Informacije i razmjena iskustava vezanih uz trudnoću, rodilišta, porod, priprema za dolazak novorođenčeta. Trudnice, pridružite se i svakodnevnom ugodnom čavrljanju na svom generacijskom topicu!
Pravila foruma
Odgovori

Re: Rodilište VINOGRADSKA

15 tra 2010, 13:40

Plusic drago mi je što si zadovoljna izborom bolnice :)
rekla sam ja da s izborom vinogradske nećeš pogriješiti ;)

Re: Rodilište VINOGRADSKA

16 tra 2010, 10:15

nakon onog prvog dijela gdje sam se zamalo porodila u hodniku, dalje je sve uistinu bilo super :)

Re: Rodilište VINOGRADSKA

05 svi 2010, 15:38

kad radi dr. ivičević u trudničkoj
(tj. jel netko zna njihov tjedni raspored kad tko radi u trudničkoj)

Re: Rodilište VINOGRADSKA

05 svi 2010, 15:54

dr košec je ponedjeljkom
dr Ivicevic i dr Bolanca utorkom
dr Herman cetvrtkom

neznam tko je srijedom i petkom :dunno

Re: Rodilište VINOGRADSKA

05 svi 2010, 16:33

A gdje je Kuna? Njega vise nema? Meni je on bio bas super, super :dada

Trudnocu vodila kod Kosa, kasnije u bolnici kod Kune - jel moram reci da sam im stalno brkala prezimena :lol

Re: Rodilište VINOGRADSKA

05 svi 2010, 17:00

Plusic je napisao/la:dr košec je ponedjeljkom
dr Ivicevic i dr Bolanca utorkom
dr Herman cetvrtkom

neznam tko je srijedom i petkom :dunno



onda idem ili utorak il četvrtak
hvala

ako netko zna tko je srijedom i petkom (možda se predomislim :mrgreen

Re: Rodilište VINOGRADSKA

05 svi 2010, 18:16

utorkom je navodno Ivicevic do 10, Bolanca poslije.
cetvrtkom navodno Hermana uvijek netko mjenja tako da je tesko uloviti bas njega ;)

Re: Rodilište VINOGRADSKA

05 svi 2010, 18:41

e, da zaboravila sam pitati, do kad se primaju knjižice, prije je bilo do 11 sati.
pa da ne bi ovaj put zakasnila.
:mah

Re: Rodilište VINOGRADSKA

11 svi 2010, 14:30

MAJKO MILA je napisao/la:dr bolanča mi je npr odgađao carski iako na moj nagovor jer se nisam otvarala... rekao da oni ne rade samo tako carske, pa mi se time zamjerio, naravno zbog apgara koji je ipak mogao biti veći i prve noći koju je jedva preživio...

Ovako je slično bilo i meni ali sa Dr. Batas.
15 sati je trajalo, otvorena skoro ništa (uz drip, gel..) i onda ništa od carskog,.. a dijete se rodilo sa apgarom 7/10.
Doslovce je bio plav..nije ni disao, premrla sam. Onda to nisam gledala na taj način, ali moglo je svašta bit..
hB da je sve super završilo (nekih je problema bilo i sa epiduralnom).
A za Dr. košec, mogu potpisati ovo od plusic.
Ja sam bila 1 kod nje, 1 kod Ivičevića, ostalo kod Hermana i on je zbilja dobar..uz, meni super, sestru u trudničkoj ambulanti.

Re: Rodilište VINOGRADSKA

22 svi 2010, 06:55

Raspored doktora u ambulanti (nije uvijek doktor koji bi trebao biti po rasporedu)
PON: dr. V. Košec
UTO: dr. T. Ivičević Bakulić
dr. I. Bolanča
SRI: dr. N. Tučkar
dr. S. Sabolović Rudman
ČET: dr. R. Herman
PET: dr. H. Soljačić Vraneš
dr. D. Butorac

Re: Rodilište VINOGRADSKA

22 svi 2010, 11:55

bila sam u četvrtak na pregledu i bio je baš dr. herman.
samo što nisam znala da se naručuje :oops:
ali su me ipak primili :)

Re: Rodilište VINOGRADSKA

22 svi 2010, 12:09

On je divan.... njega sam prepoznala odmah po pricama drugih cura o njegovom odnosu prema zenama :dada

Re: Rodilište VINOGRADSKA

22 svi 2010, 14:49

Moram pohvaliti dr. Sabola stvarno super, nježnog, simpatičnog, ljubaznog, mladog doktora i odličnu babicu Jasminku, koji su mene porodili i non stop bili uz mene u boksu. MM i ja smo im zahvalni, jer su se stvarno potrudili da porod prođe u najboljem redu i da to bude stvarno lijepo iskustvo. :)
Ništa nisu forsirali i ispoštivali su svaku moju želju od toga da mi ne daju drip (do samog kraja kad je to stvarno bilo neophodno jer su moji trudovi oslabili) do toga da me ne režu (zahvaljujući babici koja si je stvarno dala truda i masirala me, tako da nisam niti pukla).

