Sada je: 16 svi 2024, 19:43.

Rodilište SVETI DUH

Informacije i razmjena iskustava vezanih uz trudnoću, rodilišta, porod, priprema za dolazak novorođenčeta. Trudnice, pridružite se i svakodnevnom ugodnom čavrljanju na svom generacijskom topicu!

Moderator/ica: Diami

Re: Rodilište SVETI DUH

PostPostao/la Bubidea » 02 tra 2013, 14:55

i ja se cudim ko i diami.
jedino ak mu platis, onda ce ti biti na porodu ili ako imas carski ili inducirani, di bi stigli da dolaze kako koju uhvate trudovi, ne bi niti doma morali ici.
:lebdi
Avatar
Bubidea
Bogom mi je dano
 
Postovi: 4688
Pridružen/a: 04 stu 2004, 11:41
Lokacija: ajd pogodi

Re: Rodilište SVETI DUH

PostPostao/la Bubidea » 02 tra 2013, 14:56

tinice, nitko ne prica o pregledima, to je jasno da ces svaki puta kod istoga ici, prica se o porodu
:lebdi
Avatar
Bubidea
Bogom mi je dano
 
Postovi: 4688
Pridružen/a: 04 stu 2004, 11:41
Lokacija: ajd pogodi

Re: Rodilište SVETI DUH

PostPostao/la Tinica » 02 tra 2013, 15:06

Pa i ja pričam o porodu!!!! Pa meni to ništa nije čudno...ja sam mu rekla da ga zelim pored sebe i on je rekao da će biti!!! He he zna on sa kim ima posla. Ma to mi je i najbitnije da je on tamo...jer nije dozvolio da mi i malena bude velika ko i Franci, makar sve si mislim do kad će čekati!!! Valjda do sljedećeg dezurstva!!! Sad me samo ne smiju čopiti trudovi u krivo vrijeme.
slika
slika
Avatar
Tinica
Sveta krava
 
Postovi: 10473
Pridružen/a: 03 vel 2003, 11:56
Lokacija: ZAGREB - PURGERKA

Re: Rodilište SVETI DUH

PostPostao/la Bubidea » 02 tra 2013, 15:07

ak ja tebe kuzim :lol
malo pises ovak, pa onda onak.
:lebdi
Avatar
Bubidea
Bogom mi je dano
 
Postovi: 4688
Pridružen/a: 04 stu 2004, 11:41
Lokacija: ajd pogodi

Re: Rodilište SVETI DUH

PostPostao/la Tinica » 02 tra 2013, 15:12

Pa ak mi je termin u petak a on je dezuran u četvrtak onda ću doći kad je on tamo i to je to!!!
slika
slika
Avatar
Tinica
Sveta krava
 
Postovi: 10473
Pridružen/a: 03 vel 2003, 11:56
Lokacija: ZAGREB - PURGERKA

Re: Rodilište SVETI DUH

PostPostao/la Bubidea » 02 tra 2013, 15:21

to je onda inducirani porod.
a ne porod kad te uhvate trudovi, to smo te pitale, hoce li ti porod biti inducirani.
:lebdi
Avatar
Bubidea
Bogom mi je dano
 
Postovi: 4688
Pridružen/a: 04 stu 2004, 11:41
Lokacija: ajd pogodi

Re: Rodilište SVETI DUH

PostPostao/la Tinica » 02 tra 2013, 15:46

Ma sam nek oni meni daju drip dan prije uz epiduralnu sve ću podnijeti!!!!
slika
slika
Avatar
Tinica
Sveta krava
 
Postovi: 10473
Pridružen/a: 03 vel 2003, 11:56
Lokacija: ZAGREB - PURGERKA

Re: Rodilište SVETI DUH

PostPostao/la Diami » 02 tra 2013, 21:20

A to je onda drugo, ak tebi nije problem inducirani porod.
Avatar
Diami
ne stignem sanjati
 
