Sada je: 29 tra 2024, 03:09.

Abortus imminens??

Informacije i razmjena iskustava vezanih uz trudnoću, rodilišta, porod, priprema za dolazak novorođenčeta. Trudnice, pridružite se i svakodnevnom ugodnom čavrljanju na svom generacijskom topicu!

Moderator/ica: Diami

Abortus imminens??

PostPostao/la ..sunchicaa.. » 24 ruj 2009, 11:10

Drage moje,upravo došla sa pregleda,sve super,bebač skače,doktor veli da lijepo raste.
Dobila sam uputnicu za pregled mokraće da vidimo jel se e.coli povukla i uputnicu za ultrazvuk u bolnici jer idući tjedan ulazimo u 6. mjesec.
Došla sam doma,pročačkala po nalazima i na obje uputnice stoji Abortus imminens kao uputna dijagnoza.Pošto mi se od riječi abortus digne kosa na glavi,malo sam proguglala i na netu stoji da je Abortus imminens prijeteći pobačaj :place
Sad mi nije jasno zašto je rekao da je sve ok,ako nije?I otkud sad kakav pobačaj kad beba tako lijepo raste i ima manifestacije po mom trbuhu? :dunno
Jel moguće da stvarno nije ništa ozbiljno nego samo dodatno osiguranje?

Ako je netko imao iskustva s takvom dijagnozom,molim vas,pišite,jer sam sad u totalnoj komi...
...semel pro semper...

slikaslika
Avatar
..sunchicaa..
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 293
Pridružen/a: 15 lip 2009, 21:11
Lokacija: Sisak

Re: Abortus imminens??

PostPostao/la MON » 24 ruj 2009, 11:22

Sunch, ja sam cijelu trudnoću s mojom N imala tu dijagnozu, zbog prve trudnoće koja na žalost bila blighted oovum. Zapravo, na kraju trudnoće su mi zamijenili dijagnozu u fetus magnus, iliti velka beba.

No, da se vratimo na temu - sve je s trudnoćom bilo uredno i školski, ali je moj doc to pisao upravo radi prve trudnoće i onda me u 5 mjesecu trudnoće poslao na čuvanje trudnoće čisto kao predostrožnost. Nisam trebala mirovati, ali kako su već počinjale vrućine, nije htio da se dodatno naprežem.
Avatar
MON
Intelektualni snob
 
Postovi: 10652
Pridružen/a: 08 tra 2008, 14:34
Lokacija: Pymystansko dopisništvo Modre laste

Re: Abortus imminens??

PostPostao/la lara72 » 24 ruj 2009, 11:26

Možda zbog bolovanja. Obično se dijagnoza piše ukoliko se trudnica ne vraća na posao tj. ako je na održavanju trudnoće. :mah
lara72
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1435
Pridružen/a: 07 ožu 2003, 17:27
Lokacija: zagreb

Re: Abortus imminens??

PostPostao/la IINA » 24 ruj 2009, 11:35

Kakav ti je nalaz cerviksa? I koliko si tjedana trudna?
Ja sam imala takav nalaz zbog promjena na cerviksu u prvoj
i zbog hematoma u drugoj trudnoći. Nalaz se mijenja tamo u
25 tjednu u Partrus prematurus iminens ili prijeteći prijevremeni porod.
Zadnja izmjena: IINA; 24 ruj 2009, 12:30; ukupno mijenjano 1 put/a.
------------------------------
Odluka da postanete roditelj, značajna je! Morate prihvatiti da će Vam srce zauvijek živjeti izvan tijela!
Avatar
IINA
Sveta krava
 
Postovi: 6922
Pridružen/a: 15 svi 2007, 14:45
Lokacija: mib

Re: Abortus imminens??

PostPostao/la Karlinamama » 24 ruj 2009, 12:04

Ja sam tu dijagnozu imala zbog laganog krvarenja u 6. tjednu trudnoće.
Karla, 13.07.2004.
Lora, 29.09.2009.
Avatar
Karlinamama
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 178
Pridružen/a: 13 ožu 2005, 22:31

Re: Abortus imminens??

