Sada je: 12 svi 2024, 16:27.

Rodilište SPLIT

Informacije i razmjena iskustava vezanih uz trudnoću, rodilišta, porod, priprema za dolazak novorođenčeta. Trudnice, pridružite se i svakodnevnom ugodnom čavrljanju na svom generacijskom topicu!

Moderator/ica: Diami

Re: Rodilište SPLIT

PostPostao/la booboo » 03 kol 2011, 12:02

pinky je napisao/la:Ma jos uvik surfam s moba i ne snalazim se bas. Anyway ta vjestica najveca je visoka oko 180, crne rascupane kose do ispod ramena, nekad u pokusaju vezanja u rep. Znam joj i ime al necu ga pisat.
Btw. Zahvaljujuci "detaljnim"uputama o tretiranju rane na dan otpusta ("drz'te ovaj zavoj jos 2-3 dana pa ga skinite") moj se rez ugnjojio i zadnja 3 dana prolazim kroz muke rezanja rane i istiskivanja tone gnjoja. Dicu ne mogu u ruke uzet. Katastrofa.


znam koja je, ta je mene natirala na suze a i ona koja je s njom u smjeni Helga. ta mi je bila na otpustu. uf, mogla bih o njima do sutra :ajme
srića pa je mene moj dr. šivao. da nije, bilo bi mi ka i svakoj 'carici' koju znam - ugnjojena rana. žao mi je pinky :jadnimi
slika

slika
Avatar
booboo
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 298
Pridružen/a: 30 pro 2010, 22:23
Lokacija: ležećki baš svugdi

Re: Rodilište SPLIT

PostPostao/la marinche_lubenica » 03 kol 2011, 12:36

e i ja konacno s pregleda :) , doktorica mi kaze da moram mirovati ali mi nije zabranila sex :nana ... Kaze da je sve uredu, bebica stigla na 1,900 kg i ponosno mi sidi na rebrima s prekrizenim nogicama ..

Saznala sam i nesto zanimljivo, u ljekarnoj mi je prodavacica rekla da magnezij u prahu nije za trudnice, i danas sam pitala doktoricu i ona kaze suprotno. Naime osim sta smanjuje grceve koje dobivamo zbog nedostatka magnezija, takodjer umiruje i trudove...

e meni balkon sigurno nece falit :) ja i kada nisam trudna dodje mi zlo od smrada cigara...
marinche_lubenica
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 80
Pridružen/a: 30 srp 2011, 18:58
Lokacija: Kaštel Lukšić

Re: Rodilište SPLIT

PostPostao/la srecica tara » 03 kol 2011, 13:15

mirbi je napisao/la:
al sjor Duje nije mislija na pusacice


Nije ni trebao. U trudnoći se ne puši.



zena nije tad vise bila trudna. rodila je.

marinche- i meni moja dala magnezij 300 sumece tabl. radi hemica, odn. probave. al kad sam citala da smiruje trudove, odustala sam pit :dada

bitno da ti nije sex zabranila :lol ;)

meni su sestre bile ok, ja sam bila na treci kad, soba 1. potrefila mi se tetina prije da je na tom katu, pa sam sve inf. na kojima su pedijatri skrtarili, tj. nebi rekli niti jednu jedinu ric o stanju beba nakon vizite. malo mi to bilo bzv, a kako su se neki ped. drzali, iskreno se nisam ni usudila pitat, jer znam vec unaprid da bi me isprasili, ili surovo, s visoka odgovorila. :/
S-2005
K-2007
T-2009
J- 2011
slika

U životu nije važno koliko puta padneš, već koliko si se puta spreman dignuti.
Avatar
srecica tara
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2336
Pridružen/a: 25 lip 2009, 17:11
Lokacija: VAN PAMETI :)

Re: Rodilište SPLIT

PostPostao/la mirbi » 03 kol 2011, 13:40

Znači, čim rodiš, odma zapalit?