Postovi: 5252
Pridružen/a: 30 lip 2008, 09:03
Lokacija: Poing

Re: Rodilište SVETI DUH

PostPostao/la MatiMokoš » 20 tra 2013, 04:16

Bila sam na induciranom porodu i trebalo mi je 10 sati trudova da se otvorim dovoljno da primim epiduralnu. Nisam željela na inducirani, nego sam htjela da priroda odradi svoje, ali zbog dijagnoze sam morala ovako. I nije mi to bilo lijepo iskustvo. Divim se ženama koje to odrade bez lijekova i epiduralne. Znam da nismo svi isti, ne doživljavamo niti bol jednako, ali meni je ovo bilo stvarno koma. Mislila sam da neću uzeti epiduralnu, ali kad su mi rekli da vjerojatno uopće neću roditi toga dana (a indukcija je krenula u osam ujutros gelom koji me odmah primio i počeli su lagani, ali vrlo česti trudovi, od dvanaest sati sam bila na dripu jer je pukao vodenjak), predomislila sam se. Nakon što sam primila epiduralnu, dalje je sve bilo mačji kašalj. Otvorila sam se od četiri prsta do kraja u 15 minuta (taman me analgezija skroz ulovila), a rodila petnaest minuta nakon toga. Svi u rađaoni su ostali šokirani jer nisu očekibali takvo ekspres otvaranje nakon epiduralne. Mislili su da će ubrzati stvari, ali ne toliko.
Doktori i babica su bili super, znam da su mi puno pomogli kada da tiskam jer nisam ništa osjećala. Mnogo toga mi je zapravo u magli od nekih ljekova protiv bolova koje sam dobivala prije epiduralne. Droga, droga od koje sam bila omamljena sto godina, a i sinko isto. Trebala mu je punih 29 sati da se probudi nakon izlaska iz rađaone. Sve u svemu-tko ne mora na inducirani, neka dobro razmisli o svemu. Nije jednostavno kako se možda čini ili barem meni nije bilo.
slika
Avatar
MatiMokoš
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 381
Pridružen/a: 19 tra 2013, 10:25

Re: Rodilište SVETI DUH

PostPostao/la Tinica » 25 tra 2013, 06:29

Evo da još jednom pohvalim kompletno osoblje na Svetom Duhu. Rodila sam prije sva tjedna i doslovce je sve sve sve bilo savršeno!!!! Od samog dolaska u bolnicu do izlaska. Iskreno osjećala sam se kao da sam u privatnom rodilistu. Svi su ljubazni, dobronamjerni, ma čista petica za cijelu ekipu i u Rodilistu na babinjacama!!!! Ma 5+!!!!
slika
slika
Avatar
Tinica
Sveta krava
 
Postovi: 10473
Pridružen/a: 03 vel 2003, 11:56
Lokacija: ZAGREB - PURGERKA

Re: Rodilište SVETI DUH

PostPostao/la jopica » 08 svi 2013, 13:48

Tinica je napisao/la:Evo da još jednom pohvalim kompletno osoblje na Svetom Duhu. Rodila sam prije sva tjedna i doslovce je sve sve sve bilo savršeno!!!! Od samog dolaska u bolnicu do izlaska. Iskreno osjećala sam se kao da sam u privatnom rodilistu. Svi su ljubazni, dobronamjerni, ma čista petica za cijelu ekipu i u Rodilistu na babinjacama!!!! Ma 5+!!!!

Baš mi je drago da je sve dobro prošlo.Čestitke od srca!!! :rodj :joy
I jesi uzela epiduralnu?
slikaslika
Avatar
jopica
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1462
Pridružen/a: 26 srp 2012, 14:49

Re: Rodilište SVETI DUH

PostPostao/la Tinica » 10 srp 2013, 09:51

Daaaaaaa!!!! Ma iskreno ovako bi ih desetero mogla roditi. Tijekom poroda sam papala prsut i bajaderu. Ma savršeno sve sve sve!!!
Niti jedan sav nemam, nisam uopće pukla.
Nosila sam svoju spavacicu ali nisam je vadila iz torbe jer mi je bilo zao da je ne uprljam.
Svako jutro sam uzimala frisku. Beba je uz vas cijelo vrijeme ali sam ha tražila svaku noć da je odvedu i to su napravili bez problema.
Hrana mi je bila super, dobivala repete kad god bi tražila.
Čaj od šipka savršen podsjeća me na onaj u školi.
Ma velim vam ko u hotelu.
Posjete su mi dolazile tijekom cijelog dana, bebe su sa vama tako da ih svi odmah vide.
Ako još nešto treba samo pitajte!
slika
slika
Avatar
Tinica
Sveta krava
 
