Informacije i razmjena iskustava vezanih uz trudnoću, rodilišta, porod, priprema za dolazak novorođenčeta. Trudnice, pridružite se i svakodnevnom ugodnom čavrljanju na svom generacijskom topicu!
Pravila foruma
Odgovori

Re: Rodilište VINOGRADSKA

23 vel 2010, 16:03

dobila sam preporuku za Vinogradsku i dr Hermana.
Jel ima netko neke info o njemu? kakav je?
svaki savjet dobrodosao :)

Re: Rodilište VINOGRADSKA

23 vel 2010, 16:16

dr Herman je pred par godina bio glavni dr rodilišta (predstojnik ili kako se to već zove).
meni nije vodio trudnoću niti me porodio, bio mi samo jednom u viziti ali čula sam o njemu samo pohvale.
djeluje ugodno i smireno.
koliko znam ponekad prima pacijentice u trudničkoj ambulanti no inače je teško doći do njega.

nisam baš pomogla ali velim čula sam o njemu samo najbolje.
Plusic sitno brojiš :) Sretno :kiss
ja i dalje mislim da s vinogradskom nećeš pogriješiti. ja sam stvarno bila zadovoljna i opet ću tamo kad zatreba ;)

Re: Rodilište VINOGRADSKA

23 vel 2010, 16:19

hvala Snowwhite ;)
za dva tjedna moram tamo na prvi pregled pa cu biti pametnija....
pretpostavljam da mi treba uputnica od mog ginekologa za taj pregled u rodilistu?
naime, osjecam se kao da mi je ovo prvo dijete i kao da prvi put idem roditi :mrgreen

Re: Rodilište VINOGRADSKA

23 vel 2010, 16:24

:)
da da treba ti uputnica iako primaju i bez uputnice ali onda se pregled plaća.
ajme kako je meni brzo prošla tvoja trudnoća

Re: Rodilište VINOGRADSKA

23 vel 2010, 16:28

hvala ti draga S.
nekako moram priznati da je i meni proletjela i da mi je zao da je vec gotovo.... nekako uvijek u ovoj fazi pocmem uzivati u trudnoci, a pogotovo sada kada imam vec jedno vani :naughty
jutros je D. ugledao bracu na ekranu i odusevljeno vikao "baco, baco", a ja mu se nasmijala i rekla da je braco malo ljut (a bas je bio nekako namrgodjen) a on ce meni da je to zato jer su ga mama i tata probudili :rolf

ispricavam se svima na ovom kratkom offtopicarenju :)

Re: Rodilište VINOGRADSKA

23 vel 2010, 16:34

Plusic je napisao/la:zato jer su ga mama i tata probudili

:rolf :rolf
ma strašni su ti klinci
sori :oft

Re: Rodilište VINOGRADSKA

23 vel 2010, 17:01

Plusic je napisao/la:dobila sam preporuku za Vinogradsku i dr Hermana.
Jel ima netko neke info o njemu? kakav je?
svaki savjet dobrodosao :)


on je glavni u vinogradskoj, (barem bio prije) i koliko znam ni tada a ni sada ne radi u trudničkoj, svaki put bi bio netko u zamjeni umjesto njega.
jako iskusan i dobar, pažljiv doktor
samo što jaaaako tiho priča, ja ga pola stvari nisam skužila. :dunno

Re: Rodilište VINOGRADSKA

23 vel 2010, 19:31

plusić ja sam ti svoje iskustvo napisala na proljetnicama... ;)
prije 2,5 god. meni je dr. Herman vodio trudnoću (dok je bio glavni u vinogradskoj) i išla sam kod njega u trudničku četvrtkom, uvijek bi došla rano tako da sam prva bila na redu u 8 sati i uvijek je bio točan, mislim da ga dva puta nije bilo i tada je imao zamjenu. s obzirom da sam mjesec dana ležala na čuvanju trudnoće, jako često mi je bio u jutarnjoj viziti. za njega mogu reći samo lijepe riječi, bio mi je super.
mislim da još uvijek ima ambulantu četvrtkom.

Re: Rodilište VINOGRADSKA

05 ožu 2010, 08:08

Evo mene opet :)
Odluka pala na dr. Kosec.
Narucena sam za ponedjeljak. Kad je najbolje doci, kad se najmanje ceka?
Hvala :mah

Re: Rodilište VINOGRADSKA

05 ožu 2010, 09:58

Ajme samo ne ponedeljak...onda je baš gužva.Probaj il jaaako rano,al opet,ako ide u vizitu ili ga zovu na odjel u slučaju hitnosti opet ćeš čekat...(ja čekala od pola 7 do 9 jer je otišao na odjel)
Ili kasnije iza 10,11 sad se ne sjećam točno do kad primaju uputnice(knjižice) da ne zakasniš....

