Sada je: 29 ožu 2024, 07:14.

Rodilištte Petrova

Informacije i razmjena iskustava vezanih uz trudnoću, rodilišta, porod, priprema za dolazak novorođenčeta. Trudnice, pridružite se i svakodnevnom ugodnom čavrljanju na svom generacijskom topicu!

Moderator/ica: Diami

Re: Rodilište PETROVA

PostPostao/la Janja » 01 sij 2010, 23:47

Ja sam 3.11. rodila u Petrovoj i sve je bilo brzo i ok nema se šta za reć. Ali da sam znala da su sestre toliko neljubazne i arogantne na odjelu tražila bih drugu bolnicu. Iako je to sada sve iza nas 2 mislim da ću drugi puta otići u Vinogradsku.
slikaslikaslika
Avatar
Janja
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1857
Pridružen/a: 18 pro 2009, 18:17
Lokacija: među zvijezdama

Re: Rodilište PETROVA

PostPostao/la mama žabica » 14 tra 2010, 18:50

Ja sam rodila 2 puta u Petrovoj,

1. porod - Dobila sam drip i rezali su me

2. Porod - bilo je toliko ekspresno da mi nisu ništa uspjeli dat, porodila me glavna babica, nisu me rezali, pukla sam malo, dobila dva šava koja su mi bila katastrofa zašivena, zatezala su me dok nisu zarasla.

Odjel je katastrofalan, bilo nas je 8 u sobi, ali meni je svejedno bilo ok.
A. 29.10.2006
L. 23.12.2008
mama žabica
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 6
Pridružen/a: 13 tra 2010, 14:32

Re: Rodilište PETROVA

PostPostao/la NadiaElena » 20 tra 2010, 11:49

Smijem li ovdje pitati da li u Petrovu treba nositi vlastitu spavaćicu ili se dobije tamo njihova? Ako netko zna neka javi.

Thanks
slikaslika
Avatar
NadiaElena
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1096
Pridružen/a: 16 ožu 2005, 20:17

Re: Rodilište PETROVA

PostPostao/la MaminMacak » 20 tra 2010, 22:21

Trebas nositi svoju, ne znam niti da li imaju neke bolnicke, ja ih nisam vidjela. Sretno :mase
pupoljcica 2002

etiketic 2009
Avatar
MaminMacak
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2447
Pridružen/a: 15 pro 2004, 18:40
Lokacija: Zagreb zapad

Re: Rodilište PETROVA

PostPostao/la bubsek » 06 svi 2010, 20:49

kukuc...ima li mama koje su u skorije vrijeme rodile u petrovoj??? :)

kakvo je stanje tamo,kakvo je osoblje,dali su jos uvijek jako prenatrpani???
Kraljica-2005

Princeza-2010

Mala princezica-2015
Avatar
bubsek
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1670
Pridružen/a: 05 tra 2009, 13:45
Lokacija: zabreg... :-)

Re: Rodilište PETROVA

PostPostao/la tonkicapolonkica » 19 svi 2010, 14:21

...ne znam...ali ja isto moram tam rodit u 8.mjesecu!
nadam se da nije tako strašno kak neki pričaju :(
u biti se nadam najboljem :)
tonkicapolonkica
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 6
Pridružen/a: 18 svi 2010, 14:25

Re: Rodilište PETROVA

PostPostao/la sanjas100 » 11 lip 2010, 22:08

Pozdrav,evo čitam baš dojmove iz bolnice,ja sam rodila u Petrovoj prije par mjeseci i mogu reči da sam bila jako zadovoljna,istina - stanje na odjelu za babinjače nije bajno ali izdrži se ta tri dana,ionako si preumorna za sve,najbitnije je to da se odlično brinu za bebe, a drugo se stvarno izdrži!
sanjas100
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 2
Pridružen/a: 11 lip 2010, 21:57

Re: Rodilište PETROVA

PostPostao/la giami » 12 srp 2010, 10:09

Odjel za babinjače se preuređuje pa je premješten dolje na CEF, sobe su fuj, no kako je rekla jedna cura s kojom sam ležala "gen gadljivosti ostavi doma kad ideš u bolnicu".
Dobro je što svaka soba ima wc pa ne moraš trčati na drugi kraj hodnika.
ja sam htjela u apartman jer sam i zadnji put bila ali apartmani su nedostupni radi preuređivanja.