Postovi: 10473
Pridružen/a: 03 vel 2003, 11:56
Lokacija: ZAGREB - PURGERKA

Re: Rodilište SVETI DUH

PostPostao/la Diami » 10 srp 2013, 11:02

Čitala sam da sad posjete smiju u sobe, al da to navodno ne vrijedi za djecu, jel znaš što o tome? I jel bebe i dalje odnose ujutro na preglede/vaganje/kupanje ilitiga jutarnju toaletu?
Avatar
Diami
ne stignem sanjati
 
Postovi: 5252
Pridružen/a: 30 lip 2008, 09:03
Lokacija: Poing

Re: Rodilište SVETI DUH

PostPostao/la mrs. eastwood » 10 srp 2013, 11:27

diami - ja mislim da ti je to od sezone gripe do sezone gripe . kad sam ja rodila nije uopće nikome bilo dozvoljeno u sobe. :dunno
Avatar
mrs. eastwood
Sveta krava
 
Postovi: 9852
Pridružen/a: 15 ruj 2010, 10:49
Lokacija: Zagreb!

Re: Rodilište SVETI DUH

PostPostao/la Diami » 10 srp 2013, 11:40

Nisam na to mislila, još kad sam ja s Majom bila posjete su bile u onom predvorju. Ad navodno generalno posjete smiju u sobu, al sam negdje pročitala da klinci ne smiju. To sad nevezano uz sezonu gripe.

Kao napravili su korak prema politici da posjete smiju u sobe, kako je recimo vani već odavno....

Edit - to vrijedi navodno negdje od kraja protekle godine. :dada
Avatar
Diami
ne stignem sanjati
 
Postovi: 5252
Pridružen/a: 30 lip 2008, 09:03
Lokacija: Poing

Re: Rodilište SVETI DUH

PostPostao/la mrs. eastwood » 10 srp 2013, 12:00

posjete u sobi mogu biti vrlo nezgodne. tako da nisam baš na čisto što o tome mislim.
Avatar
mrs. eastwood
Sveta krava
 
Postovi: 9852
Pridružen/a: 15 ruj 2010, 10:49
Lokacija: Zagreb!

Re: Rodilište SVETI DUH

PostPostao/la Diami » 10 srp 2013, 14:09

Što te konkretno brine?

Ja sam generalno za, ali nekako podrazumijevam opću kulturu - ne treba doći cijela vojska u posjetu nego najbliži i naravno zdravi. E sad, funkcionira li to tako kod nas, to je drugo pitanje...
Avatar
Diami
ne stignem sanjati
 
Postovi: 5252
Pridružen/a: 30 lip 2008, 09:03
Lokacija: Poing

Re: Rodilište SVETI DUH

PostPostao/la mrs. eastwood » 10 srp 2013, 15:20

ja bih isto voljela da mi dođu dječica i muž - jasno,

ali kad promislim na sebe prvorotku, prepadnutu i fobičnu od prljavih ruku i šmrkljavih noseva, svoju cimericu sa cicama na rubu mastitisa i njenog malca koji ne želi cicati i drugu cimericu kojoj su doveli s infuzijom i jednoj ruci i transfuziji u drugoj - ne znam baš.

ne znam kako ti odjeli izgledaju vani gje je to "pod normalno", ali u ovakvim našim uvjetima, mi se ne čini kao nešto što bih poželjela. Mislim - ima li gdje posjetitelj pri ulasku u odjel babinjača oprati ruke?

s druge strane znam koliko je bitno malima da mogu doći u posjetu mami i videjti bebu.

ovo je sad off. možda bi bila zgodna tema na porodima?
Avatar
mrs. eastwood
Sveta krava
 
Postovi: 9852
Pridružen/a: 15 ruj 2010, 10:49
Lokacija: Zagreb!