OK, ja jesam cigareta nazi, ali svejedno, u bolnici nigdje ne bi tribalo bit dovoljno pušenje. Pa ni na balkonu. Ima nas kojima to jako smeta.
'Čovječe, vrati se sebi dok još imaš kome.'
-----------------------------
S 2000 / R 2005
-----------------------------
Moj dućan
Avatar
mirbi
volim dinarski look s mozgom
 
Postovi: 8733
Pridružen/a: 06 stu 2005, 11:21
Lokacija: Split

Re: Rodilište SPLIT

PostPostao/la booboo » 03 kol 2011, 14:23

mirbi je napisao/la:
al sjor Duje nije mislija na pusacice


Nije ni trebao. U trudnoći se ne puši.


to svakome triba ostavit na njegovu savjest, slažeš se?
slika

slika
Avatar
booboo
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 298
Pridružen/a: 30 pro 2010, 22:23
Lokacija: ležećki baš svugdi

Re: Rodilište SPLIT

PostPostao/la mirbi » 03 kol 2011, 14:27

Baš me briga tuđa savjest, o tome govorim isključivo iz sebičnih razloga. MENI duvan smeta, a tko će se trovat, široko mu polje.

Za oba posjeta rodilištu bila sam fascinirana ženama koje pate of bubrežne insuficijencije, teškog oblika dijabetesa, onih kojima je naređeno strogo mirovanje i koje su jedva išle do wc-a. Al su sve imale nešto zajedničko: trčanje na balkon radi pušenja.

Ali, s obzirom da puše i sestre na odjelu, ništa me ne čudi. :ajme
'Čovječe, vrati se sebi dok još imaš kome.'
-----------------------------
S 2000 / R 2005
-----------------------------
Moj dućan
Avatar
mirbi
volim dinarski look s mozgom
 
Postovi: 8733
Pridružen/a: 06 stu 2005, 11:21
Lokacija: Split

Re: Rodilište SPLIT

PostPostao/la srecica tara » 03 kol 2011, 14:39

mirbi je napisao/la:Znači, čim rodiš, odma zapalit?

OK, ja jesam cigareta nazi, ali svejedno, u bolnici nigdje ne bi tribalo bit dovoljno pušenje. Pa ni na balkonu. Ima nas kojima to jako smeta.



to je na kraju krajeva stvar i izbor pojedinca, nemozemo ni ja, ni ti , ni netko treci odlucivat o tom dal ce neko pusit.
pa u bolnici na ulazu i stoji zabranjeno pusenje, al se toga niko ne pridrzava, nazalost.
i te zene dijabeticarke, jedva pokretljive, nebi ih zalila, jer ako se moze dignit pusit.... :whew

Ja nisam pusila u trudnoci nikad, i malo me smetalo to pusenje na prozoru rodilista, jer, em sta je sirom otvoren prozor, a u sobi dvi male netom rodene bebe, em sta je taj dim cigare ulazija u sobu, i em sta mi ej to sve skupa bilo grezo vidit.

Ali, s obzirom da puše i sestre na odjelu, ništa me ne čudi


Dovoljno da rodilja krene njihovim stopama. :roll
S-2005
K-2007
T-2009
J- 2011
slika

U životu nije važno koliko puta padneš, već koliko si se puta spreman dignuti.
Avatar
srecica tara
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2336
Pridružen/a: 25 lip 2009, 17:11
Lokacija: VAN PAMETI :)

Re: Rodilište SPLIT

PostPostao/la pinky » 03 kol 2011, 15:36

Nemam milosti prema zenama koje puse u trudnoci. Ja sam pusila ko turcin 18 godina, kutiju ipo do 2 dnevno,a kad sam ostala trudna nisam takla cigaru. Ako sam ja mogla mogu svi.
A cure koje su na patologiji zbog zastoja u rastu i puse bi poslala isti sekund doma i oslobodila krevet majkama koje se trude odrzati trudnocu. Isto tako bi otpremila doma svaku trudnicu koja zapali. Ocito se dovoljno dobro osjecaju pa mogu dimit i doma.
dvije ICSI divote...
slika
Avatar
pinky
rodila 6.5kg i metar djece
 
Postovi: 1879
Pridružen/a: 28 lip 2005, 11:13
Lokacija: Dalmacija

Re: Rodilište SPLIT

PostPostao/la marinche_lubenica » 03 kol 2011, 17:03

mirbi je napisao/la:Znači, čim rodiš, odma zapalit?