Re: Rodilište VINOGRADSKA

16 lip 2010, 14:32

plusić ili neka druga rodilja
kontrolni pregled nakon poroda,
jel uzimaju rodilje prve ili i mi moramo čekati
jesete došle sa bebom ili bez
jer sam se ja naručila kod fizijatra i gin isti dan :loce
tek sad skužila
a ovo internet naručivanje je totalna koma, :/

pa bi trebala taj dan dvije muhe jednim udarcem, samo da
uspijem sve stići, tj. da me prime u trud. odmah
:/

Re: Rodilište VINOGRADSKA

17 lip 2010, 16:42

ja nisam bila kod njih.....

Re: Rodilište VINOGRADSKA

24 ruj 2010, 13:06

ima kakvih dojmova? vec dugo nitko nije nista napisao ovdje

Re: Rodilište VINOGRADSKA

25 ruj 2010, 08:36

zar se na kontrolni pregled nakon poroda ide u rodilište? Ide se svojem ginekologu nakon 6tjedana?

Re: Rodilište VINOGRADSKA

26 ruj 2010, 20:19

mika je napisao/la:ima kakvih dojmova? vec dugo nitko nije nista napisao ovdje

Ima nešto sto te posebno zanima? Znam ja jednu koja je bas danas sa strucicom stigla doma :srca
mogu joj reci da nam napise koju kad uhvati vremena. Ja i ovaj put idem tamo.

Krumpi na prvi pregled se ide svom gin ali ako želiš i u posebnim slučajevima može se ići u bolnicu

Re: Rodilište VINOGRADSKA

27 ruj 2010, 08:57

ma ne, onako opcenito

prvo sam rodila na SD, bila sam odusevljena i doktorom koji mi je vodio trudnocu (dr. blagajic) i doktorom koji mi je na kraju radio carski (dr. hafner), stvarno su mi bili divni svi, babice, sestre nakon poroda...ma sve, sve, sve...sada eto igrom slucaja idem u vinogradsku pa me eto zanimalo malo ako netko ima nesto novo za napisati

doktor koji mi vodi trudnocu (vec 3 mjeseca idem kod njega) mi je jednostavno predivan (dr. butorac), stvarno je jedan predivan, pristojan, smiren covjek, ma bas onako fini, mladi gospodin ;) i ak sam mislila da je blagajic njezan prilikom pregleda, a i moj privatni, dobro sam se prevarila, stvarno njeznije preglede nisam dozivjela, nekad mi dodje da pitam, a kaj ste me pregledali :lol

ak ti se da snowi pitaj frendicu da nam nekaj napise...zanima me malo kak je

i da, di je radjaona? (to bi mi mogla biti korisna info :lol

Re: Rodilište VINOGRADSKA

27 ruj 2010, 09:26

mika ja ću joj reći a za sada ću ti napisati šta znam :)
kod butorca sam bila 2x na uzv. tak se poklopilo. simpa je lik i čini se fakat ok iako moram reći da su meni svi kod kojih sam u vinogradskoj dopala u ruke bili odlični. što na pregledu što na uzv-u. ima jedna doktorica koja na uzv-u baš ništa ne govori pa mi je to malo bezveze. samo kaže sve je ok ali i to je nešto ;)

rodilište je u istoj zgradi di ideš na pregled samo se ide na 5 kat mislim. boksovi su, kad sam ja bila pred 2 godine, bili ok za razliku od soba i wc-a koji baš nisu bili u sjajnom stanju. da li se to promijenilo saznat ćemo.
bebe nisu s mamamma u sobi ali to već valjda znaš. no toliko često ih donose na dojenje da zapravo beba nije s tobom dok jedeš i imaš vremena na wc, otuširat se i to je to. i po noći naravno uzmu bebe.

ja sam bila svima jako jako zadovoljna, svima preporučam i evo i ovaj put ću tamo.