Osoblje u rađaoni mi je bilo predivno :klanja
jako lijepo su se brinuli za mene, babica mi je stalno dolazila i kod jakih bolova bi me ohrabrila, primila za ruku, dodala vode... :klanja
doktori su isto bili predivni. Bila je velika gužva kada sam rađala i usprkos gužvi nije bilo nikakve nervoze.

na odjelu kako koja sestra, jedna je bolja od druge, ali to je u svakoj bolnici više-manje isto.

Vjerujem da će sve biti još bolje kada se odjel u potpunosti opremi.
Avatar
giami
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1576
Pridružen/a: 15 sij 2005, 01:43

Re: Rodilište PETROVA

PostPostao/la siljo » 14 lis 2010, 11:28

skorpionka je napisao/la:
Crvena je napisao/la:Potpisujem skorpionku i annci. Dugo sam ležala u Petrovoj i prije i poslije poroda (malac bio na intenzivnoj) pa sam imala prilike proći sve katove - i patologiju (prizemlje, i to onaj neobnovljeni dio), 1.kat (rađaona, tj.stigla sam do sobe u kojoj inače važu novorođenčad gdje su mi pokušali indukciju jer je beban morao van, ali nisam se otvarala pa sam završila u kirurškoj sali na hitnom carskom, nakon čega sam bila i na intenzivnoj na 1.katu - prvo u "najintenzivnijoj" gdje je sestra 24/7 i gdje se stvarno jadne nacrnče kao marva, a zatim malo dalje niz hodnik u dvokrevetnoj sobi), i na kraju su me premjestili da vrh na odjel babinjača u sobu 11.
Što se patologije tiče, odjel je ofucan i treba mu obnova (noću me budila škripa kreveta na kojem sam spavala iako sam imala čepiće za uši), ali osoblje je sasvim OK - naravno da svugdje ima pojedinaca koji su više veseljaci ili više mrgudi, koji više "potegnu" ili više hvataju krivine, ali sve zajedno mi i nije ostalo u lošem sjećanju. Minus jedino prof. koja vodi odjel jer na vizitama nije znala bitne informacije o pacijenticama koje je ona primila i ona vodila, a i komunikacijske vještine su joj...... :shock: , ma, koga zavaravam - ni ne postoje :spota Najgore od svega je što je i mene, tj.mog bebana skoro zeznula: inzistirala je da idem na indukciju iako je malac bio vrlo sitan (procijenjen na 1890g po UTZ, na kraju se rodio s 1690g) iz nepoznatog razloga a znalo se da mu je opseg glave uredan za gestacijsku dob (rođen s OG 36cm, što je poprilično). Ja joj rekla da je prvi porod bio produžen jer je Principessa bila glavata i završili smo na vakuumu, a ona će meni da sam drugorotka i da će samo izletiti BEZ OBZIRA na veliku glavu. Ukratko, da tog ponedjeljka dr.Zlopaša nije bio u rađaoni i vrlo brzo nakon pokušane indukcije odlučio da sam za carski jer je beba mala i ne znamo u kakvom je stanju...ne znam što bi bilo, jer i sa carskim moj je malac imao moždano krvarenje 2.stupnja. Da je inzistirao na vaginalnom porodu, vjerojatno bih danas imala dijete s krvarenjem 4.stupnja. Inače, i intenzivna i cijeli 1.kat funkcionira odlično, a i izgleda super - :bravo za šefa rađaone dr.Zlopašu i njegov način vođenja ekipe!
A onda sam prebačena na 2.kat - katastrofa!!! :puke Bila sam tamo 14 dana - hodnik je opran jednom, i to kad je ministar dolazio u posjet. Zidne pločice u WC-u nijednom (znam, krvava fleka na zidu u jednom WC-u bila je tamo cijelo vrijeme mog boravka :puke ). U sobi smo imali žohare kojima smo nadjenule imena. :strah Sakupljanje izdojenog mlijeka u velike boce, cajke koje odjekuju iz sestrinskih soba u kojima se bez pardona pušilo, kante za smeće u WCiam iz kojih su se ulošci prelijevali...osim onog dana kad je ministar bio u gostima. E, tog dana je u WCima bilo čistih uložaka, sapuna i papirnatih ručnika! :angry
No, uvjerljivo najgori odjel u Petrovoj je dječja intenzivna: bezobzirne prema mamama i malim pacijentima, ne baš ni stručne, ostavljaju dojam osoblja-djecomrzaca koje je tamo završilo po kazni: sva sreća pa su malcu postavile krivu dijagnozu koja je zahtijevala premještaj na Rebro! Ali, to je druga priča...
Kako god, zbog stravičnog iskustva s neonatologicama i danas se naježim kad prolazim pored Petrove... :shock:


Pozdrav Crvena,imala sam slično iskustvo kod poroda, zanima me kako je tvoj maleni,i ti?
Ako nije problem javi mi se na PP
Pozdrav :mah
Avatar
siljo
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 26
Pridružen/a: 06 lip 2009, 22:22
Lokacija: vetz

Re: DR.GOLUŽA IZ PETROVE JE ZAKON

PostPostao/la spyroreddragon » 02 stu 2010, 10:41

I ja sam prezadovoljna sa dr, Golužom. Sad sam u 21 tjednu sa blizancima i ovaj tjedan idem kod njega na pregled. Stvarno sam prezadovoljna!
spyroreddragon
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 1
Pridružen/a: 02 stu 2010, 10:36

Re: DR.GOLUŽA IZ PETROVE JE ZAKON

PostPostao/la Buhtlica » 02 stu 2010, 11:06

išao je sa mnom u srednju... ne mogu vjerovati da se toliko promijenio... ali super da je vama pomogao.
Z. 2002.
J. 2003.

"Some people never go crazy. What truly horrible lives they must lead."
Avatar
Buhtlica
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2208
Pridružen/a: 12 stu 2002, 11:37
Lokacija: ...in dreams...

Re: Rodilište PETROVA

PostPostao/la Sena » 06 stu 2010, 09:24

Spremam se za Petrovu, 34 tjedna sam trudna i ocekujem carski (zbog operacije vida postoji opasnost od ocnog tlaka). Prvorotkinja sam i nadam se da cu imati lijepa iskustva. U svakom slucaju javim vam se ;)
Avatar
Sena
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 56
Pridružen/a: 24 vel 2010, 14:51

Re: Rodilište PETROVA

PostPostao/la MaminMacak » 09 stu 2010, 10:34

Sena, da li ti ocekujes carski ili to imas negdje napismeno?

Mislim ja sam dosla kod Goluze na dogovoreni carski i na kraju mu nadsluzba nije dozvolila carski pa sam tako radjala prirodno 22h da bi nakon toga opet zavrsila na carskom - srecom da se nadsluzba mjenjala svaka 24h!!!
pupoljcica 2002

etiketic 2009
Avatar
MaminMacak
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2447
Pridružen/a: 15 pro 2004, 18:40
Lokacija: Zagreb zapad

Re: Rodilište PETROVA

PostPostao/la Mlada89 » 13 sij 2011, 18:13

Ja bi trebala za mjesec dana roditi u Petrovoj, medjutim nakon svega sto sam procitala pitam se dal je to ispravna odluka... Kako god bila jel mi netko moze odprilike reci sto sve treba ponjeti u Bolnicu, koliko ce mi spavacica trebati. Koliko novorodjence na dan bude sa mamom??

