Sada je: 14 svi 2024, 02:03.

Rodilište SPLIT

Informacije i razmjena iskustava vezanih uz trudnoću, rodilišta, porod, priprema za dolazak novorođenčeta. Trudnice, pridružite se i svakodnevnom ugodnom čavrljanju na svom generacijskom topicu!

Moderator/ica: Diami

Re: Rodilište SPLIT

PostPostao/la srecica tara » 07 srp 2009, 17:34

Krumpirić je napisao/la:hajmo ne dramatizirat i ne plašit ženu :dada
u rodilištu je jako bitan i stav, ja sam na prvi porod došla prestravljena, pristala na nepotreban drip, dolantin, rezanje, nalijeganje, svašta, jer nisam imala pojma što me čeka-budući sam slušala ovakve priče, o agoniji i umiranju na stolu...

onda sam 4 godine slušala malo drugačije priče-jer ove gore više nisam htjela čuti..i?Porod broj dva me JEDNAKO I VIŠE bolio, a bio je divan. (Inače, svaki naredni porod obično kraće traje, al VIŠE boli, jer je maternica osjetljivija na oksitocin...a toliko žena priča da im je bio neusporedivo lakši od prvoga-baš zato šta ovaj puta puste strašne priče i oslanjaju se na sebe)

Zato, pogledaj priče tipa onu od ine66 i sve će bit super :kiss


inače, u niti jednom rodilištu muž nije s tobom u predrađaonici, samo u boksu, u boks se ulazi kad si blizu kraja.
nije istina da pred kraj nećeš primjetit da je tu :mrgreen:
pročitaj moju priču, ako imaš vremena. Ja sam došla u rodilište otvorena i da, bolilo me, al mi je itekako značio mm kraj mene, pričala sam s njim, čak smo se i zezali da nam djeca ne znaju naći put vani (jer je bebe zapela u rotaciji...) itd.
Ovisi kakav si tip, možda će ti značit, a možda će ti bit svejedno.
On bi tamo mogao imati i ulogu da ti pomogne da se osjećaš bolje, ali i onu da bude "štit", ako se bojiš ponašanja osoblja.

slazem se sa lamb niko je ne pokusava strasit pitala je za iskustva u splitu samo sam joj rekla svoje,a sta se tice muzeva bar u nas mi u tata box legnemo odma u box nema predradaone a ja osobno nisam u radanju imala osjecaj da je muz uz mene,tako da bi bilo bolje da pricas za svoje iskustvo jer svaka zena i porod je zaseban bez uvrede.
merica ja sam ti rekla svoje iskustvo a ti ces svoje tek osjetit i isprovat,i ja sam bila sva 3 puta prestravljena kad bi vec odoma krenila tako da te skroz razumim ali kad se rodi bebica sve ce to bit iza tebe i jedno lipo iskustvo.
S-2005
K-2007
T-2009
J- 2011
slika

U životu nije važno koliko puta padneš, već koliko si se puta spreman dignuti.
Avatar
srecica tara
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2336
Pridružen/a: 25 lip 2009, 17:11
Lokacija: VAN PAMETI :)

Re: Rodilište SPLIT

PostPostao/la Krumpirić » 07 srp 2009, 17:37

lamb je napisao/la:krumpirić :dunno ,ne kužim! u mojim postovima nema ništa loše-dapače!Napisala sam svoju priču iz rodilišta i pohvalila ih!

znam, govorim općenito :dada
žena se boji prvoga poroda-nepoznatog, lijepo je kad čuje i dobre priče :dada
Avatar
Krumpirić
Cobra 11
 
Postovi: 11607
Pridružen/a: 17 sij 2005, 22:46

Re: Rodilište SPLIT

PostPostao/la Osmijeh » 07 srp 2009, 17:40

...............hvala vam..........ja upravo od ginekologa, i moj bebač se okreće drži noge iznad glave :lol i sve je u najboljem redu tako da sam sad sreeetna :) ....a i izgleda da će tatica ipak bit sa nama na porođaju tako da sam opet-sretna heheehe....plus doša mi obračun struje,duplo manje nego do sada, pa eto my happy day :kiss
Osmijeh
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 125
Pridružen/a: 04 srp 2009, 23:04
Lokacija: split

