Sada je: 18 tra 2024, 12:43.

Rodilište SPLIT

Informacije i razmjena iskustava vezanih uz trudnoću, rodilišta, porod, priprema za dolazak novorođenčeta. Trudnice, pridružite se i svakodnevnom ugodnom čavrljanju na svom generacijskom topicu!

Moderator/ica: Diami

Re: Rodilište SPLIT

PostPostao/la Trabakulica » 27 tra 2012, 17:50

Rusulice plačaš mužu doživljaj poroda!!! ;) to mu je kao neki poklon od tebe.
Mi platili, i bila sam u tajnistvo po potvrdu, i rekla mi je žena da ne tribamo dolazit ako ne možemo.
Mi smo ionako bili u klubu Trudnica split, pa sam tamo nešto naučila(valjda :) ).

A sta se tiče toga kad partner dolazi različite su price. Mojoj priji koja je rodila prije 2 miseca su dopustili da muž uđe u box odma kad je i ona ušla, s tim da je ona rodila nekih 5sati nakon toga...
Čini mi se da nema pravila. Znam samo da ću ih ja pilat u mozak dok god mi njega ne puste unutra!
Trabakulica
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 3396
Pridružen/a: 12 ruj 2011, 17:24

Re: Rodilište SPLIT

PostPostao/la rusulica » 27 tra 2012, 17:55

znala sam, znala da je tečaj samo izgovor. šta to nije malo bezobrazno. pa nije rodilište privatna ustanova ili kazališna predstava da plaćaš upad. pošto je ono pod ministarstvom ako je to po zakonu onda bi sva rodilišta trebala imati istu "ulaznicu za upad očeva" ali nemaju koliko čujem. mislim nisam ljubomorna na one što ne plaćaju nego se pitam jel nas se vuče za nos. MM neće ići zbog tih 400 kn. to nam je too much sada a da ide ne bi išao zbog doživljaja (ne bi on išao uopće što se doživljaja tiče) nego zato da me ima tko služiti dok čekam porod :mrgreen
Ali ozbiljno to mi je isto ko da dovedete bolesnika u bolnicu ili na hitnu ranjenika i ne puštate obitelj blizu da mu pomogne odnosno naplatite upad a s druge strane sestre i doktori ga ostave samog.
L 2007
M 2012
I 2014
Avatar
rusulica
Mediteranski efekat
 
Postovi: 3422
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 14:42
Lokacija: split

Re: Rodilište SPLIT

PostPostao/la Trabakulica » 27 tra 2012, 18:15

Ma neman pojma sta da to kazem osim da je to po meni bezobrazno.
A kad sam čula da se na tečaju uči o oplodnji dobro sam se nasmijala...eto, to nam je bas potribno gradivo :ajme ali sta je tu je. Sve stvari za djecu su inače preskupe, pa tako i to. Znaju ljudi da roditelje mogu "sisat", jer ćeš uvik za dite izdvojit vise nego si mislila...

Mi smo u prilici da idemo zajedno i sritni smo zbog toga.
Ali isto tako mi je žal svih parova koji zbog pisljivih 400kn ne mogu bit zajedno na taj važan dan.
Trabakulica
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 3396
Pridružen/a: 12 ruj 2011, 17:24

Re: Rodilište SPLIT

PostPostao/la lilkillaink » 28 tra 2012, 00:44

x Trabakulica

to je prebezobrazno, u svim civiliziranim zemljama je najnormalnija stvar da tata prisustvuje rođenju svog djeteta,da svojoj ženi da kakvu takvu podršku u najbitnijem trenutku na svijetu....but noooooo, deri po roditeljima...400 faking kuna, šta? oće me muž možda i porodit??masirat međicu dok tiskam?? koji k? 400 kn, za 3 minute izgona...čak nije ni bezobrazno, nego jadno i ponižavajuće...ja ne znam, ko njima daje za pravo da odrede da je cijena doživljaja 400kn? daleko od toga, sve znate da je događaj neprocjenjiv..ali, iznerviram se svaki put oko toga..uffff
slika


slika
Avatar
lilkillaink
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1070
Pridružen/a: 25 kol 2011, 09:10
Lokacija: Split