OK, ja jesam cigareta nazi, ali svejedno, u bolnici nigdje ne bi tribalo bit dovoljno pušenje. Pa ni na balkonu. Ima nas kojima to jako smeta.


bas tako. Ja prvih 6 mjeseci u trudnoci nisam mogla otic ni vanka na kavu, jer svi pusaci su bili vani ,izuzev vremena provedenog u Svicarskoj. Kod mene doma se ne pusi, cak mi je i dragi ostavio cigare radi mene, otac mi jadan presidi na terasi svo vrime dok je tu ( e bilo je i krajnje vrijeme :p da me prestane trovat ) .

Pusenje opet svima na njihovu savjest, ali i mi pojedinci mozemo bar ustrojit pravila doma :) . Ja se nadam da necu imati cimericu koja nece imati obzira prema bebicama pa pusit na prozoru. bude li zalit cu se :)

srecica tara je napisao/la:
marinche- i meni moja dala magnezij 300 sumece tabl. radi hemica, odn. probave. al kad sam citala da smiruje trudove, odustala sam pit :dada


Pa zar nije dobro ako smiruje trudove? Ja sam shvatila to kao da manje boli :D
marinche_lubenica
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 80
Pridružen/a: 30 srp 2011, 18:58
Lokacija: Kaštel Lukšić

Re: Rodilište SPLIT

PostPostao/la srecica tara » 03 kol 2011, 17:06

pinky je napisao/la:Nemam milosti prema zenama koje puse u trudnoci. Ja sam pusila ko turcin 18 godina, kutiju ipo do 2 dnevno,a kad sam ostala trudna nisam takla cigaru. Ako sam ja mogla mogu svi.
A cure koje su na patologiji zbog zastoja u rastu i puse bi poslala isti sekund doma i oslobodila krevet majkama koje se trude odrzati trudnocu. Isto tako bi otpremila doma svaku trudnicu koja zapali. Ocito se dovoljno dobro osjecaju pa mogu dimit i doma.



dobro ajd, nebi je opremila odma doma, al bi je se moglo opomenit, ili zabranit, neznam, bilo sta da se to sprijeci.

zato kazem, da fali taj balkon, prvesntveno iz ovog razloga sta su se u novom pocele pentrat na prozore i dimit, pa ako vec dimi, bolje bi bilo da ima di izac pusit, nego izvodit vratolomije po ponistrama. :ajme
S-2005
K-2007
T-2009
J- 2011
slika

U životu nije važno koliko puta padneš, već koliko si se puta spreman dignuti.
Avatar
srecica tara
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2336
Pridružen/a: 25 lip 2009, 17:11
Lokacija: VAN PAMETI :)

Re: Rodilište SPLIT

PostPostao/la srecica tara » 04 kol 2011, 15:52

po ko zna koji put ovo gledam ode :ajme
S-2005
K-2007
T-2009
J- 2011
slika

U životu nije važno koliko puta padneš, već koliko si se puta spreman dignuti.
Avatar
srecica tara
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2336
Pridružen/a: 25 lip 2009, 17:11
Lokacija: VAN PAMETI :)

Re: Rodilište SPLIT

PostPostao/la marinche_lubenica » 06 kol 2011, 13:05

srecica tara je napisao/la:po ko zna koji put ovo gledam ode :ajme



:hahaha Pa nemoj vise :) Je oli normalno da mi mlijeko curi u 32.tjednu trudnoce?. jutros kad sam se probudila nisam mogla vjerovati... hahahahaha
marinche_lubenica
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 80
Pridružen/a: 30 srp 2011, 18:58
Lokacija: Kaštel Lukšić

Re: Rodilište SPLIT

PostPostao/la rucho » 06 kol 2011, 17:27

vidi se da vam hormoni divljaju.... samo o seksu i pusenju pricate.... :hahaha ....

