Sada je: 15 svi 2024, 06:00.

Rodilište SPLIT

Informacije i razmjena iskustava vezanih uz trudnoću, rodilišta, porod, priprema za dolazak novorođenčeta. Trudnice, pridružite se i svakodnevnom ugodnom čavrljanju na svom generacijskom topicu!

Moderator/ica: Diami

Re: Rodilište SPLIT

PostPostao/la srecica tara » 26 srp 2011, 16:08

ice_queen je napisao/la:Taj mlađi sa cvikama nije Bačić, nego specijalizant ginekologije i opstetricije - dr. Begović. Savjetujem vam da izbjegavate Bačića u širokom luku, jer je pedofil i teži psihijatrijski slučaj. ;)



:ajme . joj ko ga drzi takvog na poslu..cccccccccccccc
S-2005
K-2007
T-2009
J- 2011
slika

U životu nije važno koliko puta padneš, već koliko si se puta spreman dignuti.
Avatar
srecica tara
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2336
Pridružen/a: 25 lip 2009, 17:11
Lokacija: VAN PAMETI :)

Re: Rodilište SPLIT

PostPostao/la ice_queen » 26 srp 2011, 19:47

:ajme
Zadnja izmjena: ice_queen; 27 srp 2011, 11:56; ukupno mijenjano 1 put/a.
ice_queen
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 4
Pridružen/a: 26 srp 2011, 15:35

Re: Rodilište SPLIT

PostPostao/la srecica tara » 26 srp 2011, 19:51

HMM. a kako ti mislis zaobic nekoga ko ti je u trenutnku trudova potriban i jos k tome dezurni ginekolog.
sta ces mu rec: slusaj ti si psihopat bizi mi s ociju. ne kuzim?? :roll
S-2005
K-2007
T-2009
J- 2011
slika

U životu nije važno koliko puta padneš, već koliko si se puta spreman dignuti.
Avatar
srecica tara
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2336
Pridružen/a: 25 lip 2009, 17:11
Lokacija: VAN PAMETI :)

Re: Rodilište SPLIT

PostPostao/la ice_queen » 26 srp 2011, 20:14

:ajme
Zadnja izmjena: ice_queen; 27 srp 2011, 11:56; ukupno mijenjano 1 put/a.
ice_queen
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 4
Pridružen/a: 26 srp 2011, 15:35

Re: Rodilište SPLIT

PostPostao/la srecica tara » 26 srp 2011, 20:57

ice_queen je napisao/la:Koliko ja znam, on je primarno operativni kirurg, tako da je mala vjerojatnost kako će vam upravo on biti pri porodu.



MENI nece sigurno! :lol
S-2005
K-2007
T-2009
J- 2011
slika

U životu nije važno koliko puta padneš, već koliko si se puta spreman dignuti.
Avatar
srecica tara
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2336
Pridružen/a: 25 lip 2009, 17:11
Lokacija: VAN PAMETI :)

Re: Rodilište SPLIT

PostPostao/la ice_queen » 27 srp 2011, 11:59

* Operativni ginekolog :ajme
ice_queen
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 4
Pridružen/a: 26 srp 2011, 15:35

Re: Rodilište SPLIT

PostPostao/la LucyInTheSky » 27 srp 2011, 12:32

Ja se samo nadam da Ice_queen ima dobre, dobre razloge za bilo koga ovako ogaditi, pa makar i virtualno.

Edit: aha, vidim da su postovi naknadno izmijenjeni. Sta to znaci?
slika
Avatar
LucyInTheSky
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 107
Pridružen/a: 11 svi 2011, 09:05

Re: Rodilište SPLIT

PostPostao/la marinche_lubenica » 30 srp 2011, 20:20

A jel moguce da doktor/ica koja vodi trudnocu bude prisutna porodu u bolnici?
Ja sam prvu trudnocu isla privatno doktoru pa smo nekako "ustimali" da bude dezurni u bolnici kad sam isla rodit i sve je proslo glatko, s obziorm da je prvi porod i sve je trajalo neka 3-4 sata uz drip.

