Informacije i razmjena iskustava vezanih uz trudnoću, rodilišta, porod, priprema za dolazak novorođenčeta. Trudnice, pridružite se i svakodnevnom ugodnom čavrljanju na svom generacijskom topicu!
Pravila foruma
Odgovori

Re: Rodilište VINOGRADSKA

01 vel 2011, 10:09

Krumpirić je napisao/la:zar se na kontrolni pregled nakon poroda ide u rodilište? Ide se svojem ginekologu nakon 6tjedana?


Ide se na pregled nakon 42 dana kod svojeg ginekologa, ne u rodilište. Tamo se ide tek u slijedećoj trudnoći :dada

Re: Rodilište VINOGRADSKA

01 vel 2011, 13:10

Forest je napisao/la:...doktor se čak malo derao na mene da se ne zajeb...ali sad mu hvala na tome, jer me trgnuo, uplašila sam se (rekao je da će mi djete biti debil, ako se ne sredim i počnem tiskati kako treba).

Drago mi je da je tebi to pomoglo da se trgneš, ali da mi kaže da će mi dijete biti debil mislim da bi ga petom u bradu okinula. Katastrofa kakav riječnik si dopuštaju.
Nadam se da neću naletiti na tog doktora.

Re: Rodilište VINOGRADSKA

01 vel 2011, 13:14

morisela je napisao/la:Katastrofa kakav riječnik si dopuštaju.
:dada
nažalost.

I ja se nadam da te taj neće dopast. Sretno!

Re: Rodilište VINOGRADSKA

01 vel 2011, 13:19

Thanks :)

Re: Rodilište VINOGRADSKA

01 vel 2011, 13:29

morisela ideš u vinogradsku?

Re: Rodilište VINOGRADSKA

01 vel 2011, 13:50

Pa da, s Vitačem sam tamo bila, a i spadam po mjestu stanovanja pa ću opet tamo.

Re: Rodilište VINOGRADSKA

01 vel 2011, 14:22

A ja mislila da si bila na sd pa da ti nahvalim vinogradsku :)
meni su tamo svi ok. Ne mogu si zamisliti ovo sa je ikoji rekao ženi da će roditi debila :shock ajde možda mogu onog jednog. :roll

Re: Rodilište VINOGRADSKA

01 vel 2011, 14:29

Ima još onaj neki.. Jok... Jok... nešto... nedavno sam čitala horror priču o njemu, možda je to ista osoba.
A kako se postaviti ako tako nešto doživiš? Mogu ja sada smišljati paklene odgovore i kung fu zahvate, a vjerojatnije je da bi mi, u tom stanju, počela brada drhtati od jada i ne bih mu ništa rekla.
Neću prizivati te zločeste, ja bih opet onog zgodnog Grbavca :)

Re: Rodilište VINOGRADSKA

01 vel 2011, 14:43

Ne znam tog jok...
Meni grbavac bio i prvi i drugi put :mrgreen
sad mi je skratio porod valjda za 5h :klanja. Fakat je super.

A ak se zalomi ludjos a ne znam kak reagirati. Ja ionako slijepo slijedim njihove upute pa nema razloga za takve komentare :dunno

Re: Rodilište VINOGRADSKA

01 vel 2011, 15:49

Prijateljica rodila u srijedu na carski i super je zadovoljna dr. Kraljevićem!!!

Pričam svoje dogodovštine za koji dan ;)

Re: Rodilište VINOGRADSKA

01 vel 2011, 16:41

Ok, baš me zanima je li se što promijenilo. Recimo madraci? :mrgreen
Kad ti je termin beba IT?

Re: Rodilište VINOGRADSKA

01 vel 2011, 17:08

morisela je napisao/la:Ok, baš me zanima je li se što promijenilo. Recimo madraci? :mrgreen

je mos si mislit. Još je i gore sto se toga tiče :/

Re: Rodilište VINOGRADSKA

01 vel 2011, 19:55

[quote="morisela"]Ok, baš me zanima je li se što promijenilo. Recimo madraci? :mrgreen

Nikada me leđa nisu boljela, nakon 5 dana ležanja gore, užas

Re: Rodilište VINOGRADSKA

01 vel 2011, 19:59

morisela je napisao/la:
Forest je napisao/la:...doktor se čak malo derao na mene da se ne zajeb...ali sad mu hvala na tome, jer me trgnuo, uplašila sam se (rekao je da će mi djete biti debil, ako se ne sredim i počnem tiskati kako treba).