Re: Rodilište VINOGRADSKA

27 ruj 2010, 10:46

Krumpirić je napisao/la:zar se na kontrolni pregled nakon poroda ide u rodilište? Ide se svojem ginekologu nakon 6tjedana?


ja sam išla nakon carskog reza

Re: Rodilište VINOGRADSKA

23 lis 2010, 11:57

Molim vas ako bi mi mogli reći kako se naručiti? Mislim da li se ide osobno ili preko tel?
Hvala... ;)

Re: Rodilište VINOGRADSKA

23 lis 2010, 12:14

veselaveki je napisao/la:Molim vas ako bi mi mogli reći kako se naručiti? Mislim da li se ide osobno ili preko tel?
Hvala... ;)


ja mislim da se može preko tel.

Re: Rodilište VINOGRADSKA

23 lis 2010, 14:07

MAJKO MILA je napisao/la:ja mislim da se može preko te

nema više tel narudžbe.
ili osobno ili na mail narucivanje@kbsm.hr

Re: Rodilište VINOGRADSKA

24 lis 2010, 09:38

snowwhite je napisao/la:
MAJKO MILA je napisao/la:ja mislim da se može preko te

nema više tel narudžbe.
ili osobno ili na mail narucivanje@kbsm.hr


Hvala puno. :)

Re: Rodilište VINOGRADSKA

12 stu 2010, 14:59

ja sam obje cure rodila u vinogradskoj.i svi su ok. na prvom porodu, koji je bio dosta težak i dug uz mene je bila neka sestra i masirala mi križa :p sve dok mi nije stogao MM.(jer smo iz bj,a rodilište u bj je totalna koma).
to mi je onad bilo super.
jedino mi je hrana bljak, prava bolnička :jadnimi

Re: Rodilište VINOGRADSKA

17 stu 2010, 11:44

vo ja rodila u vinogradskoj prije 10 mjeeci i mogu samo reci rijeci hvale, jer je mali bio na zada a nisu htjeli na caski i mogu rec da mi jedrago jer je sve brzo zavrsilo a dr koji me porodio je to super obavio iako je bilo 11 savova i nista me pretjeranonije bolilo i moglasam normalno hodati i sjedit, za razliku od prve trudnoce koja je bila zavrsena u splitu i tamo je totalna koma i hodala sam tjedan an ko pingvin i nisam mogla normalno sjest na stolicu.
Tako da vinogradska zakon i sad cu opet u vinogradsku nadam se ovaj put kod dr. Butorca. ;)

Re: Rodilište VINOGRADSKA

20 sij 2011, 01:34

Pozdrav svima!
Dogovorila sam porod u V pa me zanima da li netko ima kakvih iskustava sa dr. Kraljevićem?
Hvala

Re: Rodilište VINOGRADSKA

21 sij 2011, 14:10

on je jedan skroz normalan doktor. bar je meni bio. skroz je ok

Re: Rodilište VINOGRADSKA

01 vel 2011, 10:05

Ja sam rodila u Vinogradskoj 15.9.2010. Imam super iskustva sa tom bolnicom. Osim što su me u 3h ujutro vratili doma nakon što sam došla sa trudovima, ali su prestali kad su me prikopčali na CTG (otvorena 2cm) Rečeno mi je da nema slobodnih kreveta,da ću morati hodati na hodniku i da je bolje da idem doma, jer se mogu poroditi tek za pet dana.
A ja se vratila za sat i pol otvorena 10 cm (odradila sve doma, uh užas kad se sjetim, ali bolje biti doma, nego u bolnici ležati na boku). Rodila sam za 2h od kada sam legla na stol.
Nisam znala disati, tiskati, ništaaaa, sve me babica naučila tamo :srca , doktor se čak malo derao na mene da se ne zajeb...ali sad mu hvala na tome, jer me trgnuo, uplašila sam se (rekao je da će mi djete biti debil, ako se ne sredim i počnem tiskati kako treba).
Babice odlične, sestre odlične (trude se naučiti dojiti bebu), doktori :dunno - malo sam imala doticaja s njima.
Doktor je na porodu zadnjih 5min, osim ako nešto ne krene loše. I to onaj koji je dežuran taj dan. Tako da ako imate kao vezu za doktora, ne vjerujte da će baš on biti na porodu i brinuti se za vas (on je domeka na toplom ako nije dežuran)
Odgovori