PostPostao/la veky32 » 24 ruj 2009, 12:54

s obziro na tvoje nalaze to ti je najbliza opisna dijagnoza. neznam kakve si simptome sve imala ali ab. imminens je dijagnoza koja je cesta. vjerovatno si imala oskudna krvarenja ili bolove i cim to postoji, postoji i mogucnost za pobacaj i eto ti dijagnoze prijeteceg pobacaja jer za takav slucaj druga dijagnoza ni ne postoji :dunno i zato to toliko zvuci grubo.
dakle svaka trudnica koja ima krvarenje, bol, pritisak u ranoj trudnoci ima i dijagnozu prijeteceg pobacaja
a u kasnijoj trudnoci ako se simptomi odrze ili kod do tada uredne trudnoce doce da krvarenja, bolova ta dijagnoza je prijeteci prijevremeni porod
razlika je od 28tj. trudnoce jer je poslje toga porod a ne pobacaj ( po SZO)

tebi je najvaznije da se uspjesno rijesis e.colli
i najbolji "lijek" ti je lezanje u krevetu, znaci mirovanje i to na lijevom boku jer se tako protok krvi kroz posteljicu povecava za 20% sto omogucava bolji rast bebe i na taj nacin i sprijeciti pobacaj.
cesto se daje i lijek koji smanjuje kontrakcije maternice (pre par) a uz to cesto ide i apaurin 3 puta po 2mg

znaci samo vise odmaraj, lezi i nemora o biti ni toliko strasno koliko zvuci :mah
Avatar
veky32
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 936
Pridružen/a: 30 svi 2008, 14:45

Re: Abortus imminens??

PostPostao/la tamara1981 » 24 ruj 2009, 14:22

Meni se isto vodio ab.imminens zbog moje druge dijagnoze(st.post sterilitatem-odmah sam ostala na održavanju trudnoće)i zbog malog krvarenja u cervixu iako ja tu sukrvicu nisam vidjela. :dunno Valjda moraju opravdati česte uputnice koje izdaju za jedan te isti pregled,a putem dijagnoze to upravo čine.
D-2008.
˝Nikad nisi prestar da sebi postaviš jos jedan cilj ili da sanjaš još jedan san˝
International Asherman´s association
Avatar
tamara1981
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2136
Pridružen/a: 07 kol 2009, 22:35
Lokacija: osijek

Re: Abortus imminens??

PostPostao/la newmom » 24 ruj 2009, 15:48

u 1.trudnoći sam imala tu dijagnozu zbog smeđeg iscjetka i uzv koji je pokazivao da je posteljica djelomično preko ušća maternice(otud iscjedak),morala na mirovanje
kasnije je i dalje stajala ta dijagnoza,mislim da se to radi i zbog bolovanja,meni je do određenog razdoblja stajalo ab.iminens,a poslije partus praetemporarius iminens(prijeteći preuranjeni porod)
(imala sam u 6.mj sumnju na istjecanje plodne vode,a u 7.mj gastroenterocolitis)
Avatar
newmom
od Cullenove loze
 
Postovi: 1485
Pridružen/a: 13 stu 2005, 22:09

Re: Abortus imminens??

PostPostao/la ..sunchicaa.. » 24 ruj 2009, 15:54

Nisam zbilja nikada imala nikakve bolove,ni krvarenja,a šta se tiče cerviksa nemam nikakav nalaz,nisam nikada radila nikakve pretrage u vezi trudnoće,osim svaka 3 tjedna nalaze mokraće zbog e.coli :dunno

joj,uopće ne znam šta da mislim,sva sam smušena cijeli dan :( držat ću ga za riječ,inače je odličan doktor i jako sam zadovoljna njime,ako je rekao da je sve u redu,valjda onda nemam razloga za razbijanje glavom o zid...ali stvarno,stvarno mrzim riječ abortus...
...semel pro semper...

slikaslika
Avatar
..sunchicaa..
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 293
Pridružen/a: 15 lip 2009, 21:11
Lokacija: Sisak

Re: Abortus imminens??

PostPostao/la lara72 » 24 ruj 2009, 15:55

Jesi na bolovanju?
lara72
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1435
Pridružen/a: 07 ožu 2003, 17:27
Lokacija: zagreb

Re: Abortus imminens??

PostPostao/la ..sunchicaa.. » 24 ruj 2009, 16:03

jesam,zbog e.coli
...semel pro semper...

slikaslika
Avatar
..sunchicaa..
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 293
Pridružen/a: 15 lip 2009, 21:11
Lokacija: Sisak

Re: Abortus imminens??

PostPostao/la lara72 » 24 ruj 2009, 16:26

Najbolje da ga nazoveš i pitaš. Iako mislim ako nemaš nikakvih problema da je to zbog komisije i nastavka čuvanja trudnoće. :mase
lara72
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1435
Pridružen/a: 07 ožu 2003, 17:27
Lokacija: zagreb

Re: Abortus imminens??