Drago mi je da je tebi to pomoglo da se trgneš, ali da mi kaže da će mi dijete biti debil mislim da bi ga petom u bradu okinula. Katastrofa kakav riječnik si dopuštaju.
Nadam se da neću naletiti na tog doktora.


znam da zvuči gadno i jadno, ali meni je ta njegova rečenica zaista pomogla (mladi, niži doktor, ne znam kako se zove). Nisam znala pravilno tiskati na izgonu, pa sam posustala na kraju jer sam trošila energiju ne krivi potisak. Kad je trebalo zadnji puta stisnuti, ja stala i rekla ne mogu više, neee mooogu...tu je on uskočio sa famoznom rečenicom...i još je dodao da ću sama biti kriva ako mi dijete neće znati matematiku.
Poslije je bio super, čestitao mi, rekao "eto vidiš da nije bilo strašno" i na svakoj viziti pitao jel sve ok sa bebom i dojenjem

Re: Rodilište VINOGRADSKA

01 vel 2011, 20:29

Sve je u očima promatrača :) Ja sam ih u dva ujutro molila da me puste doma, nisam htjela u predrađaonu. I pustili me :klanja
Doktori svi fantastični i ok, vlada tamo nabrijana atmosfera u rađaoni, meni su navijali :D Ipak, smatram da je komentar izvjesnog doktora neprofesionalan. Meni je nedopustivo da se odgovornost za eventualne kasnije probleme zbog teškog poroda (pretpostavljam da je on mislio na krvarenje u mozgu) prebaci na mamu. Njegov je posao poroditi. Na nama je da surađujemo, al zna svaka koja je rađala,nije to uvijek piece of cake. Svaka ti čast, ti si dobro reagirala, ali što da se tamo našla neka koja nije?
Izuzev toga, madraci kriminalni, posteljina isto, ali meni je hrana bila super :D
O kupaonicama bih isto mogla svašta, isto kao i o ženama koje se tuširaju u istima.
Sestre tak tak, izuzev Zile, ali o joj se već pričalo.
I tak, ima svega, ali ja ću svako svoje slijedeće ići tam roditi :D

Re: Rodilište VINOGRADSKA

01 vel 2011, 23:47

morisela je napisao/la:Ok, baš me zanima je li se što promijenilo. Recimo madraci? :mrgreen
Kad ti je termin beba IT?


Termin 16.2. Baš danas bila na pregledu i kaže dr da je sve OK, ali kako će biti carski, slijedeći tjedan idemo u akciju ;))

Re: Rodilište VINOGRADSKA

02 vel 2011, 09:05

Oho beba, pa ti onda stvarno sitno brojiš! Sretno i držim fige! :)

Forest, ti si , kako i Matera kaže, reagirala dobro, u tom trenu se sigurno nećeš baviti mislima je li on postupio profesionalno ili ne. Ovako iza ekrana i ispred tipkovnice, kada tako nešto pročitam, rogovi mi počnu rasti. Ponavljam, da to doživim pitanje je kako bih reagirala. :)

Matera_po_defaultu je napisao/la:..ali ja ću svako svoje slijedeće ići tam roditi :D

...i dolaziti ćeš dok se ne upristoje i prestanu sa takvim izjavama i dok ne promijene madrace :mrgreen :kiss

Re: Rodilište VINOGRADSKA

03 vel 2011, 22:58

morisela je napisao/la:...i dolaziti ćeš dok se ne upristoje i prestanu sa takvim izjavama i dok ne promijene madrace :mrgreen :kiss


:rolf
Da su meni nešto slično rekli, mijenjala bih rodilište! Al sa mnom su bili ko po špagici ;)
Znači, jedino čekam madrace. A to je, valjda do Milinovića. Znači, neću ni to dočekati :D