Re: Rodilište SPLIT

PostPostao/la lamb » 07 srp 2009, 19:49

krumpirić sve pet!
merice,super!
ali ako ti se dopisuje,pridruži nam se na zaigranima ili pod temom trudnoća pa možeš sa curama razmjenjivat iskustva! :kiss
lamb
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 273
Pridružen/a: 24 ožu 2009, 12:41

Re: Rodilište SPLIT

PostPostao/la Osmijeh » 07 srp 2009, 20:01

he nova sam skroz pa se ni ne snalazim još di šta pisat :D al skontat ću se brzo ;)
Osmijeh
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 125
Pridružen/a: 04 srp 2009, 23:04
Lokacija: split

Re: Rodilište SPLIT

PostPostao/la Mrđi » 14 srp 2009, 14:07

evo novosti i bar malo nade za nove rodilje:
http://www.slobodnadalmacija.hr/Split/t ... fault.aspx
Samo se srcem dobro vidi, bitno je očima nevidljivo. (Mali Princ)
Avatar
Mrđi
mami me el Camino
 
Postovi: 5995
Pridružen/a: 04 tra 2005, 15:29
Lokacija: s pogledom u nebo

Re: Rodilište SPLIT

PostPostao/la srecica tara » 25 srp 2009, 20:44

a to je vijest iz slobodne da ce otvorit rodiliste bez pristupne ceste ma bilo je i vrime da zene radaju u normanim i cistim uvjetima blage vam se svima koje ce tamo rodit ja sam rekla da cu jos jedno al da radam u novome rodilistu,ali jok necu vise nisam se jos posvadala sa pameti ,mozda jednog dana kad se ove tri cure udaju hahah,nebi imala snage za jos jedno sad vise ne...sve koje ce te rodit u starom zelim vam puno srice a one koje ce to obavit u novom rodilistu pisite nam dojmove..pozdrav :mah
S-2005
K-2007
T-2009
J- 2011
slika

U životu nije važno koliko puta padneš, već koliko si se puta spreman dignuti.
Avatar
srecica tara
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2336
Pridružen/a: 25 lip 2009, 17:11
Lokacija: VAN PAMETI :)

Re: Rodilište SPLIT

PostPostao/la Mrđi » 25 srp 2009, 21:07

Ja sam rekla da idem na drugo kad se novo rodiliste otvori ;)
Samo se srcem dobro vidi, bitno je očima nevidljivo. (Mali Princ)
Avatar
Mrđi
mami me el Camino
 
Postovi: 5995
Pridružen/a: 04 tra 2005, 15:29
Lokacija: s pogledom u nebo

Re: Rodilište SPLIT

PostPostao/la pinky » 27 srp 2009, 13:12

dvije ICSI divote...
slika
Avatar
pinky
rodila 6.5kg i metar djece
 
Postovi: 1879
Pridružen/a: 28 lip 2005, 11:13
Lokacija: Dalmacija

Re: Rodilište SPLIT

PostPostao/la Osmijeh » 30 srp 2009, 15:02

pitanje malo van teme al ne znan di postavit..jel zna kp kad je vrime posjeta u splitskoj bolnici,ne mislim samo na rodilište
Osmijeh
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 125
Pridružen/a: 04 srp 2009, 23:04
Lokacija: split

Re: Rodilište SPLIT

PostPostao/la pinky » 30 srp 2009, 15:24

ajme mislim da je od 3 do 5, ali najbolje je da nazoves centralu pa pitas, nisam bas sigurna da je ovo moje tocno
dvije ICSI divote...
slika
Avatar
pinky
rodila 6.5kg i metar djece
 
Postovi: 1879
Pridružen/a: 28 lip 2005, 11:13
Lokacija: Dalmacija

Re: Rodilište SPLIT

PostPostao/la Osmijeh » 30 srp 2009, 19:13

Hvala,zvala sam...od 4ipo do 5ipo..nadača sam se da imaju ozjutra al nemaju
Osmijeh
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 125
Pridružen/a: 04 srp 2009, 23:04
Lokacija: split

