to mlijeko (kolostrum), steriliziraju ga i daju ga prvo "friškima" odnosno tek rođenima (prvi dan)
- izdajalica vam je spas
- doktori su stvarno ok i obratit će vam se i na hodniku...
- bilo je govora da u petrovoj partner može biti na porodu samo ako ste završili njihov tečaj, ne znam kakva su druga iskustva, ja sam pitala doktora direkjtno mogu li pozvati muža, pitao me imamo li bilo kakav tečaj završen ja sam rekla da da i poslao je sestru po njega, nitko ga nije pitao ni za potvrdu da smo prošli tečaj
- porod mi se malo odužio pa sam tražila epiduralnu, ali u onoj strci nitko nije došao s papirom da potpišem izjavu da uzimam epiduralnu na vlastitu odgovornost, sve je dobro prošlo...
..ako se još čega sjetim nadopisat ću drugi puta...
pozz

betty je tu navela kako i što nakon poroda, još se cura javilo nakon nje, pa pogledaj točno
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Rodilište PETROVA

PostPostao/la biljkas » 23 srp 2013, 23:36

Hvala na info gdje što pronaći. I Bettin post je naravno pomogao
Avatar
biljkas
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 480
Pridružen/a: 23 srp 2013, 20:59
Lokacija: Vb

Re: Rodilište PETROVA

PostPostao/la zara01 » 09 sij 2014, 13:25

Netko rodio tamo u skorije vrijeme?
T&T
Avatar
zara01
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1367
Pridružen/a: 11 vel 2011, 16:04
Lokacija: Zagreb

Re: Rodilište PETROVA

PostPostao/la biljkas » 10 sij 2014, 13:48

Ja, rodila tamo prije 3 mjeseca i 1 tjedan. Sve isto kao u prethodnim postovima. Ako te nešto posebno zanima, pitaj :)
Avatar
biljkas
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 480
Pridružen/a: 23 srp 2013, 20:59
Lokacija: Vb

Re: Rodilište PETROVA

PostPostao/la zara01 » 11 sij 2014, 13:59

Bio muz s tobom?Tko te porodio?
Znaci jedna torba za box jedna za sobu?sto u ovu za box?si nosila stvari za bebicu ili je sve njihovo?
T&T
Avatar
zara01
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1367
Pridružen/a: 11 vel 2011, 16:04
Lokacija: Zagreb

PrethodnaSljedeća

Natrag na Trudnoća i porod

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.

cron