Sada mi trudnocu prati gin. Karmen Cerskov i svaki put kad dodjem sve mi je nekako bolja i bolja :) valjda sta me na prvom pregledu napala sta sam dugo cekala da dodjem na pregled (12 tjedana). Malo mi je nezgodno kada dodjem u bolnicu toliko nepoznatih ljudi o kojima cu postati ovisna tih nekoliko sati. Sve sta znam o njima je ono sta procitam na forumu, ali oni ne znaju nista o meni .

Citam iskustva drugih o splitskom rodilistu pa nikako da stvorim neku sliku sta ustvari trebam ponit. Noviju informaciju sta sam dobila je da mm moze biti na porodu samo ako uplati 400 kn, da ne mora ni ici na taj neki tecaj.
A i stim tecajem mi je malo bezze, samo papilova. U svicarskoj kad sam bila, bilo je sasvim normalno da muz bude prisutan jer Boze radi se o njegovoj obitelji, u Bosni di sam bila isto tako bez ikakvog uplacivanja i tramakavanja. Jer muz i nema sta puno raditi na porodu vec slusati sta mu se kaze, a to je praviti dragoj drustvo i prerezat pupcanu vrpcu ako zeli ( mom su sami ponudili ).

Ja cu tek za dva miseca bit u tom rodilistu i skupljati dojmove, ali voljela bi da znam ako ima ijedna da je rodila skoro tamo... Prija mi kaze da je sve super i osoblje i higijena. Meni opet nije jasno sta mi je u bolnici potrebno za ponijeti.
marinche_lubenica
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 80
Pridružen/a: 30 srp 2011, 18:58
Lokacija: Kaštel Lukšić

Re: Rodilište SPLIT

PostPostao/la srecica tara » 30 srp 2011, 21:19

Ja sam od tamo rije 3 mj.

jel moguce da doktor/ica koja vodi trudnocu bude prisutna porodu u bolnici


Ako radi u rodilistu mislim da se mozes dogovorit snjom da dode. Al isto sam tako cula da se to placa, ako dr. ne radi u bolnici. Sad koliko ima istine tu, neznam, kazem da sam cula tako. Provjeri u bolnici.


Meni opet nije jasno sta mi je u bolnici potrebno za ponijeti.


Ne moras pretjerivat s nicim posebno.
- higjnske uloske {sama odluci koliko paketa}, lako ti mogu dobacit ako ti zatreba
-jednokratne ili pamucne gacice
- higj. potrepstine { cetkica, pasta za zube, kupka....}
-rucnik { ja sam nosila jedan mali, jedan veliki}

I to je to. Za bebu imas pelenice, samo pitas sestru da ti donese, jer sama se brines o bebi, a u koliko nisi sama sposobna, slobodno se obratis sestrama za pomoc. :dada A mozes ponit i svoje od doma.

Sta se tice cistoce u sobama, stvarno je sve super, cista prode dva puta dnevno kroz sobu.
a ovo za tecaj, mi smo prije 2 ipo godine, morali pod obavezno ic slusat. jer se svaki odslusani dio dobivalo pecat i jedino se tako moglo doc do potvrde. a a ko i je novo da se samo uplati, i to provjeri, nazovi tajnicu predstojnika klinike i dobit ces inf. iz prve ruke.

U starom rodilistu je muz tek moga u box kad je zena bila vec 8 cm otvorena, znaci pred skoro sami kraj,
Ja kad sam sad radala babica mi je rekla da mogu zvat muza, a tek sam usla u box { al ja sam bila s vezama rodilja} pa neznam dal je to igralo kakvu ulogu.

Sta se tice osoblja sve 5. svako malo dodu, pogledaju, pitaju jel sta triba...itd.
S-2005
K-2007
T-2009
J- 2011
slika

U životu nije važno koliko puta padneš, već koliko si se puta spreman dignuti.
Avatar
srecica tara
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2336
Pridružen/a: 25 lip 2009, 17:11
Lokacija: VAN PAMETI :)

Re: Rodilište SPLIT

PostPostao/la marinche_lubenica » 31 srp 2011, 12:28

Sve u svemu mi se cini da je stanje u bolnici bolje nego sta je bilo prije :) .
A sutra cu odmah provjeriti kako stoji to s muzem pri porodu, jer meni je strasno neugodno pred toliko nepoznatih osoba, jos ne daj boze da netko lupi kakav suvisan komentar.