Re: Rodilište SPLIT

PostPostao/la srecica tara » 31 srp 2009, 19:03

MERICA 84-AKO MISLIS NA RODILISTE MOZES IZAC BILO KADA je zakljucano ali uvik ce ti otvorit dezurna sestra.a opcenito ja mislim od 3 ipo do 5 ipo bar je tako pisalo na vratima kadsam ja bila u rodilistu.koliko jos brojis
S-2005
K-2007
T-2009
J- 2011
slika

U životu nije važno koliko puta padneš, već koliko si se puta spreman dignuti.
Avatar
srecica tara
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2336
Pridružen/a: 25 lip 2009, 17:11
Lokacija: VAN PAMETI :)

Re: Rodilište SPLIT

PostPostao/la Osmijeh » 31 srp 2009, 19:44

srećica tara- općenito sam mislila,na kirurgiju sam tribala u posjet.,..a meni je termin 25.11.ima još,al opet mi se čini kako mi brzo prolazi a trudnoću kao da nisam ni osjetila :) ,stomak još mali,simptomi neki posebni ništa,šta je u biti dobro,barem nemam mučnine ni ništa....al onaj najljepši simptom je tu: kad se moj mali zvrk prevrće po trbuhu,to uvik osjetim :)
Osmijeh
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 125
Pridružen/a: 04 srp 2009, 23:04
Lokacija: split

Re: Rodilište SPLIT

PostPostao/la ANERI » 07 kol 2009, 12:44

pozdrav cure,ima li tko nove informacije u vezi novog rodilišta?
2000.filozof
2007.bebeli

20.04.2010.principesa
Avatar
ANERI
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 561
Pridružen/a: 12 vel 2009, 13:07

Re: Rodilište SPLIT

PostPostao/la storiatriste » 24 kol 2009, 10:12

Evo da vam malo opišem svoje iskustvo s našim rodilištem. Nije uopće bilo tako loše. Srećom rodila sam za samo 3 sata pa se nisam dugo zadržavala u "mesnici" :lol , šalim se, al boxevi su bili puni, predrađaona puna, a neke žene su vrištale od bola (sve vam je to individualno, ja nisam skoro ni osjetila bol ;) ), a na odjelu klasika....neke sestre su stvarno drage i ljubazne, neke baš i nisu, al sve ti donose dijete na zahtjev a to mi je bilo najvažnije; da je beba uz mene kad ja to želim, a ostavljale bi mi je i po cijelo popodne :srca . Jedino šta bebe mijenjaju samo 3 puta dnevno, ujutro u 5, u 13 i u ponoć :shock: !!! Al eto svak može izdržat ta 3 dana i onda kima doma :D .

Ima samo jedna stvar koja mi je baš zasmetala, a to je šta vikendom nema savjetnice za dojenje koja je jaaakooo važna jer meni se dogodilo da me beba izgrizla i stvorila mi ranice zbog nepravilnog dojenja, pa sam sljedećih 10 dana suzila od boli dok bi dojila. Znači cure, ako ikako možete, rodite prije ili posli vikenda :lol !
Savjet+: kupite lanolinsku mast za bradavice i nosite sobom u rodilište ;) .
slika
Avatar
storiatriste
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 106
Pridružen/a: 10 tra 2008, 16:37

Re: Rodilište SPLIT

PostPostao/la ANERI » 21 lis 2009, 08:48

možda nam kerum sada i otvori rodilište :naughty
2000.filozof
2007.bebeli

20.04.2010.principesa
Avatar
ANERI
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 561
Pridružen/a: 12 vel 2009, 13:07