Re: Rodilište VINOGRADSKA

04 vel 2011, 10:55

Matera_po_defaultu je napisao/la:
morisela je napisao/la:...i dolaziti ćeš dok se ne upristoje i prestanu sa takvim izjavama i dok ne promijene madrace :mrgreen :kiss


:rolf
Da su meni nešto slično rekli, mijenjala bih rodilište! Al sa mnom su bili ko po špagici ;)

Nemojte to tako uzimati za zlo, te izjave. Da ja nisam taj zadnji puta stisnula, tko zna kakvo bi dijete rodila.
Bila sam umorna, iscrpljena i htjela sam se odmoriti, a on je vidio da je vrag odnio šalu i nije znao više kako bi me trgnu...mislim da je to bio jedini način...dopre do mozga u sekundi.
Mogao me je tetošiti, moliti, hajde, hajde još jednom, ajde...i ja bi zaspala.
Ja tom doktoru mogu samo zahvaliti na pomoći i što danas imam prekrasnu :mala

Re: Rodilište VINOGRADSKA

13 ožu 2011, 14:05

hey nova sam ovdje pa bi mi trebala vaša pomoć ili iskustvo! trudna sam 34tj. i od sljedeceg tjedna krećem na pregled u bolnicu, pa me zanima da li neko ima iskustva sa dr. Soljačić?

Re: Rodilište VINOGRADSKA

13 ožu 2011, 22:54

slamka, nisam sigurna koja je to doktorica jer dvije stalno miješam. jel to ona viša, kratko pošišana?

Re: Rodilište VINOGRADSKA

13 ožu 2011, 23:49

nemam pojma, ona ima oko 40 godina, ako to sta pomaze...pitam jer je ona tamo u četvrtak kad sam ja naručena.. zove se Hrvojka Soljačić Vranješ...ak sam sad pomogla?

Re: Rodilište VINOGRADSKA

14 ožu 2011, 00:13

jako dobra dr. nježna i stručna.

Re: Rodilište VINOGRADSKA

15 ožu 2011, 00:49

Drage moje, moja mišica sada ima mjesec dana i eto da i ja nešto kažem na ovu temu ;)

Moram pohvaliti sve sestre, babice i doktore koji se nalaze u rodilištu Vinogradska. Bila sam na carskom i porod je bio super! Dobila bebu odmah, štoviše, bila je na mojim prsima od trenutka rođenja pa do trenutka kraja carskog poroda. Sestre i sestre za bebe su mrak. Skaču, pitaju što treba, sestre za bebe pomažu oko dojenja i strpljivo pokazuju sve po stoti puta ako je potrebno. Doktori po izrazu kuže da li vam je loše ili ne, svi su dragi i može se i našaliti sa njima. Madraci, eh...kao i u postovima prije...nisu naj ali se ta činjenica zanemari sa svime ostalim.

Vinogradsku mogu samo preporučiti!!! Od žena koju su rodile prirodnim putem isto tako nisam čula ništa loše dok sam ja bila na odjelu.