Jeli vam poznato koliko dugo muz iza poroda se moze zadrzati kod nas?
marinche_lubenica
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 80
Pridružen/a: 30 srp 2011, 18:58
Lokacija: Kaštel Lukšić

Re: Rodilište SPLIT

PostPostao/la srecica tara » 31 srp 2011, 14:36

marinche_lubenica je napisao/la:Sve u svemu mi se cini da je stanje u bolnici bolje nego sta je bilo prije :) .
A sutra cu odmah provjeriti kako stoji to s muzem pri porodu, jer meni je strasno neugodno pred toliko nepoznatih osoba, jos ne daj boze da netko lupi kakav suvisan komentar.

Jeli vam poznato koliko dugo muz iza poroda se moze zadrzati kod nas?



Ma bolje je, jer je sve cisto i uredno, a i onaj balkon puno fali :dada
Sta ti ima bit neugodno, ko misli na neugodnosti pored bolova i trudova i svih ostalih cari :mrgreen
Ljudi samo rade svoj posa, nista drugo.

Moj je dosa u box oko 1 ipo, ja rodila u 4 i 15, a on otisa mozda bilo 5 ipo. otisa je sam, bez ikakvog upozorenja ili molbe sestara.
Tako da neznam dal postoji odredeno koliko se moze stat.
S-2005
K-2007
T-2009
J- 2011
slika

U životu nije važno koliko puta padneš, već koliko si se puta spreman dignuti.
Avatar
srecica tara
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2336
Pridružen/a: 25 lip 2009, 17:11
Lokacija: VAN PAMETI :)

Re: Rodilište SPLIT

PostPostao/la marinche_lubenica » 31 srp 2011, 23:18

E ujutru cu ili otic do bolnice ili nazvati da se raspitam i za taj tecaj. Ma znam da kad su bolovi u pitanju nije ti ni do ceg, ali ipak.... :ajme . Meni ko da je prvi porod a ne drugi. Tjese me doma da je drugi laksi od prvog, navodno i krace traje, ali meni je prvi trajao dosta kratko, u 9 ujutru sam dosla u 12:45 sam rodila, u to vrijeme je ukljucene i sve moguce pripreme, malo maratona po hodniku i druzenje sa onim lezajem i dripom... e kad bi drugi bio jos laksi ja bi bila najsretnija mama na svijetu. :D

Meni je doktorica zabranila i da sjedim kraj mora a kamoli da se kupam u moru, a ja se nisam sjetila niti pitati zasto, i jos mi je upisala neku sifru crvenom bojom u knjizicu ( cini mi se hgb 111 ) . Koliko znate o tim siframa?
marinche_lubenica
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 80
Pridružen/a: 30 srp 2011, 18:58
Lokacija: Kaštel Lukšić

Re: Rodilište SPLIT

PostPostao/la LucyInTheSky » 01 kol 2011, 07:15

Dobrodosla Marinche i zelim ti lijepu trudnocu i porod!
Ako je hgb, onda mi to vuce na hemoglobin. Doktori obicno upisu u knjizicu vrijednosti nalaza krvi koje odskacu od normale. 111 je malo snizeno, nista strasno. Mozda ti je dala kakvo zeljezo da uzimas?
Za more ti ne znam, obicno brane kad su usca cerviksa otvorena.
slika
Avatar
LucyInTheSky
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 107
Pridružen/a: 11 svi 2011, 09:05