Re: Rodilište SPLIT

PostPostao/la rusulica » 30 tra 2012, 13:27

da ali nije cijena ista u svim hrvatskim rodilištima, u nekima se čak ne plaća ništa. to bi značilo da je šjor Marasović tu odluku donio na svoju ruku. Ima li to podlogu u zakonu?
L 2007
M 2012
I 2014
Avatar
rusulica
Mediteranski efekat
 
Postovi: 3422
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 14:42
Lokacija: split

Re: Rodilište SPLIT

PostPostao/la Trabakulica » 30 tra 2012, 14:51

A meni se čini da se na ovu temu može razglabat koliko ocemo, ali da pomoći nema. Oni si cijenu stavili, a ti uzmi ili ostavi! Ko i za bilo sta drugo sta "kupuješ", a u ovom slučaju nažalost, moraš kupiti taj predivan trenutak na koji SVI parovi imaju pravo bez obzira na soc.status, dugovanja, plaću i sta ja znam sta sve...

Ali "face" daju sebi za pravo da stave cijenu na sve sta je nama "običnim smrtnicima" sveto, tako i čin poroda.

I tužno je to sta neke očevi zbog pišljivih 400kn ne mogu bit uz svoju ženu i dite kad im je to najpotrebnije.
A možemo se samo nadat da nam dolaze bolja vrimena!
Trabakulica
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 3396
Pridružen/a: 12 ruj 2011, 17:24

Re: Rodilište SPLIT

PostPostao/la pinky » 30 tra 2012, 16:21

ja sam se zezala da smo mi imali popust jer je za 400 kn vidio 2 bebe a ne jednu :hahaha
dvije ICSI divote...
slika
Avatar
pinky
rodila 6.5kg i metar djece
 
Postovi: 1879
Pridružen/a: 28 lip 2005, 11:13
Lokacija: Dalmacija

Re: Rodilište SPLIT

PostPostao/la rucho » 01 svi 2012, 16:39

lilkillaink je napisao/la:400 faking kuna, šta? oće me muž možda i porodit??masirat međicu dok tiskam??


cuj.... ako bude guzva u boksovima..... a samo je jedan dezuran............
slika
Avatar
rucho
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 742
Pridružen/a: 11 srp 2010, 20:55

Re: Rodilište SPLIT

PostPostao/la rusulica » 20 svi 2012, 13:57

kakav je akomoditet u sobama?
jel istina da svaki krevet ima telefon na korištenje i jel se stvarno u praksi smije koristit?
da li su bebini kreveti odmah uz mamine.
da li dobiješ pelene na zahtjev ako želiš sam promjenit bebu?
može li se soba zamračiti (rolete?)
smije li se paliti tv?...
L 2007
M 2012
I 2014
Avatar
rusulica
Mediteranski efekat
 
Postovi: 3422
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 14:42
Lokacija: split

Re: Rodilište SPLIT

PostPostao/la milka » 20 svi 2012, 14:42

rusulica je napisao/la:kakav je akomoditet u sobama?
jel istina da svaki krevet ima telefon na korištenje i jel se stvarno u praksi smije koristit?
da li su bebini kreveti odmah uz mamine.
da li dobiješ pelene na zahtjev ako želiš sam promjenit bebu?
može li se soba zamračiti (rolete?)
smije li se paliti tv?...