lubenice.... pa nekima pocne curit ranije nekima kasnije nekima nikako.... bitno je da curi kad bude trebalo.... usput koja je ono pisala o sluzavom cepu.... ak se dobro sjecam to pocne curit kad krece porod jel? ..... ja sam cep preskocila otisao je pod valom plodne vode..... :mrgreen ....

a sto se tice vrjedjanja prvorotkinja i opcenito rotkinja to je jako sramotno.... njima je to rutina gledaju svaki dan pa oguglaju a neki su po prirodi bezosjecajni..... da sam ja doktor ili sestra u rodilistu sigurno bih bila obzirnija prema zenama.... a za urlanje.... e ako moze ona sharapova a samo udre mali baluncic e zasto ne bi mogla i zena koja kroz malu buzu istiskuje velku glavu jednog buduceg predsjednika/ce, doktora/ce..... i slicno.....

mobitele se moze ponit al drzat ugasene jer kao smeta aparatima.....
slika
Avatar
rucho
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 742
Pridružen/a: 11 srp 2010, 20:55

Re: Rodilište SPLIT

PostPostao/la marinche_lubenica » 08 kol 2011, 23:50

[quote="lilkillaink"]@marinche...meni je počelo curit pri kraju 5 miseca trudnoće tako da ;) svi su mi grudnjaci bili umeljani :ajme[/quote

uhh :ajme meni nije tako kriticno.. i cini mi se samo po noci jer sam navikla spavati na stomaku , ali kako ne mogu sada nekako se cudno iskrivim na stranu pa bit ce da tako istisnem.. :hahaha
marinche_lubenica
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 80
Pridružen/a: 30 srp 2011, 18:58
Lokacija: Kaštel Lukšić

Re: Rodilište SPLIT

PostPostao/la marinche_lubenica » 11 kol 2011, 15:59

i meni je kad sam Blanku rodila :) Bezze kupila one bijesne izdajalice :hahaha , da je bar kapalo, nego curilo 15 dana. Blanka se nije morala ni muciti da doji :hahaha
marinche_lubenica
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 80
Pridružen/a: 30 srp 2011, 18:58
Lokacija: Kaštel Lukšić

Re: Rodilište SPLIT

PostPostao/la Maja 25 » 14 ruj 2011, 12:55

Razgovarala sam s glavnom sestrom jučer pa ako nekog zanima...vezano uz matične stanice: tko ih želi darovati Zakladi AR može - treba ispuniti samo one formulare (ili doma ili u bolnici) te oni organiziraju prijevoz radnim danom - petkom ako žena rodi do 14 sati...ako se dogodi da netko želi dati matične, a rodi u petak iza 14h, sub ili ned može sam organizirati prijevoz. Uglavnom treba obavijestiti o tome glavnu sestru kada dođe u rodilište...
Eto toliko zasad...
Pozz svima :mah
Avatar
Maja 25
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 295
Pridružen/a: 18 sij 2011, 16:46
Lokacija: Split

Re: Rodilište SPLIT

PostPostao/la marinche_lubenica » 14 ruj 2011, 13:10

jel te maticne stanice darujemo ili moramo platiti za njihovu pohranu? ako ih se moze damo pokloniti to je supet.. :D
marinche_lubenica
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 80
Pridružen/a: 30 srp 2011, 18:58
Lokacija: Kaštel Lukšić

Re: Rodilište SPLIT

PostPostao/la LucyInTheSky » 14 ruj 2011, 14:30

Zavisi sta ti zelis. Imas javnu banku u koju darujes maticne stanice i one se koriste za bilo koga kome treba. Ima i privatna banka, koriste se za tvoju obitelj i prikupljanje i pohrana se placaju (cuvanje se placa na godisnjoj razini, mislim).

evo link:
http://www.zaklada-ana-rukavina.hr/content/hr/banka_krvi/cesta_pitanja.aspx
slika
Avatar
LucyInTheSky
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 107
Pridružen/a: 11 svi 2011, 09:05