Re: Rodilište SPLIT

PostPostao/la pinky » 01 kol 2011, 08:15

Dosla sam doma prije par dana nakon 21 dan bolnice i imam samo rijeci hvale za sestre na pt1, za doktore s tog odjela, za doktore koji su mi radili cr, sestre u sok sobi. ALI! Odjel "carica" i sestre na njemu (uz casne 3 iznimke) su horor za sebe. To je bilo 8 najgroznijih dana mog zivota. Sam si sa 2 bebice koje traze paznju, sestre nece vrecu na kateteru da promijene, da ti ruku daju da ustanes, dodaju bebu jer se doslovno ne mozes maknit a pri tom urlaju na tebe da si nemajka... Ma konc logor im nije ravan. Za mi je samo sta se nisam sitila snimit uvrede na mob pa pravac strinicu
dvije ICSI divote...
slika
Avatar
pinky
rodila 6.5kg i metar djece
 
Postovi: 1879
Pridružen/a: 28 lip 2005, 11:13
Lokacija: Dalmacija

Re: Rodilište SPLIT

PostPostao/la marinche_lubenica » 01 kol 2011, 11:21

A koliko je kriticno ako su ta usca otvorena? (jao mene ja kao da ne cekam drugo dijete, ali zaista ne znam). Je dala mi je zeljezo u kapsulama da pijem. I kako imam problema sa iscjetkom svaki put neke vaginalete.

pinky je napisao/la:ALI! Odjel "carica" i sestre na njemu (uz casne 3 iznimke) su horor za sebe.


Ja kakav sam baksuz od zene zapast ce me taj odjel :hahaha ali eto pripremit cu se ja pa cu snimit, onda mozemo zajedno tuzakat se :naughty
marinche_lubenica
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 80
Pridružen/a: 30 srp 2011, 18:58
Lokacija: Kaštel Lukšić

Re: Rodilište SPLIT

PostPostao/la srecica tara » 01 kol 2011, 11:31

Ja kakav sam baksuz od zene zapast ce me taj odjel


to je samo odjel za zene koje su radale carskim rezom. i to je 4. kat samo, cini mi se.

Neznam, ja ev o 4 puta i stvarno se nemogu potuzit na ikog, ajd izuzev dr. Budimir, koja mi je stala na zulj. a svi ostali, od radaone i odjela babinjaca su mi bili ok. :dunno
S-2005
K-2007
T-2009
J- 2011
slika

U životu nije važno koliko puta padneš, već koliko si se puta spreman dignuti.
Avatar
srecica tara
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2336
Pridružen/a: 25 lip 2009, 17:11
Lokacija: VAN PAMETI :)

Re: Rodilište SPLIT

PostPostao/la srecica tara » 01 kol 2011, 18:02

lilk- na kojem si katu bila?
S-2005
K-2007
T-2009
J- 2011
slika

U životu nije važno koliko puta padneš, već koliko si se puta spreman dignuti.
Avatar
srecica tara
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2336
Pridružen/a: 25 lip 2009, 17:11
Lokacija: VAN PAMETI :)

Re: Rodilište SPLIT

PostPostao/la booboo » 02 kol 2011, 12:30

@pinky, ajd mi ako imaš volje na pp opiši te sestre, tila bih provjerit jel mi predosjećaj dobar. a možeš mi se i izjadat ako želiš, ja te mogu donekle razumit :) a i ispričam ti svoje iskustvo s kateterom.
slika

slika
Avatar
booboo
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 298
Pridružen/a: 30 pro 2010, 22:23
Lokacija: ležećki baš svugdi

Re: Rodilište SPLIT

PostPostao/la booboo » 02 kol 2011, 12:32

pinky je napisao/la:Za mi je samo sta se nisam sitila snimit uvrede na mob pa pravac strinicu


i tribala si, to je šteta šta se netko nije to usudia. i ja sam prišutila svoja loša iskustva al' imala sam veza i vezica pa su one intervenirale umisto mene. žalosno je to.
slika

slika
Avatar
booboo
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 298
Pridružen/a: 30 pro 2010, 22:23
Lokacija: ležećki baš svugdi