Hvala unaprijed
Mlada89
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 2
Pridružen/a: 13 sij 2011, 15:47

Re: Rodilište PETROVA

PostPostao/la Sena » 13 sij 2011, 19:54

Prije mjesec dana isla sam na planirani Carski u Petrovu. Unatoc tome sto su mi zeznuli Spinalnu anesteziju (naime, mrdala sam nogama i osjetila rez, pa su mi nakon lokalne morali dati i potpunu anesteziju), imam samo rijeci hvale za odjel babinjaca. Sestre su predivne, svi vas maze i paze i skacu na svaki vas poziv.
Sestre za bebe su pola pola, dvije su predivne, a dvije... recimo ovisi na koju su nogu ustale, ali podnosljivo.
WC i tusevi su solidni (nista fensi, ali za jednu bolnicu uredno i redovito se cisti).
SVe je opusteno, ne pravi se panika oko vizite. Da pace mozes sjediti i jesti ili pricati na mobitel iako doktor dolazi u vizitu. U sobi sestre cak imaju i radio koji se gasi tek po noci (sto mi je bilo super, jer po cijele dane samo lezis i ubijas se od dosade).
SVe u svemu preporucam Petrovu ukoliko idete na planirani Carski :yess , samo ako idete na Spinalnu anesteziju - raspitajte se o anesteziologu :hahaha
Avatar
Sena
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 56
Pridružen/a: 24 vel 2010, 14:51

Re: Rodilište PETROVA

PostPostao/la Sena » 13 sij 2011, 19:56

MaminMacak je napisao/la:Sena, da li ti ocekujes carski ili to imas negdje napismeno?

Mislim ja sam dosla kod Goluze na dogovoreni carski i na kraju mu nadsluzba nije dozvolila carski pa sam tako radjala prirodno 22h da bi nakon toga opet zavrsila na carskom - srecom da se nadsluzba mjenjala svaka 24h!!!



Ocekivala sam, a imala sam i pismenu preporuku svojeg okuliste.
Avatar
Sena
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 56
Pridružen/a: 24 vel 2010, 14:51

Re: Rodilište PETROVA

PostPostao/la jelena87 » 25 sij 2011, 19:39

evo da i ja podijelim svoje iskustvo!
06.09.2010.otisla sam na pregled u ambulantu jer sam prenjela dva dana.Poslali su me na upis te sam se brzinom svjetlosti nasla u boksu.Dobila sa drip,bili su odusevljeni sto sam prvorotkinja i bez trudova otvorena 6 prstiju.U 14h sam dobila drip i sve tako do 17h sam ležala.U 17h su mi probusili vodenjak a drip pojacali.Tek u 18h i 30min sam pocela osjecati strasne bolove.Babice su ulazile svako malo i zato im svaka cast!!Rodila sam svog malog Karla u 18;52.Mali je zakacio rukicom moju desnu usnu pa sam isla na rezanj imala sam dren 4 dana bez vrecice,koma i to sve na zivo.Prava drama tek pocinje treceg dana naseg boravka.Dobijem temperaturu,pa ga malo dojim pa ne i tako 7 dana!!!!!!!tek sutradan idem ja Blajicu na VAGINALNI PREGLED RUKOM!!!!!!!!!!!!Da on vidi u cemu je stvar!Napominjem da sam do pregleda kljukana tabletama i injekcijama za spustanje temperature bez da se promjerilo zasto kurim!UGURA ON MENI RUKU i veli ima tu nesto malo krvo necemo radit kiretažu nego cemo ugljuciti terapiju da samo iscuru.Jos 4 dana ja kurim laganini 37 pa ajd barem ga dojim sve dok imam 38,5.popila ja terapiju ne pada temperatura!ajmo mi ipak radit kiretažu al znas...sala je puna budemo sutra il preksutra...to mi je rakao slavni dr.ravnatelj Jozo Blajic.Tada sam popizdila i naravno kiretirali me i spala temp.u otpusnom pismu pise da mi je ostao komad pposteljice.zamislite vi pa ja sam mogla dobiti sepsu i umrijetipodlao me kuci tek 22.09.tj 17dana od poroda i dosla kuci prava zdrava kao da nisam ni rodila!moj mali karlo je sad prava beba ima vec skoro 5mj i sve je proslo ali nikad vise u petrovu!!!sve pohvale starcevicu zlopasi i najboljoj sestri na babinjacama Tei!ljudi nedajte se u rukama slavnom ravnatelju Blajicu neznam koji ga Bog drzi tamo a opce poznata stzvar je da napravio toliko gresaka.Uz to sto me narucio mj dana na pregled u ambulantu poslije kiretaže da se vidi stanje pa je imao frku u radjaoni nije me ni pogledao nego mi rekao ovo:ZLATO KAK SI?dobro sam JEL IMAS TEMP?ne AJDE ONDA ZLARTO SRETNO I ZABORAVI SVE!!!
jelena87
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 3
Pridružen/a: 25 sij 2011, 19:18