Re: Rodilište VINOGRADSKA

01 tra 2011, 17:24

Evo moje price iz "divne Vinogradske bolnice". Inace zovem se Katarina imam 27 .god. (1983.g). 2005 godine rodila sam prekrasnu curicu. Zove se Dora. Porod je prosao ok. Doktor me obilazio svakih 10 min.....sve ljepo,divno krasno.....Međutim evo prijavila sam se na forum pa dok cekam da me ubace u forum "Andjeli povjerljivo" da vam i ja ispricam svoju pricu. drugi put ostajem trudna...termin 19.07.2009.....međutim trudovi su počeli 12.07 (20.00h) ali nista zabrinjavajuce. Dolazim u tu kako vi kazete bolnicu " koja je na dobrom glasu"...obavim sve pripreme (da sad ne nabrajam)...uđem u bok u 02.30h.. došla je doktorica...probušila vodenjak a ono zelena plodna voda....vidim da se nije puno zabrinula....a prije sam citala da ako je zelena voda da postoji određeni rok da se porod zavrsi ili vaginalno ili na carski rez.....međutim nista od toga......cijelo sam vrijeme dobivala drip...otvorena svih 10 cm.....beba nejde van.....silila me da rađam ali je dnostavno nisam vise mogla....trudove sam ispocetka imala normalno....poslje sve slabije....suprug je bio samnom ali je pred jutro otisao jer vise nije imao tko cuvati prvu kcer....ostala sam sama na milost i nemilost.....cekali su jutarnju smjenu.....tog slavnog doktora hermana....da bi rekao da moram na carski......ali prekasno :( ........za vrijeme poroda pukla mi je maternica...moja se beba ugusila u krvi....dok sam jos u boksu bila shvatila sam da nesto nevalja...svaki pregled...doktorica vadi krvave rukavice ....kad se samo sjetim...međutim tko sam ja da kazem da nesto ne valja......dovezli su ta kolica da me odvezu na carski.....gospođa plave kose i žarko crvenih usana izderala se i rekla ajde čekaju nas za carski....ja sama sa takvim grcem u trbuhu....beba se toliko zgrcila da nisam maknut mogla....međutim nema pomoći od te gospođe....sama sam u tom grču jedva nagnula se na stranu i skoro pa na trbuh okrenula se na kolica.......umirala sam od bolova.....dolazim u salu....navlače mi nekakve čarape na noge....ovaj mi pika ruke....ova me anesteziologica ispituje nesto nemam pojma vise sta.....stavljaju mi masku na glavu...i to je to tu se sve gubi......ljudi moji dragi ,zene moje drage.....ja sam jedva ziva ostala.....da ne pricam da sam izgubila bebu svoju,malu Petru. da sam dobila 5 doza krvi....borba za zivot...ali sad cu vam reci zasto je doslo do takve greske.....NISU MI IZMJERILI ZDJELICU....beba je bila proporcionalno veca od moje zdjelice.....to sam saznala tek kad sam radila vještačenje na šalati......prošlo je skoro dvije godine.....teško je živjeti s time ....pomisao da vise nemogu imati djece sa svojih 27 godina......ali nisam došla tu da kritiziram bolnicu vec podjelim svoje iskustvo....nije to jedina bolnica gdje se to dogodilo.....ali moram živjeti za svoju Doru......jedino me tješi što smo pokopali malenu pa odem na grob barem svijecu zapalit.....ali ito ne radim pre često....ne da ne zelim nego nemogu.....dođe mi da se spustim u tu crnu rupu skup sa njom.....drzte se cure sve vam najbolje želim a ja cekam da me prime u "andjele" možda mi pomogne kakav savijet.....Hvala na strpljenju

Re: Rodilište VINOGRADSKA

01 tra 2011, 17:50

katarina :hug
nemam rijeci kojima mogu umanjiti tvoju tugu. nisam to prosla, cure s andjela ce sigurno bolje razumjeti i moci ti pruziti bolju virtualnu utjehu

do tada :hug :kiss

Re: Rodilište VINOGRADSKA

01 tra 2011, 18:45

a cekam da mi se netko javi al odgovora nema. poslala sam pp objema ali niti jedna ne odgovara. a tebi hvala na ljepim rijecima

Re: Rodilište VINOGRADSKA

01 tra 2011, 18:58

i ja ću ako Bog da roditi u Vinogradskoj... polazim nekako od toga da ako sve treba biti ok, bit će u kojoj god bolnici rodila.
samo ne daj Bože komplikacija...

Re: Rodilište VINOGRADSKA

01 tra 2011, 19:02

ma slusaj....to sta kazes je istina....ja sam i prvu malu rodila tamo i sve je bilo ok.... jednostavno zavisi na kojeg doktora naletis. ja sam naletila na neke dvije doktorice...i eto sta da kazem...drzim ti fige i ne misli na ruzne stvari...doci ce tvoja bebica na svijet ziva i zdrava.. :)

Re: Rodilište VINOGRADSKA

29 tra 2011, 12:27

Ja isto rodila u Vinogradskoj, i sve bilo super, nemam stvarno nekih velikih zamjerki.. od babica, doktora, sestri za babinjače kao i sestri za bebe... moja malecka je bila samo 2,5 kg teška i samo je spavala nije baš htjela niti jesti, te nije htjela dojiti, ali sam uz pomoć sestara nekako uspjela dojiti i svi su mi stvarno puno pomagali... velika pusa sestri Ivani, babici Nikolini... divni ste....
Odgovori