Re: Rodilište SVETI DUH

PostPostao/la Tinica » 10 srp 2013, 16:31

Iskreno dok nisam rodila jeza me hvatala od te ideje da su svi u jednoj sobi.
Naime, prvo dijete sam rodila prije 10 godina i onda se bebica mogla vidjeti samo kroz prozorcic u točno određeno vrijeme.
Sad je to totalno druga priča i vidim da super funkcionira.
Kao prvo nisam vidjela da je itko primio bebu osim mame.
Drugo u sobi se nalazi umivaonik tako da svatko moze oprati ruke.
Treće dok sam ja bila u sobi niti jedna od nas nije dojila bas u to vrijeme a i da je koga briga.
Moja frendica je recimo imala jedan sukob gdje ih he valjda došlo devetero i kad je nešto progovorila frajer joj je mirne duše rekao da ako ima problema neka izađe van iz sobe da ona njemu ne smeta. Eeee da mi ga se docepati...
Dakle zbilja mislim ako itko ima malo kulture sigurno nece doći bolestan u posjete, ja samuvijek dizala bebu i nitko je nije nosio osim mene.
Dirati ionako ne trebaju malenu bebu.
U bilo koje doba dana se moze doći tako da nisu sve posjete striktno od 16-17 sati.
Joj sad ste me sjetile kako mi je bilo lijepo gore.
I da još jedan savjet... Da budete mirni zadnji dan prije otpusta recite da ste noćas jako prokrvarile pa će vas istog trenutka odvesti dolje na UZV tak da možete biti mirni da vam je sve na svom mjestu. U privatnim poliklinikama je to obvezan pregled no u državnim bolnicama nije.
slika
slika
Avatar
Tinica
Sveta krava
 
Postovi: 10473
Pridružen/a: 03 vel 2003, 11:56
Lokacija: ZAGREB - PURGERKA

Re: Rodilište SVETI DUH

PostPostao/la Mariachi » 13 srp 2013, 21:28

i ja se spremam na SD ponovo.
ali muči me jedna stvar, možda je malo OT, sorry.
s obzirom da je moja Brigi izletila za 45 minuta i bez nekih poštenih trudova, što ako ovaj put rodim prije nego dospijem do bolnice (mužu sam već objasnila što bi on trebao u tom slučaju :lol )
ako pozovem hitnu, bi li oni mene otfurali na SD, makar tamo ne spadam, ili u Merkur, jer tamo spadam, a tamo ne želim iz osobnih razloga?
Kaj vi mislite?
P - 2003, ME - 2006, K - 2007, B - 2011, IP - 2013, J - 2017
O:) P - 2010

slika
Avatar
Mariachi
ay, ay, ay, ay, canta y no llores
 
Postovi: 6583
Pridružen/a: 11 sij 2011, 14:02

Re: Rodilište SVETI DUH

PostPostao/la Diami » 13 srp 2013, 21:41

Voze te u rodilište kamo spadaš po mjestu stanovanja.
Avatar
Diami
ne stignem sanjati
 
Postovi: 5252
Pridružen/a: 30 lip 2008, 09:03
Lokacija: Poing

Re: Rodilište SVETI DUH

PostPostao/la Mariachi » 13 srp 2013, 21:44

Diami je napisao/la:Voze te u rodilište kamo spadaš po mjestu stanovanja.

ajoj ne! :ajme
thanks anyway! :mrgreen
P - 2003, ME - 2006, K - 2007, B - 2011, IP - 2013, J - 2017
O:) P - 2010

slika
Avatar
Mariachi
ay, ay, ay, ay, canta y no llores
 
Postovi: 6583
Pridružen/a: 11 sij 2011, 14:02

Re: Rodilište SVETI DUH

PostPostao/la mrs. eastwood » 13 srp 2013, 23:36

čak i ako je išla na kontrole na SD? mislim da ako tražiš da te vode u neko rodilište da bi morali, posebno ako je ovo slučaj - da si njihova pacijentica, je l.
Avatar
mrs. eastwood
Sveta krava
 
Postovi: 9852
Pridružen/a: 15 ruj 2010, 10:49
Lokacija: Zagreb!