Re: Rodilište SPLIT

PostPostao/la rucho » 15 ruj 2011, 08:55

cek malo.... meni nitko nije ni pitao za te stanice.... cisto sumnjam da ih jos cuvaju nakon tolko vremena....
slika
Avatar
rucho
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 742
Pridružen/a: 11 srp 2010, 20:55

Re: Rodilište SPLIT

PostPostao/la srecica tara » 15 ruj 2011, 09:07

rucho je napisao/la:cek malo.... meni nitko nije ni pitao za te stanice.... cisto sumnjam da ih jos cuvaju nakon tolko vremena....



mislim da si sama morala izrazit zelju za spremanje i cuvanje, :dunno
S-2005
K-2007
T-2009
J- 2011
slika

U životu nije važno koliko puta padneš, već koliko si se puta spreman dignuti.
Avatar
srecica tara
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2336
Pridružen/a: 25 lip 2009, 17:11
Lokacija: VAN PAMETI :)

Re: Rodilište SPLIT

PostPostao/la Diami » 15 ruj 2011, 15:09

Ako ne pitaš/tražiš, ne uzima se uzorak krvi iz pupkovine i ne pohrani se.
Avatar
Diami
ne stignem sanjati
 
Postovi: 5252
Pridružen/a: 30 lip 2008, 09:03
Lokacija: Poing

Re: Rodilište SPLIT

PostPostao/la Maja 25 » 15 ruj 2011, 17:55

mislim da si sama morala izrazit zelju za spremanje i cuvanje, :dunno


Tako je! Krv iz pupkovine moguće je pohraniti za vlastite potrebe (tada se plaća oko 2000e) ili u dobrotvorne svrhe (Zakladi Ana Rukavina)...sami se raspitujemo, obaviještavamo osoblje rodilišta o tome a u nekim slučajevima/bolnicama treba i organizirati dostavu na KBC-Rebro (unutar 24 sata)...

:mah
Avatar
Maja 25
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 295
Pridružen/a: 18 sij 2011, 16:46
Lokacija: Split

Re: Rodilište SPLIT

PostPostao/la srecica tara » 16 ruj 2011, 09:27

neznam koliko je tocna inf. koju sam bila dobila, al mislim da su to tek sad pocelo prakticirat odkad se prislo u novo rodiliste.
S-2005
K-2007
T-2009
J- 2011
slika

U životu nije važno koliko puta padneš, već koliko si se puta spreman dignuti.
Avatar
srecica tara
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2336
Pridružen/a: 25 lip 2009, 17:11
Lokacija: VAN PAMETI :)

Re: Rodilište SPLIT

PostPostao/la rusulica » 30 stu 2011, 11:28

Koliko rano se treba javiti na tečaj za trudnice da bi partner mogao prisustvovati porodu?
L 2007
M 2012
I 2014
Avatar
rusulica
Mediteranski efekat
 
Postovi: 3422
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 14:42
Lokacija: split

Re: Rodilište SPLIT

PostPostao/la milka » 30 stu 2011, 12:03

Diami je napisao/la:Ako ne pitaš/tražiš, ne uzima se uzorak krvi iz pupkovine i ne pohrani se.


moja pria rodila u 8. misec i nju su pitali jel želi donirat
meni je žaj šta mene nisu, ja se jednostavno nisam sitila :(

rusi šta prije to bolje, čula sam da su gužve ,pa sad ...
Avatar
milka
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 577
Pridružen/a: 01 kol 2011, 21:49

Re: Rodilište SPLIT

PostPostao/la rusulica » 30 stu 2011, 14:14

milka je napisao/la:rusi šta prije to bolje, čula sam da su gužve ,pa sad ...