Re: Rodilište VINOGRADSKA

05 ožu 2010, 10:02

Plusic, dodji sto ranije - to je uvijek najbolje. Mislim da knjizice primaju od 8, a ti dodji jedno pola sata ranije. Poslije je uvijek koma. A ovo ak je pozovu na odjel isl. to ne mozes predvidjeti - mozes se samo nadati da nece.
Kosec je doktorica, jelda?

Re: Rodilište VINOGRADSKA

05 ožu 2010, 12:32

da, dr KOsec. Receno mi je da dodjem izmedju 8 i 10 :dunno

Re: Rodilište VINOGRADSKA

05 ožu 2010, 13:37

evo i mene opet :)
da doktorica je dr Kosec, vrlo cijenjena i ja sam dobila preporuku da idem njoj ali sam ipak odabrala doktoricu koja radi petkom u trudničkoj ambulanti. kod košec je uvijek ooooogromna gužva a sve ste trudnice pa nemaš prednost :lol
šala ali fakat je gužva za nevjerovat i nema pravila kad je bolje doći. ona dođe oko 8 ali da bi bila na redu do 9 ti moraš ostaviti knjižicu ne znam valjda u pol 7.
i ako ju zovu na odjel ona mora ići, ali dobro tako je svim doktorima tamo.
ja sam znači na te preglede pred porod išla drugoj doktorici (sad sam joj zaboravila ime) ali pukom slučajnošću na porodu mi je baš kosec bila dežurna. istina nju sam najmanje vidla od svih doktora ali je došla do mene u par navrata a i poslije nakon poroda me došla pogledati.
malo mi je djelovala strogo i ozbiljno :dunno

plusic ja imam toliko dobro mišljenje o toj vinogradskoj da opet velim ne možeš pogriješiti. bila sam kod nekoliko doktora i samo jedan mi nije bio baš po volji. svi ostali :5

Re: Rodilište VINOGRADSKA

05 ožu 2010, 13:49

hvala snow :)

poslat cu muza da u 5 ujutro ostavi knjizicu i da onda idemo tamo oko 8 :mrgreen

Re: Rodilište VINOGRADSKA

05 ožu 2010, 13:57

Plusic je napisao/la:hvala snow :)

poslat cu muza da u 5 ujutro ostavi knjizicu i da onda idemo tamo oko 8 :mrgreen

nije loša ideja ali mislim da otvaraju tek u 6 ;)

Re: Rodilište VINOGRADSKA

05 ožu 2010, 16:42

vrata otvaraju u 7. :mrgreen
ja sam bila uvijek već u 7 tamo, i predala knjižicu na onaj stolić u čekaoni.
u 7,30 dolazi sestra i pokupi knjižice, bolje je doći što ranije, ako prva ostaviš knjižicu prva si na redu kad dođe dr.
bar je tak bilo kad sam ja išla, i skoro nikad nisam dugo čekala.
dr. Košec je jako dobra dr., ona je i mene porodila (carskim rezom) i to u pravom trenutku i spasila moju L.

Re: Rodilište VINOGRADSKA

06 ožu 2010, 08:50

Plusic sretno na pregledu i drago mi je da netko hvali doktore (Sretnamama), znam da ima onih dobrih i vrijednih, ali obično čitam samo o onima drugima ;)

Re: Rodilište VINOGRADSKA

06 ožu 2010, 09:20

Potpisujem za sestru Zilu i dojenje....meni je par puta donosila bebu i kad su sve druge bebe bile u njihovoj sobi, jer je plakao i bio gladan :)

Plusić, ne vidim da je netko pisao za apartman, kad sam ja bila tamo (prije cca 2,5 god), bio je, jedan ili dva, ali mislim da je dosta teško doći do njega jer je ili tamo jedna od mama na čuvanju trudnoće ili smjeste trudnicu sa HIV-om da je izoliraju, tako da :dunno

U Vinogradskoj sam bila skoro 3 mjeseca na čuvanju trudnoće i upoznala dobro sve doktore i sestre....svi su manje više dobri, Ivičević je poznat po strogoći i neimanju takta, Herman je fini gospon, neke sestre su zaista izvrsne (kao Zila), neke bahate i bezobrazne, ali mislim da je svugdje slično. Kad bih opet rađala, išla bi opet tamo.

Re: Rodilište VINOGRADSKA

28 ožu 2010, 12:13

evo samo da javim, prosli put bila kod dr KOŠEC, glasi kao njezna doktorica medjutim nakon pregleda me sve boljelo dobra tri dana.... ne mogu bas nesto pohvaliti njeznost.
sad je ona navodno na GO do 12.04. tako da sumnjam da cu je vise vidjeti, a u utorak sam narucena kod dr. Bolance i Ivicevica.
Kako uopce izgledaju njih dvoje?
Idem na srecu koji me potrefi?

sad cu na pregledu biti 39tjedana, hoce mi raditi CTG u ambulanti ili ce me slati u rodiliste na CTG?
UZV sam cula da se ne radi do rodilista?
vaginalni pregled bi odbila radi streptokoka (premda je stigao nalaz sterilan, ali svejedno) - jel to mogu odbiti ili mi ga ni oni sami nece raditi upravo radi tog nalaza?