odlično je, baš komodno. svaka soba ima tel i radio na istom uređaju, i imaš direktan broj telefona, znači ne triba zvat bolnicu pa tražit tebe...broj ti piše na uređaju, moš ga koristit kad ti šune jer ti je kraj glave. televizije nema, ima samo na održavanju trudnoće, al ne i kod rodilja. moš ponit laptop ako ga imaš.
bebe su ti odmah uz krevet tvo, nnjihv ti je krevetić na kotačićima.
pelene smo dobijali ako smo tražili, al ja bi sad ponala 7-8 svojih radije
soba ti se ne može skroz zamračit jer ti ima one ajmo reć rolete koje su ti jedno po metra udaljene od prozora, pa ti u stvari ne rade mrak nego samo sjenu, al one ti se isto podešavaju kako tebi paše.
ma meni je rodilište sad odlično, baš je i ugodno i uopće ti nije problem sad bit tamo 3 dana. jedino šta nema balkona, al meni to nije ni falilo. meni je u stvari najveći plus tao kupatilo u sobi, to mi je najbitnije
Avatar
milka
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 577
Pridružen/a: 01 kol 2011, 21:49

Re: Rodilište SPLIT

PostPostao/la rusulica » 20 svi 2012, 19:09

super milka, ti si moj joker zovi :D hvala :kiss
L 2007
M 2012
I 2014
Avatar
rusulica
Mediteranski efekat
 
Postovi: 3422
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 14:42
Lokacija: split

Re: Rodilište SPLIT

PostPostao/la milka » 21 svi 2012, 09:05

hahaha, ma čak sam i slikala sobu, jer je prija išla 2 miseca iza mene, al izgleda da sam izbrisala slike
Avatar
milka
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 577
Pridružen/a: 01 kol 2011, 21:49

Re: Rodilište SPLIT

PostPostao/la Trabakulica » 22 svi 2012, 12:35

Sobe su prva liga!!! Neman prigovora, wc uredan i komodan, krevet podesiv, mista ima za sve.
Samo se nadajte da će vam i cimerica bit dobra!
Moja je bila super!!!

Ko želi dojit neka naglasi da bebi ne daju dohranu.

Maticne stanice- nama bio šok, jer nakon sta smo rekli da ih želimo darivat rekli su da primaju do 15h :nesvist

I nadam se zbog svih vas da vam u rađaoni neće bit doktorica poznata kao "Kasandra", bila je na sriću kratko, ali sam je stvarno tila gađat sa nečim.

Sama rađaona je super, sve je uredno...sve u svemu ja zadovoljna.
Mali im je manjak osoblja, ali nista strašno..
Trabakulica
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 3396
Pridružen/a: 12 ruj 2011, 17:24

Re: Rodilište SPLIT

PostPostao/la rusulica » 22 svi 2012, 17:12

Mislim da je ta mene porodila prvi put. crna, mlađa, franzete, nad.kana. Jel ono prezime na A.
L 2007
M 2012
I 2014
Avatar
rusulica
Mediteranski efekat
 
Postovi: 3422
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 14:42
Lokacija: split

Re: Rodilište SPLIT

PostPostao/la Ovan » 22 svi 2012, 21:43

Trabakulica je napisao/la:I nadam se zbog svih vas da vam u rađaoni neće bit doktorica poznata kao "Kasandra", bila je na sriću kratko, ali sam je stvarno tila gađat sa nečim.

:hahaha :hahaha ja sam je ignorirala, ali prija koja je bila s menom na porodu je tila zadavit :lol
ja 80' - ok, dok se ne dokaze suprotno; mm 76' - oligoastheno
06/11 - 1. IVF Cito - 14. dpt beta 133!

slika
Avatar
Ovan
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 595
Pridružen/a: 03 sij 2011, 16:52

Re: Rodilište SPLIT

PostPostao/la marinche_lubenica » 28 svi 2012, 11:58

Trabakulica je napisao/la:Ali isto tako mi je žal svih parova koji zbog pisljivih 400kn ne mogu bit zajedno na taj važan dan.