Re: Rodilište PETROVA

PostPostao/la jelena87 » 25 sij 2011, 19:46

BILA SAM U SOBI 319 SAMO TRI KREVETA I BILO NAM JE MRAK,IMALE SMO SVOJ WC MI SMO GA ODRŽAVALE TAK DA NIJE BILO STRASNO.SESTRE SU BILE SUPER I POHVALE CIJELOM ODJELU.SHVATITE NIJE NI NJIMA LAKO DVIJE SU A NAS JE TADA BILO SAMO 30!
jelena87
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 3
Pridružen/a: 25 sij 2011, 19:18

Re: Rodilište PETROVA

PostPostao/la jelena87 » 25 sij 2011, 19:50

POHVALA BABICI ZRINKI KOJA MI JE REKLA KAO AJMO SE NAPNUT DA SE GLAVICA SPUSTI PA CEMO POCET SA PORODOM JA SAM SE TAKO NAPNULA DA JE GLAVICA IZLETILA.KAD SAM GA UGLEDALA TO JE BILO NESTO NAJLJEPSE U ZIVOTU STA SAM DOZIVJELA.PREKRASAN OSJECAJ.KAO DA SAM OSVOJILA SVIJET!
jelena87
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 3
Pridružen/a: 25 sij 2011, 19:18

Re: Rodilište PETROVA

PostPostao/la Ivy26 » 30 ožu 2011, 09:09

da li dr.Djelmiš i Ivanišević još uvijek tamo rade ???
zvrkica 29.12.2002.
* 12.09.2004
poletarac 08.04.2007.


Often times we question why life is short for some and long for others,The Truth is....Life begins at birth and never dies,Those who leave before us,are only in a different place....
Avatar
Ivy26
Sveta krava
 
Postovi: 13358
Pridružen/a: 06 srp 2001, 13:21
Lokacija: selo moje malo ljepše od Pariza

Re: Rodilište PETROVA

PostPostao/la boysmama » 31 svi 2011, 10:41

žene moje, uskoro me čeka porod u Petrovoj pa se raspitujem oko detalja... rodila sam već dvoje djece tamo, ali u onim starim prostorima sa očajnim smještajem, kako ste već prethodno sve opisale... sad je taj odjel divan (škicnula sam ga kad sam išla na kontrolu), ali mi je jedna med. sestra rekla da su uveli dosta pozitivnih promjena u cijelu proceduru oko babinjača i dječice pa ne znam na što se trebam pripremiti...

jeli netko rodio nedavno u Petrovoj, nakon što su uredili odjel babinjača? dobila sam informacije kako su sad sobe puno manje nakrcane (prije je bilo i po 10 žena u sobi) i kako je odsad i u Petrovoj na snazi rooming... da li je to točno? kad nam dolaze bebice i da li ih odnose iz sobe (navodno da, preko noći i na kupanje)? kakva je situacija sa previjanjem i da li je potrebno nositi pelene za bebu ili to oni rješavaju? tko ti čuva bebicu kad moraš na wc? jesu li kupaonice u sklopu soba ili kao prije, na pola hodinka jedna pa konstantne gužve pred tuševima? kakvi su im tuševi i da li konačno imaju vješalice u kabinama? :lol to mi je bilo najgore što sam sve morala ostaviti u najlonskoj vrećici na mokrom podu ili na kvaki i onda brljati da bi se obukla po redoslijedu...

eto, ako netko ima iskustva, molim vas, podijelite ga s nama...
A... bebica...... 06.10.'16.
M... hrabrica... 02.07.'11.
R... mazica...... 06.10.'09.
L... mrcina ..... 21.04.'08.