Re: Rodilište VINOGRADSKA

28 ožu 2010, 14:17

Plusic, dr. Bolanča je mlad doktor, visok, zgodan....on je meni bio na porodu i bio je super (pomoglo je i to što su on i MM skužili da se znaju kad su se ugledali, tako da je vjerojatno bio još ljubazniji nego što bi možda inače bio).

Ivičević je stariji, bije ga glas da je naročito neugodan, čak i bezobrazan.....meni osobno nikad nije bio takav ali istina je da bi npr. debljim trudnicama znao dati neku neugodnu primjedbu ali i mršavima isto tako.
I uvijek je nešto galamio i uredovao po hodnicima...
Navodno je jako stručan.

Za ostala pitanja ne znam jer sam ležala na odjelu do poroda.

Re: Rodilište VINOGRADSKA

28 ožu 2010, 22:34

plusic evo odgovore za dr si dobila. ivicevica još prati glas da se često odlučuje za carski. meni nije bio na porodu tak da ne bih znala. ali vel da u njegovoj smjeni uvijek više trudnica završi na carskom. :dunno

ja da sam na tvom mjestu išla bi radije kod bolanče. meni je baš on porodio. :1
prije su u ambulanti nisu imali pravi ctg nego samo onaj manji uređaj di na kratko posluša otkucaje. mene su u 39. tjednu slali gore u rodilište na ctg. uzv tek pred porod osim mislim kad se prenese ali to nisam 100%.
za vaginalni pregled nemam pojma...

Re: Rodilište VINOGRADSKA

28 ožu 2010, 22:42

Ivičević je stariji, bije ga glas da je naročito neugodan, čak i bezobrazan.....
:dada :angry
meni je reko da sam mogla malo manje kila nakupit :oops: a nabrala sam samo 16.

Također kad je gledao mjere djeteta u mojoj knjižici ultrazvuka od početka trudnoće rekao je "koje su budale ovo mjerile" :shock
Je stručan ali ipak...

Meni su uz i ctg radili na odjelu kad sam zaprimljena u 41tj(iako sam još par dana ležala gore) ,a za vrijeme ležanja i čekanja radio se ctg dvaput dnevno

Re: Rodilište VINOGRADSKA

29 ožu 2010, 13:04

Kaj bi tek meni rekao taj dr. u prvoj trudnoći 28 kila, u drugoj 14/15, a sad 20 kg... Steral bi me doma da rodim u štalici :lol

Re: Rodilište VINOGRADSKA

29 ožu 2010, 14:26

meni su sve priče o dr ivičeviću postale jasne kad sam u zadnjoj trudnoći saznala da je njegov brat teški dijatebitčar. da se on jako brine za njega.
i sve te priče o zdravoj prehrani: ne debljajte se u trudnoći, jedite 6 obroka malih... su mi saznavši to sasvim jasne. jest da nema takta, ali čovjek zna svoj posao. a ako dr. herman stoji iza njega, to mi je nakak dovoljno.
a i nije neki balavac.

jest da me savjet od 6 obroka zeznuo, ja sam jela 6 povećih obroka :mrgreen


dr bolanča mi je npr odgađao carski iako na moj nagovor jer se nisam otvarala... rekao da oni ne rade samo tako carske, pa mi se time zamjerio, naravno zbog apgara koji je ipak mogao biti veći i prve noći koju je jedva preživio...
zato smo se jedva odlučili za drugo dijete, tek nakon 3,5 god, :(

za moj pojam, ako imaš dobar porod, koji ide sam od sebe, on je ok. ali ja bi radije uzela ivičevića, bolanča mi je još uvijek zelen

Re: Rodilište VINOGRADSKA

03 tra 2010, 16:32

Mama Mia28 je napisao/la:
Ivičević je stariji, bije ga glas da je naročito neugodan, čak i bezobrazan.....
:dada :angry
meni je reko da sam mogla malo manje kila nakupit :oops: a nabrala sam samo 16.