Mi smo se prije poroda raspitivali kako i sta treba i zaista nam je bilo receno da ne treba vise placat.. Ali kad smo dosli sestra kaze mora se platiti. Za nefalit bila nedjelja i mm nije mogao otic platiti jer uprava ne radi. Bas je krajnje bezobrazno sta se prisustvo muza mora platiti.
marinche_lubenica
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 80
Pridružen/a: 30 srp 2011, 18:58
Lokacija: Kaštel Lukšić

Re: Rodilište SPLIT

PostPostao/la lizalica26 » 19 stu 2012, 11:22

ja rodila prije 4 mjeseca,platili 400 kn za tatu da bude sa mnom,na sam tečaj nemoraš ići jer kad platiš odmah dobiješ potvrdu koju treba ponjeti sa sobom kad se ide roditi.
sestre i doktori su odlični,barem meni bili. kako ti prema njima tako oni prema tebi tako sam ja shvatila.
sobe odlične čiste se 3 puta dnevno,čiste su zakon,ma predivno iskustvo u predivnoj bolnici sa predivnim osobljem.
moje mišljenje naravno ;)
svak ima svoje iskustvo
lizalica26
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 13
Pridružen/a: 22 lis 2011, 22:15

Re: Rodilište SPLIT

PostPostao/la rusulica » 19 stu 2012, 12:33

Ovan je napisao/la:
Trabakulica je napisao/la:I nadam se zbog svih vas da vam u rađaoni neće bit doktorica poznata kao "Kasandra", bila je na sriću kratko, ali sam je stvarno tila gađat sa nečim.

:hahaha :hahaha ja sam je ignorirala, ali prija koja je bila s menom na porodu je tila zadavit :lol


mojo cimerici je bila kasandra i bila je sva draga i dobra al je njena mama došla prije poroda i izvikala se na sve (kompliciran porod zbog aljkavosti liječnika)
L 2007
M 2012
I 2014
Avatar
rusulica
Mediteranski efekat
 
Postovi: 3422
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 14:42
Lokacija: split

Re: Rodilište SPLIT

PostPostao/la lanazoranivana » 27 stu 2012, 15:14

bog cure evo mene bi zanimalo jedno,, prvo sam dijete rodila na carski groznooo iskustvo sta se tice poroda i zanima me jeli mogu traziti i drugo na bude carski ili,,, puno hvala
lanazoranivana
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 3
Pridružen/a: 27 ruj 2012, 13:46

Re: Rodilište SPLIT

PostPostao/la zelja22 » 04 tra 2013, 19:39

Dobar dan :)
Ima li neka mama koja je sad nedavno rodila u rodilištu u Splitu?!?!?! Imam par pitanjaca..npr. trebamo li mi imat dole svoje spavaćice ili se nose njihove, robica za bebu jel naša il njihova, pelene?!?!?!
Da li tata smije doći odmah nakon poroda vidjeti mene i bebu il mora čekat isključivo vrijeme posjeta i sl.?!?!?!
Bila bih zahvalna kad bi neka mama našla koji minut da natipka koje slovo :joy
slika
zelja22
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 189
Pridružen/a: 25 stu 2011, 18:01

Re: Rodilište SPLIT

PostPostao/la Peggy Sue » 04 tra 2013, 20:20

zelja22 je napisao/la:Dobar dan :)
Ima li neka mama koja je sad nedavno rodila u rodilištu u Splitu?!?!?! Imam par pitanjaca..npr. trebamo li mi imat dole svoje spavaćice ili se nose njihove, robica za bebu jel naša il njihova, pelene?!?!?!
Da li tata smije doći odmah nakon poroda vidjeti mene i bebu il mora čekat isključivo vrijeme posjeta i sl.?!?!?!
Bila bih zahvalna kad bi neka mama našla koji minut da natipka koje slovo :joy


Ja se tek spremam za tamo ali evo imam neke informacije od cura koje su bile tamo pred koji tjedan pa ti možda budu od koristi ;)

Spavaćice za mamu - daju oni svoje, i na početku je valjda bilo to striktno ( znat će cure koje su rađale prije bolje ) ali svakako ti savjetujem da poneseš barem jednu svoju jer mi je prijateljica nedavno bila, ranije su joj rekli da ne donosi svoju spavaćicu ali onda je poslije poroda zafalilo u rodilištu pa je zvala svoje doma da joj ipak donesu.