Re: Rodilište SPLIT

PostPostao/la mirbi » 02 kol 2011, 12:34

Ja sam svoje iskustvo ranije opisala, makar sam rađala u staroj rađaoni, princip je isti. Na odjelu za čuvanje trudnoće sve 5, baš sam bila sretna. Ali onih 8 dana... sestre od beba su koma. I drago mi je što tada bebe još nisu bile s nama u sobi, to nije za žene koje rode na carski.
'Čovječe, vrati se sebi dok još imaš kome.'
-----------------------------
S 2000 / R 2005
-----------------------------
Moj dućan
Avatar
mirbi
volim dinarski look s mozgom
 
Postovi: 8733
Pridružen/a: 06 stu 2005, 11:21
Lokacija: Split

Re: Rodilište SPLIT

PostPostao/la marinche_lubenica » 02 kol 2011, 14:48

Vise nisam izdrzala, otisla sam na more. Jos uvijek je sve ok, osim standardnih tegoma (teskoce sa disanjem, tlak, otecenost nogu) samo me brine swluz koja mi povremeno curi, no sutra je kontrola pa cu znati sta mi je.
A i jesam nasla vrijeme kada da budme trudna, ne znam kako je ostalim ljetnim trudnicama ali ova sparina ubija, od silnog trcanja pod tus i klime i propuha sam se i prehladila ( na srecu ne strasno ) zato i jesam pobigla dvi ure na more, ne vjerujem da ce me poslati u bolnicu zbog tog neposluha, ali sta bi.


LucyInTheSky je napisao/la:Dobrodosla Marinche i zelim ti lijepu trudnocu i porod!

Hvala Lucy

lilkillaink je napisao/la:jedino šta me malčice snervalo, je da osjećala sam kad se beba spustila, i mašem, molim da neko dođe da me pregleda, a one se smiju kao NISI PROŠLA TEČAJ I NEZNAŠ....i nagovorim neku sestru na silu da me pregleda, kad ona da izvinete gurne prste i počne vikat POROOOOOOD! ja san to sve dobro odradila...na odjelu je bilo super, nemam šta reć (osim jedne sestre,ufff koja koza, a i ujutro one šta dođe pogledat stanje među nogama)


e toga se i ja bolim da pored svih muka moras lovit sestre ili doktora da te pogledaju, umjesto da oni sami vode brigu o tome.. Bit ce da se mobitel i ne smije ponit u box zbog snimanja :hahaha
marinche_lubenica
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 80
Pridružen/a: 30 srp 2011, 18:58
Lokacija: Kaštel Lukšić

Re: Rodilište SPLIT

PostPostao/la LucyInTheSky » 02 kol 2011, 16:23

marinche_lubenica je napisao/la:[color=#800080]A koliko je kriticno ako su ta usca otvorena?


Cuj, da si vise otvorena, dobila bi zabranu micanja i seksanja s obzirom na tjedne trudnoce. Mislim da se ne moras previse brinuti, ali svakako iskoristi priliku pa sutra na pregledu priupitaj dr. za detalje.
slika
Avatar
LucyInTheSky
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 107
Pridružen/a: 11 svi 2011, 09:05

Re: Rodilište SPLIT

PostPostao/la pinky » 02 kol 2011, 17:06

Ma jos uvik surfam s moba i ne snalazim se bas. Anyway ta vjestica najveca je visoka oko 180, crne rascupane kose do ispod ramena, nekad u pokusaju vezanja u rep. Znam joj i ime al necu ga pisat.
Btw. Zahvaljujuci "detaljnim"uputama o tretiranju rane na dan otpusta ("drz'te ovaj zavoj jos 2-3 dana pa ga skinite") moj se rez ugnjojio i zadnja 3 dana prolazim kroz muke rezanja rane i istiskivanja tone gnjoja. Dicu ne mogu u ruke uzet. Katastrofa.
dvije ICSI divote...
slika
Avatar
pinky
rodila 6.5kg i metar djece
 
Postovi: 1879
Pridružen/a: 28 lip 2005, 11:13
Lokacija: Dalmacija

Re: Rodilište SPLIT

PostPostao/la marinche_lubenica » 02 kol 2011, 17:18

predpostavljam da je nisi stigla ni upitati jel 2 ili 3 dana i jel treba ranu tretirati necim, jer je odjurila ko burom odnesena. Ajme kako sam ja alergicna na tako te sestre i doktorice kojima je tesko objasniti kako i sta.