Re: Rodilište SVETI DUH

PostPostao/la Diami » 14 srp 2013, 12:00

Ne znam, mislim da nisu obvezni odvesti te, nego da ima prioritet kamo spadaš, al zadnji slučaj da znam za njega je već par godina star, pa možda sad i jesu fleksibilniji.
Avatar
Diami
ne stignem sanjati
 
Postovi: 5252
Pridružen/a: 30 lip 2008, 09:03
Lokacija: Poing

Re: Rodilište SVETI DUH

PostPostao/la IINA » 15 srp 2013, 13:24

Hitna te vozi isključivo tamo kamo spadaš.
Na žalost imaju protokole kojih se moraju držati, bez obzira na želje,
preglede, ...
------------------------------
Odluka da postanete roditelj, značajna je! Morate prihvatiti da će Vam srce zauvijek živjeti izvan tijela!
Avatar
IINA
Sveta krava
 
Postovi: 6922
Pridružen/a: 15 svi 2007, 14:45
Lokacija: mib

Re: Rodilište SVETI DUH

PostPostao/la Mariachi » 15 srp 2013, 17:11

hvala na odgovorima, znači da je pametnije strpiti se do rodilišta i tamo roditi ili ak se već desi, nek me mm odveze na SD...
P - 2003, ME - 2006, K - 2007, B - 2011, IP - 2013, J - 2017
O:) P - 2010

slika
Avatar
Mariachi
ay, ay, ay, ay, canta y no llores
 
Postovi: 6583
Pridružen/a: 11 sij 2011, 14:02

Re: Rodilište SVETI DUH

PostPostao/la Diami » 16 srp 2013, 00:12

Ti oreni na prve naznake trudova, pa radije tamo šetaj pred rodilištem. Meni je ona "šetnja" od parkinga do rađaone taman dobro došla za otvarNje i pojačavanje trudova.... :lol :ajme
Avatar
Diami
ne stignem sanjati
 
Postovi: 5252
Pridružen/a: 30 lip 2008, 09:03
Lokacija: Poing

Re: Rodilište SVETI DUH

PostPostao/la Mariachi » 16 srp 2013, 11:00

Ma, ja u zadnjem porodu nisam ni imala naznake trudova - tek kad me je dr. pregledala i rekla da sam otvorena 8 cm, počelo me nešto sitno boluckati, rodila sam ju u 4 truda jačine menstrualnih bolova, a i ona je bila 2770g, ptičica mala, pa možda zato :lol
P - 2003, ME - 2006, K - 2007, B - 2011, IP - 2013, J - 2017
O:) P - 2010

slika
Avatar
Mariachi
ay, ay, ay, ay, canta y no llores
 
Postovi: 6583
Pridružen/a: 11 sij 2011, 14:02

Re: Rodilište SVETI DUH

PostPostao/la Hajdi » 16 srp 2013, 13:03

Ne znam bih li ovo komentirala ili samo :conf
Općenito se ne preporučuje davanje lažnih podataka medicinskom osoblju jer od toga može biti samo štete a vrlo rijetko koristi.

I da još jedan savjet... Da budete mirni zadnji dan prije otpusta recite da ste noćas jako prokrvarile pa će vas istog trenutka odvesti dolje na UZV tak da možete biti mirni da vam je sve na svom mjestu. U privatnim poliklinikama je to obvezan pregled no u državnim bolnicama nije.
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12219
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: Rodilište SVETI DUH

PostPostao/la Mariachi » 16 srp 2013, 13:10

slažem se... prošla sam dvaput kroz postpartalnu hemoragiju i mogu reći da uopće nije ugodno... ne želim o tome ni razmišljati a kamoli prizivati, ni u mislima!
kad porod i posporodno razdoblje prođu u redu, to je zbilja sreća i blagoslov!
P - 2003, ME - 2006, K - 2007, B - 2011, IP - 2013, J - 2017
O:) P - 2010

slika
Avatar
Mariachi
ay, ay, ay, ay, canta y no llores
 
Postovi: 6583
Pridružen/a: 11 sij 2011, 14:02

PrethodnaSljedeća

Natrag na Trudnoća i porod

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.