"Sve mogu u Onome koji me jača" (Fil 4,13)
Avatar
boysmama
imam neke švapske gene
 
Postovi: 4452
Pridružen/a: 27 lis 2009, 21:14
Lokacija: Zagreb

Re: Rodilište PETROVA

PostPostao/la angie1205 » 05 lip 2011, 11:48

Zanima me kako je sad na odjelu babinjača otkad je preuređeno? Jel neka mamica nedavno rodila u Petrovoj...kakva su iskustva?? Rodila sam 01.04.2010. i gore je bilo katastrofa....sad mi je termin 12.12. i užasno sam znatiželjna kako to sad gore izgleda?? :D
Avatar
angie1205
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 200
Pridružen/a: 03 lip 2011, 20:59
Lokacija: Velika Gorica

Re: Rodilište PETROVA

PostPostao/la boysmama » 05 lip 2011, 15:53

angie1205 je napisao/la:Zanima me kako je sad na odjelu babinjača otkad je preuređeno?


angie1205 je napisao/la:užasno sam znatiželjna kako to sad gore izgleda?? :D


i ja, i ja :kima

friške mame, javite se...
A... bebica...... 06.10.'16.
M... hrabrica... 02.07.'11.
R... mazica...... 06.10.'09.
L... mrcina ..... 21.04.'08.

"Sve mogu u Onome koji me jača" (Fil 4,13)
Avatar
boysmama
imam neke švapske gene
 
Postovi: 4452
Pridružen/a: 27 lis 2009, 21:14
Lokacija: Zagreb

Re: Rodilište PETROVA

PostPostao/la Sena » 06 lip 2011, 20:02

boysmama, evo da ponesto odgovorim. Obzirom da sam rodila carskim rezom, mozda se taj odjel babinjaca malo razlikuje od odjela gdje su bebe rodene prirodnim putem.
Anyway, 3 dana nakon sekcije drzali su nas u sobi gdje je bilo 7 zena. Soba je bila super! Sestre za svaku pohvalu! Cak smo imale i radio, sto je meni jako puno znacilo (obzirom da gotovo nepomicno lezis vecinu vremena i ni sa kime ne pricas...). Budenje je bilo u 5, mjerenje tlaka i temperature, a u 6 prvi put dolaze bebe. Odnose ih nakon sat vremena i tako svaka dva sata! Po noci ne nose bebe, vec se moze odspavati (iako ja nisam niti jednu noc spavala, prvo od bolova, a kasnije od silnog uzbudenja oko svoje prve bebe :D ) .

Treceg dana nas odvode u drugu sobu, tamo smo bile samo 3 cure i bilo je super! Sasvim druga prica, bolovi vise nisu toliko jaki i puno se vise druzis sa curama :nokti :jadnimi
Tamo su bebe skoro cijeli dan s nama, pocevsi od 6 ujutro, do jedno 10 navecer. Uz pauzu od 7-8 i 16-18. Nitko ti ne cuva bebu, osim tvojih cimerica (ukoliko trebas na WC). Ja sam se tusirala u 5 ujutro nakon mjerenja temperature i u ponoc, nakon sto bi odnjeli bebu i nakon izdajanja i masiranja cica...

Pelene nisam imala svoje, vec su ih oni sami mjenjali. Takoder kad mi se beba ukakila trazila sam da ju premotaju, nevezano za cinjenicu da je vrijeme prematanja proslo. Takoder sam primjetila da kad su majke premorene i iznemogle - mogu zamoliti sestre da uzmu bebu na nekoliko sati da se odmore. Al to opet ovisi od sestre do sestre :dunno

Eto, ja sam, dakle, rodila carskim rezom 14.12.2010., a sad koliko su odjeli babinjaca kod carskog i prirodnog razliciti..... Vjerujem da i ne previse!