Jel u sobama u rodilistu postoji internet? jedna prija mi je rekla da ima ali nije mi rekla jel se smije koristiti?
marinche_lubenica
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 80
Pridružen/a: 30 srp 2011, 18:58
Lokacija: Kaštel Lukšić

Re: Rodilište SPLIT

PostPostao/la srecica tara » 02 kol 2011, 22:06

ja ga nisam imala. ima telefon povise glave s kojeg nemozes zvat, al tebe tvoji mogu, na svakom pise br telefona. :dada

i na taj isti tel. se poziva sestre ako sta treba. mislim da internet imaju apartmanske sobe, al provjeri. mislim da in se ne isplati da svaka rodilja surfa na njihov racun :dunno
S-2005
K-2007
T-2009
J- 2011
slika

U životu nije važno koliko puta padneš, već koliko si se puta spreman dignuti.
Avatar
srecica tara
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2336
Pridružen/a: 25 lip 2009, 17:11
Lokacija: VAN PAMETI :)

Re: Rodilište SPLIT

PostPostao/la pinky » 03 kol 2011, 06:47

Ima internet u svakoj sobi, samo tribas ponit mrezni kabel. Al preporucam ga koristiti samo na patologiji. Nisam imala vremena prnit na babinjacama. Al mozda vi sa 1 ditetom i mozete surfati
dvije ICSI divote...
slika
Avatar
pinky
rodila 6.5kg i metar djece
 
Postovi: 1879
Pridružen/a: 28 lip 2005, 11:13
Lokacija: Dalmacija

Re: Rodilište SPLIT

PostPostao/la srecica tara » 03 kol 2011, 11:34

i moja cimerica je gledala di ce zacikat....aaaaaaaaaaaa a ja cilu trudnocu nisam pusila, kad bi to zasmrdilo, ajme meni je doslo slabo.
S-2005
K-2007
T-2009
J- 2011
slika

U životu nije važno koliko puta padneš, već koliko si se puta spreman dignuti.
Avatar
srecica tara
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2336
Pridružen/a: 25 lip 2009, 17:11
Lokacija: VAN PAMETI :)

Re: Rodilište SPLIT

PostPostao/la rapina » 03 kol 2011, 11:37

pa čekajte,kako mogu pušit,znam kada sam ja bila,jedna je pokušala zapalit i odmah se neki alarm upalio,valjda reagira na dim...
rapina
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 2
Pridružen/a: 18 srp 2011, 16:56

Re: Rodilište SPLIT

PostPostao/la srecica tara » 03 kol 2011, 11:41

rapina je napisao/la:pa čekajte,kako mogu pušit,znam kada sam ja bila,jedna je pokušala zapalit i odmah se neki alarm upalio,valjda reagira na dim...


:lol , mogu mislit kakav je raspet dogaja bija.

ova moja se popela na stolicu, i doslovno visila na prozoru.
fali balkon, fali. al sjor Duje nije mislija na pusacice. :mrgreen
S-2005
K-2007
T-2009
J- 2011
slika

U životu nije važno koliko puta padneš, već koliko si se puta spreman dignuti.
Avatar
srecica tara
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2336
Pridružen/a: 25 lip 2009, 17:11
Lokacija: VAN PAMETI :)

Re: Rodilište SPLIT

PostPostao/la mirbi » 03 kol 2011, 11:51

al sjor Duje nije mislija na pusacice


Nije ni trebao. U trudnoći se ne puši.
'Čovječe, vrati se sebi dok još imaš kome.'
-----------------------------
S 2000 / R 2005
-----------------------------
Moj dućan
Avatar
mirbi
volim dinarski look s mozgom
 
Postovi: 8733
Pridružen/a: 06 stu 2005, 11:21
Lokacija: Split

PrethodnaSljedeća

Natrag na Trudnoća i porod

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.