Re: Rodilište SPLIT

PostPostao/la Madir » 31 lis 2009, 08:40

ja imam pozitivno iskustvo.muž nije bio sa mnom.rađala sam prirodnim putem od 22 do 7ujutro.prva trudnoča nakon spontanoga i 7 god.neplodnosti.i.se rodio mjesec dana ranije,pukao vodenjak.kako se postaviš tako će ti i biti.bar sam ja tako posložila konce u svojoj glavi.u predrađaoni nisam bila,odmah sam u box.mobitel nisam imala uz sebe,a pitali su me želim li ga.nisam htjela.porod boli-tu se sve moramo složit.ja sam se pet puta onesvjestila,doduše na kratko.i svaki put kad bi pozvala babicu,rekle bi mi da kako sam se onesvjestila kad ih zovem.prva dva puta sam se pravdala da sam se osvjestila pa ih pozvala,kasnije sam odustala.ne znam kako vam ovo zvaći al tako je bilo.i to je jedina zamjerka koju imam na osoblje sve ostalo dajem čistu 5.rodila sam zdravog sina i to mi je najbitnije,kao i svima nama.a to što neke prigovaraju na hranu,interijer....ma sve to zaboraviš kad rodiš i imaš svoju bebu na prsima.e sad da nebi moglo bit bolje,moglo bi.al kažem vam najbitnije mi je bilo prilagodit se situaciji.išla sam rodit sa strahom kojeg si mogao nožem rezat.a danas se svemu tome smijem.nadam se da će i vama tako biti. :kiss
„Sve, dakle, što želite da vam ljudi čine, činite i vi njima.“ (Mt 7,12a)
Avatar
Madir
Carica od jaslica
 
Postovi: 3300
Pridružen/a: 28 lis 2009, 21:43
Lokacija: Urban jungle :)

Re: Rodilište SPLIT

PostPostao/la mamin slatkiš » 31 lis 2009, 09:25

ja se samo nadam dok ja budem isla na 2 da ce se do tada otvoriti novo rodilista jer u starom i nemam bas neka dobra iskustva... :klanja :mah
slika
Avatar
mamin slatkiš
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 329
Pridružen/a: 13 lis 2009, 13:41
Lokacija: ST

Re: Rodilište SPLIT

PostPostao/la Mrđi » 31 lis 2009, 10:31

ljudi pa shvatite vec jednom, nije stvar toliko u novom rodilistu u smislu novog, stvar je u ljudima koji ce tamo radit. Sa mislite da ni u novom okruzenju nece bit nadrkanih babica i ljecnika koji bi radije popili svoju jutarnju kavicu????
Samo se srcem dobro vidi, bitno je očima nevidljivo. (Mali Princ)
Avatar
Mrđi
mami me el Camino
 
Postovi: 5995
Pridružen/a: 04 tra 2005, 15:29
Lokacija: s pogledom u nebo

Re: Rodilište SPLIT

PostPostao/la Krumpirić » 31 lis 2009, 10:35

Mrđi je napisao/la:ljudi pa shvatite vec jednom, nije stvar toliko u novom rodilistu u smislu novog, stvar je u ljudima koji ce tamo radit. Sa mislite da ni u novom okruzenju nece bit nadrkanih babica i ljecnika koji bi radije popili svoju jutarnju kavicu????

Mrđi, ima ih svuda
ali edukacija i malo entuzijazma kakvog npr ima Stanojević može promijenit stvari jako
npr. na SDu sada i prije 4-5 godina radi isto osoblje, al su iskustva nebo i zemlja
novo će rodilište imat rooming in i kandidirat će se za baby-friendly rodilište, to znači da će MORATI proći edukaciju i nešto drugačije radit.
budi optimistična :mrgreen:
Avatar
Krumpirić
Cobra 11
 
Postovi: 11607
Pridružen/a: 17 sij 2005, 22:46

Re: Rodilište SPLIT

PostPostao/la Mrđi » 31 lis 2009, 11:11

cuj krumpi, meni je i u starome bilo dobro. sve ti govori cinjenica da sam tila tamo ostat bar jos par dana, a ne ic doma :)
Samo se srcem dobro vidi, bitno je očima nevidljivo. (Mali Princ)
Avatar
Mrđi
mami me el Camino
 
Postovi: 5995
Pridružen/a: 04 tra 2005, 15:29
Lokacija: s pogledom u nebo

Re: Rodilište SPLIT

PostPostao/la Osmijeh » 31 lis 2009, 11:15

ja imam rodit u starom za 20-ak dana.,pa javim kako je bilo ;) .,mm ide sa nama
Osmijeh
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 125
Pridružen/a: 04 srp 2009, 23:04
Lokacija: split