Znači gužva je i sad u novom rodilištu?? Znam da je bila u starom radi nedostatka takvih bokseva ali zar i u novom čak fali mjesta?
L 2007
M 2012
I 2014
Avatar
rusulica
Mediteranski efekat
 
Postovi: 3422
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 14:42
Lokacija: split

Re: Rodilište SPLIT

PostPostao/la milka » 30 stu 2011, 14:39

ja sam tako čula, a sad jel to istina ko zna...
ima ti boxeva koliko se sičam više i svi su vrhunski opremeljeni, svaki može primit i tatu, nego sam ja čula da je gužva na tečajevima, al ljudi svašta izmišljau pa kozna
rodilište je meni super, sobe genijalne , al opet fali kreveta....
Avatar
milka
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 577
Pridružen/a: 01 kol 2011, 21:49

Re: Rodilište SPLIT

PostPostao/la rucho » 30 stu 2011, 18:28

ne treba vam vise tecaj..... sad vam triba samo neka potvrda......
a boks je dovoljno velki i za onesvjestenog tatu :mrgreen
slika
Avatar
rucho
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 742
Pridružen/a: 11 srp 2010, 20:55

Re: Rodilište SPLIT

PostPostao/la marinche_lubenica » 30 stu 2011, 19:37

Zaboravi ja upisat ovdi svoje dojmove iz rodilista :) . ROdila sam 2.10. u splitskom rodilistu. Istina je da je guzva u boksevima, koliko se sjecam ima ih 9 , a jos je veca guzva u sobama. Sta se tice osoblja previse su sluzbeni. Nije istina da ne treba tecaj, nama su ga trazili, a kako smo vjerovali vijesti da tecaj nije potreban nismo ga ni posjetili. Tako da sam ja zavrsila sama u rodilistu. Jedina zamjerka mi je bila, sta je doktorica koja se zatekla za vrijeme radjanja, imala pustenu kosu. Meni je to nekako ne higijenski kada duga kosa mlati, ali eto valjda ona misli drukcije. Anastezija koju mi je dala nije djelovala bas na svim mjestima di je sivala. I na moj trzaj od boli dobila sam glupi komentar da sta sam ja mislila rodit i ic pit kavu. Pa mislim stvarno, zar ona zaista ocekiva da me dira u otvorenu ranu koja se vec i ohladila a ja da ne reagiram. Kada su me sve fino sredili nikoga ni da poviri da pita jel mi treba voda ili moram li u wc. Tek nakon dvi ure me mm zvao da provjeri da li sam rodila, a sestra mu sva zacudjena govori zar se ja nisam javila, a nije bilo nikoga da mi doda mobitel. Za u wc sam trpila sat i po dok nije naisla cistacica pa sam je zamolila da mi pomogne. U sobama je stanje solidno, osim one jedne cistacice sa joj smeta sta mora cistit. Ona bi da joj kupatilo sija kada ona dodje, da ne mora nista radit. A da nam bar ostavi neku krpu da mozemo posusiti i kupatilo kad se istusiramo, al hajd otom-potom. Sestre na odjelu su fine, i uvijek pri ruci ako ista ikome treba slobodno ih se moze pozvati u bilo koje doba.
marinche_lubenica
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 80
Pridružen/a: 30 srp 2011, 18:58
Lokacija: Kaštel Lukšić

Re: Rodilište SPLIT

PostPostao/la Trabakulica » 01 pro 2011, 12:57

rusulica je napisao/la:Koliko rano se treba javiti na tečaj za trudnice da bi partner mogao prisustvovati porodu?

zvala sam ih prije 10ak dana. termin mi je 04.05.'12. rekla je med.sestra da dođemo do rodilišta krajem 2.miseca, ako želimo odslušat tečaj kroz 3 misec. traje 10 radnih dana(2 tjedna), košta 400kn, i rekla je da je naš izbor oćemo li ić ili ne, ali da ako platimo tata može bit na porodu. ali ja im ne virujem, tako da ćemo mi ić na tečaj, tako da nebi bilo iznenađenja zadnji tren.
i rekla je da uvik ima mista na tečajevima, da ne brinemo, da nećemo ostat zakinuti... to je sve šta znam!
:mah
Trabakulica
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 3396
Pridružen/a: 12 ruj 2011, 17:24

PrethodnaSljedeća

Natrag na Trudnoća i porod

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.