Sretno i pusa!!!
Avatar
Sena
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 56
Pridružen/a: 24 vel 2010, 14:51

Re: Rodilište PETROVA

PostPostao/la boysmama » 06 lip 2011, 20:19

Sena, hvala ti puno na informacijama :kiss baš si srce

istina, odjel za carski je davnije preuređen i baš je lijep, tamo su i ranije vrijedila ta pravila sa roomingom nakon 3. dana...

nadam se da je slično i sad na novom odjelu babinjača, s tim da su djeca odmah sa mamama (barem koliko sam ja skužila), a što se osoblja tiče, vas su sestre sigurno više pazile i čuvale od običnih babinjača jer ste vi bile ipak na jednoj ozbiljnijoj operaciji...

bilo kako bilo, pelene mi, dakle, ne trebaju... a po tvojoj priči bi se mogla koji put i izvući oko prematanja, barem prvi dan :yess
A... bebica...... 06.10.'16.
M... hrabrica... 02.07.'11.
R... mazica...... 06.10.'09.
L... mrcina ..... 21.04.'08.

"Sve mogu u Onome koji me jača" (Fil 4,13)
Avatar
boysmama
imam neke švapske gene
 
Postovi: 4452
Pridružen/a: 27 lis 2009, 21:14
Lokacija: Zagreb

Re: Rodilište PETROVA

PostPostao/la newyork » 06 srp 2011, 16:56

bok!vidim da je dosta zena napisalo da je islo na planirani carski rez,jel se moze traziti carski u zadnjim danim trudnoce tj zadnjim pregledima u njihovoj trudnickoj ambulanti???????pls u panici sam,htjela bi nekako srediti carski rez,jer prirodan porod ne znam kako bi prezivjela a i ne zelim biti rezana! :ajme
newyork
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 33
Pridružen/a: 24 lip 2011, 21:11
Lokacija: Zagreb

Re: Rodilište PETROVA

PostPostao/la mamashnita od noje » 06 srp 2011, 17:47

nece ti nitko napraviti carski bez indikacija, osim mozda podobnik, privatno.
planirani carski rez nije prohtjev trudnice, vec je planiran na osnovu neke indikacije.
prezivjet ces vaginalni porod, rijetko koja umre, a i te koje su umrle nisu umrle zbog boli.
Avatar
mamashnita od noje
Muza
 
Postovi: 16392
Pridružen/a: 10 stu 2005, 14:01

Re: Rodilište PETROVA

PostPostao/la boysmama » 06 srp 2011, 17:54

potpis na shnitu

newyork je napisao/la:u panici sam,htjela bi nekako srediti carski rez,jer prirodan porod ne znam kako bi prezivjela a i ne zelim biti rezana!


biti rezana, koliko god ružno bilo, je daleko manje bolno i prije prolazi od ožiljka sa carskog, da ne govorimo o mogućim komplikacijama, dužem oporavku jer je to ipak prava operacija... a porod se preživi... ako nemaš nikakvih indikacija za carski, vaginalni porod je puno lakši i kratkotrajnijih posljedica, vjeruj mi... unatoč novoj modi planiranog carskog

budući da sam friška babinjača iz petrove, dugujem vam priču s novog odjela, ali to ću pisati kad malo odahnem (danas smo došli doma)...
A... bebica...... 06.10.'16.
M... hrabrica... 02.07.'11.
R... mazica...... 06.10.'09.
L... mrcina ..... 21.04.'08.

"Sve mogu u Onome koji me jača" (Fil 4,13)
Avatar
boysmama
imam neke švapske gene
 
Postovi: 4452
Pridružen/a: 27 lis 2009, 21:14
Lokacija: Zagreb

Re: Rodilište PETROVA

PostPostao/la mamashnita od noje » 06 srp 2011, 17:58

boysice, daj napisi kakva je situacija u petrovoj na odjelu babinjaca.
odjel za carice je bio :up jos kad sam rodila n. 2005.
i jesu li porod i atmosfera u boksu bili ok?
Avatar
mamashnita od noje
Muza
 
Postovi: 16392
Pridružen/a: 10 stu 2005, 14:01

Re: Rodilište PETROVA

PostPostao/la mamashnita od noje » 06 srp 2011, 17:59

ne mislim na cijelu pricu, vec samo opci dojam iz rodilista ;)
Avatar
mamashnita od noje
Muza
 
Postovi: 16392
Pridružen/a: 10 stu 2005, 14:01

PrethodnaSljedeća

Natrag na Trudnoća i porod

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.

cron