Re: Rodilište SPLIT

PostPostao/la srecica tara » 31 lis 2009, 11:39

Mrđi je napisao/la:cuj krumpi, meni je i u starome bilo dobro. sve ti govori cinjenica da sam tila tamo ostat bar jos par dana, a ne ic doma :)


i ja sam tila malo produzit,radi odmora, :lol ,sva tri poroda su mi bila ok,doduse imala sam malih vezica od ginekologa,sestara,cista,,pa je opet malo drugacije kad ipak nekoga znas.imala sam jako ruzno iskustvo sa jednom pedijatricom,al bebe su mi bile ok pa mi ona dode ko lanjski snig
S-2005
K-2007
T-2009
J- 2011
slika

U životu nije važno koliko puta padneš, već koliko si se puta spreman dignuti.
Avatar
srecica tara
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2336
Pridružen/a: 25 lip 2009, 17:11
Lokacija: VAN PAMETI :)

Re: Rodilište SPLIT

PostPostao/la ANERI » 02 stu 2009, 13:05

Mrđi je napisao/la:ljudi pa shvatite vec jednom, nije stvar toliko u novom rodilistu u smislu novog, stvar je u ljudima koji ce tamo radit. Sa mislite da ni u novom okruzenju nece bit nadrkanih babica i ljecnika koji bi radije popili svoju jutarnju kavicu????


biće svega toga,ali neće biti(valjda)krevet kojem se uzglavlje ne može podignit,željezne ručke od čijeg mirisa ti se povraća,itd.....jedino pozitivno je što sam brojala napukle pločice po zidu pa mi je vrijeme brže prolazilo
2000.filozof
2007.bebeli

20.04.2010.principesa
Avatar
ANERI
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 561
Pridružen/a: 12 vel 2009, 13:07

Re: Rodilište SPLIT

PostPostao/la Mrđi » 18 sij 2010, 11:22

od mene sve pohvale osoblju splitskog rodilista. od radaone do odjela za babinjace. :srca
Samo se srcem dobro vidi, bitno je očima nevidljivo. (Mali Princ)
Avatar
Mrđi
mami me el Camino
 
Postovi: 5995
Pridružen/a: 04 tra 2005, 15:29
Lokacija: s pogledom u nebo

Re: Rodilište SPLIT

PostPostao/la Mrđi » 20 sij 2010, 13:46

Samo se srcem dobro vidi, bitno je očima nevidljivo. (Mali Princ)
Avatar
Mrđi
mami me el Camino
 
Postovi: 5995
Pridružen/a: 04 tra 2005, 15:29
Lokacija: s pogledom u nebo

Re: Rodilište SPLIT

PostPostao/la srecica tara » 24 sij 2010, 02:14

lipa novost,,,svim splicankam ce sad bit ugodnije boravit u rodilistu, ako ne po djelatnicima onda bar po cistoci...
S-2005
K-2007
T-2009
J- 2011
slika

U životu nije važno koliko puta padneš, već koliko si se puta spreman dignuti.
Avatar
srecica tara
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2336
Pridružen/a: 25 lip 2009, 17:11
Lokacija: VAN PAMETI :)

Re: Rodilište SPLIT

PostPostao/la Mrđi » 25 sij 2010, 12:21

Počela seoba trudnica (tako su najavili na radiu)
http://www.slobodnadalmacija.hr/Split/t ... fault.aspx
Samo se srcem dobro vidi, bitno je očima nevidljivo. (Mali Princ)
Avatar
Mrđi
mami me el Camino
 
Postovi: 5995
Pridružen/a: 04 tra 2005, 15:29
Lokacija: s pogledom u nebo

Re: Rodilište SPLIT

PostPostao/la sj » 25 sij 2010, 12:26

Znači nema više sobe "Jugoplastika" u kojoj nas je bilo po 10 trudnica :lol
Avatar
sj
Parkovi i nasadi
 
Postovi: 18826
Pridružen/a: 10 vel 2003, 07:59

PrethodnaSljedeća

Natrag na Trudnoća i porod

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 1 gost.

cron