PostPostao/la IINA » 24 ruj 2009, 16:29

Za nalaz cerviksa ne tr4ebaju nikakve pretrage, osim običnog predleda.
Piše ti sigurno u papirima nešto i o tome.
------------------------------
Odluka da postanete roditelj, značajna je! Morate prihvatiti da će Vam srce zauvijek živjeti izvan tijela!
Avatar
IINA
Sveta krava
 
Postovi: 6922
Pridružen/a: 15 svi 2007, 14:45
Lokacija: mib

Re: Abortus imminens??

PostPostao/la nevenera » 24 ruj 2009, 16:35

ja sam imala istu dijagnozu zbog krvarenja, isto sam imala E.coli. mislim da ti je to zbog otvaranja bolovanja
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Abortus imminens??

PostPostao/la ..sunchicaa.. » 24 ruj 2009, 16:51

hvala vam cure,trebala sam koju ohrabrujuću... :kiss
...semel pro semper...

slikaslika
Avatar
..sunchicaa..
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 293
Pridružen/a: 15 lip 2009, 21:11
Lokacija: Sisak

Re: Abortus imminens??

PostPostao/la veky32 » 25 ruj 2009, 00:50

ako si bas u dilemi i naravno ako to zelis mozes nam prepisati nalaz od doktora pa da zajedno rastumacimo :mah
tamara1981 je napisao/la:i zbog malog krvarenja u cervixu iako ja tu sukrvicu nisam vidjela. :dunno Valjda moraju opravdati česte uputnice koje izdaju za jedan te isti pregled,a putem dijagnoze to upravo čine.

jos bolju da tu sukrvicu nisi ni vidila, zanci da je bila bas oskudno
to ti je doktor vidio dok te je pregledao u spekulima (ona neugodna stvarcica) :mrgreen:
Avatar
veky32
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 936
Pridružen/a: 30 svi 2008, 14:45

Re: Abortus imminens??

PostPostao/la someday » 13 lis 2015, 09:23

Molim Vas za pomoc,
Uglavnom, ja sam u 5nedelju trudnoce.. ali juce dobila sam jake bolove u donji dio stomaka, prosljedeni sa prvo braon iscedak a onda i kratko crveno krvavljenje. posla sam u bolnicu posto maticni ginekolog nije radio a imam zakazano kod njega tek sjutra popodne u sedam sati.
Tamo su mi pustili neku inj progesteron depo, dali neke tab utrogestan 2x200mg i rekli da mirujem kao bice sve u redu da ne brinem, al u nalazu su napisali abortus iminens (5+3).
Listala sam na netu i pisalo je svugde kao da se to moze sprijeciti al da se napravi analizu na izcijedak, a meni u bolnicu nisu napravili nikakav pregled na krvarenje a pritom imala sam i jake bolove. jeste stalo al zato jutros opet onaj braonkasti iscedak.
Znam da je svaka trudnoca razlicita al opet molim vas ako ima neko ovakvo ili slicno iskustvo da napise nesto vise o tome.

Zahvaljujem vam unaprijed. Pozdrav
someday
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 2
Pridružen/a: 13 lis 2015, 09:13

Re: Abortus imminens??

PostPostao/la IINA » 13 lis 2015, 14:49

Svako krvarenje u trodnoći sa bolovima ili bezvodi se kao prijeteći spontani.
Ja imam tri kćeri I sve tri trudnoće su se vodile tako, zbog krvarenja.
Krvarenje može biti početak pobačaja, ali I sasvim bezazleno prežnjenje hematoma koji nastaje pri implantaciji embrija u zid maternice.
Sada se u biti ne može učiniti ništa nego mirovati I čekati, pa što bude.
Ja ti držim fige da se smiri I sve bude ok. :hug
Analiza iscjetka nije obvezna, može pomoći kod eventualnih infekcija, no rijetko je infekcija uzrok krvarenja u ovako ranoj trudnoći.
------------------------------
Odluka da postanete roditelj, značajna je! Morate prihvatiti da će Vam srce zauvijek živjeti izvan tijela!
Avatar
IINA
Sveta krava
 
Postovi: 6922
Pridružen/a: 15 svi 2007, 14:45
Lokacija: mib

Re: Abortus imminens??

PostPostao/la someday » 13 lis 2015, 17:33

Hvala najvise nadam se da ce sve biti u redu.
someday
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 2
Pridružen/a: 13 lis 2015, 09:13


Natrag na Trudnoća i porod

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

cron