Šta bi meni tek rekao , u drugoj trudnoći sam se bila udebljala 27 kg , katastrofa :oops: :oops:

Re: Rodilište VINOGRADSKA

14 tra 2010, 22:43

bila sam tamo 8 dana, upoznala skoro sve doktore, vidila svo osoblje i pod velikim pritiskom/uzasnom guzvom i u lezernom raspolozenju polupraznog odjela.
cimerice u sobi su bile raznolike, dvije sa vezom (doktori), jedna je lezala 6 tjedana na patologiji, druga prosla i patologiju 2 tjedna i babinjaca 2 tjedna, treca bila na babinjacama 3tjedna,....

sveukupno iskustvo mi je odusevljavajuce, jako sam zadovoljna sa uglavnom svime u rodilistu i nemam zamjerki ni na jednog doktora ni na jednu sestru.

Ivicevic mi je svaki dan bio u viziti i nije nijednom nista prigovorio a imam posteni broj kg viska.
Herman je predivna osoba, topla, suosjecajna, saljiv,... imas osjecaj na viziti kao da si mu uistinu vazna bas ti i to je divno.
Bolanca, Vukovic, Kosec,... nisu mi ostavili neki poseban dojam niti sam imala previse kontakta sa njima (osim redovne vizite).
Djakovic je predivna, vesela, optimisticna osoba i njoj sam zahvalna sto mi je porod prosao u tako veselom duhu.
Sabol - mlad, dobro raspolozen, njezan, pazljiv - primio me u ambulantu i pregledao tako da nisam ni znala da je gotov sa pregledom. sve pohvale na njegov racun saljem ;)

na cjelokupni boravak i tretman nemam nijednog prigovora, wc-i i kupaone su uvijek bile ciste, nisam imala nijedno neugodno iskustvo u tih 8dana.
takodjer moram naglasiti da mi je lavabo u sobi bio spas, navecer onako satrana bi se samo dokotrljala do njega i oprala zube pa se srusila u krevet ;)

klistir sam izbjegla jer nije bilo vremena za njega, brijanje obavila sestra u ambulanti....

Re: Rodilište VINOGRADSKA

15 tra 2010, 08:25

Plusic....drago mi je da imaš pozitivna iskustva i da je sve prošlo u najboljem redu.
to je baš lijepo za čuti..... :dada
i ja sam krenula na preglede u bolnicu kod dr. Košec....za tjedan dana idem opet, do tada moram obaviti uzv i ogtt, rekla mi je da ćemo tada znati kakav me tijek poroda očekuje.
kad sve prođe javit ću se i ja sa svojim iskustvom.

Re: Rodilište VINOGRADSKA

15 tra 2010, 08:41

Plusić, kakav je dnevni režim s bebama? Jel pomažu sestre oko dojenja, jel daju glukozu na flašicu još uvijek, itd...?

Re: Rodilište VINOGRADSKA

15 tra 2010, 08:50

dr Kosec glasi kao njezna doktorica, bila sam kod nje na pregledu u 35tom tjednu, dva dana nakon pregleda me sve bolilo...
moram priznat da unatoc svemu divnom sto sam o njoj cula, ne bi opet izabrala nju za pregled....

rezim sa bebama je ovakav , dovode ih u sobu :
od 5 do 6:30
od 9 do 11 ili 12
od 13:30 do 15
od 17 do 18
od 20:30 do 23:30

u centru za nedonoscad ih dohranjuju, a moguce je i donijeti mlijeko prema ovom rasporedu:
06:30 - donosenje
11:45 - pola sata za hranjenje
16 - donosenje
17:45 - pola sata za hranjenje
20:30 - donosenje izdajalica na sterilizaciju i donosenje izdojenog
22:30 - preuzimanje izdajalica

vizita ide izmedju 8 i 9 ujutro i oko 20:30 navecer

sestre su nam tvrdile da ih ne dohranjuju osim kome je potrebno i to tek nakon odnosenja od majke i ponoci.
koliko istine u tome ima ne mogu reci, ali vidila sam da su bebe dolazile u sobu placuci i da bi odmah prionule na cicu.
navecer oko ponoci bi naglo sve bebe utihnule - pretpostavljam da je tada isao obrok :mrgreen

neke od savjeta u svezi dojenja, nekih sestara, sam vec iznijela na drugoj temi, neke sestre su dosta drske, neke su divne, ali uglavnom mozes im zvoniti sto puta da dodju i svaki put ce ispocetka pomoci savjetima, polozajima, pokazat ce kako staviti bebu na cicu, pogledati cice,.....

Re: Rodilište VINOGRADSKA

15 tra 2010, 08:56

Plusic je napisao/la:dr Kosec glasi kao njezna doktorica, bila sam kod nje na pregledu u 35tom tjednu, dva dana nakon pregleda me sve bolilo...
moram priznat da unatoc svemu divnom sto sam o njoj cula, ne bi opet izabrala nju za pregled....


ja sam rodila u vinogradskoj dva puta i niti jednom o njoj ovo nisam čula.
ona je stručnjak za patologiju trudnoće (ili što već) :conf
ali je bila grublja od svakog muškog gin. koji me je tamo pregledavao. :/
Odgovori