Odjeća za bebu - sve je njihovo do izlaska iz bolnice, tek tada ti tvoji donose vašu robicu u kojoj bebušku nosiš kući. Što se tiče pelena po info koje imam oni ih presvlače 3 puta dnevno, ti možeš ponijeti svoje ako u međuvremenu želiš sama mjenjati bebu ( neka netko ispravi ako nije točno ).

Za tatu neznam jeli može odmah poslije poroda doći vidjeti bebu pošto će naš biti na porodu pa se za to nisam raspitivala. Nadam se da će netko drugi znati i to ;)
slika

" Na svijetu postoji samo jedno lijepo dijete i svaka ga majka ima. "
Avatar
Peggy Sue
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 357
Pridružen/a: 07 ruj 2012, 22:09

Re: Rodilište SPLIT

PostPostao/la Peggy Sue » 04 tra 2013, 20:23

Svakako ću prije tebe u rodilište pa ti kad se vratim mogu prenijeti friške informacije.
slika

" Na svijetu postoji samo jedno lijepo dijete i svaka ga majka ima. "
Avatar
Peggy Sue
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 357
Pridružen/a: 07 ruj 2012, 22:09

Re: Rodilište SPLIT

PostPostao/la modesty blaise » 04 tra 2013, 20:27

Peggy Sue je napisao/la:Za tatu neznam jeli može odmah poslije poroda doći vidjeti bebu pošto će naš biti na porodu pa se za to nisam raspitivala. Nadam se da će netko drugi znati i to


Ne moze. Posjete su strogo od 16.30 do 17.30

Sve drugo je kako je Peggy napisala. Jedino sta se spavacice tice mogla sam nosit svoju, nije nitko nista govorio :mah
slika
Avatar
modesty blaise
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 564
Pridružen/a: 27 lis 2011, 10:27

Re: Rodilište SPLIT

PostPostao/la zelja22 » 05 tra 2013, 19:01

Peggy Sue hvala ti puno,puno :)
Sretno ti na porodu pa kad budeš mogla natipkaj sve vezano za rodilište, svoje iskustvo s njima i tako..sve najbolje ti želim :hug :kiss
modesty blaise i pribojavala sam se toga da tata može doći samo isključivo u vrijeme posjeta :place Al dobro..šta je tu je..hvaalaa.. :kiss :kiss
slika
zelja22
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 189
Pridružen/a: 25 stu 2011, 18:01

Re: Rodilište SPLIT

PostPostao/la Azzul » 09 tra 2013, 19:23

zelja22 je napisao/la:Dobar dan :)
Ima li neka mama koja je sad nedavno rodila u rodilištu u Splitu?!?!?! Imam par pitanjaca..npr. trebamo li mi imat dole svoje spavaćice ili se nose njihove, robica za bebu jel naša il njihova, pelene?!?!?!
Da li tata smije doći odmah nakon poroda vidjeti mene i bebu il mora čekat isključivo vrijeme posjeta i sl.?!?!?!
Bila bih zahvalna kad bi neka mama našla koji minut da natipka koje slovo :joy


dakle
spavacice su njihove - pri prijamu te odma utrpaju u nju - grozne su na koži, onaj kruti 1346874 isprani pamuk
dobra vijest je da možeš svoje ponijet jer im uvik fali pogotovo ako si za vikend u rodilištu (jer ne šalju na pranje subotom i nedjeljom pa čistih nema do utorka) al za sam porod ostani u njihovoj :wink

robica za bebe je njihova isto kao i pelene i guzna krema - ispred moje sobe je uvik bilo parkirano "vozilo" na kojem se sve to nalazi pa bi ja uredno sama prominila ili pelenu ili robicu kad bi se smočila - sestre mi nisu ništa rekle na to

posjete su kao što su već cure rekle striktno od 4ipo do 5ipo mada toleriraju koju minutu duže, a ono pravilo samo jedne osobe u posjeti niko nije poštivao, bar prošle godine - cimerici bi došla kompletna familija (5-6 glava od čega 3 djece ispod 10 godina, to mi je recimo smetalo jer su vikali i trčkarali)

ako te još nešto zanima pitaj, još mi je sve friško i opet iden na repete :mrgreen
slikaslika Little miss July of 2012. & Little miss October of 2013.
We're sharing one eternity, living in two minds, linked by an endless thread impossible to break
Avatar
Azzul
rozo-ljubičasti po ebay-u
 
Postovi: 670
Pridružen/a: 06 sij 2012, 18:16
Lokacija: Split

Re: Rodilište SPLIT

PostPostao/la zelja22 » 26 tra 2013, 14:42

Azzul tnx. To bi za sad bilo to ;) Jedino ako imaš savjet kako da ostanem zdrave glave do termina..danas mi je puna 33 tjedna i već sam nervozna zbog tog čekanja..imam osjećaj da će do termina trebati cijela vječnost :strah Ja nestrpljiva :lebdi
slika
zelja22
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 189
Pridružen/a: 25 stu 2011, 18:01

Re: Rodilište SPLIT

PostPostao/la Azzul » 27 tra 2013, 17:14

ahahaha sjećan se nestrpljenja i jedino šta ti mogu reć, ako nemaš trudničkih tegoba, guštaj u svakom danu - šetaj, kafeniši, čitaj, nauči plest/vest, ma štagod te veseli... puni baterije..

kad beba stigne (pretpostavljan prvo je) dolaze i drugačije slatke brige :wink
slikaslika Little miss July of 2012. & Little miss October of 2013.
We're sharing one eternity, living in two minds, linked by an endless thread impossible to break
Avatar
Azzul
rozo-ljubičasti po ebay-u
 
Postovi: 670
Pridružen/a: 06 sij 2012, 18:16
Lokacija: Split

Re: Rodilište SPLIT

PostPostao/la Peggy Sue » 30 tra 2013, 18:43

Evo mene na friško iz rodilišta, škicnila sam dvi slije da one koje zanima vide sobu i slavni ormar za stvari pa da se mogu ravnat s torbom. Stane hrpa toga samo je uzak za velike kufere. Meni je osobno sveukupno iskustvo bilo skroz uredu i više od očekivanog ( a očekivala sam samo normalne uvjete, ništa više od toga ) , i osoblje i smještaj. Ako kojoj nešto treba neka pita :mah

slika

slika
slika

" Na svijetu postoji samo jedno lijepo dijete i svaka ga majka ima. "
Avatar
Peggy Sue
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 357
Pridružen/a: 07 ruj 2012, 22:09

Re: Rodilište SPLIT

PostPostao/la rusulica » 02 svi 2013, 14:57

Azzul je napisao/la:


posjete su kao što su već cure rekle striktno od 4ipo do 5ipo mada toleriraju koju minutu duže, a ono pravilo samo jedne osobe u posjeti niko nije poštivao, bar prošle godine - cimerici bi došla kompletna familija (5-6 glava od čega 3 djece ispod 10 godina, to mi je recimo smetalo jer su vikali i trčkarali)


Ovo su postrožili. Nema više djece osim ako ga ilegalno ne sakriješ, nema ulaženja po 2 osobe a u 5 ipo te sestra tjera doma. Doživjela osobno kad sam bila u posjetu prije 2 mj prijateljici.
L 2007
M 2012
I 2014
Avatar
rusulica
Mediteranski efekat
 
Postovi: 3422
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 14:42
Lokacija: split

Re: Rodilište SPLIT

PostPostao/la Azzul » 03 svi 2013, 10:16

ajoj jel to znači da neću vidit prvorođenu onih dana šta san utamničena tamo :shock
il da ju tajo prokrijumčari ko pivski trbuh :hahaha
slikaslika Little miss July of 2012. & Little miss October of 2013.
We're sharing one eternity, living in two minds, linked by an endless thread impossible to break
Avatar
Azzul
rozo-ljubičasti po ebay-u
 
Postovi: 670
Pridružen/a: 06 sij 2012, 18:16
Lokacija: Split

PrethodnaSljedeća

Natrag na Trudnoća i porod

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.